Merak Edenler İçin Aztek Savaşını Nedenleri

61ofliii34

Acemi
Aztek ile ilgili konu açmak istemediğim halde cevap hakkı doğduğu için neden bu duruma gelindi , neler oldu bilmeyenler için anlatayım.

Ön bilgilendirme yapmak istiyorum müsadenizle ; Sancak , Alpha ve Alarm Klanları W50 Trickers rövanşı için buraya geldi , ortada NOP olayı vs yok bunu belirteyim , tüm discord görüşmelerinde biz Trickers derken , ısrarla NOP'a vurmaya geldik diyenler şuan bunu inkar eden Aztek Klanıdır ki eğer oyun/forum yönetimi izin verirse daha 10 gün önce tarafıma yazılmış '' Vuslat Bitsin Azap/Nop'a vurucaz '' mesajını ve öncesinde yazılmış tüm mesaj ve içerikleri paylaşabilirim , bende her şey belgeli ve ıspatlıdır kuru sıkı atmam , 2005 klanlar arşivini bile hala saklıyorum :)

Öncelikle Aztek (Alpha/Gazoz) klanı bünyesinde oynayan aile klanı ekibinin , bizlerle müttefik olmasına rağmen WOM klanını vurmaya yönelik Yiğit klanı ile anlaşmaya çalışması ve bu mesajların deşifre edilmesine kadar giden sıkıntılar var , ayrıca mesaj içeriklerinde müttefiğimiz Sancak Klanını araya alan rakiplere yazılan övgü dolu sözlere değinmiyorum bile , bu o yazışmaları yapan arkadaşlarımızın kişisel görüşü olabilir , buna da saygı duyarım ama , olayları en başından anlatıyoruz ya sadece her şey bilinsin istiyorum , sonuçta bu olay tüm Gazoz klanına mal edilemez dedik ve geçtik , Aile ekibi vuruldu köyleri Wom klanı tarafından toplandı.

Mikail'in Alpha klanından ayrılmasından sonra , Alpha klanları parçalanıp isim değiştirmesine rağmen diplomasiden çıkarmadık , ne zaman ki Aile ekibinin müttefik klanlarımıza vurmak istemesiyle ilgili mesajlaşmaları gördük o zaman ismi Gazoz olan klanların tamamı diplomasimizden çıkarıldı (Alpha dağıldıktan sonra isim değiştiren Yazı , tura ve Pars klanlarını diplomasiden çıkarmadığımızı da belirteyim )

Bu sırada diplomasimizde sadece Sancak , Wom ve nasıl hareket edeceklerini bilmediğimiz Yazı ve Tura gibi klanlar ekli , ne Vuslat ne Gazoz ile diplomasimiz yok , (Yeloköy)Mehmet abinin , klan yöneticilerimizden (Osiris)Metin Abi ile bir kaç kişisel görüşmesi olmuş , Osiris en sonunda '' Anıl Yeloköy seninle görüşmek istiyor '' deyince görüşelim abi dedim ve aradım , Alpha'nın dağılması , ileriye dönük oyun stratejileri ile ilgili konuştuk , tabi bu arada Mikail'in Vuslata geçmesi nedeniyle Vuslat-Gazoz Klanları arasında gerginlik başladı , sorduğumda herkes aynı hedefi söylüyor ama her nasılsa aynı hedefe giden klanlar birbirleri ile savaşıp galip gelme derdine düşüyordu , Vuslat ve Gazoz klanındaki arkadaşların bu sorunu çözmek için yaptıkları görüşmeye tarafsız olarak katıldım ancak , telefon görüşmesi nedeniyle discord'dan düştüm tam 1 saat kadar telefonda konuştum , geldiğimde ise her iki klan anlaşmış ve müttefik olmuştu , discorda döndüğümde '' Biz konuşup anlaştık sıkıntı yok , sana sormadan Alarm'ı da diplomasiye ekledik Gazoz ve Vuslatı'da diplomasiye ekler misin '' denildi , sorununuz yoksa anlaştıysanız her iki klanı diplomasiye ekliyorum dedim.

Buraya kadar her şey güzel :) günlük güneşlik , her hangi bir konu olduğunda Aztek sürekli şu telkinde bulunuyordu '' Biz pakt olarak geldik hepimizin hedefi aynı '' , '' Biz biriz birlikte hareket edelim '' vs, bunların hiçbirinde sorun yok , madem Mikail ayrıldı siz klanca burdasınız ve önemli olan Klanın burada olması diyorsunuz , ve bunun adına Pakt diyorsunuz , Pakt klanları birbirinden bağımsız yada habersiz diplomasi yapamaz !

