Sohbet

• Konuyu başlatan DeletedUser69355
  • Başlangıç tarihi

"BABANA" kelimesi ban sebebi olabilir mi ?

• EVET (BAN SEBEBİ)

Oylar: 16 34,8%
  • HAYIR (BAN SEBEBİ OLAMAZ)

Oylar: 30 65,2%

• Toplam oy kullanan
    46
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser66170

Ziyaretçi
Ya şimdi konişmiyim diyorum ama mesela hani mesela,zamanında şehitler,gaziler bu topları savaşarak aldıktan sonra burası türkiye olacak arkadaş bayrağımız da şudur dediğinde,hiç bir ülke de çıkıp demiş mi ki ;

''-Ya kardeşim köy,vatan isminiz uygunsuz cümleler içeriyor yapamazsınız''.Adamda savaşmış almış karışmayın millete ya.

Rhombeus

Baltacı
Ya şimdi konişmiyim diyorum ama mesela hani mesela,zamanında şehitler,gaziler bu topları savaşarak aldıktan sonra burası türkiye olacak arkadaş bayrağımız da şudur dediğinde,hiç bir ülke de çıkıp demiş mi ki ;

''-Ya kardeşim köy,vatan isminiz uygunsuz cümleler içeriyor yapamazsınız''.Adamda savaşmış almış karışmayın millete ya.

köyü aldım gerisinden banane diyip ana avrat sövelim o zaman herkese köy bizim millete ne değil mi

DeletedUser69355

Ziyaretçi
ayrıca babanaaa değil canım orjjniali babana gel aslanım koy ismi.burda değiştirip koyulmus :)
Benden daha iyi mi biliyorsun ????
Hiçbir değişttirme yapılmadan paylaşılmış fotoğraflar bunlar .
Hesap sahibi senmisinde böyle anlamsız bir cevap verebiliyorsun utanmaz.

DeletedUser69355

Ziyaretçi
yengemize selam köy isminden süresiz ban yiyen arkadasımız oldu bu daha ağır değil mi 52 yasında adama ?
Ben ailevi bir söz yazmadım oyun dışı şahıs veya şahıslara hitaben yazılan bir söz değil . Sadece köyüme gelen misyoner sonucu böyle bir köy ismi yaptım.

DeletedUser69355

Ziyaretçi
Pek foruma yazmam ama bilgi vermek için yazmak istedim bizim bi arkadaşımız köy ismini yengemize selam yazdı ve süresiz ceza aldı. Ceza sebebi ‘’ oyun ile ilgisi olmayan direkt kişi ’’ ve ceza haklıydı köy ismi yanlıştı bence

Aynı şekilde burada da gel babana aslanım yazılmış doğal olarak oyun ile ilgisi olmayan direkt kişi oluyor ve aynı ceza verildi

Bu şekilde köy isimlerinden dolayı süresiz ceza verilmeli mi tartışılabilir tabi

İyi oyunlar...
Haklısınız kişilerin ailesine hakaretten doğru bir karar olarak görüyorum . Bu sözünden kaynaklı ban yiyen arkadaş direkt olarak "Yengemize Selam" gibi bir ifade kullandığı için doğru olduğunu görüyorum .
Ancak benim yaptığım köy isminden bir değil onlarca sonuç çıkarılabiliyor sorgusuz sualsiz uyarısız bir şekilde perma ban'ın doğru olmadığı düşüncesindeyim. Çünkü benim o lafı kullanış amacım kimseye babası olduğum söyleminde değil kişiye bir hitap değil oyun içi karaktere (misyoner) hitap şeklimdir.

DeletedUser69355

Ziyaretçi
Hakaret derecelerine göre değişiyor cezalar Serhat . Burada paylaşılan köy isminde Anne'ye hakaret olduğu için , verilen ceza yerinde bir ceza olmuş . Kişiler birbirini her ne kadar sevmese de , bir oyun için kimse kimsenin ailesine veya ailevi değerlerine hakaret/küfür etmemeli . Insanlar sözlerinin nereye gittiğini bilmiyorlar malesef . Cehaletten kaynaklı , gereksiz ban yemiş arkadaş . Üzüldüm :)

Bu sözde aileye hakaret yoktur açıklamayı diğer yanıtlarımda bulabilirsiniz

BKZ.
Ben ailevi bir söz yazmadım oyun dışı şahıs veya şahıslara hitaben yazılan bir söz değil . Sadece köyüme gelen misyoner sonucu böyle bir köy ismi yaptım.

