Prestij bağışları

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

harbystar

Mızrakçı
Dünya özelliklerinde ki klan üye sayısı oranına göre alınan prestij puanlarının değişkenlik göstermesi gerektiğini düşünüyorum.

150 kişilik bir klan kapasitesine sahip dünyada oyuncu başına haftalık prestij 99
Klanın tamamı haftalık toplam : 14 850

25 kişilik bir klan kapasitesine sahip dünyada oyuncu başına haftalık prestij 99
Klanın tamamı haftalık toplam : 2 475

Birisi çok kolay seviye atlarken birisi aşırı zor oluyor. Teşekkürler..

harbystar

Mızrakçı

Cevap için teşekkürler. Wiki sayfasında 10-20-30-40+ şeklinde tabloda belirtilmiş. Daha yüksek klan limitleri için, daha yüksek limitler belirlenmesini mi öneriyorsunuz? @harbystar

Cevaplar için teşekkür ederim. Verilen tabloda "Klan seviyesinin her bir seviye atlayışı için TALEP ETTİĞİ PRESTİJ e indirim uygunlamış".

Bu bilgiyi de sayenizde öğrenmiş oldum ancak kast ettiğim sistemin bizden talep ettiği değil, bize verdiği prestijin değişikliğiydi.

Eğer tablonun verileri de düzeltilirse aynı sonuca varmış oluruz aslında.

73 dünya bulunduğum klanda 149 kişi var. Klan seviye 2 nin bitmesi için 900 civarı prestij istiyor.

74 dünya da bulunduğum klanda 19 kişi var 600 civarı prestij istiyor.

149 kişinin 900 ü tamamlaması ile 19 kişinin 600 ü tamamlası eşit orantılı değil büyük fark var.

Çözümü için tekrar dile getireyim.
Bir yöntemi oyunun bize haftalık olarak verdiği prestijin ve görevlerden verdiği prestijin Dünyaların üye sayısına endeksle artması veya azalması..

Üye sayısı 100 olan dünyaya 100 prestij veriliyorsa;
Üye sayısı 50 olan dünyaya 200 prestij verilmesi gibi..

Diğer bir yöntemde sizin belirttiğiniz gibi üye sayısına göre Talep edilen rakamların yeniden doğrulanması.

Üye sayısı 100 olan dünyadan herhangi bir seviyeyi atlatmak için 500 prestij isteniliyorsa;
Üye sayısı 50 olan dünyadan da yine o seviyeye atlatmak için 250 prestij istenilmeli gibi..

Rakamlar kaba taslak olarak belirtilmiştir netlik içermiyor.

Tibelda

Emekli Görevli
Cevaplar için teşekkür ederim. Verilen tabloda "Klan seviyesinin her bir seviye atlayışı için TALEP ETTİĞİ PRESTİJ e indirim uygunlamış".

Bu bilgiyi de sayenizde öğrenmiş oldum ancak kast ettiğim sistemin bizden talep ettiği değil, bize verdiği prestijin değişikliğiydi.

Eğer tablonun verileri de düzeltilirse aynı sonuca varmış oluruz aslında.

73 dünya bulunduğum klanda 149 kişi var. Klan seviye 2 nin bitmesi için 900 civarı prestij istiyor.

74 dünya da bulunduğum klanda 19 kişi var 600 civarı prestij istiyor.

149 kişinin 900 ü tamamlaması ile 19 kişinin 600 ü tamamlası eşit orantılı değil büyük fark var.

Çözümü için tekrar dile getireyim.
Bir yöntemi oyunun bize haftalık olarak verdiği prestijin ve görevlerden verdiği prestijin Dünyaların üye sayısına endeksle artması veya azalması..

Üye sayısı 100 olan dünyaya 100 prestij veriliyorsa;
Üye sayısı 50 olan dünyaya 200 prestij verilmesi gibi..

Diğer bir yöntemde sizin belirttiğiniz gibi üye sayısına göre Talep edilen rakamların yeniden doğrulanması.

Üye sayısı 100 olan dünyadan herhangi bir seviyeyi atlatmak için 500 prestij isteniliyorsa;
Üye sayısı 50 olan dünyadan da yine o seviyeye atlatmak için 250 prestij istenilmeli gibi..

Rakamlar kaba taslak olarak belirtilmiştir netlik içermiyor.

Anladım, konu ve öneri tartışmaya açık. Bakalım diğer oyuncular ne düşünüyor. :)

TaPeTaS

Casus
Bence gayet mantıklı bir öneri çünkü klanda az insan olunca son seviyeye gitmek bilmiyor herkes düzenli bağışlasa bile bu öneri ile bence sorun ortadan kalkabilir.

