Premium Takas Sisteminde Yaptığımız Yenilik Hakkındaki Görüşleriniz

DeletedUser67142

Ziyaretçi
Benim anlamadığım nokta depo boşaltıyorlar uygulamalar yazılımlar falan dediniz. Yani bugüne kadar pre kasan pek çok kişi dolmuş depoları aşağı çekerek premium kastı ve pek çok dünya da bizim önümüze geçti bu şekilde sanırım yanlış anlamadım. Peki ortalama 1k preyi 65 TL gibi bir rakama bu kadar basit bir tarayıcı oyunu için isterken bunların önlemini nasıl olur da sistemli olarak alamazsınız?

Verdiğiniz her açığın bedelini neden oyuncular çekmek zorunda kalıyor ? Sizin şirketinizin para karşılığı bu hizmeti sunarken ve hepimiz birer müşteri olmamıza rağmen siz masraflarınızı arttırıp daha güvenli alt yapılara geçmeyin diye neden bize sunulan haklar geri talep ediliyor ?

Yaptığınız sistem tamamiyle saçmalık açıklar bahane edilerek oyuncuları yüksek premium fiyatlarından pre almaya itmek adına gidilmiş bir satış politikasından ibaret. Ben klanımdan biri operasyon yerken ona premium puan aktaramıycam sebep oyundan kastım. Her op yediğimiz de şirketin cebini doldurcaz yani..

DeletedUser68297

Ziyaretçi
Maddi güç var
emek hırsızlığı yok
? o pre kasılması madem kolay maddi gücü olanlar da kassın vermesin
şimdi
maddi güç var
emek hırslızlığı yok hani nerede adalet eşitlik madem o yok oda olmasın :)
Senin gibi boş insanla çok muhattap oldum yeter sana bu kadar.

Kardeşim yukarıdaki arkadaş sana formülü vermiş sen anlamıyorsun galiba. İsteyen istediği oyuna istediği parayı harcamakta özgürdür. Çalışıp para kazanıp kendi zevklerim ve ihtiyaçlarım için para harcıyor oluşum yada birilerinin böyle yapıyor oluşu bir dengesizlik yaratmıyor... Aynı şeyi sende yapabilirsin... Ancak inatla bana laf atma çabası ile konuşuyorsun. Boş yapıyorsun.. Sen niye kafanı takıyorsun ki bunlara sen pre ile gelişsende gelişmesende oyunun 2. haftasını göremiyorsun zaten ???

DeletedUser67878

Ziyaretçi
Olum adam çalışıyo kazanıyo harcıyo.Git sende çalış kazan harca

Çalışmadığımı kim söyledi ? Şurada bir fikir düşünce söylüyoruz. Saçma saçma yorumlar düşünceler..
Premium alanların hepsi çalışıyor mu sanıyorsun sen
yazacak çok şey var dediğim gibi sizin gibi bulmuş bir kaç kişi adminlerde anlamış nede olsa alıyor diyip %100 zam yediniz almaya devam artık çift hesap multilerden de alırsınız :) Bunlar olduğu sürece ne indirim yaparlar ne bişi daha çok zam yapıp daha çok kazanırlar..

DeletedUser61632

Ziyaretçi
Her sistemin açığını kullananlar olacaktır, pre kasılıyor adam açıyor 50 tane hesap birer k bile kassa eşek yüküyle premium elde ediyor. Bu sistem insanları satın almaya itiyor doğru ama kim verecek o kadar parayı artık. Premium farkını aleyhimde hisseden bi oyuncu olarak beni memnun etti.

Ama normal oynadığın dünyada, hiç operasyonu etkinliği düşünmüyorum, 7 ay oynasan 400den 2800 premium. Oyunu oynayan çoğu kişi için gerçekten verilecek bi para değil.

