Muhabbet Köşesi

eMpeaT

Baltacı
Merhabalar, uzun süredir buralardan kopuktum. Böyle bir dünyanın haberini aldım. Tabii ki geç kaldık bu dünya için. Biraz absürt bir soru olacak ama bir sonraki performans dünyası yaklaşık olarak ne zaman gelecek?

Tibelda

Emekli Görevli
Merhabalar, uzun süredir buralardan kopuktum. Böyle bir dünyanın haberini aldım. Tabii ki geç kaldık bu dünya için. Biraz absürt bir soru olacak ama bir sonraki performans dünyası yaklaşık olarak ne zaman gelecek?

Yeni açılacak dünyalar için forumu ve duyuruları takip etmelisiniz.

eMpeaT

Baltacı
Yeni açılacak dünyalar için forumu ve duyuruları takip etmelisiniz.
Bunun zaten farkındayım sadece üye veyahut oynayan kişi olaraktan tahmini bir süre istemiştim. Siz veremiyorsanız dahi üye olan başkası bir tahminde bulunup merakımı giderebilir diye düşünüyorum.

Tibelda

Emekli Görevli
Bunun zaten farkındayım sadece üye veyahut oynayan kişi olaraktan tahmini bir süre istemiştim. Siz veremiyorsanız dahi üye olan başkası bir tahminde bulunup merakımı giderebilir diye düşünüyorum.

Diğer oyuncularımızın vereceği tahmini bilgilerin bir değeri olmayacağı gibi yanıltıcı olabilir. Özellikle sorduğunuz performans dünyasında resmi duyurular harici bir bilgi almanız mümkün değildir.

eMpeaT

Baltacı
Plasebo etkisini bilir misiniz, hasta işe yaramayan ilacı içmesine rağmen iyileşiyor. Bu da bu hesap. Doğru olmasa da psikolojik olarak rahatlayacağım :):D

Strafe

Klanlar Ekip Lideri
Klanlar Takımı
Klanlar Destek Ekibi
Plasebo etkisini bilir misiniz, hasta işe yaramayan ilacı içmesine rağmen iyileşiyor. Bu da bu hesap. Doğru olmasa da psikolojik olarak rahatlayacağım :):D
Geçmiş olsun umarım yakın zamanda iyileşirsin.

.AMO.

Casus
Kanka yanlış anlama seni severimde sen o gün mışıl mışıl uyuyordun ? Wp de aktifte değildin hatta sana en son wp girdiğin saatide söyleyeyim. 01:51 de girdin bizde saldırıları saat 04:00 civarlarında başlattık.
Seviyorum seni görüşmek üzre , Saygılar

Sen oyuna wp den giriyorsun galiba :)) gece bizim dcde oldugumuzdan sabah 6.30 ve 7.10 da wp den konusup (sen mışıl mışıl uyurken) köye destek ara vs atabilecekken, öncesinde köye kendimiz 4 mis atacağımızı kararlaştırdığımız ve bu süreçte sizin 4 mis atıp köyü bizim bilerek saldığımız konusunda yalan konuşuyoruz :))

Klanlar sahada değil wp de kazanılıyor :)

@Narkoz44 tüh kandıramadık iyi mi

.AMO.

Casus
Tekrardan söylüyorum

Ben kimseye gidip illa benimle diplomasi yapın demedim ben ponçik ve siyah ile görüştüm siyah ile dip yaptım. Ponçik, vefa suprem beyaz paktına karşılık siyah pembe ponçik paktı yapalım demesine rağmen vefa ile dip yapıp ilerledi. Biz bu süreçte pembe klanı olarak en aktif oynayan en çok çabalayan klan olarak zaten ön plana çıktık. Sizin aksinize 1 klanla değil w başından köyü saldığımız son ana kadar 3 klan ile savaş halinde olduk.

Oyunumuzun son gününe kadar saldırı ve savunmada sizden açık ara önde ilerledik aynı şekilde destekci olarak ilk 25 e giren oyuncuların 17 si pembe klanına aitti. Peki sizler 1 klanla savaşıyor ve bu klan 3 klanla savasıyor olmasına rağmen ulrichin bireysel oyunu haricinde ne başardınız ?

