oyuncu hesabının emekli edilmesi

• Konuyu başlatan Deleted User - 312144
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Deleted User - 312144

Ziyaretçi
Benim bir önerim olacak oyun yöneticilerine.Benim önerim oyunun oynanış şeklinden çok olayın duygusal tarafıyla alakalı.Belli bir yılı doldurmuş hesapların emekli edilip listelenmesi olabilir.Şöyle açıklayım sizin belirleyeceğiniz bir süre koşulunu dolduran oyuncuların hesapları (örneğin 8-9 yıl gibi) hesabı emekliye ayır butonu olsa ve oyuncular oyunu bıraktıklarında hesaplarını emekliye ayırıp bıraksalar ve bu hesaplar forumda emekliye ayrılan oyuncularımız adı altında arşivlenseydi diye düşündüm. Çünkü ilerde bir gün geri dönüp baktığında onun içinde bir hatıra olarak kalacak ve oyun yöneticileri bu kadar zaman ve emek harcamış oyuncularını da aynı zamanda onore etmiş olacaklardır. 1 yıl aktif olmazsan hesabın otomatik silinir demektense böyle bir yöntem daha makul gibi geliyor. Emekli edilen hesapların ismi ile de yeni hesap açılamayacak olmalıdır. Eğer bir gün oyuna geri dönmek isterse farklı bir hesap açarak oyuna devam eder.Bilmiyorum şahsen ben bir gün oyunu bıraktığımda ismimi böyle bir yerde görmek isterdim.Çünkü her ne kadar bir oyun platformuda olsa insanlar burada diğer insanlarla sürekli bir iletişim içindeler emek ve zaman harcıyorlar.Sadece bir fikir.

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
GDPR kuralları yüzünden data ancak belirli bir süre saklanabilir. Bu yüzden aktif olmayan bir hesap belirli bir süre sonunda silinmek zorundadır. Bu soft delete veya hard delete olabilir. Bu yüzden ne yazık ki mevcut yasalar dahilinde InnoGames olarak bunu uygulayamıyoruz. Öneriniz için teşekkür ederiz.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.