komutan logar bi cisim yaklaşıyor efendi

BarBaroSixD

Mızrakçı
en son w26da oynayan birisiyim tam 2 yıl oldu oyunu bırakalı arkadaşların zoruyla başladım beni başlatanlar bıraktı sayılır ben devam ediyorum :D

eskiden her bir üyenin ayrı bi değeri vardı oyun öğretmek için akademi forumları kurulurdu şimdi bilmeyen adamın biraz köy gelişmesini bekleyerek klandan atıp köyünü toplamak adamlık oyunculuk olmuş

multi hesaplar açmak bot kurmak preyle köy kasmak para veya pre karşılığı hesap satın almak ise iyice sıradanlaşmış her köşe başında böyle bi oyuncu bulabilirsiniz

eskiden dünya kapatmak önemli değildi herkes zevk için oynardı öndeyken bile hesap silip giden çok ekip vardı şimdi her klan dünyayı kapatmak için her yol mübah gözüyle oynuyor diplomasiler gün ve gün değişiyor nerdeyse kimsenin net bi tavrı yok bir gün sa bir gün müt bir gün düşman strateji gözüyle bakıyor millet böyle strateji olmaz arkadaşlar bunun adı başka bişeydir burda yazmayim şimdi

net tavrı olan dostsa dost düşmansa düşman kıvırmadan adam gibi oynamaya çalışan A klanlarına ne mi oluyor diğer B C D E F G klanları bu dik duruşu sindiremiyor hepsi güya aynı amaçta birleşiyor o klanı yıkmak için toplanıyorlar ama aslında dik duran A klanın yıkılacağını zaten en başta topladıklarında görüyorlar ve sıradaki hamle olarak toplanan klanlar aralarında kulis yapmaya başlıyorlar B sizin için şöyle diyor C böyle düşünüyor bilmem ne saçma salak işler

ama işe yarıyor hepsi birbirinin kuyusunu kazıyor gene taraf oluyorlar A klanından sonra aralarında az az ve nadiren kulis yapanı veya sık sık ve sürekli kulis yapanı indiriyorlar sanırım kural şu az az ve sık sık kulis yapmak fazla göze çarpmadan ilerleyebilmekte ip cambazının ufak ufak ve seri seri adımları gibi

keza oyuncularda öyle olmuş gece bir bakıyorsunuz klandan çıkmış düşmana geçmiş sana saldırıyor mesaj atıyorsun hesap el değiştirdi diyor veya bilmem ne vardır elbet sallayacağı bi açıklaması karakteriyle oynayan kişi yok denecek kadar az ve böyle giderse kalmayacakta

ve işin en komik yanıda ne biliyormusunuz profilinde herkes istediğini yazıyor kimi yazmış şöyle oyuncuyum böyle oyuncuyum sadece kendi klanından bırakan veya dediğim gibi attıkları adamların köylerini toplamış

kimi yazmış mahmut o bir efsane falan mahmuta türlü türlü yalakalıklar ama mahmut sadece barbar köy toplamış artık neye göre kime göre efsaneyse barbarların dili olsada konuşsa

ha birisinin profil dahada komikti ne yazıyor biliyormusunuz klanınızı köy uğruna bilmem ne uğruna satacaksanız az adam olunda köy kaybedin karakterinizi değil tam hatırlamıyorum özeti buydu okusanız ulan helal olsun ne güzel yazmış falan dersiniz :D ama bu adam klan kurucusu ve 3 klan dolusu adamı düşman klandan kendi klanına alıyor ve 2 gün önceki dostlarıyla savaşıyorlar