Hiç bir dünyada kimsenin arkasından telefonda diplomasi kıvraklığı ve diplomasi ötesi işlere girmedim , bunu düşman olduğum klanlara sorsanız dahi aynı şeyi söyler , şimdi maddeler halinde tek tek yazayım ki Aztek oyuncularının dahi kafasında soru işareti kalmasın.

Soa hesap sildiğinde Nop-Alarm anlaştı diye yaygara koptuğunda , bizleri Nop ile anlaştı sandınız , sağolasınız güveninizi whatsapp’dan yazdığınız mesajlarla gösterdiniz , biz o gün Nop ile anlaşmadığımız için sizler bugün Azap ile müttefiksiniz bilmem anlatabiliyor muyum ? Biz omurgalı duruşumuzu gösterdik , anlaşmadık dedik ve anlaşmadık ama Aztek gidip SA yaptı , bu SA’yı Nop klanından öğrendim Aztek klanından değil ! SA daha diplomasiye eklenmeden Ünsal klanına sirküler mesaj yazıp tüm kuzey desteklerinin çekilmesini istedi , kısacası yaptığınız habersiz anlaşma ile mevcut savaş yönümüzün önüne 2 kat savunma yığıldı , size bunu sorduğumda verdiğiniz cevap aynen şuydu ‘’ Klan menfaatimiz için böyle bir karar aldık , Vuslat bitsin NOP’a vurucaz ‘’

Hem Vuslat hem Aztek’e defalarca savaşmayın diye rica ettim , birkaç defa araya girdim ama sonunda her iki taraf savaşma konusunda oldukça istekli olunca , taraf olmayacağımızı belirttim , ancak bizlere söyleme gereği bile duyulmayan SA sonrası ‘’ bende vakti zamanı geldiğinde kendi klan menfatim için hamleler yaptığımda bana kızmayın ‘’ diye hem Ulvi hem Mehmet abiye söyledim , sonuçta bizler de klan menfaatimiz gereği bir şeyler yapabiliriz öyle değil mi ? sonuçta bizde kendi klan menfaatimizi düşünüyoruz şimdi neden kızıyorsunuz ?

(Perfect) Ulvi , Vuslat klanından Feryat’a gidiyor , ‘’ Alarm Klanına Güvenmiyorum ‘’ diyor , Ulvi’ye sordum neden böyle bir şey söyledin diye ? Abi ben Feryat’ın ağzından laf almaya çalıştım cevabını verdi ve inkar da etmedi sağolsun , bende diyorum ki Alarm’a güvenmiyorum cümlesi ile Feryat’ın ağzından ne duymayı düşünüyordun ? Hala mantıklı bir cevabı yok , tam tersine bizim kendilerine olan güvenimizi sarstı farkında değil.

(Mehmet abi)Yeloköy müttefik olduğumuz dönemde yazdığı mesajında aynen şu cümleyi kuruyor ‘’ Nop , Alarm’ın içinden geçer merak etme , Sancak bize dönmeye fırsat bulamayacak‘’ (İzin verilirse Mesajı yayınlayabilirim , belge elimde mevcut)

Ayrıca Sancak klanı ile müttefikken , shellby klanını vurmak yerine bünyenizdeki klanlardan birini shellby ile SA yapıp , Sancak yenilirse shellby ile birlikte hareket ederiz , Sancak haritadan çıkarsa zaten müttefiğiz kafasında bir yönetime sahipsiniz , baktınız ibre Sancağa döndü sancak klanından önce bölgeye girdiniz , çok uyanıksınız çok (Köylerini toplayıp pasifize ettiğiniz yöneticilerinizi foruma çağırayım isterseniz ne konuştuysanız ne yazdıysanız paylaşsınlar)

Üstteki mesajın yazıldığı günler de ise , aynı Aztek yönetimi Sancak klanına gidip ‘’ Bizim Sancak Klanından başka dostumuz yok dünya sonuna kadar birlikteyiz ‘’ telkinin de bulunuyor , yahu daha iki gün önce Nop Alarm’ın içinden geçecek diye mesaj yazıyorsun , Sancak bize bile dönemeyecek diyorsun ama aynı günler de sancağa gidip mavi boncuk dağıtıyorsun bu ne tutarsızlık ? Dünya kapatmak için gerek var mı bu kadar kumpasa ?

