Muhabbet Köşesi

• Konuyu başlatan DeletedUser67878
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser67899

Ziyaretçi
Hocam ben 3-4 yıl gibi uzun bir aradan sonra temmuz ayında oyuna döndüm. Yani 3-4 yıllık bir sirkülasyon ile neredeyse yarı yarıya değişmiş bir oyuncu kadrosu vardı. Ancak 4 aylık bir süreçte insanların isimlerini yaşlarını mizaçlarını öğrenmeye başladım. Şimdi söylediklerinden yola çıkarak şunu söylicem bu oyunu yıllardır oynayıp duruyoruz. Artık insanlar belli bir seviyeyi aştı dostta olsa düşmanda olsa goy goy yapabiliyor. Birlikte eğlenebiliyor. Bunun yaş ile, olgunluk ile, erkeklik ile ne alakası var ? Ve bu real hayatını bilmediğiniz insanların, real hayatını biliyormuş gibi yaptığınız yorumların amacı nedir ? Ben ne bileyim benim kültürüme, karakterime laf eden birinin vasıfsız bir insan olmadığını. Klavyeyi elinize aldığınız anda ülkenin en zengin, en kaliteli, en beyefendi insanıymış gibi insanları eleştiriyorsunuz bu hiç hoş değil. Önce aynayı alın kendinize bakın.
Sinser Çöp :)

DeletedUser36909

Ziyaretçi
Özellikleri güzel olan bir dünyaydı bence mayıs bu dünyayı resetleyip baştan başlatsın
Şöyle söyleyeyim; Bu şekilde devam edildiği sürece bir daha böyle bir dünya açılması cidden zor. Özellikle açmayacağımı belirteyim. Şu özelliklerdeki bir dünyada ortalığın yıkılması lazım, herkesin birbirini vurması, bir sürü savaş olması lazım. Gerçekten mücadele ederek, klanların birbirlerini savaşarak saf dışı bırakması lazım.

Ancak bu dünyaya bakıyorsun: Zaten dünya kadar alt klanın var. Üstüne gidip bir de pakt kuruyorsun... Kuruyorsun ama daha doğru düzgün savaş olmadan o onu dedi, bu bunu yaptı diye dünyadan çekiliyorsun. O çekilince diğer klan kalkıp biz dünyaya bu nedenle geldik o yüzden klanı devrediyoruz diyor...

Klanlar tarihinin en güzel dünyası olabilecek potansiyelde bir dünya tam bir fiyasko oluyor...

Tabi bu durumda tüm suç oyuncularda değildir. Elbette bizim de payımız vardır bu durumda. O nedenle artık ciddi ciddi şu aile klanlarına izin vermeme konusunu gündemimize alarak değerlendirmemiz gerekecek.

DeletedUser67878

Ziyaretçi
Şöyle söyleyeyim; Bu şekilde devam edildiği sürece bir daha böyle bir dünya açılması cidden zor. Özellikle açmayacağımı belirteyim. Şu özelliklerdeki bir dünyada ortalığın yıkılması lazım, herkesin birbirini vurması, bir sürü savaş olması lazım. Gerçekten mücadele ederek, klanların birbirlerini savaşarak saf dışı bırakması lazım.

Ancak bu dünyaya bakıyorsun: Zaten dünya kadar alt klanın var. Üstüne gidip bir de pakt kuruyorsun... Kuruyorsun ama daha doğru düzgün savaş olmadan o onu dedi, bu bunu yaptı diye dünyadan çekiliyorsun. O çekilince diğer klan kalkıp biz dünyaya bu nedenle geldik o yüzden klanı devrediyoruz diyor...

Klanlar tarihinin en güzel dünyası olabilecek potansiyelde bir dünya tam bir fiyasko oluyor...

Tabi bu durumda tüm suç oyuncularda değildir. Elbette bizim de payımız vardır bu durumda. O nedenle artık ciddi ciddi şu aile klanlarına izin vermeme konusunu gündemimize alarak değerlendirmemiz gerekecek.

preyi yaparsan 550 tl boş yapma açmazsan açma :)

DeletedUser68297

Ziyaretçi

Bence yönetimsel şu yönde zaafınız var hesap satın almalar, hesap devirleri, oyun etiğine gölge düşürecek konularda oyun kuralları ve yönetim yapısı yeterince etkili değil. Klanlar sistemi gelişmeye açık değil. Konuşulan konular neden o onu dedi bu bunu dedi sanıyorsunuz ? çünkü görüş ve öneri verildiğinde yeterince ilgi görmüyor. Geliştirici konuşma olmayınca seviyesiz konuşmaya yerini bırakıyor... Mevzu bunlardan ibaret geliyor açıkcası bana.

DeletedUser67878

Ziyaretçi
Çukuru izleyip sağa sola atar yapacağına aç bi haberleri izle. Euro/Dolar kaç para, Türk Lirasının değeri ne durumda bak, biraz düşün öyle gel buraya. Hayır sanki fiyatları belirleyen de benim :)

sen benim çok yakınımdansın ama söylemiyorsun harbi ayıp yapıyorsun :D

Ki saatlerinden de anlaşılan o ki Rahman abi .))