Ha hem pre aktarımı kapalı hem fiyatlar bu derseniz bari classic dünyaları daha seri açın :)

IGreen ShadowI

Ağır Atlı
Oluşacak problemi yazıyorum postum engelleniyor ne yazayım anlamadım ki çözümü de yazayım madem
Hesaba 2. Koruma getirecek innogames
hesapları telefon onay kodu gelmeden açamıcaksın 1 tel nosuna 1 hesap verecek o zaman ne multi kalır ne de illegal pre transferi

JrFly

Dük
Bu konuya bir öneride bulunmak istiyorum. Tamam mevcut premıum puanlar aktarılamasın fakat premıum özellikler hediye edilebilir olsun ayrıca 1 ay sınırlaması olsun. Bu sistem üzerinden gidilirse gayet makul olacağını düşünüyorum.

DeletedUser47573

Ziyaretçi
Bu işin sonu başka serverlar ve başka oyunlara yönelip kaymakla biter.
Sorun sisteme getirdiğiniz yenilik değil fiyat politikanız.Ha biz de saf salak değiliz siz sadece burda idarecisiniz ücret konusunda bir vasfınız yok.
Neyse vasfınız olmasa da talebimizi iletebilirsiniz şirkete.

DeletedUser68267

Ziyaretçi
Arkadaşlar mecburen herkes tek hesaptan pre kasacak bu da fiyatların daha az artmasına neden olacak ve bir hesaptan daha çok pre kasılabilecek :)

DeletedUser58115

Ziyaretçi
Nedense alınan önlemler hep premium yani ticaret üzerine. Botla yağmaya önlem yok, multi ile boost'a engel yok. Paranın önünü açalım da, oyun ne kadar rezil olursa olsun, bize ne kafası.

Müthiş bir önlem gerçekten. Bu önlemle birlikte kimse multiden pre kasamaz. Çünkü kesinlikle aktarılamıyor(!). Zekice bir plan, tebrikler.

inacira

Kılıç Ustası
Benim anlamadığım nokta depo boşaltıyorlar uygulamalar yazılımlar falan dediniz. Yani bugüne kadar pre kasan pek çok kişi dolmuş depoları aşağı çekerek premium kastı ve pek çok dünya da bizim önümüze geçti bu şekilde sanırım yanlış anlamadım. Peki ortalama 1k preyi 65 TL gibi bir rakama bu kadar basit bir tarayıcı oyunu için isterken bunların önlemini nasıl olur da sistemli olarak alamazsınız?

Verdiğiniz her açığın bedelini neden oyuncular çekmek zorunda kalıyor ? Sizin şirketinizin para karşılığı bu hizmeti sunarken ve hepimiz birer müşteri olmamıza rağmen siz masraflarınızı arttırıp daha güvenli alt yapılara geçmeyin diye neden bize sunulan haklar geri talep ediliyor ?

Yaptığınız sistem tamamiyle saçmalık açıklar bahane edilerek oyuncuları yüksek premium fiyatlarından pre almaya itmek adına gidilmiş bir satış politikasından ibaret. Ben klanımdan biri operasyon yerken ona premium puan aktaramıycam sebep oyundan kastım. Her op yediğimiz de şirketin cebini doldurcaz yani..

Bedeli oyuncuların çekmesi kısmına kesinlikle katılıyorum. Bu çok önceden beri böyle aslında. Birileri hatalar yapıyor ve oyun aynı anda yüzlerce oyuncu kaybediyor.

Biraz gecikmiş olsa da bulunan çözüm için tebrik etsem de, burada oyuncuları değil de, sistemi yani şirketi koruduğunuz gerçeğini değiştirmiyor maalesef.

Artık birazda oyuncu bazlı çözümler gerektiğini düşünüyorum. Bu oyunu oynayıp, forumu takip edenler olarak hepimiz eski sayılırız. Şimdiye ne kadar hangi sorunlara oyuncu bazlı yaklaşıldığını hepimiz biliyoruz.

Ve son olarak, bir ticaret mantığı olarak; müşteri her zaman haklıdır diyerek susuyorum :)

**BayRam**

Ağır Atlı
Nedense alınan önlemler hep premium yani ticaret üzerine. Botla yağmaya önlem yok, multi ile boost'a engel yok. Paranın önünü açalım da, oyun ne kadar rezil olursa olsun, bize ne kafası.

Müthiş bir önlem gerçekten. Bu önlemle birlikte kimse multiden pre kasamaz. Çünkü kesinlikle aktarılamıyor(!). Zekice bir plan, tebrikler.

