Premium puan zammi

gelen

Yasaklı
400 liraya 1 senelik Psn Plus üyeliği alıyorsun. İçinde mükemmel grafiklere sahip yüzlerce oyun olan bir kütüphaneye de sahip oluyorsun ki bu oyunların toplam ederi 1 milyar USD'ye kadar ulaşıyordur. Bu zam bu oyun için anlamsız. Illa zam yapacaksanız %100 pre kampanyası yapın da insanlar istediği kadar alabilsin öncesinde.

Noel-Dayi

Mızrakçı
Klanlar.org sunucuları 1 Mart 2009’da açıldığından beri forumda yazan oyunculara göre her gün ya battı ya da batmak üzere şirket.

Bizim ülkemizde herkes ticaretle uğraşıyor, konunun uzmanı. Şirket boş yere finans departmanı kurmuş, konuyla ilgili profesyonellere maaş veriyor, tonlarca veri analiz ediliyor, raporlar oluşturuluyor ve bunun gibi bir sürü çalışma boşuna yapılıyor. Bizim foruma gelse okusa ciddi bir maliyetten kurtulacak. Hatta dur etiketleyelim belki kulak verirler çağrımıza @InnoGames

Ülkece böyle bir sorunumuz var maalesef. Tepeden tırnağa kadar her konunun uzmanıyız. Bknz: Ben ekonomistim :troll:

Tabi ki müşteri olarak eleştirmek ve talepte bulunmak en doğal hakkınız. Ticket açın, foruma yazın, düşürülmesini talep edin, önerin vs. ama yok şu paradan bu kadar olur, şöyle olur, böyle olur gibi TV’deki bir tane bile ekonomistin olmadığı ekonomi programları tadında yorumlar yapmayı bırakın lütfen.

Not: Yıllardır oynamıyorum ve bundan sonra da oynayacağımı düşünmüyorum ama ben de premium fiyatlarının düşürülmesini talep ediyorum.

Bence olay şöyle gerçekleşti.
A: Sunucularımız artık bu kadar oyuncuyu kaldıramıyor, oyuncu azaltmamız lazım nasıl yaparız?
B: Fahiş zam yapalım, zaten presiz oyun oynanmıyor. Oyuncuların yarısı oyunu bırakır, sunucular biraz rahatlamış olur.
A: Ne kadar yapacağız %50, %100??
B: %210 yapın
A: Biraz abartmış olmaz mıyız, o fiyattan pre alan olur mu ki
B: Bilmem, bir deneyelim bakalım.

izdiham15

Kılıç Ustası
Klanlar.org sunucuları 1 Mart 2009’da açıldığından beri forumda yazan oyunculara göre her gün ya battı ya da batmak üzere şirket.

Bizim ülkemizde herkes ticaretle uğraşıyor, konunun uzmanı. Şirket boş yere finans departmanı kurmuş, konuyla ilgili profesyonellere maaş veriyor, tonlarca veri analiz ediliyor, raporlar oluşturuluyor ve bunun gibi bir sürü çalışma boşuna yapılıyor. Bizim foruma gelse okusa ciddi bir maliyetten kurtulacak. Hatta dur etiketleyelim belki kulak verirler çağrımıza @InnoGames

Ülkece böyle bir sorunumuz var maalesef. Tepeden tırnağa kadar her konunun uzmanıyız. Bknz: Ben ekonomistim :troll:

Tabi ki müşteri olarak eleştirmek ve talepte bulunmak en doğal hakkınız. Ticket açın, foruma yazın, düşürülmesini talep edin, önerin vs. ama yok şu paradan bu kadar olur, şöyle olur, böyle olur gibi TV’deki bir tane bile ekonomistin olmadığı ekonomi programları tadında yorumlar yapmayı bırakın lütfen.

Not: Yıllardır oynamıyorum ve bundan sonra da oynayacağımı düşünmüyorum ama ben de premium fiyatlarının düşürülmesini talep ediyorum.
Bu fiyatları bir finans departmanının belirlediğini sanmıyorum. Bu iş için ekstra birine maaş verdiklerini de sanmıyorum öyle aham şahım bir giderleri olduğunu da samıyorum zam yapalım demişler rakamları avrupa rakamına göre belirlemişler hiç bir çalışma yapılmadığı buradan bile belli zamma değil bu derecede zamma karşı çıkmak için ekonomist olmaya gerek yok. Bu konuda uzmanız evet yıllardır oynuyoruz buradayız her battı bitti denildiğinde oyun battı bitti zaten devamlı oyuncu kaybetti kaybetmeyede devam ediyor edecekte. Steam sony xbox daha adını sayamadığım bir sürü gerçekten finansal departmanları olan bu iş için ekstra maaşlı adam çalıştıran şirketler nasıl arjantine türkiyeye bölgesel fiyatlandırma yapıyor çünki biliyorlar pazarı kaybetmek istemiyorlar klanlar gibi zaten devamlı oyuncu kaybedip küçülen bir oyun tabiki oyuncu kaybedecek. Bak hala batmadı oyun açık çalışıyor olması oyuncu kaybetmediği anlamına gelmiyor oyun zaten büyük bir görsellik vaat etmiyor kaç kişi pc playstation parasına bu oyunu oynar oynayacak egosunu tatmin edecek paralı tipler vardır ama sayıları ne kadar. Kullanıcı sayısını arttırmak varken azaltmak uzun vadede ölümdür tv deki boş ekonomi yorumcusu değilim örnek verdim kullanıcı sayın azalırsa kazandığın paranın aynı kalması kazanç değil kayıptır diye öreneğide kendi yaptığım işten verdim. işin komik kısmı benim maddi sorunum yok bu iş benim işime yarar aslında çekerim pre yeni w de ilah gibi olurum pre ile oynayan sayısının azalması işime gelir tabi bu parayı bu oyuna verecek kadar safsam ama bu gidişle zaten küçülen bu oyun daha hızlı küçülecek bizde havamızı barbarlara atarız artık bak nasıl topladık sizi diye. İster zam yapsınlar ister yapmasınlar umrumda değil bir şeye heleki vaad ettikleri sınırlı olan bir şeye x3 zam çok.