Aztek yönetimi diyor ki Vuslat Anlaşma yaptı Alarm buna tepki göstermedi , biz yapınca suç oldu !

Güya müttefiğiz , paktız ya , hani önce bizim haberimiz olmalı bilmem anlatabiliyor muyum ? Vuslatın yaptığı anlaşma beni bağlamaz , beni Aztek’in yaptığı anlaşma bağlar , ya bizi geri zekalı sanıyorsunuz ya da sizler çok uyanıksınız , en azından Vuslat Klanı , dünya sonuna kalırsak Eibo+Vuslat olarak sizlerle savaşırız diyecek kadar açık sözlü , aynı şeffaflığa sahip değilsiniz.

Yanlış bilmiyorsam , Vuslat ile savaşın en zirve noktasında , Pars Yöneticisi Alaadini Vuslata gönderip SA yapmaya çalışıyorsunuz , hani savaşacaktınız 1 aya bitiyordu vuslat ? Vuslat ile savaşmayın diye rica ederken ölmek var dönmek yok diyordunuz , ne oldu yine aynı klan menfaati gereği , girmeyin dediğim savaşa girip SA istemek nedir ? Yine tutarsızlık yine günü kurtarma çabaları…

Kendi klan oyuncunuzun köylerini toplamak için şifre alıyorsunuz , sonra hesaptan küfür edip mesajı siliyorsunuz , halen köyler toplanırken de adam belki oyuna geri döner diye şikayet edip , saldırıya açık süresiz ban attırıyorsunuz ! Örnek vermek gerekirse ; (usull )

Bu ve benzer onlarca şey yazarım , belgesi ile birlikte yayınlarım , zaten bunların yazılı olarak elimde bulunduğunu bildikleri için bir kısım yöneticiden ses çıkmayacaktır , belki de en azından sessiz kalma nezaketini gösterirler.

Özetle ; Alarm ile müttefik ol ama güvenmiyorum de , Alarm ile Müttefik ol ama savaştığı klanla diplomasi yapıp tüm savunmaları Alarm sınırına yığılmasına neden ol buna da klan menfaati de , Sancağa git tek dostum sizsiniz de ama Sancak bize dönmeye bile fırsat bulamayacak de , Vuslatı 1 aya bitiririm diye savaşa gir sonra Alaaddin’i gönderip SA iste , köy toplamak adına oyuncunun şifresini alıp küfür edip banlat , her şeyi eline yüzüne bulaştır içinden çıkamayınca da ‘’ Müttefiklerimizi denemek için anlaşma yaptık de ‘’ kendini komik duruma düşür , Sevgili Aztek oyuncuları cidden siz bu yönetimle ve bu oyun mantığı ile galip geldiğinizde mutlu olacak mısınız ?

Bu dünyayı AZAP klanına hediye ederim , ama ...... ? ? ?

Hadi bakalım herkese iyi oyunlar , yazdıklarım hiçbir Aztek oyuncusunu bağlamaz , eleştirilerimiz Aztek Yönetiminedir , daha fazlası da var ama bence bu kadarı yeter , bazı bünyeler daha fazlasını kaldıramaz , bizim Aztek ile olan olayımız '' Dünya kapatmak adına her şey mübahtır anlayışana karşı verilen savaştır ''

Adım geçtiği için yazma gereği duydum Alaattin benim
Emini aramam için kimse bana git görüş falan demedi bana gecenin 3 ünde mesaj atmış bizlemi savaşcan abi diye bende sabah aradım savaşmamı istemiyorsan mikail ve ekibini toplarsın çünkü müttefiklerim mikail varken o savaşı durdurmaz dolayısıyla bende senle savaşırım dedim.
Mikail ve ekibinide toplarsan müttefiklik bile kurdurabilirim dedim bunlar benim şahsi düşüncem kimseyle konuşup aldığım karar değil yani.
Birde emin pofilinde bu konuyu yazınca olayın aslınıwp mesajıyla birlikte gözler önüne serdim ama sen anlaşılan yanlış adamların profiline bakıyosun.
Eminin algılarına inanıcak kadar tecrübesiz değilsindir diye düşünüyorum...