MS İLE İLGİLİ MUHABBET

Pacman*

Acemi
klan diye birsey var. mis atilmayacak koylerin muhakak olacaktir guvenli bir alaninda olacaktir.

köy dagilimlarinizi ona göre yapin onuda ben soyleyem haha :))

tr bir çok oyuncu alişmis 500.adami arkasina alip sinirda 10 adam vuruyor aliyor arkadan adam köyü dolduruyor.
klan limiti klan disi destek olmayan dunyalarda hepsinin nekadar zorlandigini hatta bazilari oynayamadigini pes etiginede sahit olmusunuz.

biraz stratejinizi degistirin koy dagilimlarinizi zaman aktiflik ve becerinize ek olarak oynun özeligine gore yaparsaniz bir sorun yasayamaz cok fazla diye dusunuyorum
Ne saçmalıyosun sen ya :D o alışanlar için veli nimet bu dünya ara yok bir şey yok köyünü dolduran kazanır.
Yıllardır sınırda oynarım yıllardır destek gelmez kendi savunmam ile ben böyle bir dünyada sınır tutamam başka dünyada tutarım.

Lord ultimate

Kılıç Ustası
Ne saçmalıyosun sen ya :D o alışanlar için veli nimet bu dünya ara yok bir şey yok köyünü dolduran kazanır.
Yıllardır sınırda oynarım yıllardır destek gelmez kendi savunmam ile ben böyle bir dünyada sınır tutamam başka dünyada tutarım.
kelimelerine dikkatli kullansan sevinirim.Benim şahsi fikrimdir beğinir veya beğenmesin ama saçmalıyorsun demen hoş değil.. Ama özelikleri bilmiyormuş gibi köyünü dolduran kazanır diyorsun.

10 kişilik klan klan dışı destek yok. nereyi dolduracaklar hiç 3x dünya 3 günde ful kami çıkan bonus köyü pladinin olduğu bir dünyada köyü dolduran kazanır demen ilginç.

neyse özelikler açıklanmış bu doğrultuda strateji yapıp uygulamak gerekir.

not olarak şunu da ekliyeyim programlarla 1 2 saliselik farklarla ordu sıralayıp aynı şekilde araya ordu koymak marifet bilen insanlarla dolu oyunda

en azından burada onu görmeyebileceğimiz. Herkese başarılar yeniliklere açık olun yeni stratejiler olsun her dünya aynı şeyleri yaşamaktan bıkmadınız mı .:D

NEFRETDOLU

Casus
klan diye birsey var. mis atilmayacak koylerin muhakak olacaktir guvenli bir alaninda olacaktir.

tr bir çok oyuncu alişmis 500.adami arkasina alip sinirda 10 adam vuruyor aliyor arkadan adam köyü dolduruyor.
klan limiti klan disi destek olmayan dunyalarda hepsinin nekadar zorlandigini hatta bazilari oynayamadigini pes etiginede sahit olmusunuz.

biraz stratejinizi degistirin koy dagilimlarinizi zaman aktiflik ve becerinize ek olarak oynun özeligine gore yaparsaniz bir sorun yasayamaz cok fazla diye dusunuyorum
Değişik bir bakış açısı ben sınırda oynayabilen bir oyuncunun pes edeceği gerçeğine denk gelmemiş olsam da yazınızdan etkilendim. stratejimız hakkında da biraz aydınlatır mısınız bizi rica etsem maalesef şuan ben kalabalık bir ekibe karsı kullanılabılecek bir strateji henüz bulamadım ms olsa 300e 20 30da olsa epeyi yorar belki kazanırdım diye düşünüyorum engin bilgilerinizden yararlanmak isterim :)
bir diğer konu dünya başında presi olmayan 10 adamın presi olan 1 oyuncuya karsı nasıl bir strateji izlemesini doğru buluyorsunuz merak ettim :)

Lord ultimate

Kılıç Ustası
Değişik bir bakış açısı ben sınırda oynayabilen bir oyuncunun pes edeceği gerçeğine denk gelmemiş olsam da yazınızdan etkilendim. stratejimız hakkında da biraz aydınlatır mısınız bizi rica etsem maalesef şuan ben kalabalık bir ekibe karsı kullanılabılecek bir strateji henüz bulamadım ms olsa 300e 20 30da olsa epeyi yorar belki kazanırdım diye düşünüyorum engin bilgilerinizden yararlanmak isterim :)
bir diğer konu dünya başında presi olmayan 10 adamın presi olan 1 oyuncuya karsı nasıl bir strateji izlemesini doğru buluyorsunuz merak ettim :)
şöyle söyleyim kalbalık bir ekibe karşı ms olması veya olmaması arasında max 2 hafta oynarsın belki.

zaten kabalık ekipler aktif ise ms olsa bir şey değişir mi.2 3 4 yaptın 5 ci de gene düşersin.

presi olan adamın ms ile bir alakası yok sanki ms dünyada presi olan 20 gün sonra başlamış adam 1 2 etkinlikte depo kasıp 100 200 köy pat diye kurunca buna karşı ne yapabiliyorsun 10 köyle 2 3 yapacağın ara ile dünyada 2 hafta fazla durmak mi mesele.

