misyoner arasina asker kaydirma

• Konuyu başlatan karamnin koyunu
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Ziyaretçi
turkish_flag1.gif

MISYONER SALDIRISI ARASINA ASKER KAYDIRMA
simdi BURDA BARBAR KOYE SALDIRIP GERI DONUSUNU MISYONER ARASINA KOYMAYA CALISACAGIZ
diyelim dort saldiri geliyor
22;32;00;835
22;32;01;135
22;32;01;352
22;32;01;564

elimizde savunma askeri var ama az ve yakin bir koye saldiri atip onlarin geri donusunu

22;32;00;835
22;32;01;135 bu iki saldiri arasina sokmaya calisacagiz gordugunuz gibi dort saldiri geliyor ve aralainda bir saniye bile yok ama aslinda fark iki saniye 00 ve 01 saniye bir barbar koyune saldiridigimizda saniye sifirlani onemli degil ne olursa varis zamani ve geri donus askerlerinind geri donusu sifirlaniri
yani yagmalama yaptigimizda askerlerin barbar koylerine varis ve donus zamani saniyein sifir seklinde olur 01;135 felan degildir

neyse simdi konumuza donelim simdi iki defa islem yapmamiz gerekiyor cunku babar koye saldirdigimizda bize donus zamanini vermiyor amac bize lazim olan bizim saldirdigimiz askerlerin kalemize geri donus zamanlari
bize gelen saldirinin varis zamnini yani 22;32;01;00bu araya birlik koymak istedigimiz zaman olucak
diyelim askerlerimiz yakin barbar koyune 10 dakikada variyor bunu iki ile carpiyoruz 20 dakika bu sayiyi misyoner varis zamanindan cikartiyoruz
22;32;01 dan 20 ciratirsak elimize 22;12;01 bu saat bizim askerleri kalemizden cikaracagimiz saaat ve saniye bu zamanda kalenizden cikarirsaniz askerlerinizi misyoner arasina girer onemli olan o saniyeyi tutturmak
onuda nasil yapacaginizi anlatacagim

barbar koylere saldiri saniyeleri sifirlanir yani salise ler olmaz varis ve donus saniyeler ornek 22;32;01;00 olur
bu yontem saniye degismesi var ise saldirilar arasinda kullanilir

simdi aslinda biraz karisik gibi oldu anlatim sadece basitce soliyeyim sadece yapmaniz gerekn saldiri yapacagimiz barbar koyune
askerlerimizin kac saatte vardigini bulun diyelim 1 saat 12 dakika 23 saniye bu sayiyi iki ile carpin yada iki kati iste cunku
gidis donus zamani eder 2 saaat 24 dakika 46 saniye bunu buldunuzmu saldirnin varis samnindan cikartin diyelim saldiri
kalemiza 23 ;46;56 890 da ilki ikincisi 23;46;57;535 de variyor simdi bu 23;46;57; den 2 saaat 24 dakika 46 saniye yi
cikartiyoruz kalan elimizdeki 21;22;11 bizim askerlerin kaleden cikis saati simdi bunu yaptikmi askerlerimiz kaleye su
sekilde geri doner
saldirilar gelen birlikler
23;46;56;890 misyoner
23;46;57;000bizim askerlerin donus zamani
23;46;57;535 misyoner
turkish_flag1.gif

ikinci yol kendi kalemizden detek gondermek misyoner arasina girecek sekilde
kendi kalemizden saldiri gelen kaleyi mislerin arasina girecek sekilde desteklemek bu yontemi sniping barbar koyune saldirarak
yapamayiz cunku arada saniye farki yok hepsi olan biten ayni saniye icinde adam bayagi iyi hatirlatayim barbar koyne saldiri
donus arada saniye degismesi olur ise ide ve biz donus saniyemiz sirif oldugu icin barbar koyunden donus yapabiliyorduk ama
burda barbar koyunden donus yapmak imkansiz cunku donecek askerler 8:00:01:000 olur yada 8:00:02:000 yani 01 saniye ile 02
saniye arasinda barbar koyunden donus yaptirmak imkansiz bunu ilk kisimda bahsetmistim
diyelim kalemize sole bir saldiri geliyor
17/3/2011 tarihinde ve asagidaki saatte
8:00:01:064----misyoner
8:00:01:123----misyoner
8:00:01:245----misyoner
8:00:01:385----misyoner