Ranuna denen egoiste ne demeli peki ? Amo diplomasi için yalvarıyor diyormuş ben siyah ve poncik harici kimseyle görüşmedim diplomasiyi tamamen remzi abiye bıraktım. Peki ranuna denen egoist milletin arkasından küfür edip yüzüne gülüyormuşsun benim dip için yalvardığımı söylüyormuşsun sana bir teklif eğerki şuan gülüp eğlendiğin insanlara küfür etmediğin konusunda eminsen benim dip için yalvardığımı kanıtla bende ettiğin küfürleri kimlere küfür ettiğini ss lerini atayım buraya hadi bakalım.

Arkadaşlar bi oyun kazanılır kaybedilir. Bu ikiside olabilir ama bunun sonucunda dürüst olan kaybetse bile herzaman kazanmış olur. Ben kaybettim ama birçok abi kardeş kazandım. Aynı şekilde yeni düşmanlarda kazandım.

Oyuncularım yönetim ekibimin diplomasilerin bozulmasından ve aniden arkamızdan vurup birçok oyuncumuzun düşmesi nedeniyle bırakalım gidelim teklifi yaptılar bizlerde kabul ettik olay bu kadar açık ve nettir bunun aksi bir durumunda vefa klanına köy vermeyeceğimden emindir.

Kurucu seçiminde aday olan Metin adlı kişi seçimi kaybettiği için hertürlü ihanet içine girmiş destek atmayın asker basmayın vs vs sirküler çekmiş ve bununla birlikte köyünü ranuna denen egoiste bile istiye boş şekilde teslim etmiştir. Şimdi gelip kimse konuşmasın biz böyle oynadık şöyle oynadık diye.

Pembe klanında bulunan tüm oyuncular ellerinden geleni yapmış hiçbir zaman ekipcilik yapmamıştır. Diğer klanları bize karşı savaşa dahil edip sonrasında bak başardık yendik bilmemne muhabbetine giren vefa klanı oyuncularına gülmemek elde değildir.

kraltalha

Acemi
Script kodlarını oyunun kendi özelliğine eklemeniz lazım ve komut satırını oyundan kaldırılması lazım.. bazı arkadaşlar yasak scriptleri kullanarak avantaj sağlıyor

Tibelda

Emekli Görevli
Script kodlarını oyunun kendi özelliğine eklemeniz lazım ve komut satırını oyundan kaldırılması lazım.. bazı arkadaşlar yasak scriptleri kullanarak avantaj sağlıyor

Size bu konuda diğer konuda bilgi verdim ve kural ihlali durumu olduğunu düşünüyorsanız destek sistemi ile iletişime geçebilirsiniz dedim. Farklı konulara yeniden yazmanız durumu değiştirmeyeceği gibi forum kurallarına uygun bir davranış değildir.

kraltalha

Acemi
Sadece sizin bu konuda bir gelişme göstereceğinize dair pek ümidim ve inancım yok bu yüzden her yere yazma isteği duyuyorum

Tibelda

Emekli Görevli
Sadece sizin bu konuda bir gelişme göstereceğinize dair pek ümidim ve inancım yok bu yüzden her yere yazma isteği duyuyorum

Bir gelişme göstermek zorunda değiliz. Oyun-Forum ve destek sistemi işleyişimiz bellidir. Bu konuda sizi bilgilendiriyoruz. Buna uygun olarak iletişime geçmeniz gerekir. Şuan ki eyleminizin tek sonucu forumdan uzaklaştırılmak olacaktır.

kraltalha

Acemi
2003 ylından beri açık burası ama hala bazı şeyler önlenemiyor sizinle alakalı değil oyunu geliştirici firmayla alakalı bir durum keşke hızlı menü çubuğu sistemini geliştirseler..

eMpeaT

Baltacı
2003 ylından beri açık burası ama hala bazı şeyler önlenemiyor sizinle alakalı değil oyunu geliştirici firmayla alakalı bir durum keşke hızlı menü çubuğu sistemini geliştirseler..

Script konusu yıllardır olan bir şey. Bu konuda geliştiricilerin ilkelerinin bilinmeyip üyelere klişe cevap vermek daha kolay yol olarak görülüyor.

Benim fikrim şu, geliştiriciler script ile oyunun geliştirilmeye açık olmasını istiyorlar. Böylelikle oyunu oynayan binlerce kişi tarafından farklı perspektifle geliştirilebileceğini düşünüyorlar. Bunun karşılığında script ile oyunun 'yasaklı' adı altında oluşturulabilecek olan scriptleri görmezden gelmeye razılar.
Bu yüzden yalnızca 'şikayet ederseniz bakarız' diyebiliyorlar. Onların da ellerinden her kullanıcının kullandığı scripti analiz edip yasak mı değil mi diye kontrol etmek gelmiyor maalesef.

