No Panic

• Konuyu başlatan DeletedUser60497
  • Başlangıç tarihi

Deadknight

Yasaklı
Bu kadar sert yazmanıza gerek yoktu. Arkadaş güzel noktaya değinmiş; güçlü klanlar aile klanları kurduğu zaman dünyada savaş zevki olmuyor.
Şu an NOP klanlarında 423 oyuncu var. Bu dünya için fazla. Az kıtalı w47'ye şu ekibin yarısı bile yeter. Kaldı ki karşılarında rakip bile yok :)

Bizi beğenmiyormusun sen?:eek:

şimdi sen hem yana yakıla davet isteyeceksin 422 yi 423 yapacaksın hem de buradan laf çarpacaksın. Zaten gördüğün ekibin yarısı var 150'ye yakını senin gibi pre kasan eş dost, üstelik ricacı olan arkadaşınıza saygısızlık yapıyorsunuz. Yellenip burası çok kötü koktu diyen insanlar gibi olmuş bu mesaj yani olmamış:)

Ayıp ediyorsunuz insanları salak yerine koyup kendinizi avutmayı kesin artık.

Kendimi avutmam için bir sebep söyle?
*

Uzun zaman sonra dünya bası kesim yapmak için dünyaya girdim, random girdiğim haritada bana en yakın olan klana girdim, o da eleştiriyi kaldıramadı diye klandan attı :D

Ben bu forumda Pusula'yı fazla üyesi var diye eleştirmişim zamanında oyun şevkini kaçırıyor diye.

DeletedUser63321

Ziyaretçi
kendi tavrını eleştiriyorsun çünkü farkında değilsin. ben çok meraklıyım sanki oynamayacak 100 150 kişiyi klana doldurup bissürü insanla uğraşmayı

Sordun mu bana veya diğerlerine; "Kardeşim sen buraya oynamak için mi geldin yoksa pre kasmak için mi?". Bunu bana sorsaydın oynamak için geldiğimi öğrenirdin.
Sizin klanınız, sizin stratejiniz. İstediğinizi alıp-atarsınız, istediğiniz şekilde oynarsınız. Ben buna karışamam.

Ama büyük klanlar (Pusula, NOP, Sancak vs) çok üyeyle bir dünyaya girdiği zaman o dünyada zevk olmuyor.

Bu klan ve oyuncu sayısına eskiden bende cok takılırdım ama takılmamak lazım. Ekip olarak zaten güçlü olan klana birde pre kasmaya, köy büyütmeye adam geldikten sonra o klan durdurulamayacak bir hal alıyor ama klan oyuncuları oyundan maximum zevki almıyor. Yanı ornegin nop bu dünyayı kapatacak ama oyuncuları ne kadar zevk alacak dünyadan bu muamma çünkü belki dunya sonuna kadar bi tane bile op yemeyecekler bu baskınlık ile. X klanı dunya kapatma oranı %90 ama oyundan zevk alma oranı %10 olacak iken Z klanı kapatma oranı %20 zevk alma oranı %70 olacak. Biraz kişisel tercihe giriyor ve nopun tercihi bu denilebilir. Dunya sonunda “bu zamana kadar oynadığımız en iyi dunyaydi” demeyecekleri kesin ama bence dünyayı kapatacakları da kesin.

centaur03

Mızrakçı
Erken konuşuluyor aslında. Diplomasi varsa çare vardır 3 diğer büyük klan aralarında anlaşıp önce nopu saf dışı bırakmak istiyoruz, sonra aramızda savaşırız derse niçin zevk alınmasın? En iyi 50 kişiye sahip olduğunu düşünen ve bunu hayata geçirebilen klan kazanıcak. Amaç zevk ve akılda kalıcı savaşlarsa yalnızca doğru analizler yapan yöneticiler gerekli.

