Oyunu oynama nedenimiz

Parcevall

Milis
Cevap kazanmaksa devamını okuyup vakit kaybetmeyin derim

Antinin eşkıya ve udw tarafından toplanması iyi ihtimal 1 hafta sürer sonra yönlerini mrmdyons a çevirirler hucum-argo-udw-gg derken onlarda iyi ihtimal 1 ay dayanırlar 3 tane ana klan kalır onlarda ya anlaşır kapatır yada ikisi bir olur üçüncü güme gider yani sayısı fazla olanlar (ki sayı fazlalığı abartı olacak) çokta zorlanmadan kazanır çünkü dünya hızlı öne gecene yetişmek zor olur
vedat-recep-kendal-mustafa-setatakan-isa bide klanların gizli gücü gökhan 1 saat konuşsanız denk güçlerin-sayıların savaşını ayarlasanız evden çıkılamayan bu dönemde yüzlerce kişiye keyifli bir oyun oynatırsınız

tamamen atıyorum antinin devam eden oyuncuları eşkıya ile savaşsın diğer bütün klanlar bu iki klana sa olsun hucum&udw olsun diğer klanlar zaten savaş halinde veya
argo-gg savaşsın udw & eşkıya-anti- sayı eşitlensin diye onlara yakın 2 udw klanı birleşsin , hucum-mrmdyons herkes kıtasını kapatana kadar savaşsın sona 2 klan 2 şer kıta ile kalsın

c10 da da böyle birşey yazmıştım pusulaya karşı diğer tüm klanlar birleşmeli demiştim kimse sallamamıştı 1 ay sonra pusula dünyayı kapadı güya kazandık ama aslında öyle bir dünyayı daha uzun ve keyifli oynamayı kaybettik
Prenin etkisinin olmadığı ,hızlı ,kaliteli oyuncuların olduğu bu dünyadan daha fazla keyif almak-herkesin karşı olduğu aile klanlarının etkisini azaltmak aslında biz oyuncuların elinde yapmamanız için bir sebep yok

Not:Yazıyı yanlızca bir oyuncu olarak yazdım bir klan üyesi olarak değil belki oynadığım klan yöneticileri tam tersini düşünüyor bireysel bir düşünce olduğunu belirteyim

*Akkuyu*

Milis
Her yeni açılan dünya bir öncekinin rövanşı olmuş.

Yok önceden o bunu yapmış,yok arkadan vurmuş, ve buna benzer gerekçeler

Şimdi bir örnekle izah edecek olursak;
  • Örnek : C3 te anti-udw mutken anti udw yi vurdu. Udw her dünyaya girerken antiyi bitirmeye giriyor ve stratejisini buna göre yapıyor.çünkü UDW ye göre Anti udw yi sırtından vurmuştu.Udw açısından bakarsak hainlik Anti açısından bakarsak strateji
  • Örnek : C5 te dünya sonuna doğru Alarm ve udw müt iken Udw alarmı vurdu .dunyayı udw-maydanoz kapadı. Şimdi Alarma göre UDW Alarmı sırtından vurmuştu.ALARM açısından bakarsak hainlik UDW açısından bakarsak strateji
Başkası yapınca hainlik ,biz yapınca strateji. yok kardeşim ikiside aynı....

İşin özetine gelirsek ne antinin nede udw nin yaptığı sırtından vurmaktır. Stratejidir.

Asıl sorun ise her dunyann bir önceki yada daha öncekilerin rovanşı olarak görülüp ona göre planlama yapılmasıdır. Bu yuzden clasikler bu mantıkla tat vermeyecek ve kısa sürede sonuçlanacaktır.

Her açılan yeni dunya kendi stratejisini belirlemelidir.eski dunyalar değil….

Bakalım yeni dunya hangi dunyanın intikamı olacak.Herkse saygı çerçevesinde iyi oyunlar

whisper*

Baltacı
Ben de katılıyorum da bu klanların kendi faydasına ters, yapmayacaklarını düşünüyorum zevk almaktan daha çok kazanılmaya odaklanıldığı sürece sürekli kavgalar ve kinler devam edecek bundan kimse birbirini tebrik etmiyor böyle bir ortamda..
Böylelikle de kazanan aslında kimse olmayacak :)

Pressman*

Baltacı
Valla Mahmut abi, şahsen çok beğendim önerini. Ama dünyanın bu aşamasında kabul göreceğini sanmıyorum.

GG adına eğlenmeye girdiğimizi, kapatma, kazanma hırsımızın olmadığını dünyaya girdiğimizde belirttik. Genel forumdaki, genel tavrımızın, savaşı muhabbet içinde sürdürme çabamızın da bunun bir göstergesi olduğunu söyleyebilirim.

Böyle bir organizasyonun gerçekleştirilmesi gündeme gelirse, ben GG olarak sonuna kadar destekçisi olacağımızı buradan belirteyim.

Ama yine de diyeyim, şu aşamada çoğu klanın işine gelmez böyle bir durum.

Stratejist*

Yasaklı
Başka w lerin meseleri bir diğerinde değil her w nin kendi meselesi kendi anlatısı yaşanmalıkendisi içinde. Bende bu görüşe katılıyorum.Fakat ilk söylenen çok değişik bişey olur olursa da. Ve evet bu oyun strateji oyunu ama çogu kişi ezbere oynuyor. Diğer bir çogunlugu kinine hırsına yenik düşüyor. Yani düşünün strateji oyunu ama falanca klanın filanca başkanı çıkmış bilmem x klan vurursa savunuruz diğerlerini savunmayız diyebiliyor.Mantıktan yoksun tamamen kinci ezberci hırscı bir yaklaşımla kusura bakmayın kimsenin taktirini elde edemezssiniz.Algı yöneterek değil gerçekten dişe dokunur stratejiler üreterek, ekibim dediğin insanları o stratejiye uydurarak ortak bir hedefe gayeye kanalize ederek olmuyorsa da hadi eyv elinize saglık diyerek taktir toplanır. Asıl keyif fikirlerin stratejilerin çarpışmasıyla olur.. onlinesi yüksek sayısı kalabalık matematiksel güçle kazanarak değil.

