OYUNCU PROFİLİ

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

ZeRo54

Ağır Atlı
Merhabalar
Oyuncu profillerinde resim göresel veya gif koyuldu zaman kalite aşırı derecede düşüyor.Boyut olarak 270x180 sanırım. Atılan resimleri etkiliyor Atılan resimlerin görsellerin kalitesi aynı durumda olmayıp yoğun bir şekilde bozulma gerçekleşiyor.Yüksek boyuttaki resimler oyun kendi boyutuna düşürken kalitesinide düşürüp bozuyor.HDR resimler olsun boyutu yüksek resimler dahil.Bu konuyla ilgi bir çalışma oldumu bilmiyorum.Böyle köklü bir oyunun oyuncu profilindeki resim bu şekillde kalitesiz olamamlı.Şimdiden İlgi alakanız için teşekürler.

Örnek:

5032C2CB-D0EB-4249-B36F-F94C3F7EA856.jpeg

Oyuncu profili:
9C9AB8D3-09A8-41A4-A934-C078A8866423.jpeg

A6EE4AE9-577B-49A6-889F-4FEC693159AB.jpeg

Örnek:
8987B9B0-3CCE-4AA5-B609-61543B5CC37C.jpeg

Oyuncu profili:
874B5B7E-5F02-4235-A165-AB8A29211D20.jpeg

Bu görsellerde boyut nediyle kalitsesiz gözüküyor.

3882EFDF-8B1A-4529-ABF2-2E2BB5373195.jpeg

CE6C9AA1-E76D-46EE-9DE7-FE8C31435620.jpeg

7FF3CE32-A58B-4918-B1CD-6AD3B00A8FE0.jpeg

ZeRo54

Ağır Atlı
hocam iyi hoş diyorsunda burası instagram profili değil ki kalite olsa nolur olmasa nolur :)
Demekki bu oyundan başka oyun oynamadın için profil resminin kalitesimi çözememişsin. 20 yıldır bilirim bu oyunu bırakmıştım geri döndüm dönmüşkende klan yöneticilerine bir öneri sunmak istedim lütfen bulandırmayalım.attım göresellere iyi bak kaliteyi görürsün belki instana koyarsın :):)

ZeRo54

Ağır Atlı
Kaliteli şeyler 240p olur XD
Görsellere bi göz geçirirmisin hocam bı kalitede profilinde olmasını istemezmisin. Bu görsellerin birde birolu halleride var bende haraketli gifler.Kaliteli profiller daha ilgi çekmezmi. Ben bir öneri sundum bu @Tibelda ve yönetim ekibi deyerlendirir siz deyil bence ;)

ZeRo54

Ağır Atlı
Bu konu çok güzel bir konu aslında zaten oyunda görselliğe önem çok az veriliyor en azından profillerimiz biraz şaşalı güzel olsun 1000kb boyut muhabbeti ve ölçü muhabbeti bence gereksiz niye kaliteyi arttırmayalım ki.
Bende bunu düşünerek yapılan kaliteli işlerin oyuncu profillerinde olmasını ve görselliğe önem verilmesi dileğiyle bu postu açıp öneri vermek istedim tassarruf klan yönetiminin.Basit görünsede oyun kalitesini artıracak birşey.

ZeRo54

Ağır Atlı
kalite tesadüf deyildir yani hocam.Yaptıgım bu resmin hareketli hali bunu gift olrak aynı kalide hdr profilinde oldunu düşün.ilgi çeker oyuncular arasında da ilgi çeker yeni oyuncuları etkilemek içinde ilgi çeker.görsel önemlidir. @Sauron.*

RBarut33

Yasaklı
Arkadaşlar çözünürlük ile kalite aynı şey değildir. Ayrıca gönderdiğiniz resimlerin hiç biri profil resmi için uygun değil. Çözünürlüğü ve kaliteyi çözdüğünüzde kaliteli bir fotograf ekleyebilirsiniz. Bence yatın kalkın dua edin yüksek çözünürtlüğü küçültüp lkabul eden bir platform. Bazı platformlar illa uygun çözünürlükte olanı istiyor. Bence bu tarz uygun olmuş. çünkü kişisel günde çektiğimiz fotografları dair düzenleme yapmadan profil fotografı yapabiliyoruz. Düzenlemeyi biliyorsanız zaten kaliteli bir profil fotografınız olacaktır.

Anlamayanlar için Örnek!
Büyük bir camı ufak bir kutuya koymaya çalışırsanız elbette o camı kırmak zorunda kalırsınız.

Bence!
Şuanki profil sistemi durumu bence iyi. Zaten preminium olanlar profil fotografı değiştirebiliyor. Özel fotograf ekleyebiliyor. Bir zahmet düzenlemeyi bilenler yapsın.

RBarut33

Yasaklı
Bu arada resimler kırpılmıyor sıkıştırılıyor. Bu nedenle bozuk görüntü sağlanıyor. Uygun çözünürlük en az 400x400 şeklinde yazıldığına göre kare bir fotograf olmalı sizinkiler ya dikey veya yatay dikdörken biçiminde. bunu düzeltirseniz sorununuz ortadan kalkacaktır ki zaten kenarlarda gereksiz bolca boş alan kullanılmış.

ZeRo54

Ağır Atlı
Bu arada resimler kırpılmıyor sıkıştırılıyor. Bu nedenle bozuk görüntü sağlanıyor. Uygun çözünürlük en az 400x400 şeklinde yazıldığına göre kare bir fotograf olmalı sizinkiler ya dikey veya yatay dikdörken biçiminde. bunu düzeltirseniz sorununuz ortadan kalkacaktır ki zaten kenarlarda gereksiz bolca boş alan kullanılmış.
900BD98A-82E1-495E-B508-83D9D6CB0B8E.jpeg

ZeRo54

Ağır Atlı
Açıkcası söylediğimde değişen birşey görmüyorum. Benim söylediğim yazıyor oradada hala anlamamışsınız.

Fotoğraflarınızın hiçbiri 270x180 çözünürlükte değiller.
Bunları sizinle tartışcak değilim.Burası tartuşma yeri değil.Öneri postu.Bunu degerlendirmeye alıcak olan klanlar ekibi.uygun veya uyguzsuz olarak işaretlicek olanda klanlar ekibi.Kararları sen değil onlar veriyor.Oyüzden burayı çok bulandırmayın.Gidin kendi verdiniz red edilen kuyruk önerisiyle uğraşın.OYUN KARARLARINI SİZ DEĞİL KLANLAR EKİBİ ALIYOR.Geliştirme amaçlı sadece oyunculara düşüncelerini belirtmek amaçlı böyle formlar açılıyor.Güzel fikirler olabileceği için.

Stratejist-

Hafif Atlı
yaw ne kadar boş adam var yaw, basitçe basit bir resmi yükleyebileleim demişler, bilmem ne kadar para dönen platformd oyunncular bira şaşalı profil istiyor ne var bunda kalkmıs laga luga yapıyorsun RB.

Y A M A T O

Okçu
hocam boyutu el ile küçültürsen kalite de sorun yaşamazsın. Oyuna direkt olarak yüklediğinde kalitede düşme oluyor,fotoğraf boyutunu düşürürken program kullanmanı öneririm.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.