Nilfgaard vs Baron

OxiGeaN

Acemi
Cümleten Selamün Aleyküm,

Bahsi konu olaylda X oyuncu ben oluyorum. Öncelikle ben SeTTeR, ismim Orçun. Yaş 31.

Genel forumda çok aktif değilim. Bu şekilde bir mesaj yazıldığını söyledi arkadaşım. Konuyu neticelendirmek, arkadaşın da bahsettiği 3'üncü 4'üncü ağızdan yapılan yorumlar olayı başka bir yere çekiyor.

Şunu da söylemek istiyorum, çok fazla dünyada oynamadım ama w46 PTS klanı ağırlıklı olmak üzere bir çok dünaya da oynadım. SeTTeR nick'i ile tanıyan ve olumsuz olarak ismimi hatırlayın birisi varsa yazabilir. Eminim bu olay haricinde 1 kişi bile yoktur.

Bu olayın başrol oyuncusu ben(SeTTeR) ve Diablo klanındaki tolqahan oyuncusu.

Olay, tolqahan ve benim aramda geçen bir konuşma ile başlıyor. JÖH klanı olarak haritada herkes müttefiğiz ve tek Diablo klanı ile diplomasi yok. Arkadaşlarla tamamen Baron klanının içindeyiz bu arada 6-7 oyuncu olarak, mürid değil yani! Diablo ekibinin ve başta tolqahan'ın bireysel sonra klanının ekipsel Baron oyuncularına karşı mücadelesinden dolayı tebrik ettim. Açıkca söyledim, Baron klanı saldırmamış olsa biz sana operasyon düzenleyecektik dedim. Baron saldırmadan önce biz zaten casuslamıştık. Baron saldırısından sonra bizim saldırmamız olmaz operasyon yapmayı düşünmüyoruz bu sebeplerden dolayı diye belirttim. Şuana kadar ve sonra ki cümlelerde ismi geçen tolqahan arkadaşımız teyit edebilir. Bel ki görünce bu yazılanları gülüyor da olabilir :)

Bu sohbetden önce Baron klanındaki Malatya oyuncusunun klan içinde ve dibimizde olan oyuncumuzu alması ve o oyuncunun bana attığı *Bundan sonra size bol şans* gibi mesajlar neticesinde bölgede bizim açımızdan sinirler bozuldu. Konuyu gündeme getirdim, hatta şikayette bile bulundum anlaşmalı köy alımı olarak. Hatta bu çok sinir bozdu ki, klandaki oyuncumuzun klandan çıkması ve mesaj atması ile saldırmam bir oldu. Hemen Malatya köyünü aldı, bana mesaj yazdı ve Baron klanına davet etti beni ziyaretçi olmam için. Ben ne tek kelime yazdım ne de klana girdim. Missiz girdiğim köye şahlı girdim.

Bu olay akabininde bazı Baron klanı oyuncuları yarım ve 1 gün kadar klansız kaldılar. Klan geçişi yapan kişiler olduğunu farkettik, kendilerinin topladıklarını gördük ve uzun süre klana girmeyen arkadaşları toplama adına saldırdık.

Arkadaşında bahsettiği gibi bazı oyunculardan mesaj gelince saldırıları geri çektik. Ben saldırdığım oyuncuya madem geçiş var, pasif sandıydım o zaman karşılama kamimi dedim. O arkadaşta çekmem ben ordu artık gelen ordun kesilir deyince durumu Baron yönetimiyle konuştuk ve sağolsunlar mesajları görünce tamam aldı dediler ve mis taktım ordumun arkasına.

Bu olaylardan sonra tolqahan'a eğer bırakmayı düşünüyorsan biz bırakmanı isteriz diye belirttim. Ayrıca Baron klan oyuncusunun klan içimizdeki gelişmiş köyü alması olayını bahsederek, o duyguları arkadaşlarında tatması için tolqahan'a açıkca bu şekilde teklifte bulundum. Olay bu kadar. Hiç bir Baron oyuncusunu Malatya dahil olmak üzere rencide edecek bir cümle kurmadım, ahkam kesmedim. Zaten yapmam. Oyun içi ve dışında saygı çerçevesinde oynayan insanlarla oynamayı tercih eder ve o şekilde oynamaya özen gösteririm.