Mr.Badger

Ağır Atlı
Sonuna kadar katılıyorum, genel olarak denk ve birbiriyle muhabbeti olan, katakulle işlerle çok işi olmayan insanların ( ki aslında bir iki kişi dışında canınızı yerem ) olduğu bir dünya. Ekiplere baktığımız zaman sayı olarak olmasa bile oyuncu kalitesi olarak (Maydanoz hariç onlar puddi puddiyi kaybetti) denk klanlar. O yüzden bunun başarılabileceği bir dünya var ise en iyi ihtimalle bu dünyadır.

Hatta 4 kıta için 4 klan kurulup ( tamamen yöneticilerin isim verdiği) ve her klan başına 1 oyun yöneticisinin takım kaptanlığı yapacağı bir dünya çok daha zevkli olur.

okadar5

Baltacı
bence hiç bişey olmaz :) her biri bir diğerinin açığını kollayıp ezme dertinde

Kesinlikle katılıyorum keşke böyle bir şey mümkün olsa ama böylesine ikircikli insanların bu kadar fazla olduğu bir yerde bunun sağlanmasının da pek mümkün olduğunu zannetmiyorum

HeyBizBurdayız

Baltacı
Sonuna kadar katılıyorum, genel olarak denk ve birbiriyle muhabbeti olan, katakulle işlerle çok işi olmayan insanların ( ki aslında bir iki kişi dışında canınızı yerem ) olduğu bir dünya. Ekiplere baktığımız zaman sayı olarak olmasa bile oyuncu kalitesi olarak (Maydanoz hariç onlar puddi puddiyi kaybetti) denk klanlar. O yüzden bunun başarılabileceği bir dünya var ise en iyi ihtimalle bu dünyadır.

Hatta 4 kıta için 4 klan kurulup ( tamamen yöneticilerin isim verdiği) ve her klan başına 1 oyun yöneticisinin takım kaptanlığı yapacağı bir dünya çok daha zevkli olur.
mantıklı ama şöyle bir şey var bunun gerçekleşmemesi için klansal veya kişisel yani oyuncu bazlı rekabetler var bu 4 klan muhabbetini biraz ütopik yapıyor he bi karar alınırsa uyar keyfime bakarım orası ayrı:D

DeletedUser71128

Ziyaretçi
50 tane alt klan mı olur beyler, oyunu amacından saptırmışsınız siz.

sauron

Acemi
Bu kadar geniş müttefiklikler, S.A. lar gerçekten çok sıkıcı değil mi ? Buna neden katlanalım ? Tamam kabul ediyorum bize bu oyunu oynatan şey savaş kadar biraz da oyun içi siyaset ama savaşlar tamamen masada kazanılır olmadı mı? Bununla alakalı bir çözüm önerim yok maalesef. Sadece daha az kazanma hırsı diliyorum herkese.

W A R D A D D Y

Baltacı
Güzel bir yazı olmuş öneriyi de gayet beğendiğimi söyleyerek şunu eklemek istiyorum

"aile klanlarının etkisini azaltmak aslında biz oyuncuların elinde"

Bu cümleye takıldım yalnızca bu etkiyi kırmak zaten bizim elimizde böyle uygulaması zor olan planlar yerine, klan limiti 75 olan dünyada 10-15 tane klanlar kurmazsak, kurulan klanlarda oynamazsak çok daha keyif alınacak ama işte insanların kazanma hırsı bunun önüne geçiyor.

Bi Kahve ?

Ağır Atlı
Herkes kazanan tarafta olmak istiyor. kazanan tarafta bu sekilde 10 klanken 15 klan oluyor digeleride kaybedecegini anlayınca kazanan tarafta geçiyor 15 klan 22 klana çıkıyor dünya sonu geliyor kimse hala hesap silmiyor yönetimin belirledigi oyuncularda ayri bir klan kurup digerlerinin köylerini alarak dünyanın kapanması için çalısıyor. bir sonraki dünyayada hava atıyorlar ben 3 dünya kapattım sen 4 dünya kapattındaha önce dednindimi bilmiyorum ( denendi sanırım ) dünya kapanması hakimiyet ile değil de süre ile olsa herkes dünyanın örnek eriyorum 2 sene sonra kapancaını bilse ona göre oynasa konudan çok çıktım kusuruma bakmayın

benim oynama sebebim bilmiyorum merak sadece

Basaranbugra

Mızrakçı
@agy2012 Biz ufak klan olduğumuz için böyle öneriler bizim için sorun değil değil mi abi

Fakat kimse bunu kabul etmez. Yani dünyanın şuan ki durumundan sonra başından beri böyle olsaydı dediğiniz mantıklı. Umarım bundan sonraki wlerde böyle olur

mernus..

Mızrakçı
bununla alakali yazmistik.cozum onerim klan ortak forum kaldirilsin yada ortak forum 2.3 klanla sinirlandirilsin.hic olmadi ortak forum veya belirli uye sayisindan sonra davet edenden ortak forum acandan yuksek premium istensin.