Haklısınız kişilerin ailesine hakaretten doğru bir karar olarak görüyorum . Bu sözünden kaynaklı ban yiyen arkadaş direkt olarak "Yengemize Selam" gibi bir ifade kullandığı için doğru olduğunu görüyorum .
Ancak benim yaptığım köy isminden bir değil onlarca sonuç çıkarılabiliyor sorgusuz sualsiz uyarısız bir şekilde perma ban'ın doğru olmadığı düşüncesindeyim. Çünkü benim o lafı kullanış amacım kimseye babası olduğum söyleminde değil kişiye bir hitap değil oyun içi karaktere (misyoner) hitap şeklimdir.

DeletedUser69355

Ziyaretçi
Keşke multi bot gibi durumlar da yine bu cezaları verseler ceza bence doğru ama diğer kuralları hiç takmayıp bu olaya süresiz ban atmaları saçma diğer kurallarıda düzgün uygulasalar haklı bir ceza olurdu

baba
1. isim Çocuğu olan erkek, peder.

2. isim Çocuğun dünyaya gelmesinde etken olan erkek:
"Türk babanın ve Türk ananın çocuğu Türk'tür." - Anayasa

Haklısınız ancak aileye karşı yazılmış bir söz olsaydı

Edit-997395

Yasaklı
Bu sözde aileye hakaret yoktur açıklamayı diğer yanıtlarımda bulabilirsiniz

BKZ.

Yazdığınız cümlenin ucu açık . Belki de o mânaya getirmek istemediniz ama nereye çekersen oraya gider bir cümle . Şikayet eden arkadaş sağlam yerden vurmuş . Geçmiş olsun diyorum :)

DeletedUser66170

Ziyaretçi
''-Arkadaşlarım bana misyonerlerin babası derler'' : :Dasdguasıuşod Abi başka yalan bulamadınız mı ? :SDaıdhgaoudgaşdya

DeletedUser69325

Ziyaretçi
Aynı şekilde ben arkadaşla aynı İP üzerinden oynadığım için ban yemiştim hem terliyerek cevap veriyorlar hemde aydınlatmıyorlar hesabınız açılmayacaktır diyip duruyor lütfen bir eylem başlatalım şu destek ekibi değişsin artık oyundan soğuduk

Erebos

Acemi
''-Arkadaşlarım bana misyonerlerin babası derler'' : :Dasdguasıuşod Abi başka yalan bulamadınız mı ? :SDaıdhgaoudgaşdya
Ben şahsen tanıdığı olarak ben söylüyordum ve mim olmuştu,43-48 gibi dünyalardada baika nicklerine hep aramızda gırgırına öyle derdik,Mis fakei çok severdi rahmetli:mad::mad::(

Strafe

Klanlar Ekip Lideri
Klanlar Takımı
Klanlar Destek Ekibi
Konular hakkında uzunca oyuncularımıza bilgilendirme yapmak istiyorum.1.Olarak klanlar formunda destek sisteminde almış olduğunuz cevapları paylaşamaz ve itiraz edemezsiniz.Bunun yeri forum değil destek sistemidir.2.Olarak insanlarımız her olayda birden çok olayı birleştirip sonra sonuç çıkarmaları doğru değil.Multi,bot konularına laf atılmış.Bizlere gelen her bildirim eşit şartlarda kontrol edilmektedir.Oyuncularımız her bildirip sonucunu olumlu bekliyor ancak bu mümkün değil.İnceleme sonucunda ihlal olmayan bir hesaba nasıl ceza verelim?Burada kimseyi ayırmıyoruz.Yapılan her işte %100 memnuniyet olması imkansızdır.Bizim öncelikli hedefimiz eşit şekilde inceleme ile yapabildiğimiz kadar oyuncu memnuniyetidir.Burada hiç bir yetkiliyi sevme zorunluluğunuz yok.Hakaret etmediğiniz sürece takıma suçlama bulunmadan hoşnut olmadığınız konuları yazabilirsiniz.Bunları hiç bir zaman forumda pasife çekmedim çekmeyi de düşünmüyorum.Ama burada gönüllü olarak hizmet eden takıma asılsız iddalar atılırsa bu postlar pasife alınır.Gelelim köy isimlerine yada özel mesaj şikayetlerindeki sorunlara her iki olayda aynı itirazlar yapılıyor.Ben bunu söylemek istemedim.Aslında şunu demek istedim.Bizler zihin okuyamayız.Yazılan yazının nereye gideceğini düşünüp ceza gerekiyorsa veririz.Yazılar arasında son gördüğüm konu ihlal sebeplerinin söylenmemesi gerekli kadar açıklama yapılmaması.Eskiye baktığımızda oyunculara daha fazla bilgi veriliyordu.Ancak şuan şirket verileri özeldir bunu yetkililerin paylaşması yasaktır.Kendinizden eminseniz şirkete hukuki olarak avukat tutarak başvuru yapabilirsiniz.Mahkeme sürecine taşıyabilirsiniz.Yetkililer olarak bizlerinde uyması gereken kurallar ve sorumluluklar olduğunu unutmayınız.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.