Stok

RandeulForce.

Yasaklı
Hesap yöneticisi stok kısmındaki depo dağılımını yönet kısmını ''Etkin'' yaptıktan sonra altındaki özellikleri durduruyor mu ? yoksa ikisini aynı anda mı devam ettiriyor ?

RandeulForce.

Yasaklı
altındaki özellikler derken ?
sağ alttaki ek ayarlar kısmına tıkladıktan sonra tedarik önceliği ve gelişmiş ayarlar kısmı normalde etkin ettikten sonra ben istediğim şekilde çalıştığını hiç görmedim değişik bir şey inaktif de etmedim aslında hiç etkin edince de yaptığım gibi çalışmıyor

Dr.reaper

Mızrakçı
Stok ham maddenin belli bir yüzdenin üstüne çıkınca dağıtmaya başlar ama bunu günde bir kaç defa yapar mesela ben bolluğu %65 kıtlığı ise %25 yaptım tedarik önceliğini ayarlamadım zaten 5 köy var şimdilik gruplandırma mantıksız oluyor . Gel gelelim ham madde transferine bende çok hakim değilim ama göndermemesinin nedeni günün belli saatlerinde çalışması yani senin bir köyündeki ham madde depo oranı %65 in üzerine gelse bile o stok saati gelmeden göndermiyor bir kaç defa bunu gözlemledim çok fazla etken var asker basımı da etki ediyor eğer birlik yöneticisini aktif ederseniz zaten köyde olan ham maddeyi stok yöneticisinden önce birlik yöneticisine aktarıyor eğer birlik yöneticisinde ham madde korumasını aktif ederseniz yani köyünüz depo kapasitesi 200 k diyelim ve bolluğu %65 yaparsak stok yöneticisinin çalışması için köyünüzde en az 130 k ham madde (odun ,kil, demir Bunlardan Birinin ) Bulunması gerekiyor tabi doğru çalışması içinde birlik yönetici eğer açık ise ham madde korumasını 130 k üzerinde bir sayı yazmak gerekir mesela 180k gibi bunu yaptığımızda en azından biraz olsun düzgün çalışabiliyor. ama işte belli bir saatte gönderiyor olması işleri karıştırıyor çünkü o saatte acaba köyüm kendini geliştirecek mi bilemiyorsun. O yüzden bence hesap yöneticisi için gelişmiş bazı köylerinin inşaat yöneticisini kapatmak ve manuel gelişim yapmak.
Not: stok yöneticisi günün belli saatlerinde çalışıyor dememin sebebi ben öyle gözlemledim için yoksa kesin bir bilgi olarak söylemiyorum.

@Mr.Storm Eğer yanlış bir bilgi aktardıysam lütfen uyarın tam olarak nasıl çalıştığını bende anlayamadım henüz .

gok2oo

Mızrakçı
Ne yaptıysam stok kısmının doğru çalışmasını sağlayamadım ben :)