Piyade Birliklerinde Taşıma Kapasitelerinin Düzenlenmesi

brkcm3

Acemi
Bildiğiniz gibi, piyadelerden en temel birim olan Mızrakçı, savunma askeri olsa da 25 taşıma kapasitesine sahip fakat asıl yağma için kullanmamız gereken Baltacıda taşıma kapasitesi 10. Bu temel olarak mantıksız geliyor, yağma birliklerinin taşıma kapasitesinin, savunma birliklerinden daha yüksek olması gerektiği düşüncesindeyim.

ByRevolution*

Baltacı
Bildiğiniz gibi, piyadelerden en temel birim olan Mızrakçı, savunma askeri olsa da 25 taşıma kapasitesine sahip fakat asıl yağma için kullanmamız gereken Baltacıda taşıma kapasitesi 10. Bu temel olarak mantıksız geliyor, yağma birliklerinin taşıma kapasitesinin, savunma birliklerinden daha yüksek olması gerektiği düşüncesindeyim.
Hafif atlı bas? Hem daha hızlı :)

brkcm3

Acemi
Mevzu hafif atlı değil, piyadeler içerisindeki taşıma kapasitesinin mantıksız olmasından bahsediyorum. Atlı birliklerin konuyla alakası yok

eMpeaT

Baltacı
tam aksine bu olayı daha mantıklı yapıyor. Saldırı oynayan bir kişi hem saldırı ordusunu çok iyi geliştirecek hem de bu sayede çok iyi yağma yapacak. Zaten hafif atlı gayet yağma için uygun bir birim. Aksine savunma oynayanlar yağma konusunda mağdurlar.

brkcm3

Acemi
tam aksine bu olayı daha mantıklı yapıyor. Saldırı oynayan bir kişi hem saldırı ordusunu çok iyi geliştirecek hem de bu sayede çok iyi yağma yapacak. Zaten hafif atlı gayet yağma için uygun bir birim. Aksine savunma oynayanlar yağma konusunda mağdurlar.
En baştan saldırı oynamayı planlayan oyuncular niye bu sebepten mızrakçı basmak zorunda kalıyor ben de bunu söylüyorum zaten. Mızrakçının 25 taşıma kapasitesinde olması, savunmacı oynayacak kişilere de yağma yapabilmeleri için iyi bir olanak sağlıyor fakat baltacının 10 taşıma kapasitesinde olması aşırı saçma

eMpeaT

Baltacı
Asıl yağma birimi zaten atlı birimdir. Yayan birlikler oldukça yavaş ayrıca tek başlarına yollanınca kayıp veriyorsun. Tüm bunlara rağmen kılıç ustasının da yağma kapasitesi düşük. Aslına bakarsan senin verdiğin öneriye tezat olarak ben de hafif atlı yağma kapasitesinin 40'lara düşmesi taraftarıyım. Bunu saldırı oyuncusu olarak söylüyorum. Çünkü aktif oynayan herkes sırf yağma yapabilmek için saldırı oynuyor. Savunma ve saldırı arasında gelişim farkı çok büyük.

Saldırı oyuncusunun ordusunu savunmada kesebilecek orduyu basan bir savunma oyuncusu ile saldırı oyuncusu arasında puan farkı gittikçe açılıyor. Kaldı ki savunma ordusunun savunmada saldırıdan güçlü olması gerekir. Bir sürü handikapı var.