yabancı serverlerde aynı sismde 2 3 ten fazla kılan kur bütün dünya gelip sana karşı savaş ilanı veriyor. Ama bizde 3 4 klan kuran hemen 20 klan daha bunlar iyi kalbalık burdan yürürüz mantığı ile onların bünyesine girip sayılmayacak sayıda klan ile karşı karşıya olunuyor.

ms önemi var tabiki bazı avantajları var ama demek istediğim olmadan birşey yapılmaz diye birşey yok. Planmanızı diplomasinizi köy yerleşimlerinizi ona göre dizayn edebilirsiniz.10 adam hem savaşıp hemen savunması gerekir.

dedğim gibi alışılmış 500 kişik klanlar 50 100 sınır köy ve köyleri arkadan destekle doldurup sınırda savaş verilmeye.

ama bu dünyada o mantıkla giden kaybeder.

kademeli savunma ile köyleri doldurulup ilerlemeli. aksi taktirde ne savunma yeter ne de 1 2 kişi sınırda dayanacak gücü.

50 köyü sınır olan adam 50 sine 5 kami 4 mis gittin de en az 3 te 2 kaybetmek durumun da olur. ve bu onu oyunda soğutur. ama 50 köy yerine 10 sınır 10 sınır az altı 20 sı orta kısım 10da rahat bögede olduğunda.
bu adam max 15 köne mis gelir bunun yarını koruyarak yarısınıda kendisi peşleyerek tutma şansı olacaktır.

oyundan düşmeyecektir.

bu dünyada en önemli olacak şey ekibin köy dizilişi olacaktır.

MS AVANTAJA VAR HER ZAMAN BELKİ AMA OLMADAN DA BİR ŞEYLER YAPILABİLİR ONA GÖRE BİR YOL ARANMALI DİYE SÖYLÜYORUM.

Pacman*

Acemi
kelimelerine dikkatli kullansan sevinirim.Benim şahsi fikrimdir beğinir veya beğenmesin ama saçmalıyorsun demen hoş değil.. Ama özelikleri bilmiyormuş gibi köyünü dolduran kazanır diyorsun.

10 kişilik klan klan dışı destek yok. nereyi dolduracaklar hiç 3x dünya 3 günde ful kami çıkan bonus köyü pladinin olduğu bir dünyada köyü dolduran kazanır demen ilginç.

neyse özelikler açıklanmış bu doğrultuda strateji yapıp uygulamak gerekir.

not olarak şunu da ekliyeyim programlarla 1 2 saliselik farklarla ordu sıralayıp aynı şekilde araya ordu koymak marifet bilen insanlarla dolu oyunda

en azından burada onu görmeyebileceğimiz. Herkese başarılar yeniliklere açık olun yeni stratejiler olsun her dünya aynı şeyleri yaşamaktan bıkmadınız mı .:D
seni üzdüğüm için özür dilerim :/

kralemre96*

Okçu

aşirete karşı savaşan klanların en önemli silah mis arası atmak ve bu özellikle bu durum kalkıyor ortadan. Şimdi 500 adamı arkasına alıp 10 adam vuruluyor demişsin bu özellikle bu durum daha kolay hale gelecek artık gidip adamın mislerin arasına ordu koymasına gerek yok.

Lord ultimate

Kılıç Ustası
aşirete karşı savaşan klanların en önemli silah mis arası atmak ve bu özellikle bu durum kalkıyor ortadan. Şimdi 500 adamı arkasına alıp 10 adam vuruluyor demişsin bu özellikle bu durum daha kolay hale gelecek artık gidip adamın mislerin arasına ordu koymasına gerek yok.
mis arasi bir yere kadar gider.
burda aile klanlar cok goremedim sahsen 1 2 klan var onlarda zaten oyuncularina bakin.

yuzde 90 dunyada yuriyecek saglam gidecek bir klana girmek icin oylesine girmis adamlar.

iyi bakin alandan bazi klanlar siyrilsin duya kapatmaya daha yakin gordukleri klanlara yamalanmak icin gececekler. o klanlarda kapatmayi garantiye almak icin once alacak sonra toplayacak :))

NEFRETDOLU

Casus
Mis arasının önemini ben anlatabilirim de sen görüşünde çok kararlısın onu hissediyorum diye boşyere kendimi yorup anlatmayacağım :) 4 tane sağlam oyuncusu olan klanın olsun yani 40 kişi ve 10 tane ultra Pro oyuncusu olan klanla savaşsın kazanabilirse dile benden ne dilersen (pre faktörünü göze almadan konuşuyorum) O 10 kişi ne yaparsa yapsın bu özelliklerde anlamsız belki bende senin gibi şuan at gözlüğü ile baktığım İçin seni anlamıyorum ama çoğunluğuna bakılırsa ben haklı olduğumu düşünüyorum :)

