REST vs Güneybatı.

DeletedUser67601

Ziyaretçi
3.5 yıl aradan sonra çok azını tanıdığım bir ekip ve yine özellikleri tamamen farklı oluşmuş bir server. Beni çağıran arkadaşımın olduğu ekipte bile oynayamadım ki Rest klanına geçtim. Yapım gereği ortada alınması gereken bir sorumluluk varsa ben de elimi taşın altına koyup gerekeni yapıyorum. Oyun başından beri yaşadığımız en büyük sıkıntı Harita yerleşiminin yanlış olması, Daha server açılmadan Diplomasilerin konuşulmuş olması ki oyun başladığında bu diplomasilerden farklı uygulamaların olması. Bçrok tanımadığım oyuncun oyun sürecinde çok kolay köy vermesi, Kanije06 gibi oyuncuların oyunun başında olmaları ve sonradan müdahil olmaları, Sınırdaki oyuncularımızın Ana ekibimize kıyasla daha az dirayet göstermesi ve tabi ki Hakkı yenmeyecek derecede Tekel ekibinin oyuna önem verip çok aktif oyun oynaması vs. vs. bir sürü sebep sayılabilir. İşte wow klanının düşman olması gibi gibi. Haritada 7 klan başlayıp 4 klana düşürdükten sonra halen dahi klanlarımızda köylerini kolaylıkla verebilecek oyuncuların olması gibi.. 4 klandan oyun oynayabilen 50-60 oyuncunun anca çıkması da ayrı bir problem tabi ki... 4 klana karşı 7 klan ve iyi organize edilmiş bir karşı taraf diplomasisi... Ben oyundan kendi adıma zevk aldım. Hem yönetim hem de oyunu oynadığımı düşünüyorum.. Dengeli bir server olması adına da Pusula karşısında güçlü bir ekibin kalmasını ve oyunun dengeli ve zevkli hale gelmesini diledim ve dilemeye de devam ediyorum... Rest klanı haritada önemli bir faktördü ve Rest ile tekel savaşı da şu aşamaya kadar ki en aktif ve en bol kesimlerin olduğu savaştı. Savaştığım tüm klanların yöneticileri ve oyuncuları ile Saygıyı hiçbir zaman ortadan kaldırmamaları ve samimi iletişim kurmaları bu serverda beni memnun eden tek unsur oldu... Bu serverda en rahatsız olduğum husus da bir gece diplomaside dost ekli olanların sabahında dostlarını arkadan vurmalarıydı. Bkn; GNR ve Artiz klanları. Mide bulandırıcı iki ekip... Oyunun karakterlerinin önüne geçmesine müsade etmiş iki ekip kurucusu...

Ben Rest adına değil ama kendi adıma Savaştığım tekel-korku vs. klanlarını Tebrik ediyorum. Güzel oyundu ve zevk aldım. Zamanım inanılmaz fazlaydı :) Sıralamada daha da yukarılara çıkabilirdim bunu da klandaki arkadaşlarım çok iyi biliyorlardı lakin ben klandaki herkesi kendimle taşımayı seven birisiyimdir. Oyuna emek veren her oyuncunun emeğine saygı duyulmalı. Zira bizler yönetici ve kurucular olsak da birlikte oynadığımız klandaki arkadaşlarımızı köle veya araç olarak görmemeli, Hep bana hep bana diyerek onları kullanıp sonra da en ufak bir hatalarında göz ardı etmemeliyiz.

Oyunculuk ve strateji dengeli olduğu sürece, Başarılı olsun veya olmasın her daim saygı duyarım ama denge yoksa ve arkadan vurmalar varsa bu rezil duruma sadece lanet ederim...

Gereksiz yere uzayan tartışmalar...

İlk defa bir serverda köy kaybetmiyorum, Ya da her girdiği serverı kapatan bir ekip de tanımıyorum.. Ama oyundan sıkılıp, Ama yenilip, Ama diplomasi sorunu yaşayıp vs. bir çok bahane ve sebepten ötürü açık ara birinciliği götüren ekiplerin bir gün sonrasında yokoluşlarını da gördüm.. Her serverda 1. olan oyuncun tüm köylerinin sıfırlandığını da gördüm...

