Klasik 9 İçin Öneriler

• Konuyu başlatan DeletedUser36909
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser36909

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar,

Klasik 8'de kapama aşamasına yaklaşıldı. Artık yavaştan Klasik 9 için hazırlıklara başlamak istiyorum. Diğer klasiklerden farklı olarak bu klasikte sizlerden de dünya özellikleriyle ilgili fikirlerinizi almak istiyorum. Daha önceki klasik dünyalarda yaşamış olduğunuz sorunları ve bunların nasıl giderilebileceğiyle ilgili görüşlerinizi bekliyorum. Lütfen ikili tartışmaya girmeden Klasik 9'da olursa güzel olur dediğiniz özellikleri bu başlık altından bizimle paylaşın.

Başlığı elimden geldiğince takip edeceğim ve güzel bir dünya oluşturmaya çalışacağım.

Şimdiden hepinize teşekkürler.

myw**

Dük
öncelikle ısınlanma kalkmalı klan sayıları 50 70 arası bişi olabilir , baştan başla seçeneginde yön seçme olmamalı , rastgele başlanmalı . geçen uluslararası server daki özellikler olmalı acıkcası ,o özelliklere bir göz gezdirirseniz iyi olur gerçekten , klanlar 1 ay sonra kapatılmalı ,klan dısı destek olmamalı , dünyaya sonradan girenlere ısınlanma hakkıda olmamalı bu tarz bir classic oynayanlar için çok güzel olacaktır , ön kayıt olmalı barbar çok olmalı millet yağma yapsın ve haritada büyük olsun daha uzun bir classic dönemi olur diye düşünüyorum

oyun hizi 3
birim hizi 1.5
klanlar60-80 kislik
barbari bol
haritasi genis
klanlar kitlenmesi (artik hangi hesaptan kimin ciktigi belli olmuyoda )

aslinda o c3 kadar acilan klasiklerden acin modum fark olarakta barbarlari bol ekleyin ayrica bonuslarda olsun :)

DeletedUser

Ziyaretçi
C8 deki gibi yağma kapalı olabilir, bu özellik çoğu multiyi ele verdi, c8 deki gibi pazar açığı olması ve sonradan kapatılıp kalan multilerinde açığa çıkmış olması gibi bikaç şaşırtmaca da yapılabilir :D Onun dışında klan dışı desteğin kapalı olması operasyonların başarı oranını düşürür böylece dünya süresini uzatabilir bu düşünülebilir bir özellik olabilir. Klan üye sayısı ise c6 gibi 10 da olabilir ama bu aşiret klanlarını ortaya çıkarır bence üye sayısı aşiret klanlarını azaltacak ölçüde olmalı... Nasıl bir dünya olursa olsun en büyük iş yine sizde çünkü multileri oyun başı ayıklayıp sağlıklı bi oyun vaadettiğiniz sürece her türlü oynanılır bu oyun diye düşünüyorum :p

DeletedUser65123

Ziyaretçi
İlk olarak ben klan üye sayısının çok önemli olduğunu düşünüyorum.C6'da ki gibi bir ay sonra klanlar kilitlenirse en azından destek bazında aşiret klanları yardımlaşamamış olur.Yağma kesinlikle olmalı,yağmanın kapalı olması demek bazı yetenekli,yağmacı oyuncuların önünü kesmek demektir.Ben zaten multi hesapları bulup banladığınızı düşünüyorum,bu konuda sıkıntı yok.Bunu bütün klasiklerin başında gördük.Kime sorarsanız sorun,ben C6'nın çok zevkli geçtiğini düşünüyorum.Bu tür bir dünya açarsanız çok güzel olabilir.

Sonuç olarak
Oyun hızı 4
Birim hızı 0,5 veya 1
Klan üyesi sayısı 10(klanlar bir ay sonra kilitlenir)
Klan dışı destek kapalı
Kazanmak için aranan şart yüzde 60 dünya hakimiyeti
Oyuncu başına 15 barbar köyü(bunu geçen Rusya Classic serverında görmüştük,multileri ciddi oranda en aza indirmişti çünkü normal oyuncularda multiden yapılan yağmaya yetişebiliyordu.)

gibi bir dünya açılabilir.