Lord ultimate

Kılıç Ustası
Mis arasının önemini ben anlatabilirim de sen görüşünde çok kararlısın onu hissediyorum diye boşyere kendimi yorup anlatmayacağım :) 4 tane sağlam oyuncusu olan klanın olsun yani 40 kişi ve 10 tane ultra Pro oyuncusu olan klanla savaşsın kazanabilirse dile benden ne dilersen (pre faktörünü göze almadan konuşuyorum) O 10 kişi ne yaparsa yapsın bu özelliklerde anlamsız belki bende senin gibi şuan at gözlüğü ile baktığım İçin seni anlamıyorum ama çoğunluğuna bakılırsa ben haklı olduğumu düşünüyorum :)
bende şunu söyleyeyim 10 tane ultra pro dedeğin arkadaş. bura da da 10 tane iyi 30 orta oyuncusu olan 4 klanı yerle bir edecektir.Aktif olduğun sürece zaten 10 adamın 40 adamın köy sayısına eşit köyü olacaktır. 40 adamda olan köyü 10 adamda topladığın zaman daha organize olacaklardır.

ama hem aktif hem kalabalık bir klana karşı hiç kimsenin şansı olmaz sonuç olarak bu bir topluluk oyunu aktif ve adamı çok olan önde olacağı bir oyun.

örnek vereyim.

4 klan 8 düzgün oyuncusu var gerisi toplama 1 2 sağdan soldan dost getirmiş 40 kişi bu adamların karşısında düzenli organize 10 adam ms olmadan 10 adam 40 kişik klanı yerle bir eder her türlü.

ama 4 klan ve 4 klan yüzde 50 sinden fazlası düzgün oyuncu olsun karşısındaki 10 pro oyuncu saldırdığında ara yiyecek veya çakılı savunmaya gömülecek .
karşısındaki iyi oyuncu zaten bölünmüş ordular veya 4 mis fake arkasına atacağı 1 kami ile 10 kişinin arada kullanacağı bütün desteği kesip ara atamaz duruma getirir zaten.

şunu demek istiyorum iyi bir ekibin kötü ve kalabalık bir ekibe karşı her zaman kazanır. ms olup olmamasına bağlamamak lazım.
iyi ve kalabalık bir ekip ise her zaman kazanması garantidir. ms olması sadece karşı taraf için fazladan 2 3 hafta oyunu uzatmasıdır.
not: bir ekip kendini yırtar ara tar bölge tutar arkada s.a mut olan klan o paşar gibi köy büyütür bak ozaman önemi çooooook fazla olur :D

ms aktif ekiplerin pasif ekipler üzerinde daha hızlı ilerlemesine yardımcı olur bu konuda önemi var tabi önemsiz demedim sadece buna karşı değişik bir oyun stili ve daha aktif ekiplerle oynanması gerektiğini söyledim.

Dark Raven

Acemi
Cevap verildi mi bilmiyorum, çok yorum vardı okumadım. Cevap verecek olursam;

Oynadığım bir oyunda aynı saniyeye saldırı vardı ama ms yi göstermiyordu. Aslında sistem tarafında var ama oyuncular göremiyordu. Biz de gelen saldırının saniyesine göre destek atıyorduk. Mislerin arasına da düşebiliyordu, önüne de, arkasına da.

Yapılacak en mantıklı ara denemesi önce 1 şah+savunma ordusu destek atılır. Olmazsa iptal edilip süresine göre yayalar+atlılar olarak atılır. Yayalarda girmezse en son mecbur olarak sadece atlılar ile ara denemesi yapardık. Aslında oyuna farklı bir zevk katıyor. Yeni yeni stratejiler gelişiyor bu sayede.

Lord ultimate

Kılıç Ustası
neyse geçmis olsun diyelim en azindan bir nebze oyuncular korkup kalanlarda botu kapatacaktir diye umuyorum.
onlar yuzunden yagma atamiyoruz

Tibelda

Emekli Görevli
çoğu dedim hepsi degil. :)

mod degilim birde onu moda sormak lazim

Neyi soracaksınız? Cezalar kişiseldir ve 3. kişiler ile paylaşılmaz. Artık destek ekibini itham ve zan altında bırakmak yerine şüphelendiğiniz durumları destek sistemine bildirseniz daha iyi olmaz mı? Birkaç gün önce söylemiştim, şahsen hiçbir zaman kimsenin yanına kaldığını görmedim. ;) İyi oyunlar herkese.

Lord ultimate

Kılıç Ustası
Neyi soracaksınız? Cezalar kişiseldir ve 3. kişiler ile paylaşılmaz. Artık destek ekibini itham ve zan altında bırakmak yerine şüphelendiğiniz durumları destek sistemine bildirseniz daha iyi olmaz mı? Birkaç gün önce söylemiştim, şahsen hiçbir zaman kimsenin yanına kaldığını görmedim. ;) İyi oyunlar herkese.
yok itham yok sadece arkadas ben niye yemedim diyince onu modlara sor dedim onun cevabini onlar bilir anlaminda makara yapiyor arkadasta iste