Tibelda

Emekli Görevli
Script konusu yıllardır olan bir şey. Bu konuda geliştiricilerin ilkelerinin bilinmeyip üyelere klişe cevap vermek daha kolay yol olarak görülüyor.

Benim fikrim şu, geliştiriciler script ile oyunun geliştirilmeye açık olmasını istiyorlar. Böylelikle oyunu oynayan binlerce kişi tarafından farklı perspektifle geliştirilebileceğini düşünüyorlar. Bunun karşılığında script ile oyunun 'yasaklı' adı altında oluşturulabilecek olan scriptleri görmezden gelmeye razılar.
Bu yüzden yalnızca 'şikayet ederseniz bakarız' diyebiliyorlar. Onların da ellerinden her kullanıcının kullandığı scripti analiz edip yasak mı değil mi diye kontrol etmek gelmiyor maalesef.

Sonra da klanlar destek ekibi olarak okey ve batak oynuyoruz haklısın.

Daha önce bu konularda belirttiğim gibi scriptin kullanım amacını oyuna entegre edecek bir öneriniz varsa bunu öneriler bölümünde konu açarak yazabilirsiniz. Örneğin haritadan koordinat çıkarma scriptinin işleyişini düşünün, bunu oyuna nasıl entegre edilmesini isterdiniz? Bunun oyuna ve oyunculara faydaları neler olabilir? Oyuna nasıl eklenebilir? gibi sorularının cevabını da karşılayacak şekilde önerinizi yazabilirsiniz. Bir öneri konusunun nasıl olması gerektiği ile ilgili buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

eMpeaT

Baltacı
Sonra da klanlar destek ekibi olarak okey ve batak oynuyoruz haklısın.

Öyle bir şey ima etmedim tabii ki, ancak geliştiricilerle alakanız olduğunu da düşünmüyorum açıkcası. Türkiye sunucusuyla ilgili en yetkili iletişimi Mr.Storm yapıyordur diye tahmin ediyorum. Onun da kodlama işlerine karıştığını düşünmüyorum. Burada size düşen yetkili olduğunuz şeylerle alakalı konularda bilgi edinip diğer kimselere karşı yetkinizin gerektirdiği şekilde yardımcı olmanız. Eğer bu ' Bir gelişme göstermek zorunda değiliz. Oyun-Forum ve destek sistemi işleyişimiz bellidir. Bu konuda sizi bilgilendiriyoruz. ' böyle bir şeyse benim de bu kadarını yapabildiğinizi söylemem garip olmasa gerek. Sizi eleştirdiğim bir şey yok zaten. Dediğim gibi tek tek girip herkesin script kodlarına 'bu yasaklanmalı mı' diye kontrol edecek haliniz yok. Bunun önüne de geçilebilecek bir sistem yok. Burada bu konudaki size olan sitemlerin gereksiz ve beyhude olduğunu anlatmak istedim.

Tibelda

Emekli Görevli
Dediğim gibi tek tek girip herkesin script kodlarına 'bu yasaklanmalı mı' diye kontrol edecek haliniz yok. Bunun önüne de geçilebilecek bir sistem yok.

Nereden biliyorsun? Yani bazı yorumlar okuyorum sanki arka planda destek ekibi ile birlikte hesap inceliyormuş gibi yorumlar görüyorum. Sen bu konuda scriptleri engelleyecek, kural ihlallerini tespit edecek sistem yok diyorsun. Başka konuda "script yüzünden ceza yedim, yedin, yediler" diye yazan oyuncu mesajları görüyorum. Madem sistem yok, kontrol yok, arka planda çözüm yok bu iş nasıl oluyor? Veri gizliliği, şirket politikaları vb. durumlardan dolayı açık açık bazı şeyleri klanlar destek ekibinin ifade edemiyor oluşunu kendi varsayımlarınızdan oluşan "fikirlerle" suistimal etmenizi uygun bulmuyorum. Sizlere "destek sistemi ile iletişime geçmelisiniz." dendiğinde maval okumuyoruz. Aksine size yardımcı olabilecek yetkili ve ilgili tarafın destek sistemi olduğunu, forumdan yazmanızın yine kurallarımız gereği uzaklaştırılmanıza neden olabileceğini anlatmaya çalışıyoruz. Keşke oyuncularımız da bu konularda biraz daha anlayışlı olsa.