simdi diyelim yakin 002 ve 003 nolu kalemizde araya koyacak kadar asker var
basliyoruz gene
her askerin diger kaleye varis zamani buluyoruz ve su ilk misyonerin varis zamanindan cikartiyotuz bu bize askerlerin kalemizden cikis zamanini verir bunlari kayedediyoruz diyelim sole bir liste yaptik
kale 003 (catapult)17/3/2011 5:10:19
kale 003 (kilic)17/3/2011 6:20:25
kale 003 (mizrakci) 17/03/2011 7:00:00
kale 002 (catapult) 17/03/2011 7:30:01
kale 002 (kilic) 17/3/2011 7:40:00
kale 002 (mizrakci ) 17/3/2011 7:50:15

listemizi temizledik ve askerlerin cikis zamanlarini bu duruma getirdik ve simdi yapmamiz gereken o kaleden destekleri zamni geleni cikartmak buraya kadar olan kolay olani gerisi senin becerine kalmis ayni saniyede kalendn askerleri cikartmak bunlardan birkac tanesi ilk saldirnin arkasina girer varis zamanlarini gene yukarida yaptigim yontem ile ilk misyoner zamanindan bizim askerlerin kaleye gidis zamanini cikartiyoruz bize askerlerin kalemizden cikis zamanlarini verir

turkish_flag1.gif

internet hizimiz yavas ve bilgisayarimiz tas devrinden kalma
saldiri attigim saman cok zaman geciyor ve misyoner arsina destek sokmam imkansiz gibi birsey

simdi yukaridaki konularda gordugunuz gibi saniyeler ve saliselerden bahsediyoruz ve internetiniz hizli degil yada bilgisayariniza
guvenmiorsunuz ayni saniye icine destek atabileceginizi
oncelikle
bir saldiri secin destek atacaginiz kaleye
diyelim 10:00:00 on dakika zamanda gidiyor simdi ekranin altindaki saaat saniyelerinin sifira gelicek sekilde desteklerimizi
cikartiyoruz kalelmizden
diyelim saldiri kalemize 8:00:00 da varicak ve biz bu saniyeden sonra desteklerimizn kaleye varmasini istiyoruz askerlerimizin
gidis suresi 10 dakika simdi burda kolay sayilar veriyorum artik degisik hesaplamalarida sen yap

destgin kalemizden cikacagi zaman 7;50 ;00 bu saniyeye gelmeden once deneme yapiyoruz nasil

destekleri secip destek ok e tikliyoruz acilan yerde bekliyoruz ekranin altinda saniyenin sifirlanmasini diyelim 7;35;00 oldu ve
saniye olur olmaz destegi yolluyoruz
simdi normalde herseyi duzgun yaptik isek bizim destekler 7;45;00 da varis suresi olmasi lazim
ama internet bilgisayar yavas ve server bizim tiklamamizdan diyelim uc saniye sonra algiladi ve bizim destekler 7;45;03 de variyor
iptal ediyoruz bu deategi
simdi tekrar deniyoruz bu defa saniyeler sifirlanmadan ekranin altindaki uc saniye oncesinde ok tikliyoruz yani diyelim 7;39;57
de tikladik ve desteklerimiz su anda diger kaleye varis zamani 7;50;00 mukemmel simdi demek oluyorki
kaleden desteklerimizin cikis zamani yaklasinca uc saniye onceden destekleri cikartacagizki istedigimiz zamanda varsin eger gene tutturamadiysan bir daha dene
birkac deneme ile gercek zamani bulursun ondan sonrasi senin misyoner arasina girme zanini beklemek kaliyor geldigi zaman tam istedigin saniyeyi tutturursun

ne mutlu size elinizin altinda bole bir sey var ben cok ugrastim millet bunu nasil yapiyor biri anlatsin diye ama pek bulamdim
ve simdi size dusen biraz kafa yormak ve gelistirmek kendinizi bole bir durum icin
bunlari sana kimse solemez para ilede alamazsin saygilar