Ekibi iyi oynayan ve sabırlı davranan oyuncular kazanır diğerleri kaybeder... Önemli olan karakterini kaybetmemektir...

DeletedUser59599

Ziyaretçi
güzel köyleri vardı ...ne güzel bana rahmi diyordu ..ne alaka ise :)

DeletedUser67601

Ziyaretçi
seni tekrar oyunda görmek güzeldi mikail gerisi önemli değil :)

Burdan bombacımülayim Özgüre nefretimi sunuyorum :) Beni o kandırdı tekrardan. İzliyorum halen bakalım. Zaten pusula savaşında güzel bir hesap bulursam sırf zevk almak için rica ettim arkadaşlardan oynarım muhtemelen. Ben biraz savaşmayı seviyorum. Pusula ekipleri şu anda sayı ve harita olarak sağlam. Karşılarında hangi klan olursa ordan bir hesap alıp savaşırım. 5 gün oyun çok zevkli geçti benim için en azından geri kalan süreçte zevk alırım olmadı :)

DeletedUser67601

Ziyaretçi
güzel köyleri vardı ...ne güzel bana rahmi diyordu ..ne alaka ise :)

Ana köyümde daha madenler bile 30 lanmamıştı :) Çok da güzel değildi köyler. Ahır kışla iyiydi ama. Harita konumu da güzeldi. Rahmi benden isteseydi veririm köyleri ona yahu :)

DeletedUser67606

Ziyaretçi
Ben bu oyuna başladığımda 13-14 yaşlarımdaydım Ve oyunda ilk tanıdığım insanlar Site54 serhat abi ve daha niceleri şimdi ise yaşım 26 :) 4.5 yıldır da oynayamıyorum okul iş vs vs ama bu süre içinde gerçekden çok şeyler değişmiş ne yazikki . eski kullandığım nickname mi söylersem zaten eskilerden olan kişiler büyük ihtimalle tanıyacaklardır. Fazla uzatmaya gerek yok fakat şunu belirtmek isterim.
Eskiden oyun gerçekden güzeldi insanlar güzeldi klanlar ekipler diplomasiler hepsi bi güzeldi fakat 4 yıl ara verip bu clasicce geldiğimde şunu gördüm oyunun ahlakı değişmiş herkes herkesi arkadan vurma gayretine girmiş Köy meraklısı olunmuş,Eskiden çok farklıydı gerçekden bi savaşımız olurdu Çok iyi de hatırlıyorum ve beni çok mutlu etmişti klanların bu durumları sergilemesi azıcık değinecek olursam
Bi operasyon yapılıyordu hem kendi klanımız ve düşman klanlar Serhat abinin yani Site54 abimizin bi yakını vefat etmişti ve tüm yapılan operasyonlar durdu Tüm klan yöneticileri Saldırıları durdurdu 10-15 gün klan yöneticileride mesajlar atıyor Ve gerçekden kimine ufak gözüksede bu hareket aslında eskinin ne kadar güzel olduğunun kanıtı şuan herkes nasıl daha çok köy kasarım nasıl sıralamada 1. Olurum diye birbirini yiyor gerçekden bunun sadece bir oyun olduğunu unutup samimiyetten uzaklaşıyorlar.
Bu clasikte Eskiden beri Ailem olan REST ve yıllardır birlikde oynadığım abilerim ve kardeşlerimle bir arada oynamakdan gerçekden zevk aldım. REST klanının ve oyuncularının gerçekden hiç birinin bozulmamış ve haladahada Eski Samimiyetli duruşunun bozulmamış olması beni çok mutlu etti.
Haritada Yanlış yerleşim veya yanlış diplomasiler vs vs Boşver gitsin Biz zevk aldık :))
Eskiden klan savaşlarındayken NO DİPLOMASİ kavramını biz yaşamıştık burdada bi nevi öyle oldu Eski günleri anımsattı.