DeletedUser

Ziyaretçi
oyun hızı 4x
birim hızı 1x
klan limiti 50 veya 70 olabilir
klan dışı destek olmasın ama klan giriş cıkışınn kapatılması olmaz .d en azından 1 ay sonrasında 2 3 ay sonra belki yapılabilir bu
yagma acık olsn kişi başı 5 barbar yeterli olur

DeletedUser65123

Ziyaretçi
Hesap yöneticisi gereksiz olur mu hiç? Oyunun ilk aşamasında bir şey farkettirmez ama ilerleyen aşamada her gün 100 köye teker teker tıklayarak bakmak bana kalırsa oyun oynamak değil bildiğin anlamda ameleliktir.Hesap yöneticisi,yağma asistanı gibi özellikler oyuncuların daha rahat bir oyun oynamasını sağlıyor,onlar olmadan oyun zevki çok azalır bence.

DiOny SoS

Hafif Atlı
Şu eski c2-c3 gibi haritanın geniş ve girişte bölge seçip otomatik dağılımın olduğu bi dünya açılsın zevkli geçilebilmesi için.
Bonus köyler yine olsun klasikte altın değerinde oluyor cidden zevk katıyor

yağma asistanı ve hesap yöneticisi kalkabilir zaten yağma için onaylı scriptler var millet biraz özüne dönsün :)
klan dışı desteğin kapalı olması klasikler için ideal olabiliyor ama burada da ufak diğer klanlarla iş birliğindeki klanlar için kötü oluyor büyük op gücü fazla klanlar için avantaja dönüşüyor onun için ben açık olmasından yanayım klanlarda kitlenme gibi bi durum olmucaksa tabiki öyle olup c6 gibi az sistemli olursa orası ayrı

Ortalama Biri

Misyoner
Hesap yöneticisi ve yağma asistanı dursa fena olmaz da illa değişik bir şeyler yapalım diyorsanız birkaç öneri yapayım o zaman.
Çoğu kişinin dediği klan kilitlenmesi c6'da gayet güzel olmuştu. Olursa yine güzel olur.

Barbar sayısı arttırılıp barbar alımının olmaması gibi bir özellik getirilebilir.

Misyonerlerin sadakati düşürme oranı değiştirilebilir.
w16'daki gibi azaltılabilir ya da oranı arttırıp klan dışı desteği de kapattık mı hem savunan için sıkıntı olur hem de klandışı desteğin kapalı olmasından dolayı arkasına destek atamayacak olan saldıran tarafından sıkıntı olur. İki taraf içinde dengelenmiş olur. Ya da sadakat sabit kalıp misler arasındaki 100 ms değiştirilip 50ms olabilir.
Şimdi ismini tam hatırlayamıyorum fakat aldatma sınırlandırması aktif edilip mis atımı zorlaştırılabilir.

Speedlerde yapılabiliyor fakat classicte yapılır mı bilmiyorum ama çift köy başlangıcı ya da hazır köy başlangıcı gibi değişik şeyler de olabilir. Fakat bu gibi durumlar multiye teşvik edecektir diye düşünüyorum o yüzden pek sıcak bakamıyorum kendi açımdan.

En son rastgele klan olayını diyeceğim fakat ona hiç kimse sıcak bakmıyor bildiğim kadarıyla.

DeletedUser

Ziyaretçi
Peki yağma asistanı ve hesap yöneticisini de kaldırsak, sadece premium hesap olsa nasıl olur?

Yağma olmayacaksa yağma yöneticisi zaten olmuyor, hesap yöneticisi için ise düşününce 100 köyde gruplara ayırsak asker basımını toplu asker toplama ile yapabiliriz, ama köy gelişimi için tek tek 100 köye (ki 100 alt limit 200-300 olan bile oluyor.) biraz zorlayıcı olabilir.