Sorun aslında ne? (Makale)

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Sakaryale54*

Ağır Atlı
Klanlar destek ekibinin böyle bir zorunluluğu yok. Teşbihte hata olmaz, oyuncularında adil rekabet etmek için başında bir çobana ihtiyacı yok. Bu konu tamamen oyuncu davranışları ile ilgili bir konudur. Kötü, yanlış olan bir durumun olmasını istemiyor musunuz? O zaman yapmayın. O yaptı bende yapacağım diyerek hiçbir çözüm sağlamış olmazsınız. Size bunu anlatmaya çalışıyor olmamız sizi suçladığımız anlamına gelmediği gibi bizi de durumla ilgili sorumlu yapmıyor. :)
Ya sevgili saygıdeğer muazzam modum, nasıl böyle bir zorunluluğu yok ? Siz kural koymadınız mı kardeşim, biz de sizin lafınıza güvenerek sadece oyununu beğendiğimiz 80 kişiyi çağırmadık mı diğer rakiplerimiz gibi ? Rakipler birleşip bizi vurduğunda o worldde müdahele etseydiniz belki de sizin bu yapıcı tutumunuzla bundan sonra o worlddeki gibi bir kültür devam edebilirdi bu oyunda. Yan gelip yatarsan her şeyi seyredip "siz kendiniz ekip kendiniz biçiyorsunuz" dersen ben de bir sonra ki worlde 1300 kişi girer 1300 kişilik de müttefik ayarlar öyle oynarım. Niye emek verip verip dayak yiyeyim "her world silinip gidiyorsunuz" diye milletin ağzına laf vereyim ? Siz hiçbir taşın altına elinizi sokmadan bizi eleştirmeye devam edin, süpersiniz gerçekten :)

Osmanbey06*

Hafif Atlı
Modlar kurulan her klanı, yapılan her s.a'yı denetleyemez ki. Alt klan için kıstas ESL, ESL2, ESL3 etiketleriyse mesela @Lord Lord Kasırga 'ya derim ki sen bizim alt klanı kur ismini LSE yap. Ya da ortak hareket etmeleri mi alt klan olduğunu gösterir, ikimiz de kıtadaki XXX klanın kendi klanlarımız için zararlı olduğundan bahsedebilir ve bunu savunabiliriz.

Yani ya baya simülasyon gibi bir düzen olacak; telefon görüşmeleri, discord kanalları ve whatsapp mesajları vs okunacak (zaten okuyan okuyor...), modlar re'sen her detayı araştırıp karar verecekler tabi arada kaynayan masum klanlar olacaktır. Ya da bazı dünyaları aile klanlarına uygun olmayacak şekilde dizayn edeceklerdir. 1.si de doğru olabilir, hangi klasik dünyaydı, pushing yasaktı ve yapan bir klan çok büyük ölçüde ban yedi, dünya baya sütliman olmuştu :D Ama ben 2.yi tercih ederim, aktif oyuncu sayısı 4.000 ise 10.000 olsun bu sorunlar azalır. O yüzden yeni etiketimiz

#BirOyuncuDaSenGetir #OyuncuSayısıİçinÇalışmaYapİnnoGames

Tibelda

Emekli Görevli
Ya sevgili saygıdeğer muazzam modum, nasıl böyle bir zorunluluğu yok ? Siz kural koymadınız mı kardeşim, biz de sizin lafınıza güvenerek sadece oyununu beğendiğimiz 80 kişiyi çağırmadık mı diğer rakiplerimiz gibi ? Rakipler birleşip bizi vurduğunda o worldde müdahele etseydiniz belki de sizin bu yapıcı tutumunuzla bundan sonra o worlddeki gibi bir kültür devam edebilirdi bu oyunda. Yan gelip yatarsan her şeyi seyredip "siz kendiniz ekip kendiniz biçiyorsunuz" dersen ben de bir sonra ki worlde 1300 kişi girer 1300 kişilik de müttefik ayarlar öyle oynarım. Niye emek verip verip dayak yiyeyim "her world silinip gidiyorsunuz" diye milletin ağzına laf vereyim ? Siz hiçbir taşın altına elinizi sokmadan bizi eleştirmeye devam edin, süpersiniz gerçekten :)

Verdiğim cevap, alıntıladığım mesajın kırmızı ve altı çizili olan tarafı ile ilgiliydi. Geçmiş dünyalarla ilgili bir yorum değildi. Az önce de söylediğim gibi o dünyalarda yaşanan durumların tartışmasını burada yapmanız uygun değildir. Verdiğim bilgiler güncel durum ve işleyişle ilgilidir. :)

Tibelda

Emekli Görevli
Modlar kurulan her klanı, yapılan her s.a'yı denetleyemez ki. Alt klan için kıstas ESL, ESL2, ESL3 etiketleriyse mesela @Lord Lord Kasırga 'ya derim ki sen bizim alt klanı kur ismini LSE yap. Ya da ortak hareket etmeleri mi alt klan olduğunu gösterir, ikimiz de kıtadaki XXX klanın kendi klanlarımız için zararlı olduğundan bahsedebilir ve bunu savunabiliriz.