Bunu yapmışken klan seviye kısmını birazcık daha bir şeyler ekleyip çıkarma şansımız var mı acaba?

RBarut33

Yasaklı
Açıkçası ben uygun görmüyorum klan kurmanın zorluğu zaten adam toplamaktan geçiyor o adamları klanda bulundurmaktan geçiyor bunun söylediği uygulanırsa herkes kendi klanını kurmaya çalışacak düşük seviyedekiler bile yüksek seviyedeki klanlarla aynı seviyede olacak bu da klan yeteneklerini daha erken bir şekilde aktif etmesine olanak sağlayacak. Yetenekler ve klanlar yüksek olursa yeni başlayanlar şüpheye düşecek klan kurmak varken neden klana girsin düşüncesi olacak bu nedenle adam toplamak zorken prestij kasmakta zor olması gerekiyor fakat prestij için görevlerin daha fazla ve değişik olması gerekiyor benim ordum olmasa bile başka bir şekilde görevleri tamamlıyor olmam lazım 3 görev veriyor üçü de aynı. Farklı görevler veya yapılabilecek görevler olması lazım Zaman kaybı görevler var prestij kasmak için

RBarut33

Yasaklı
Ayrıca klanın Temel oluşu birden fazla köyü bir arada tutmaktır 3 köy 10 köyle eşit olursa başkalarını almaya gerek duymayacaktır bu da birleşmeye engel olacaktır. Ya gerçekte arkadaşlardır ya da yeni açılmış bir klandır birleşirlerse. Eğer söylenilen öneri kabul edilirse klan sayı filtresi kaldırılması gerekiyor. Sonuçta herkes kendi klanını kurmak isteyecek ne kadar alırsa o kadar geniş topraklara yelken açar adam toplamak daha da zorlaşacak. Yine de geleceği bilemeyiz size kalmış bir durum başarabiliyorsanız yapın tabii ki de yapılan şeyler her zaman geri alınabiliyor en azından denemiş oluruz

RBarut33

Yasaklı
Yani şu görevlere bakar mısın yeni başlayanlar da bu görevi alıyor en yüksek seviyedekiler de en yüksek seviyedekiler zaten bu görevleri hayli hayli yapabiliyorlar şehirleri çok fazla olduğu için yeni başlayan biri bunu nasıl yapabilsin ki!

Eklentiler

• Screenshot_20221130-062332_Tribal wars.jpg
    Screenshot_20221130-062332_Tribal wars.jpg
    169,3 KB · Görüntüleme: 12

aslankilic

Yasaklı
ya bence bu olaya bıraz değışıklık gelmesı gerekıyor dıye düşünüyorum mesela alınan köy belırlı bı prestıj olarak pasıf eklenmelı bağışlar dışında veya yapılan kesımler ıçın de aynı şey geçerlı böylelıkle yuksek sevıyelere herkes rahat erışır daha çok aktıf olur klan prestıj olayı

fatcat

Baltacı
Yani şu görevlere bakar mısın yeni başlayanlar da bu görevi alıyor en yüksek seviyedekiler de en yüksek seviyedekiler zaten bu görevleri hayli hayli yapabiliyorlar şehirleri çok fazla olduğu için yeni başlayan biri bunu nasıl yapabilsin ki!
köy sayına göre görev miktarı artıyor
900 köylü olduğum dünyada gelen görevdeki miktar , 5 köylü olduğum dünyadaki ile bir değil
yani sıkıntı yok o konuda düşünülmüş birşey ama bir süre sonra barbar köyler bittiğinde barbar köyünü yağmala görevini yapamıyoruz

RBarut33

Yasaklı
köy sayına göre görev miktarı artıyor
900 köylü olduğum dünyada gelen görevdeki miktar , 5 köylü olduğum dünyadaki ile bir değil
yani sıkıntı yok o konuda düşünülmüş birşey ama bir süre sonra barbar köyler bittiğinde barbar köyünü yağmala görevini yapamıyoruz
Savaş zamanında Ordu bırakmıyor ve barbar köyler zaten kalmıyor barbar köylerde göreve işlemiyor diye biliyorum.

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Dünya ayarlarına göre klan limitleri değişmektedir. Dolayısı ile dünyanın tamamı bu ayarlara göre hareket etmektedir. Her dünyanın aynı zorluk seviyesinde olması, farklı ayarlarda dünyalar açılmasının mantığına zarar verecektir. Tabi ki üye sayısının daha düşük olduğu bir dünyada zorluklar daha fazla olacak, buna göre stratejiler de farklılaşacaktır.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.