100 pre atsana abi

Kasmaya ihtiyacım var mı sence @myw**

DeletedUser68308

Ziyaretçi
Premium ucuzlasın, takas makas premiumla ham çekme zar zurt işleri komple kaldırılsın. En temizi böyle

*Voyager

Acemi
İşin güzel yanı bu tarz olayları yaşandığı dönemde dikkate almayıp, artık oyun oynama maksadıyla burada varolan oyuncuların birçogunun mecburen premium aktarım mekanizmasına dahil olmasıyla sistemin komple patlaması :)
Olayın özeti bence bu.
Premiumun fiyatını artırmak ise mevcut dönemde premiuma olan talebi net bir şekilde azaltacak ve insanları net bir şekilde premium aktarım mekanizmasına sevk edecek, işin ironik tarafı ise; ister başka oyuncuya aktarım açık olsun ister kapalı olsun, premium aktarım mekanizmasının mantıgı sen hammadde sattıgın için karşı taraf alıyor. Uzun dönem içerisinde oyuncu kalitesi artar, ama dogrudan yada dolaylı yollardan premiuma talep net bir şekilde düşecektir

Anlatmak istediğimin özü: Sen iyi niyetli olarak bir iş yapabilirsin ve bunun oyun içerisinde vahim sonuçları oldugunda insanlar belirttiğinde dikkate almayabilirsin, ama hiçbir insan aptal değil, sen akıllıysan hitap ettiğin kitlede de akıllı oyuncular var. Buradaki can alıcı nokta şirket açısından para kazanmak mı? yoksa zaten premium alan(kabul edilebilir fiyatlarda) oyuncularla devam etmek mi?
Türk Telekom'un fiyat politikasında geri adım attıgı bir ticari ortamda fiyatları makul düzeyde tutmak ve oyuncu kalitesini arttırmak en mantıklısı, tabi uygulayana..

OmrFrka

Milis
oyun artık amacından saptı zengin oyunu olmaya başladı,köyleri kasıp parası olanlaramı verelim köyleri storm amaç ney bunu yapmak için????,tabi amaç şirket para kazansın diye,baktınız pre fiyatları artında satışlar %80-%90 düşünce bu uygulamayı soktunuz ve oyun artık ZENGİNLER arasında oynanır :mad:

*Voyager

Acemi
Yazdıgım yazıya ek olarak bir şeyler daha eklemek istiyorum
Buglar, Botlar, yazılımların havada uçuştuğu bir ortamda yani Pp fiyatları artırmak en net çözüm; en azından oyun içerisinde varolan leş oyuncular bir süre için temizlenecektir, Ama nihayetinde bu bir çözüm değil. Çözüm bu oyuncuları bu yollara iten nedenler, bunları ortadan kaldırmanın yolu da adil bir oyun anlayışını sunan kuralları uygulamak ve adil bir oyun ortamı oluşturmaktan geçiyor.

D A R K S O U L S

Hafif Atlı
Multi kullanmayanlar için güzel bir gelişme . Ama multilere ceza vermediğiniz sürece açığını kullanacaklar yine değişen birşey olmayacak. Proxy ile multi kullananlara ceza vermiyorsunuz. Işınlanma ile yakınına multisini açacak,multisinde kastığı preler ile köyü hızlı geliştirecek(1 haftada 7-8k puan) sonra ana hesabından köyleri toplayacak. Proxy dışında eşinin,kardeşinin,sevgilisinin telinden legal multi açanlara ise nasıl ceza vereceksiniz? Yoksa benim için muhteşem bir gelişme 2 dünyada tek hesap 26k pre kastım. Multi hesaplarla pazar hemen dolmazsa 26k 50 olurdu. İşin acı tarafı bazı işsiz ıq seviyesi düşük olan tipler 50 tane multi açıp pazarı doldurup piyasadaki preleri çekiyorlar,sonrasında 50 multisinden tek hesaba aktarım yapıp ceza aldıktan sonra bütün preleri tekrar şirkete hediye ediyorlardı.En azından bu tarz tipler azalır,diğer 5-10 multi kullananlar yukarda dediğim şekilde devam ederler.