Yani ya baya simülasyon gibi bir düzen olacak; telefon görüşmeleri, discord kanalları ve whatsapp mesajları vs okunacak (zaten okuyan okuyor...), modlar re'sen her detayı araştırıp karar verecekler tabi arada kaynayan masum klanlar olacaktır. Ya da bazı dünyaları aile klanlarına uygun olmayacak şekilde dizayn edeceklerdir. 1.si de doğru olabilir, hangi klasik dünyaydı, pushing yasaktı ve yapan bir klan çok büyük ölçüde ban yedi, dünya baya sütliman olmuştu :D Ama ben 2.yi tercih ederim, aktif oyuncu sayısı 4.000 ise 10.000 olsun bu sorunlar azalır. O yüzden yeni etiketimiz

#BirOyuncuDaSenGetir #OyuncuSayısıİçinÇalışmaYapİnnoGames

Sen onu bunu bırak da ne zaman yapacaksın konu içeriğini? :)

UBBE L0THBR0K

Kılıç Ustası

Burada katılıyorum. Aşiret olarak dünyaya giriş yapıyorlar, tek başına savaşan klanlar ne kadar uğraşsa da bir yere kadar. Yaşadık gördük. Utanç verici tarafı bileklerinin hakkıyla kazanmış gibi böbürlenmeleri : D Bu tarz zaferlerle kendilerini oyuncu sananların çoğunu tanıyorum. Kendilerince oyuncular işte : D

Süleyman.Şah

Kılıç Ustası
Merhaba Aşiret savaşları :) benim anlamadığım olayı size söyleyeyim w4 de başladım sonra uzun bir müddet ara verdim ve tekrar başladım ama başladığıma pişman mıyım açıkçası değilim. Her yönettiğim klan adil ve adaletli olması gerektiğini inanırım çok kişide hiç bir dünyaya girmedim girmemde 1 kemik kadrom vardır 1 klan onlarla başlarım sonra dünyan etrafımdaki insanları klana toplarım. Bu oyunun amacı benim için dost kazanmak, eğlenmektir. Köyüm gitmiş gitmemiş operasyon yemişim yememişim hiç umurumda olmamıştır. Fakat günümüzde bu oyunun ilk amacı olan dost toplamaktan ziyade hırs savaşları yani aşiret savaşları haline dönmüştür. Kaç dünyayı klanın kapattığı değil kaç dost edinip yeri gelip hepsiyle birlikte oturup çay kahve içmişliğin önemli olan, bu oyunun asıl amacı asosyal hayatınızda sosyalleşmektir. Güç savaşını bıraktığımız gün klanlar eski gücüne kavuşacaktır, benim düşüncem.

kilicbeyy

Kılıç Ustası
Evet arkadaşlar tespit güzel, burada ki herkesin bir aile klanında oynamışlığı var, bunda ki temel sebep aslında premium kasma olayı. O dünyada oynamayacak her oyuncu, rahat bir bölgeye girip, en çok preyi harcayacak klan ile birlikte rahat rahat kasmak istiyor. Markette ki premium işi bitirilemez belki ama bir kısıtlama vs olursa emin olun kimse 30-40 klan girmez. Bir diğer konu ise evet arkadaşlar bende bir aile klanı kurdum, aile klanında bulundum, bir pakt içinde bulundum, bir pakt kurdum geçmiş dünyalarda, burada ki yazan hiç kimse temiz değil. Performans dünyasına gelecek olursak; Burası diğer dünyalardan farklı bir dünya, classic, casual, normal dünyalar gibi değil. 1 aylık süreçte herkes çekirdek ekibi ile gelsin oynasın diye kurulmuş bir dünya. W42 de nasıl yaptıysak burada da yine 30-40 klan girmeyi bilirdik. Farklı ekiplerden gelmek isteyen arkadaşlara bile yok kardeşim kur kendi ekibini zevkimizi alalım dedik. Burada ki herkesin bana bir antipatisi olabilir, bu durumda zerre umrumda değil. Fakat bir diğer konu ise kazanma hırsı, bu hırs uğruna bir insanın reel hayatına bile çok büyük iftiralar atıldı. Çok büyük preler harcayan insanlar, sırf bu ayrımcılığın bu iftiraların önüne geçip farkındalık oluşturmak için hesap sildi. Asıl sorun, bu çirkin olayda bile malum dünyayı kapatacak ekip, yüzsüz yüzsüz gelip forumda goy goy yapacak olması.

kilicbeyy

Kılıç Ustası
Aslında bir önerim daha var, Storm sunucular yapıp kiralayacak. İsteyen ekip-ekipler anlaşıp girecek oraya istedikleri özellikleri belirleyip savaşacaklar bir birleri ile. ESL tarzı bir lig kurup bu işin E-Sporunu bile yaptırabilir :) Bu uygulamayı yaparsan @MrStorm söz telif falan da istemeyeceğim senden :)