klanlar ve kişiler kendini anlamıştır sanırım anlamadıysanız A klanı soaydı :D error farkında değil sanırım ama sıradaki A klanı kendileri olmak üzere dikkatli olmaları lazım soanın nasıl yıkıldığını biraz düşünürlerse kendileri için biraz daha sağlıklı olacağı kanısındayım ha soa savaşsa savaşırmıydı evet ama boşa uykusuz kalırdı kendileride farkında zaten diğer dansöz klanlar zaten kulise şimdiden başlamıştır isim vermeme gerek yok B C D E H K F SDASDQ hepsi kendini biliyor karaktersiz herifler

ben yakında tatile gider kafa dinlerim hiç birinizi hatırlamam ama siz o tezekten karakterinizle bi hayat boyu yaşamak zorundasınız allah ananıza babanıza sabır versin hadi profilinize yazın şimdi sahte adamlıklarınızı sahte karakterlerinizi :D

o yes patates

DeletedUser52610

Ziyaretçi
Sabahın köründe üşenmeden yazmışsın bende üşenmeden okudum yorum olarak şair A klanı olarak SOA'dan bahsediyor diyecektim lakin olayı toplarken zaten söylemişsin SOA veya ERROR veya her hangi x bir klan farketmez net tavır sergileyen ve dünyada ki diğer klanlardan önde giden her klan karşısındakilerin birbirleriyle pakt yapmasına hazırlıklı olabilir. Normal şartlar altında Error klanları bu birleşimden zarar görmezdi ama kuzeybatıya girmek konusunda geciktiler kendileri ağırdan aldıkları için mi yoksa kıtalarında ki klanlar fazla mı direnç gösterdi bilmiyorum ama kuzeybatıya girmiş olsalardı işleri daha kolay olurdu dediğin bir birleşim olursa ki zannetmiyorum olabileceğini ama olabilitesi de var tabi bu durumun :) ama çokta kafalarına takmalarına gerek yok yani Kargalar sürüyle Kartallar yalnız uçar. Artık bastığın askerin verdiğin sözün bir önemi kalmadı bu oyunda ne kadar iyi iş çevirirsen o kadar ileri gidersin ve dansözlük konusunda ne kadar yetenekliysen o kadar çok dünya kapatırsın :)

BarBaroSixD

Mızrakçı
keza oyuncularda öyle olmuş gece bir bakıyorsunuz klandan çıkmış düşmana geçmiş sana saldırıyor mesaj atıyorsun hesap el değiştirdi diyor veya bilmem ne vardır elbet sallayacağı bi açıklaması karakteriyle oynayan kişi yok denecek kadar az ve böyle giderse kalmayacakta

BarBaroSixD Tem 04, 08:55
Allahta beni böyle sınıyor sanırım neyse iyi oyunlar

Amara. Tem 04, 08:57
buse yok ... biraz ben takilacam bu hespta onun isleri var gelemicek 1 2 hafta istedigin gibi oyna dedi bendr oyle yapiyorum ;)

anca bu kadar olur :D :D :D :D daha köylerine attığım desteği hemen hemen yeni çektiğim birisi :D

DeletedUser64602

Ziyaretçi
Bakıyorum da buralarda herkes DİK DURUŞ abidesi olmuş heykeller dikilecek neredeyse arkasından. Madem bizde bir iki kelam edelimde birileri bilmedikleri kısımları belki kafasında oturtur.

Bendeniz KOD klanları yöneticilerindendim.

Soa birleşmesine en çok itiraz eden oyuncu da bendim çünkü ( iyilik abidesi, hoşgörü temsili ve adamlık portresi ) Soa klanının aslında bizleri sadece kendilerine DESTEK oyuncuları olarak o klana aldıklarını ve bize her zaman bunu hissettireceklerini arkadaşlarıma söyledim ama onlar SOA'yı parantez içinde belirtiğim gibi düşündükleri için bana inanmadı.

SOA ile birleşildi, WhatsApp sohbetlerine geçildi. SOA'dan bana gelen mesajlar aşağı yukarı belli ( Kanka şu adama destek lazım, kanka şu oyuncu sınırda, kanka destekler niye gelmedi, vb.) ondan sonra yetmedi oyuncularımı CASUS'lukla suçlamaya başladılar. Aradan biraz zaman geçti. SOA'lı oyuncularla aynı sınırda olduğumuz adamlara saldırı desteği istedik. Verilmedi.