SAYIN ARKADASLAR ImLA HATALARI ILE UGRASMADIM ARTIK LUTFEN ELESTIRILERI OLUMLU YAPIN BUNLARI YAZMAK ZAMAN VE UGRAS ISTIYOR

turkish_flag1.gif

birkac bilgi iste
DUSMAN KILIT YONTEMI
bu saldiri kalesinde savunma yapmak gibi birsey amac dusman saldirisindan hemen sonra askerleri kaleye getirip dusmana saldirmak
ve onun saldiri askerlerini kalesinde yaklayip oldurmek
diyeli bir saldiri geliyor elimizde saldiri askerleri var yukluce ziyan olasun istemiyoruz
saldiridan bir saniye iki uc saniye once bir yere saldiri atiyoruz ve saldirinin kalemize varmasina bir saniye kale iptal ediyoruz
bolece askerlerimiz kalemize bir saniye sonra saldiridan geri geliyor
ve hemen dusmanin bize saldirdigi kaleye saldiriyoruz

simdi ne oldu dusman askerleri kalelerine geri donerken bizim askerlerimizde bir saniye arkasindan onun kalesine saldiriya gidiyor
olucak
dusman askerleri kendi kalesine vardigi anda bir saniye arkasindan bizim askerlerimiz onun kalesine varicak ve dusman kendi saldiri
askerlerini cekemeden bizim askerlerimiz onlari temizleyecektir
alin size strateji
eger bunu iyi yaparsaniz sanmam bir saniye arkasindan dusman askerlerini cekebilsin cunku kaleye askerleri vardigi anda iki uc
saniye yeniden bilgisayar yukleme yapicaktir hemen ictima meydanini acip askerleri bir yere gondermesi bile en az 5 saniye tutar
hele birde o size saldirirken saldirip onun kale duvarini indirdi iseniz vay haline herifin

saldiri askeri ile savunma yapmak misyonere karsi
buda saldiri ile savunma yapmak gibi birsey iste
simdi baktik elimizde askerimiz yok sadece az biraz asker var ve misyoner var elimizde ve dusmanin dort saldirisi yolda aralarinda pek bir saniye farki yok ve kendimize guvenmiyoruz misyoner arasina girebilecegimizi
yeterli destegimiz yok kesicek adami ve adamin dort misyoneri yolda
kendi kalemize saldiriyoruz misyoner ile kalemizin sadakatini yirminin altina dusuruyoruz dusmanin misyoneri girmeden once
dusmanin ilk misyoneri yuklu bir asker ile kaleye girdigi zaman kaleyi alir ve arkasindan gelen kendi askerleri daha ilk saldirida kaleyi almis olan kendi askerlerine saldirir
dort misyoner ve kendi askerleri bir birini keser
tabi onlarin varis zamanina gore biz daha once diger kaleden kendi kalemize yuklu saldiri yapariz misyoner ile kaleye dusmanin bir saniye arkasindan girecek sekilde
bolece dusman kendi kendini keser ve geriye kalan askerleri hemen arkasindan saldigimiz miyoner ve ordumuz temizler kaleyi geri alir
simdi ne oldu dusman butun askerlerini ve dort misyonerini kaybetti ve kale halen bizde kaldi
alin size savunma iste saldiri askeri ile