CITY OF ANGELS

Mızrakçı
Bu oyunun bir reklamı yok, tanıtımı yok, SİNEMAlarda TV lerde ve SOSYAL medyada bir çok oyunun reklamı var
şirketler pr ve reklama bir bütçe ayırıyor çalışanları maaş alıyor.
Klanlar, klan savaşları bu oyunda burada oyun opları modları kısaca görevli kişiler gönüllü çalışıyor geneli eski oyuncular
bu oyundan bir gelirleri yok zannediyorum dünya üzerindede bu şekilde

uzun lafın kısası bu oyunun vizyonu yok tofaş şahin gibi meraklısı alır.
her dünyada aynı oyuncular, aynı ekipler ülkemizde bu oyunu eskiden bilen oynayan 15.000 ken fazla 20.000 kişi var en fazla
belki rakamlar abartı olur ama fazlası olmaz .
reklamınıda bu oyuncula kendi cevresinde kendileri yapıyor bir arkadaşı görüyor bu ne kanka işte kanka savaş oyunu gel bak böyle oynuycan
şunu yapıcan derken klanlar dışarıdada aile yapısına zorluyor sen dermisin hiç arkadaşına sen vefa ya gec ben sana kapaktan saldırıcam :)
haliyle aşiret oluyor.
Sever kalır oyuncu sevmez gider 1 sene sonrasında bile aynı ekipte oynar bir zümresi oluşmuştur .
Şimdi klanlar kendi pr ını yapmaz ise vizyon katmaz ise kendine zaten yaşlı olan oyun artık iyice yaşlanıp tarih olacak
yeni nesil bu oyunu reklam ile tanıması lazım buraya oyuncu cekmesi lazım , ve dünyalarıda fazlalaştırması lazım
hemde aynı anda baya fazla olması lazım bir dünyanın en az 18 ay sürüp gercekten 50 kişi olan bir klanın savaşıp kazanması lazım
az dünya olunca oyuncu hemen kapatıp başka dünyaları kapatma arzusu doğuyor.

Başlık açan arkadaşımın görüşlerine katılıp bunlarıda eksik olarak gördüğümden açıklamak istedim

saygılar...

*Alpagu

Yasaklı
Bu oyunun bir reklamı yok, tanıtımı yok, SİNEMAlarda TV lerde ve SOSYAL medyada bir çok oyunun reklamı var
şirketler pr ve reklama bir bütçe ayırıyor çalışanları maaş alıyor.
Klanlar, klan savaşları bu oyunda burada oyun opları modları kısaca görevli kişiler gönüllü çalışıyor geneli eski oyuncular
bu oyundan bir gelirleri yok zannediyorum dünya üzerindede bu şekilde

uzun lafın kısası bu oyunun vizyonu yok tofaş şahin gibi meraklısı alır.
her dünyada aynı oyuncular, aynı ekipler ülkemizde bu oyunu eskiden bilen oynayan 15.000 ken fazla 20.000 kişi var en fazla
belki rakamlar abartı olur ama fazlası olmaz .
reklamınıda bu oyuncula kendi cevresinde kendileri yapıyor bir arkadaşı görüyor bu ne kanka işte kanka savaş oyunu gel bak böyle oynuycan
şunu yapıcan derken klanlar dışarıdada aile yapısına zorluyor sen dermisin hiç arkadaşına sen vefa ya gec ben sana kapaktan saldırıcam :)
haliyle aşiret oluyor.
Sever kalır oyuncu sevmez gider 1 sene sonrasında bile aynı ekipte oynar bir zümresi oluşmuştur .
Şimdi klanlar kendi pr ını yapmaz ise vizyon katmaz ise kendine zaten yaşlı olan oyun artık iyice yaşlanıp tarih olacak
yeni nesil bu oyunu reklam ile tanıması lazım buraya oyuncu cekmesi lazım , ve dünyalarıda fazlalaştırması lazım
hemde aynı anda baya fazla olması lazım bir dünyanın en az 18 ay sürüp gercekten 50 kişi olan bir klanın savaşıp kazanması lazım
az dünya olunca oyuncu hemen kapatıp başka dünyaları kapatma arzusu doğuyor.

Başlık açan arkadaşımın görüşlerine katılıp bunlarıda eksik olarak gördüğümden açıklamak istedim

saygılar...
Çok doğru. Önceden bile bir çok browser oyunun reklamı varken klanların reklamı onlar gibi değildi. İnsanlar sağdan soldan görüp duyarak giriyorlar.

t0tem.

Acemi
Şimdi bu Araz klanina ve oyuncularına bani atacaksin haksız rekabetten.giremeyecekler performans dünyasına.O zaman herkes bir ders alır.

böyle bir kafa yapısı olabilir mi? ben en son kaç yıl önce oynadım bu oyunu yıllar sonra dost dediğim sevdiğim abilerimle kardeşimlerimle birlikte oynamayı özlediğim için girdim o klana ben şimdi bundan dolayı ban yersem ben dönüp daha niye oyuna gireyim bu klana girmek yasak mı? suç mu? günah mı?

yazılanların hepsini okudum yerine göre herkes kendince haklı ama çözümü bu değil olamaz

Durum
Konu yanıtlara kapalı.