**nOrm**

Mızrakçı
Herkes istediği gibi oynar niye müdahil oluyorsunuz anlamadım. Biz kalabalık da oynuyoruz Öz kadro ile de oynuyoruz . Bu bizi bağlıyor lütfen kendi işinizle muhattap olun

DeletedUser66729

Ziyaretçi
Bu klan ve oyuncu sayısına eskiden bende cok takılırdım ama takılmamak lazım. Ekip olarak zaten güçlü olan klana birde pre kasmaya, köy büyütmeye adam geldikten sonra o klan durdurulamayacak bir hal alıyor ama klan oyuncuları oyundan maximum zevki almıyor. Yanı ornegin nop bu dünyayı kapatacak ama oyuncuları ne kadar zevk alacak dünyadan bu muamma çünkü belki dunya sonuna kadar bi tane bile op yemeyecekler bu baskınlık ile. X klanı dunya kapatma oranı %90 ama oyundan zevk alma oranı %10 olacak iken Z klanı kapatma oranı %20 zevk alma oranı %70 olacak. Biraz kişisel tercihe giriyor ve nopun tercihi bu denilebilir. Dunya sonunda “bu zamana kadar oynadığımız en iyi dunyaydi” demeyecekleri kesin ama bence dünyayı kapatacakları da kesin.

w45 te star klanı neredeyse dünyanın %40 50 sini oluşturuyordu.fakat pusu.aztek ,zorba ittifakına tek op yapamadan dağılıp gittiler. mesele sadece kalabalık olmak değil aynı zamanda organize olup iyi diplomasi yapabilmektir.

DeletedUser57824

Ziyaretçi

Kanka resmen bilimsel girmişsin ya x,y,z ler falan :D doğru da konuşmuşsun onu pas geçemem :)

Luciferr

Dük
Pusuladan noptan maydonozdan hemen hemen bütün büyük klanlarda hatrı sayılır tanıdıklarım olmasına rağmen, kendi klanım violin max 4 klan olur. 30 kişilik dünyada tek klan bile kurup eğlenmişliğimiz var.

Az üye sayısı demek dünya kapatamaz anlamına gelmez.Bizim galaxy nin 15 tane kurucusu vardır, onlardan biriyimdir. Galaxy nin oyun tarzı nop gibi pusula gibi, kalabalıktır. Tek tek uğraşırsın. Çileden çıkarsın sonra bir başkası gelir o çileden çıkar, bu böyle devam eder. Avantaj getirdiği konusunda zaten hemfikiriz. Yukardaki yorumlardan bir tanesinde özellikle vurgu yapılmış.

Ama bu dünya için geçerli omadığını düşünüyorum. Gelen klanlar;

Nop
prolar
soa
rm
sinerji (her zamanki kendal :p)

Bu klanların hepsi fazlasıyla iyi oyuncu bayındırıyor. Hatta isyan klanlarını da buna dahil edebilirsiniz. Bu dünyada keyif almama gibi bir durum söz konusu olamaz. Aynı durum w34 içinde geçerliydi. Biz 300 kişiydik, sonra bişiler oldu 15 e düştük. Klanın asıl kurucusu hasanı bile çöpe attılar yani :D Yani bu dünyada yukarıdaki hiçbir klan kendini bir başkasından büyük veya güçlü görmesin derim. Respawn klanında bulunsam da ben bu dünyanın kendala kalacağı düşüncesindeyim

Pusuladan noptan maydonozdan hemen hemen bütün büyük klanlarda hatrı sayılır tanıdıklarım olmasına rağmen, kendi klanım violin max 4 klan olur. 30 kişilik dünyada tek klan bile kurup eğlenmişliğimiz var.

Az üye sayısı demek dünya kapatamaz anlamına gelmez.Bizim galaxy nin 15 tane kurucusu vardır, onlardan biriyimdir. Galaxy nin oyun tarzı nop gibi pusula gibi, kalabalıktır. Tek tek uğraşırsın. Çileden çıkarsın sonra bir başkası gelir o çileden çıkar, bu böyle devam eder. Avantaj getirdiği konusunda zaten hemfikiriz. Yukardaki yorumlardan bir tanesinde özellikle vurgu yapılmış.