Yani anlayacağınız kendi istekleri ve isteklerin eksik kısımlarını bize söylemekten bizim söylediklerimizi duymadılar. KOD klanlarına ALT klanları muamelesi yaparak sadece bizim onları desteklememiz gerektiğine inandılar ki sınır köylerinin bir çoğunu destekledik aynı zamanda.

En son artık HADSİZLİĞİ eline alan arkadaşlar, WhatsApp ortamında YÖNETİCİMİZİ bile CASUS ilan edince tüm organik ve inorganik bağlar koparıldı.

Şimdi iylik timsali SOA'lı arkadaşlara kalan dünyalarında da başarı falan dilemeden buradan sessizce uzaklaşıyorum.

NOT: SOA klanlarının şahsıma kişisel olarak bir iyilikleri olmuştur onu unutmam ve teşekkürümü tekrar ederim.

DeletedUser52610

Ziyaretçi
Aslın da bir karalama yazısı yazmayacaktım lakin kendin kaşındın sanırım.Bu konular pekte umrumda değil geçmiş gitmiş ama bir itham da bulunuyorsan cevabını alırsın.

Diplomasi yapılırken savaşlar ortak olur gerek destek gerekse savunma yardımı yapılır diye ortak bir kararda mütabakat kılınmıştı ki o grupta bile yoktun konular hakkın da bilgin ve söz hakkın sadece varsayım.

Destek istiyorlardı diyorsun 5 senelik arkadaşımız mısın da ben sana özelden lak lak için mesaj atacağım ? Grupta zaten gerekli goy goy yapılıyordu önemli konular için sadece özeli kullandık ki nitekim 5 köye bile destek attıramadın yada attırmadın.

SOA'dan saldırı dasteği istedik diyorsun biz aylar önce o adamları içiniz de barındırmayın sorun yaratırlar size dediğimiz de küçük klanlar umrumuz da değil diyordunuz.şimdi geçmiş klanların da oynuyorsunuz. Olaydan 2 hafta önce ordu bilgilerinizi size vericez ortak opu siz ayarlayın dediniz o olaydan sonra kadir abin 1 hafta gruba yazmadı mesaj attık geri dönüş bile olmadı.

En sonun da biri dikkatimizi çekti SOA oyuncularına yakın köyler rez süresi ortak olarak 3 güne karar verilmesine rağmen 1 haftalık rezleniyor rezlenen köyler Aile klanı tarafından alınıyordu.Bunu grupta belirttiğimiz de 1 velet çıkıp küfürle karşılık verdi o benim kardeşim dedi oyundan başka birine benim hesabım dadi planlanmış program gün yüzüne çıktı. Sanırım kurucunuzun barzo da oynadığını söylediğini unuttuk sandınız ya da kezzap yöneticisinin barzo kurucusu olduğunu bildiğimizi bilmiyordunuz.

Sonuç olarak zaten planlayarak kucağa oturmuş sizlere sizin gibi 3-5 köy vericez korkusundan alttan almadık diye bizim Duruşumuz bozuk ise biz bozuk duruşlu olmaya razıyız sonuç olarak olaya nerden baktığın önemli "Karakterden" bir haber olan birine Onurlu bir duruşun yamuk gelmezi gayet normal çünkü bizim gibi onurlu davrananlara da sizin karaktersiz duruşunuz yamuk geliyor.

Son olarak sadece destek için iletişim kuran bizlere yazıklar olsun ki hayalim oraya gitmek dediğin de sana yardımcı olduk nankörlük örneğini kendin yazıp kendin ilan ettiğin için teşekkür eder bir sonra ki dünyanız da az kullanılmış kucaklara denk gelmenizi temenni ederim.