Bu sohbet daha da uzamasın diye olabildiğince özet anlatmaya çalıştım. Ben 3. kez başlangıç yaptım. Baron sabah bizi anlık misledikten sonra kimseye bir şey yazmadık. Köylerimizi boşalttık alsınlar diye arkaya arkadaşlarla ışınlanma attık. Orada Cartel klanı tehlike olarak gördü onlara kısa ama zevkli mücedele içinde bulunduk, abartmıyorum 1/10 çiftlik sayısına nazaran tekrar yeni başlamayı göze alarak oyundan zevk almaya baktık.

Şimdi ise onlarla başlamadığımız ve ikinci başlangıcı yanlarına atmadığımız için dost bellediğimiz SAB klanı oyuncularıyla devam ediyoruz.

Bu konuyu bilmeyen ve şuan gören ne saçmalıyorlar diyorsa sonuna kadar haklılar. Ben ne oyun formunda ne genel forum da hiç yazmadım. Çünkü gördüm ve güldüm geçtim. Ama bilip bilmeden, kulaktan kulağa, mesajlardan yapılan yorumlarla olay Baron klanına ve oyuncularına karşı bir durum gibi lanse edilmeye başladı. Olay bu kadar.

Bizim diplomasimizde müt görünen Baron klanının sabah kalktığımızda mislediğini görünce bile kimseye tek kelime bir şey demedik. Işınlandıktan sonra ki Cartel klanı ile konuştuğumuzun aksine bir harekette bulunmadık, bulunmayızda.. Olayı kişisel karakter durumuna çekener var, o arkadaşlara sözüm o ki; boş kelam etmeyin ve oyununuza bakın!

Bu tür konunun içinde JÖH-PÖH ve SAB klanlarının bir ilgisi yoktur. Diplomasi taraflı da bir sıkıntı yoktur. Olay tamamen ben ve tolqahan arasında geçmiştir. Bu konu için tolqahan'a da tek bir mesaj dahi atmadım. Cem abi nin Diablo ve SAB klanı seviyeli, güzel bir mücadele örneği sergiledi. Bireysel konuları kimse klana veya başka oyunculara maal etmesin!

Konuştuğumuzun aksine ve bize yakışmayacak hareketleri davranmaktan kaçındık. Bu nedenle konunun gereksiz yere daha fazla uzamasını istemiyorum.

Tekrar bu tür olaylara girdiğim ve formun bu kösesini gereksiz yere işgal ettiğim için hakkınızı helal edin.

Cartel açısından keyifli bir savaş oluyor gibi. Her iki tarafada kolay gelsin.

orcun kardesim merhaba, uzun bir aradan sonra seni burada gormek guzel bende yeni basladim bu dunyaya kudret klaninda joh-poh konusu ile ilgili veya suan burda ileri surulen konulari bilemiyorum neler yasandigi ile alakali sadece karakter ve kisiligine verdigim destegimi belirtmek istedim seninle savasmakta guzel birlikte oynakmakta.. iyi oyunlar..

SeTTeR

Acemi
orcun kardesim merhaba, uzun bir aradan sonra seni burada gormek guzel bende yeni basladim bu dunyaya kudret klaninda joh-poh konusu ile ilgili veya suan burda ileri surulen konulari bilemiyorum neler yasandigi ile alakali sadece karakter ve kisiligine verdigim destegimi belirtmek istedim seninle savasmakta guzel birlikte oynakmakta.. iyi oyunlar..

Oğuzhan merhaba, çok sevindim seni burada ve w59 da gördüğüme. Teşekkür ediyorum desteğin için. Dediğin gibi savaşmakta beraber de oynamak keyif veriyor. Ama en keyiflisi beraber oynamak hem sohbeti de hoş oluyor. İrtibatta kalalım inşallah ;)

X-Rois.

Ağır Atlı
Oğuzhan merhaba, çok sevindim seni burada ve w59 da gördüğüme. Teşekkür ediyorum desteğin için. Dediğin gibi savaşmakta beraber de oynamak keyif veriyor. Ama en keyiflisi beraber oynamak hem sohbeti de hoş oluyor. İrtibatta kalalım inşallah ;)
Sana gel benle başla dediydim :) takiliverirdik

OxiGeaN

Acemi

kardesim ne zaman istersen :) oyunu zevk almanin disina tasiyan insanlara laf anlatamazsin bosver kendini aklamana bile luzum yok seni taniyan biliyor zaten sen keyfine bak :)