DeletedUser67142

Ziyaretçi

Kısmen haklı kısmen haksız buldum.

Diplomasi seçeneği bu oyunda var olduğu müddetçe bu iş böyle gelmiş böyle gider. Sonuç olarak girdiğim her dünya da gözle görülür şekil de ortaya çıkan bir durum var herkes birileriyle anlaşıp zafere kolay ulaşma derdin de.

Kendi bölgesini kapatmadan pakt kurup dünyayı ilk kutuplaştıran klanların eseri oldu biraz bu durum.

Şahsım adına ne ben ne de klanım bu dünyadan gram zevk almadık. Oyunun ilk ayları bizim için güzel geçti sonrası tam bir fiyasko.

Bizi diplomatik yollara teşvik ettiklerinden dolayı rakiplerimi kınıyorum. Bu saatten sonra bir savaşımız daha olur mu bu dünya da bilmiyorum fakat dünya özelliklerinin hakkını verememiş olmak üzücü oldu bizim adımıza.

erwl

Okçu

Ya ben geçenlerde yabancı worldlere baktım biraz, 40 klan varsa 40 ı da farklı isimde, aynı isimde iki tane klan görmedim aradım ama bulamadım yani öyle söyliyim. Yani bu nasıl yapılır bilmiyorum ama biraz o worldlerdekilere bunun sırrını sorarak gereği neyse onun yapılmasını sağlayabilirsiniz. Ben de gerçekten sıkıldım artık böyle worldlerden , savaş falan olmadan 600-700 kişi birlik olup worldu bitirmeye çalışıyor ve klanlar türkiye gerçekten aşırı zevksiz bir hal almaya başladı. Oyuncu insiyatifine bırakılarak sorunun çözüleceğini sanmıyorum aile klanları kurulmaya devam edecektir. Bu konu üzerine oyun yönetiminin biraz kafa yorması lazım bence, neşteri siz vuracaksınız :)

DeletedUser64119

Ziyaretçi
Klan limitini 10 yapın . Tövbe etsinler bir daha aile klanı kurmaya

DeletedUser58688

Ziyaretçi
adam gibi tebrik eden yok evet ufak tefek bazı şeyler olabilir ama daha öncede oynadığım arkadaşlarımla dolu tricks arkadaş listeme baktığımda da sürekli onlıne olan kişiler ve yeri geldi bir çok hesaba bakıp klanı savunuyorlar op karşılıyorlar daha 1 tane op yapamadan gidenler var siz oynadınızda mı bu adamlar gelip sizinle savaşmadı savaştan kaçtınız benim hoşuma gitmeyen bir kaç şeyleri oldu ama daha savaştığınız paktın arkasında duramıyorsunuz yaptığınız diplomasiler sahte iki günlük önce savaşa girerken insanlara umut verip savaşıcaz yenicez diyip arkasında duramayanlar utansın onca emeği dünyayı çöp ettiniz kendiniz gibi anca gelip forumda konuşuyorsunuz.
savaşan ekipleri tebrik ederim nirvana kadar olamayanlar gelip konuşmasın burda bir zahmet yallah w52 ye:)
tricksi tebrik ediyorum alarm açısından ne olur bilmiyorum önümüzde çıkmaz bir savas var suan savasıp keyıf almaya çalışıyoruz olduğu kadar artık:)

DeletedUser14924

Ziyaretçi
udw yi günahım kadar sevmem.

Ama yok radikal değişikliklere gitmiş. Yok cedcalden tanımayan yokmuş. Yok gergin ortamda sıcak ilişkilerden gayrimeşru diplomasiler çıkmış. Yok efendim gece mehtaba çıkarken kayıkçının ayağı kaymış. Yok aldığı kararların arkasında dururken önü kapanmış kararları görememiş. Yok yegane hazinesi mülkün temeliymiş.
Yok efendim bu gücenmiş , öteki darılmış, beriki içerlemiş.
Vay efendim zemin oluşturmuş temel atmış. Çiroz hesabı yapmış.
Yeni heyecanlar arıyormuş da duygusal bir şey yoksa aldatmış sayılmazmış da
Vay efendim nü portre çizdirirken paparazzilere poz vermiş de

La ne edebiyat parçalıyonuz. Baktık udw gidici biz de bi tarafımızı sağlama almak için yol yapıyoduk fırsat bulunca arkadan yapıştırdık deyin işte.
Yok ben de vurdum mustafayı hiç böyle toplara girmedim yani.
Yediğiniz haltı söyleyemiyosanız hiç birşey söylemeyin sessiz sessiz bekleyin. Sancak toplamazsa sizi başka biri toplar zaten çok çok 2 ay fazla köy kasarsınız.

onmylove, 25 Ocak 2019

Nwo ya yazmışım :p isteyen varsa bakem falınıza
@*FenerSavar sizinkine bakmam sizin falınız fallanmış...

Durum
Konu yanıtlara kapalı.