Karbonmonoksit*

Kılıç Ustası
Aslın da bir karalama yazısı yazmayacaktım lakin kendin kaşındın sanırım.Bu konular pekte umrumda değil geçmiş gitmiş ama bir itham da bulunuyorsan cevabını alırsın.

Diplomasi yapılırken savaşlar ortak olur gerek destek gerekse savunma yardımı yapılır diye ortak bir kararda mütabakat kılınmıştı ki o grupta bile yoktun konular hakkın da bilgin ve söz hakkın sadece varsayım.

Destek istiyorlardı diyorsun 5 senelik arkadaşımız mısın da ben sana özelden lak lak için mesaj atacağım ? Grupta zaten gerekli goy goy yapılıyordu önemli konular için sadece özeli kullandık ki nitekim 5 köye bile destek attıramadın yada attırmadın.

SOA'dan saldırı dasteği istedik diyorsun biz aylar önce o adamları içiniz de barındırmayın sorun yaratırlar size dediğimiz de küçük klanlar umrumuz da değil diyordunuz.şimdi geçmiş klanların da oynuyorsunuz. Olaydan 2 hafta önce ordu bilgilerinizi size vericez ortak opu siz ayarlayın dediniz o olaydan sonra kadir abin 1 hafta gruba yazmadı mesaj attık geri dönüş bile olmadı.

En sonun da biri dikkatimizi çekti SOA oyuncularına yakın köyler rez süresi ortak olarak 3 güne karar verilmesine rağmen 1 haftalık rezleniyor rezlenen köyler Aile klanı tarafından alınıyordu.Bunu grupta belirttiğimiz de 1 velet çıkıp küfürle karşılık verdi o benim kardeşim dedi oyundan başka birine benim hesabım dadi planlanmış program gün yüzüne çıktı. Sanırım kurucunuzun barzo da oynadığını söylediğini unuttuk sandınız ya da kezzap yöneticisinin barzo kurucusu olduğunu bildiğimizi bilmiyordunuz.

Sonuç olarak zaten planlayarak kucağa oturmuş sizlere sizin gibi 3-5 köy vericez korkusundan alttan almadık diye bizim Duruşumuz bozuk ise biz bozuk duruşlu olmaya razıyız sonuç olarak olaya nerden baktığın önemli "Karakterden" bir haber olan birine Onurlu bir duruşun yamuk gelmezi gayet normal çünkü bizim gibi onurlu davrananlara da sizin karaktersiz duruşunuz yamuk geliyor.

Son olarak sadece destek için iletişim kuran bizlere yazıklar olsun ki hayalim oraya gitmek dediğin de sana yardımcı olduk nankörlük örneğini kendin yazıp kendin ilan ettiğin için teşekkür eder bir sonra ki dünyanız da az kullanılmış kucaklara denk gelmenizi temenni ederim.

artık bizlede değiller zaten bizde aslında 40 değiliz kısacası aslınbiz yoğuz :()

Ortalama Biri

Misyoner
Bazı şeylerin ben de farkındayım. Hatta bu yüzden savaş ilanını bir video ile yapmıştık =))
Plan yapmak güzeldir. Çirkin oyunlar yapılmadığı sürece sıkıntımız yok =)

Profil yazıları için de yorumda bulunayım. Genelde insanlar neyi kullanıp çıkar sağlayacaksa o kelimeleri ve cümleleri kurarlar. O yüzden dostluk, kardeşlik, adamlık gibi yazılar yazan profilli oyunculara dikkat etmek gerekir =)

Savaş ilanındaki video

DeletedUser64740

Ziyaretçi
105 klandan oyuncu bulunduran bir klan bu dediklerini yapınca adı strateji oluyor diplomasi oluyor nedense :)

