Moderatörlerle ilgili

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser

Ziyaretçi
Forumda veya oyun içerisinde görevli olan mod veya adminler oyunda da yer alıyor mu? Yer alıyorsa oyunun genel yönetiminden sorumlu olan bir kişinin oyunun içerisinde oyuncu olarak bulunmasının adaletsizlik yaratacağı düşünülmedi mi?

Bunu neden yazdığımı soracak olursanız daha önceki oyunda ben modum ben modun amcasının kızının daysının torunuyum deyip de oyunda modlarla akrabalığı bulunmayan bazı arkadaşlarımızın sebepsiz ve gerekçesiz bir biçimde oyundan atıldıklarını gördük. Ayrıca burada moderatör olarak görülen bazı nicklerin oyun içerisinde de kullanıldığı bazı arkadaşlarımızın gözüne çarpmıştır. Eğer modlar aktif oyuncu olarak oyun içerisinde de yer alıyorlarsa bunun mantığının açıklanması gerekir. Yok bunlar sadece isim benzerliğiyse bunun da açığa kavuşturulması akıllara (En azından benim aklıma) takılan bir hususu aydınlatacaktır.

Yapılacak açıklamalar için şimdiden yönetim kadrosuna teşekkür ederim.

Ayrıca bu hususta açıklama yapma bilgi ve selahiyetine sahip olanlar oyun ve forum mod ve adminleri olduğu için bu topicin geyiğe çevrilmemesini oyuncu arkadaşlardan rica ediyorum.

DeletedUser

Ziyaretçi
Forumdaki mod arkadaşlar zaten önceki oyunlarda da oyunu oynayabiliyorlardı.Çünkü oyuna yapacakları herhangi bir müdahale söz konusu değildi.İşleri sadece forumdu.Operatörler oyunu oynayamıyorlardı orada,oyundaki yetki sistemi onlarda oldukları için.Ama burada Operatör arkadaşlarda oyun içerisinde yer alıyorlar.Asıl mesele budur.Ceza yetkisine sahip birisinin oyunun içinde yer alması.Her ne kadar adaletli olsada insanların aklından şüpheleri silemeyeceklerdir.Bu mümkünde olamaz zaten.
Operatörlerin oyun oynayabilme kuralının tekrar gözden geçirilmesini rica ediyoruz.

DeletedUser

Ziyaretçi
merflooy'da oynuyordu. uyarmistik bir baska arkadas ile silmisti hesabini. biraz sitemkar sekilde sildi ama sonucta sildi.

DeletedUser

Ziyaretçi
Forumdaki mod arkadaşlar zaten önceki oyunlarda da oyunu oynayabiliyorlardı.Çünkü oyuna yapacakları herhangi bir müdahale söz konusu değildi.İşleri sadece forumdu.Operatörler oyunu oynayamıyorlardı orada,oyundaki yetki sistemi onlarda oldukları için.Ama burada Operatör arkadaşlarda oyun içerisinde yer alıyorlar.Asıl mesele budur.Ceza yetkisine sahip birisinin oyunun içinde yer alması.Her ne kadar adaletli olsada insanların aklından şüpheleri silemeyeceklerdir.Bu mümkünde olamaz zaten.
Operatörlerin oyun oynayabilme kuralının tekrar gözden geçirilmesini rica ediyoruz.

Moderatörlerin de aktif olarak oyun içerisinde yer almalarını doğru bulmuyorum. Ne kadar oyuna doğrudan müdahale yetkileri olmasa da oyun içerisinde onlara saldırıda bulunan herhangi bir oyuncu banlandığı taktirde aynı şüpheler ortaya çıkacaktır. Kaldı ki eğer benim ekibimden birisi tutup herhangi birisini suçladığı taktirde hiç kimse olaya tarafsız yaklaşırım diyemez. Az veya çok karşıdaki kişiye önyargı oluşacak ve basit bir karışıklık dahi kural ihlali olarak değerlendirilebilecektir. Oyundaki moderatör suçlamasında haklı olsa dahi sonuçta suçlama moderatör tarafından yapıldığı için olaya taraflı bakıldığı düşünülecektir. Bu nedenle oyunun en alt kademesinde görevli dahi olsa aktif olarak oyunda yer alması adaletsizliğe -en azından adaletsizlik yapıldığı düşüncesine- neden olacaktır.

DeletedUser

Ziyaretçi
İlgili arkadaşlar herhangi bir cevap vermeyecekse konuyu silin lütfen.

DeletedUser

Ziyaretçi
Öncelikle Arkadaşım Ben Mod Olacak Bu Oyunu Oynuyorum Kimsede Sen Modsun Bu Oyunu Oynayamazsın Diyemez Sebebi İse benim Oyun İçerisinde Bana Saldıran veya bana Laf Atan hakaret Eden vs Vs vs benim banlama Gibi Bi Yetkim Varmı ? Yok Bunda Hemfikir Durumdayız.
Diyelimki ben Şikayet Ettim Ve Bu Kişi Banlandı Sence Sebebi benim Mod Olmam Ama Yanılıyorsun Bizi Tek bi Kişi Denetlememekte Bu Yüzden Rahat Olabilirsin. Banlanmış ise Asıl Sebebi Gerçekten Hatalı Olmasıdır.