Ama bu dünya için geçerli omadığını düşünüyorum. Gelen klanlar;

Nop
prolar
soa
rm
sinerji (her zamanki kendal :p)

Bu klanların hepsi fazlasıyla iyi oyuncu bayındırıyor. Hatta isyan klanlarını da buna dahil edebilirsiniz. Bu dünyada keyif almama gibi bir durum söz konusu olamaz. Aynı durum w34 içinde geçerliydi. Biz 300 kişiydik, sonra bişiler oldu 15 e düştük. Klanın asıl kurucusu hasanı bile çöpe attılar yani :D Yani bu dünyada yukarıdaki hiçbir klan kendini bir başkasından büyük veya güçlü görmesin derim. Respawn klanında bulunsam da ben bu dünyanın kendala kalacağı düşüncesindeyim

Sagol güzel düşüncelerin icin bebegim ama bende senin gibi sıradan bir oyuncuyum bu dünyada :D yetkimi bile yeni aldım .

Beni diplomat yapmıyorlar :(

DeletedUser55507

Ziyaretçi
Nop klanındakiler Dünya'yı kapatacaklarından rakipleri kadar emin değiller. Yazılara bak :)

DeletedUser60833

Ziyaretçi
Nop klanındakiler Dünya'yı kapatacaklarından rakipleri kadar emin değiller. Yazılara bak :)

Hangi yazılardan bahsediyorsun?
Ekip olarak kendimizden eminiz ve oynadığımız oyuna inanıyoruz.
Zevk almasak bu kadar çile çekilir mi be

Her klanın oynayış tarzı kendini ilgilendirir ama bir konuya değinmek istiyorum.
Nop harici bir kıtadaki klanı düşünün ha kendi klanı ha da kıtada birleştikleriyle beraber en az 4-5 klan olarak kıtayı kapatıyor. Ee bu klan yan kıtalarından en az biri ile müttefik oluyor. Etti mi bize minimum 10 klan.
Bu durumda bir klanın NOP’a savaş açtığı durumda cebinde en azından 10 klan bulunuyor olucak.NOP’un görünürde müttefiği olmadığı ve 7+3 klandan oluştuğu için herhangi bir durumda sayı olarak az kalıyor.

Ha ama 1-2 klan girip tüm çevre ile diplomasi yapıp yok ben az klan girdim yok fazla savaşıyorum ayaklarını geçelim.
Bu oyunda savaş dönmüyor zora gelen siliyor zora gelen hayatından bu kadar vakit veremiyor ve haklı da.
Buraya gelip boşuna ağlamayın lütfen kuyruk acısı olan varsa yollasın savaş isteğini geliyoruxxx

DeletedUser55507

Ziyaretçi
Siz niye bu kadar hararetlendiniz dostum ? Orada dediğim laf " rakipleri korkudan şimdiden kapatacaklar vs.muhabbetine başlamış" bu anlama geliyor. Ego kasmak isteyenlere ya da kendini göstermeye çalışanlara prim vermek için yazmadım. Biraz daha sakin. Sanki Nop 1 aya silinecek yazdım. Gerçi hoş öyle yazsam daha çok sevilirdim :)

DeletedUser60833

Ziyaretçi
Siz niye bu kadar hararetlendiniz dostum ? Orada dediğim laf " rakipleri korkudan şimdiden kapatacaklar vs.muhabbetine başlamış" bu anlama geliyor. Ego kasmak isteyenlere ya da kendini göstermeye çalışanlara prim vermek için yazmadım. Biraz daha sakin. Sanki Nop 1 aya silinecek yazdım. Gerçi hoş öyle yazsam daha çok sevilirdim :)

Biz hareketlenmedik sen yavaş kaldın moruk
Hayır da kendi klan başlığımızda bize prim mi kasıyor dedin yoksa yanlış mı anladım :D
Hadi git primini başka yerde kas

DeletedUser60833

Ziyaretçi
Yukarıda yazdığımın küçük bir bölümü senle alakalıydı gerisi başka yereydi tekrar söylüyorum aradan çekilip parazit yapmazsan senin için iyi olucak

DeletedUser55507

Ziyaretçi
Dostum seni başlığınla başbaşa bırakıyorum ve acil şifalar diliyorum. Zor olmalı.