DeletedUser15829

Ziyaretçi
Ooo kavga. En sevdiğim.
frans%C4%B1zlar-ben-s%C4%B1zlamam_839719.jpg

DeletedUser63811

Ziyaretçi
Kod klanları karakterden mi bahsediyor :Dd whatsappta sizi desteklemekten kendimiz sınırı destekleyemiyoruz dediniz. Ben 50kılıç 50 mızrak atıp 15 dakka sonra geri çektiğinizi biliyorum o sürede askerlerin ayağı takılır düşer ölür. Siz buna destek mi diyorsunuz. Yoksa kendinizi kurtarmak amacıyla 1 2 ay daha fazla yaşamak için gülücük klanına geçmenizi karakter olarak mı gösteriyorsunuz. Bizim için kek klan dediğiniz klana korkup kaçtınız hala karakter diyebiliyorsunuz yazık. Bir de utanmadan birdahaki dünyalarda şans dilemiyoruz demişsiniz. İnanın SOA klanlarının sizin gibi şahsiyeti bozuk insanların şans dilemesine ihtiyacı yoktur eğer aksi yönde düşünceniz varsa emirhan gerekli bir dünyada gerekli cevabı elbette size verecektir

DeletedUser42330

Ziyaretçi
@ElestiriBey hocam benim bildiğim kod klanları zaten Soanın arkasında yaydı . Eğer göbekteki sıırdan bahsediyorsanız bir klansanız zaten arkadaki oyuncular öndekilere destek atar öndekiler savaşır. Çok boş bir yazı olmuş sizinki, 'siz' olmayı beceremeyen sizsiniz bence .

DeletedUser65015

Ziyaretçi
Soa bu saavaş için oyuncu veya klan harcamayı çoktan göze almıştı dentist roman olayı bunların canlı örnekleriydi whatsap konusmaları elimize geldiginde şimdilik alabildiiginizi klana alıp gerisine sonra bakarız gibi olaylar bize geldi hatta benimde soaya geçmem konusunda msj geldi bizde öyleyse böyle diyip adamları yolladık soaya biliyoduk kullanıldıktan sonra bir çırpıda harcanılacaklarını bu adamlardan alabildigimiz kadar bilgiyii aldık yani bu oyunda çok fırıldak döndürebiliyosun zaman ayırdıkdan sonra çünkü oyuncular köy ve oyun içi prestij için birbirini satmaya meyilli. soa savaşından sonra benim için world bitti açıkcası en azından zevkliydi yani.

DeletedUser64878

Ziyaretçi
SOA klanı w40'ta çizgisini bozmayan tek klandı. Gördüğüm en sağlam klandı.

erwl

Okçu
BarBaroSixD Tem 04, 08:55
Allahta beni böyle sınıyor sanırım neyse iyi oyunlar

Amara. Tem 04, 08:57
buse yok ... biraz ben takilacam bu hespta onun isleri var gelemicek 1 2 hafta istedigin gibi oyna dedi bendr oyle yapiyorum ;)

anca bu kadar olur :D :D :D :D daha köylerine attığım desteği hemen hemen yeni çektiğim birisi :D

Bu nedir yaaa :D :D 1-2 hafta işleri var gelemicek istediğin gibi oyna dedi :D

DeletedUser58862

Ziyaretçi
SOA ismi hala gündem de duruyor neden bilmiyorum ama galiba zamanında söylediğimiz ama bazı kişilerin göremediklerini önceden bilip görmek bu olsa gerek bu da beni sevindiriyor :)

Olaylar ne yönde bilmiyorum savaşlar nasıl gidiyor ama 404 ün kapatacağı bir dünya olacak gibi duruyor :)

Umarım bazı insanlara bu dünya ders olur sırf dünya kapamak için dostlarını satanlar başka dünyalarda bunu yapmazlar.
Hırs artık oyunun önüne geçmiş farklı bir boyut aldı gidiyor.

Neyse yiyin birbirinizi bizde zevkle izleyelim dimi :D