Operatörlere Gelince OYunda Oynamamaktadırlar Denetleme veya Deneme hesabları MEvcut Olabilir Fakat Aktif Oyuncu Degillerdir.

DeletedUser

Ziyaretçi
Pekala haklı olduğunuzu kabu edelim oyuna girdiğimde mesaj kutumda gördüğüm mesaj bu.

ozzy bugün saat 11:43
Merhaba Abreg,

bu test amaçlı açılmış olan bir köy olduğundan köye daha fazla saldırmamanı rica ediyorum. Teşekkürler...

ozzy

Şu anda hepimiz gelişmekte olan oyuncularız. Dolayısıyla yana yakıla sömürmek için köy arıyoruz. Ben bir köy buluyorum ve bu mesaj geliyor. Buna ne yapayım bunun da cevabını verin o zaman.

Madem test köyü yapılacak bu köy oyuncuların uzağında ulaşılmazsa en zor olan bölgede olmalı değil midir? Bir sürü oyuncunun ortasında test köyü kuracaksınız ve saldırma diyeceksiniz.

Komik. :)))

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser

Ziyaretçi
ozzy Adminimiz Oldugunu Biliyorsun ve Bu saldırdıgın Hesaba bakarsan 98 puanda sence aktif bir oyuncumu ?

evet size ve bize daha iyi bi ortam saglamak için test hesabları lazımdır hatalar vs oldugunda oyun içinde müdahale etmek vs gibi. Sence Kim Haklı ??
O Hesab Açıldıgında Dünyada Kimsenin Olmadıgınıda Biliyormuydun Arkadaşım

DeletedUser

Ziyaretçi
Oyun açılmadan önce 1 kişi bile yoktu. Kusura bakmayın ama bu geçerli bir mazeret değil. Madem bir test köyü açılacak oyuncu alınmayan bir bölge oluşturulur ve orada test köyü oluşturulur. Eğer ortaya bir köy açarsanız aldığı saldırılar nedeniyle herhangi bir yaptırım uygulama hakkınız yoktur.

DeletedUser

Ziyaretçi
Oyun açıldıgında Tam Olarak 7 Adet Test Hesabı Mevcut İdi Arkadaşım Bunuda ek Bilgi Olarak Vereyim
Arkadaşım Bunları Tartışacagın Yer Burası Degil Oyun İçi Destek Talebidir.Ordan Şikayetini Yapabilirsin Sorunu Sordun Cevab Olarakda Yanıtladım 2. Dedigin İse Bu Bölümü İlgilendiren Bi Soru Degildir Ancak Destek Talebinde Yanıt Alabilirsin
İyi Oyunlar...

DeletedUser219

Ziyaretçi
:)) herhangi bir yaptirim uygulanmamis, sanirim bir ricaada bulunulmus, tabii saldiran kisi ricaya olumlu yada olumsuz bakabilir, bunu yargilayan da yok sanirim burada,

DeletedUser

Ziyaretçi
Oyun açıldıgında Tam Olarak 7 Adet Test Hesabı Mevcut İdi Arkadaşım Bunuda ek Bilgi Olarak Vereyim
Arkadaşım Bunları Tartışacagın Yer Burası Degil Oyun İçi Destek Talebidir.Ordan Şikayetini Yapabilirsin Sorunu Sordun Cevab Olarakda Yanıtladım 2. Dedigin İse Bu Bölümü İlgilendiren Bi Soru Degildir Ancak Destek Talebinde Yanıt Alabilirsin
İyi Oyunlar...

Cevapladığınız için teşekkür ederim.

Bu arada G@zi arkadaşım da bir yorumda bulunmuş. Olumlu karşılamadığımı ve saldırıya devam edeceğimi buradan bildiririm. Eğer saldırıda bulunmam cezai bie müeyyide gerektiriyorsa bunun da tarafıma bildirilmesini rica ederim. Çünki kurallarda test köyüne saldırılmaz ya da rica edene saldırılmaz diye bir bölüm yok. :D

DeletedUser

Ziyaretçi
Dedigim Gibi Bilgilendirme Sana Gelmez Sen Bilgiyi Bulursun Arkadaşım O Yüzden Oyun Destek Talebi Bölümünü Kullanabilirsin. Operatör Ve Admin Arkadaşlarımızdan Daha Çabuk yanıt Alacagına Eminim.

İyi Günler.

DeletedUser

Ziyaretçi
bu test köyleri - admin köyleri - yurt dışı serverlarında da mevcut fakat orada saldırıya kapalı tutuluyorlar,
sanırım burda da o şekilde yapılırsa kimse için sorun kalmaz...

DeletedUser

Ziyaretçi
Sordum ve düşündüğümden kısa bir süre içerisinde soruma cevap aldım. ozzy'ye ve klanlar.org idari kadrosuna konuyla ilgilendiği için teşekkür ederim.

azeotrop

Milis
%100 haklı 1000 l 1000 koordinatında açsanıza diğer oyunculara adaletsizlik oluyor sömürürken fazla maden alıyor !!

azeotrop

Milis
zaten bi ozzy var ben daha başka adminden mesaj almadın ozzy e yazık bea adam helak oluyorduk hergün o kadar mesaj yazmaktan :D :D

Durum
Konu yanıtlara kapalı.