Biraz uzun oldu sanırım Yeni serverde Eski kullanıcı adımla karşınızda olacağım Allahın izniyle :)

**Küvet**

Yasaklı
Son misyoner güçlendiriciden sonra C11'e de yanaşmayabilir :p

o olay bizim klanda bi hesaptada vardı, envanterlere düşmüş bazı hesapların, bana hiçbir şey düşmedi kimine misyoner güçlendirici düşmüş kimine depo oranlı maden, diğer classiclerde de bu böyleydi ama bu sefer daha az dağıtmışlar o envanter ögelerini :p

akşam my name is azem ile konuştum, zamanında heykel seviyesini 2 yapmıştı nasıl yaptığını öğrendim. c11'de tüm klan 2 kademe heykel basıcaz, sadakate vuramayacak misler bu sayede :p :D

Ortalama Biri

Misyoner
o olay bizim klanda bi hesaptada vardı, envanterlere düşmüş bazı hesapların, bana hiçbir şey düşmedi kimine misyoner güçlendirici düşmüş kimine depo oranlı maden, diğer classiclerde de bu böyleydi ama bu sefer daha az dağıtmışlar o envanter ögelerini :p

akşam my name is azem ile konuştum, zamanında heykel seviyesini 2 yapmıştı nasıl yaptığını öğrendim. c11'de tüm klan 2 kademe heykel basıcaz, sadakate vuramayacak misler bu sayede :p :D

Mayıs o yüzden hesap silip gitmiş yani. Ben de mesaj atmadım diye trip atıp gitti sanmıştım :p :D @Mayis benim envanteri geçmiş klasiklerin borcunu da ödeyecek şekilde doldur c11'de :D plsss :p

Çok maden gidiyorsa yapmayalım 2. seviye :D :p

**Küvet**

Yasaklı
Mayıs o yüzden hesap silip gitmiş yani. Ben de mesaj atmadım diye trip atıp gitti sanmıştım :p :D @Mayis benim envanteri geçmiş klasiklerin borcunu da ödeyecek şekilde doldur c11'de :D plsss :p

Çok maden gidiyorsa yapmayalım 2. seviye :D :p

keşke bana da trip atsaydı, ama bana yazmadığım zaman direkt ban atıyor, madem yazmayacaksın işin ne oyunda diyor sanırım.

yok ana binadayken sayfayı iki kere yenilemek gerekiyomuş. sonrasında heykel seviyen 2 olur dedi. bunun üstüne bende e o zaman 3 kere yeniliyim heykeli 3 yaparız dedim. bunu oda düşünmemiş zamanında. bi şaşırdı :p :D :DD

DeletedUser66182

Ziyaretçi
Mikail uzun zaman sonra geldiğinde geçmişte yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı ön yargılarım olsada, daha sonrasında kurduğumuz bağ yaptığımız görüşmeler ile nasıl bir adam olduğunu fazlası ile gösterdin. Önemli olan bence bu çok fazla insan kazandın. Kişiliğin ve karakterin için seni tebrik ediyorum. REST ekibi şanssız ve sıkıntılı bir süreç geçirsede REST klanı da duruşu ile takdirimi kazandı. Keşke böyle olmasaydı da daha iyi şeyler yapabilseydik. Başka bir dünyada umarım yollar kesişir sizlerle bir arada olmak güzeldi :)

DeletedUser63521

Ziyaretçi
Mikail uzun zaman sonra geldiğinde geçmişte yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı ön yargılarım olsada, daha sonrasında kurduğumuz bağ yaptığımız görüşmeler ile nasıl bir adam olduğunu fazlası ile gösterdin. Önemli olan bence bu çok fazla insan kazandın. Kişiliğin ve karakterin için seni tebrik ediyorum. REST ekibi şanssız ve sıkıntılı bir süreç geçirsede REST klanı da duruşu ile takdirimi kazandı. Keşke böyle olmasaydı da daha iyi şeyler yapabilseydik. Başka bir dünyada umarım yollar kesişir sizlerle bir arada olmak güzeldi :)
Biz dostluk pesindeyiz bu deneme aşaması gibi düşün sonrası gelir

DeletedUser66182

Ziyaretçi
Eyvallah serhat abi şüphem yok. Kimin ne olduğunu yeterince gördük başka bir worldde cezalarını keseriz sıkıntı yok :)