Bu çok iyi bir taktik Eğer 2-3 köyümüz var ve misimiz varsa Bize 4mis ile saldıran adamı askerimiz olmasa bile rahatça Çok büyük kayba uğratıyoruz 0 kaybımız ile

dip not
bu hesaplamalari kolay yoldan yapmak istiyor isen burayi okumani tavsiye ederim

http://forum.klanlar.org/showthread.php?t=14374

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

JrFly

Dük
hocam şimdi çömezler görücekler bunu aaa böyle birşey mi vardı diyecekler .) 1 sn arayla köy aldıgımı koy kaybettiğimi bilirim .) ama güzel paylaşım bana sormuyacaklar artık .d

DeletedUser

Ziyaretçi
hocam şimdi çömezler görücekler bunu aaa böyle birşey mi vardı diyecekler .) 1 sn arayla köy aldıgımı koy kaybettiğimi bilirim .) ama güzel paylaşım bana sormuyacaklar artık .d

hahaa ayvayi yedik artik bana sorarlar bundan sonra
relax005.gif

DeletedUser

Ziyaretçi
yok yaf saka bir yana forumlar pek aktif degil zaten forumlara bakan birkac kisi sadece millet istedigini bulamiyor bayagi sorunlar oldu sana yapilanlarida biliyorum zaten milletin sorunlari birde teknik aksakliklar uzerine cok iyi oyuncular birakmak zorunda kaldi :mad:
kurallar ve yonetim sekli uymuyor menun olan cok az kisi var yani
cozmek icin ise oooff offff turkiyenin ic meselerinden daha buyuk kime dokunsan ah isitiyorsun nedir bu turkiyenin hali hahahaha :confused:

JrFly

Dük
turkıye'nın halınde bırsey yok aslında 3-5 kendını bılmez capulcu toplasan hadı tas catlasın 1 mılyon kısı eder onlar sorun cıkartıyor işte eee dıcen *******turkıye'dekı 73 mılyon kısı napıyor :) **** olup kalıcak sonra .. :D

valla ben artık birşey demiyorum iyi gecinmeye calısıyorum herkesle ama nıyeyse herkes benı ıstemıyor cozemedım gıttı.. :D

Dünya 11 Acıldıgında Beni unutmayın rezarvasyon yaptırdım :D

DeletedUser

Ziyaretçi
tamam ustad

DeletedUser

Ziyaretçi
karamnin koyunu
sen n eyapmıssın bole ya bunu yazmak ıcın saatlerce ugrasır dogrusu senın hangı vorldde oyanadıgını merak ettım

DeletedUser

Ziyaretçi
karamnin koyunu
sen n eyapmıssın bole ya bunu yazmak ıcın saatlerce ugrasır dogrusu senın hangı vorldde oyanadıgını merak ettım
okuduguna sevindim bunu zamanla yazdim millete lazim oldukca iste

hahaha w8 de biraz takildim bu isimle
simdi w10 biraz takiliyorum
2009 eylul ayindan beride w40 da takiliyorum klan haritamiza bakmak istersen kata klani mavi bolgeler ohmy
http://http://forum.tribalwars.net/showthread.php?t=154402

oyunda karamanin koyunu adi ile oynamiyorum zaten oyunda taniyan taniyor beni w10 dayim bulmak isteyen bu link profilimde var

saygilar

DeletedUser

Ziyaretçi
sayin forum mod arkadaslar su yaziyi duzeltip bir yere millete yardimci olsun diye sabitlerseniz cok iyi olur yaf cok iyi bilgi bunlar heryerde de yok zaten

DeletedUser

Ziyaretçi
mod arkadaslarinda gorus onerisini alsaydik bu konuda cok iyi olurdu

DeletedUser32220

Ziyaretçi
bunu daha once biliyorum amaa bilmeyenler dikkatlice okumuslarsa onlara saldiri geldiginde en ucuz sekilde en iyi sekilde misyoner kesmeyi ogrenirler