SULH

SULH ORGANİZASYONU İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

HERKESİN SULH AİLESİ ORTAK PROFİLİNE TAMAM DEMESİNDEN SONRA
BU AİLENİN CAYDIRCILIĞI VE SAVUNULMASI KONUSUNDA STRATEJİK ÖNEME SAHİP OLAN KARARLARIN TEORİDE KABUL EDİLDİĞİ
ANCAK PRATİKTE UYGULANMADIĞINA TARAFIMCA KANAATİ GETİRİLMİŞ OLUP,
TARAFLARA ORGANİZASYON YAPISINDA SIKINTI OLDUĞUNU BELİRTTİĞİMDE
HERKESİN KENDİ YOLUMUZA GİDERİZ TAVRI BU AÇIKLAMANIN YAPILMASINI ZARURİ KILMIŞTIR.

( Üst taraf kısa özet geçmek için büyük harflerle yazılmıştır,
bağırmak amacıyla yazılmamıştır,
zaten bugüne kadar bu gibi yazıları okumayan,
ses kayıtlarımızı dinlemeyen
görüşmelere katılmayan arkadaşlara
yeterli olacaktır. )

Gönülden bizimle bağ kuran arkadaşların stratejilerini belirleyebilmeleri için detaylı açıklamayı da hazırladım okuyabilirsiniz.
( Bu kadar niye ciddiye alıyorsun diyenlere bunun 1 haftalık sabah aksam görüşmelerden sonra ortaya çıkan belki de 700 kişiyi etkileyen bir organizasyon olduğunu belirtmek isterim ) Hayatımda belki bir daha tekrarlamayacağım ve koronadan dolayı bu kadar odaklanabildiğim bi konu olduğunun altını çizmek istiyorum.

01) İnsanlar reel tanıdıkları konusunda dürüst değil, bu durumda eleme yapmak, gerçek oyuncuları seçmek, stratekik bir çok konuda sıkıntı yaratıyor.
02) Premium kasan arkadaşlardan dürüst olanları kendileri söylüyor, söylemeyenler gizli gizli premium kasmaya devam etmeye çalışıyor,
yönetici olarak atadığımız arkadaşlar haritada daha çok mavi görmek istediği için bunları klanlarından temizlemiyor bunlar hem gereksiz hammade kaybı yarattığı gibi, bazı noktalarda bizi savaşa sürükledi ve ayrıca üzerimizde gereksiz premium kasan ama saldırı alıyorum destek gönderin gibi söylemlerle suni savaş baskısı yarattı.

3) Mantık samimiyet ve dürüstlük altında kurmaya çalıştığım bu çatıyı, ego ve rütbe hırsının ve şahsi çıkarların baltaladığını farketmemin sonucunda ben ve ekibimin reel hayatımızda zaman kaybettiğimizi, kanaatini getirdim.

4) Ciddi askeri hareketlerin olduğu yerlerde, oturmamış alt yapı sebebiyle, askeri konuda hızlı reaksiyon alamayan bu yapının oyunu ciddiye alan arkadaşlara daha fazla zarar vermemesi ve diplomasi trafiğinide kesmemek amacıyla bu yapıyı son bir kez deneme kararı aldım ve uyguladım böyle önemli bir günde aile ve arkadaşlarımdan bayramlaştıktan sonra bu kadar gün uğraştın 1 gün daha uğraş mantığı ile zamanımı bu işe ayırdım.

ve taraflara bazı problemlerin olduğunu söyledim, gelen reaksiyon ise taraflardan gönül isterdiki biz seninle ne şekilde olursa olsun devam ederiz şeklinde olmasıydı ancak öyle bir tepkide almadığımdan dolayı bu süreci şahsım ve ekibim adına devam ettirmeme kararı aldım.

Bu sürecin hiç bir kötü niyetle başlamadığını hiç bir klana ve yönetime zarar verilmediğini olabildiğince en şeffaf şekilde yönetildiğini belirtmek isterim.

K53 den K64e kadar haritanın en blok tarafında yay çizmekti hayalim, başardık bunu bu süreçte öyle veya böyle destek olan herkese teşekkür ederim.

Sosyal hayatından çalıp, bazılarının ayırmadığı vakiti ayıran,
yine bazılarının sahip olmadığınız iletişime sahip olan diplomasi yapan,
sadece harita renklendirmeye değil eline kağıt kalem alıp aske sayılarını hesaplayan kişilerin farkındasınızdır
en azından bu süreçten sonra saygıyı hak ettiklerini unutmamak gerekir.

Sözlerimi bitirmeden önce kıtayla ilgili çok sayıda temas ve bilgi sahibi olmamdan kaynaklı son cümlelerimle sizlere veda etmek istiyorum.

Ortalama olarak bizim organizasyonumuz da %40 oranında premium kasan hesap bulunmaktadır.

Güven zor inşa edilen kolay yıkılan bir olgudur.

2006-2007 de oynadığımız arkadaşlara selam olsun o zamanlar buralar böyle değildi :)

aycanyilmaz34

Cyroburn*

Ağır Atlı
Oyunun eski halini beklemek sadece hayal kırıklığı yaratıyor artık tavsiye etmem :)