uyznlar

Ağır Atlı
Tarayıcıya gelecek zam önemli. APPLE ayıp olmasın diye ANDROİD tarafına zam yapıldı. 3x gelmez ise boşa konuşmuş olacağız :D

Tibelda

Emekli Görevli
Bence olay şöyle gerçekleşti.
A: Sunucularımız artık bu kadar oyuncuyu kaldıramıyor, oyuncu azaltmamız lazım nasıl yaparız?
B: Fahiş zam yapalım, zaten presiz oyun oynanmıyor. Oyuncuların yarısı oyunu bırakır, sunucular biraz rahatlamış olur.
A: Ne kadar yapacağız %50, %100??
B: %210 yapın
A: Biraz abartmış olmaz mıyız, o fiyattan pre alan olur mu ki
B: Bilmem, bir deneyelim bakalım.

Düşünce ve eleştirilerinizi paylaşmak hakkınız ancak bu tarz yorumlar uygun değildir. Lütfen düşüncelerinizi dile getirirken amaçtan sapmayınız. İyi geceler dilerim.

ByRevolution

Yasaklı
Oyuncu sayısı azalacak bir süre sonra o pre alanlarda oyundan sıkılacaktır. 5 6 dünya sonra kimse de kalmaz zaten oynayan adam akıllı klan da kalmadı. Oyuna yeni başlayanlarda bakacak pre fiyatına çekici gelmeyecektir. Belirtilen miktarlar çok fazla Bu oyuna verilmeye değecek miktarlar değil. Playstation alır evde istediğim zaman kaydeder oyunu çıkarım.
Mantıklı. Yada o parayı 1 seferlik steam üyeliğime atarım , deli gibi istediğim oyunu oynarım :)

Yukarda arkadaş çok iyi açıklamış böyle devam ettiği sürece her yıl oyuncu sayısı azalacak zamanla oymayacak oyuncu bulmakta zorlanacaksınız sürekli böyle deniliyor ama oyun devam ediyor diyenler olabilir fakat zaten bundan 4 yıl önceki oyuncu sayısı ile şuan aynı mı hani daha eskiye kıyaslamıyorum bile

TheFnL

Kılıç Ustası
oynayan bir avuç oyuncunuz kaldı,bu fiyatlardan sonra onlar da gidecek,yazılan fiyatların farkında mısınız ?

fiyatları sabit tutmaya çalışmak yerine,hadi biraz zam yapmak yerine katlamışsınız da katlamışsınız,yazık gerçekten.

izdiham15

Kılıç Ustası
modlar almanyayla konuşun en azından bölgesel bir fiyatlandırma yapın. Amazon, steam,epic store, netflix,xbox,sony gibi 10 larca firmayıda örnek gösterebilirsiniz. Talep gören bir şey olsa bu oyun belki bu zammı anlayabilirim nasıl olsa kullanıcımız haddinden fazla bizde biraz sıyıralım dibini dersiniz apple gibi ama durum böyle değil bu oyunun zaten aktif kaç oyuncusu kaldı ki. Tr server bu oyunun taşıyıcı kolonu en çok oyuncu burda var usa oynuyorum orada bile türk oyuncular var. Bu paralarla kalan türklerde gidecek sürekli millet gidecek muhabbeti oluyor bu oyunda 2004 den beri duyarım ama hep gitti zaten ama sayı kritik yerlere gelebilir multi hesapları engelleseniz zaten dünya 4 te 1 ufalır usa server küçük bir yuvarlaktan oluşuyor tr server geleceğide bu olacak. Sadece ham çekmek değil klasik gibi dünya yapın yine pahalı dedim yukarda premium ve yağma asistanı ücreti bile ciddi bir rakama denk geliyor. Ben yeni w de oynamayı düşünüyordum bir 20 k pre yakacaktım belki daha fazla vallahi bende sağlam pc var bu paranın yarısına steamden oyun dizerim yada torentden çeker hepten bedavaya getiririm ama çok sevdiğim ara ara saatlerimi gecelerimi vererek oynadığım bu oyuna vermem ben bile vermiyorsam yeni oyuncuyu nasıl cezbedipte oynatıp birde üstüne bu kadar parasını alacaksınız bilmem dediğim gibi benim birde maddi durumumda fena değil asgari ücretliyi geçtim memur falan bile zorlar bu rakamlar neyse biz uyarı amaçlı yazıyoruz elbet bir bildiğiniz vardır isterseniz 5000 lira yapın 8500 preyi belkide daha hayırlıdır hep şevkle başlıyorum uykusuz kalıp sinir stres oluyorum bahanesi olur bende gider eu4 4 hoı 4 falan oynarım ne diyim

*KepçeciX*

Okçu
Mazot pahalı diyoduk önceden, şimdi birde pre çıktı başımıza :D 1700 liralık mazotla akşama kadar çalışırım ben saati 600 den 4800 yapar dahada preye para vermem :D

Alico555

Yasaklı
Ankara Bu fiyatlarla bütün dünyalar klasik dünya olur...;)
Türk milletinin %40'ı zekidir diyordu demi aziz nesin, iphone, ps-xbox, mobil oyunlar, lüks tüketim, tekel ürünler eskisine oranla daha fazla talep görüyor, burda da fazla bir şey değişmez,denkleme outofmotherlandleride kattımı hiçbirşey değişmez.