Klanların Duruşu (Röportaj)

• Konuyu başlatan DeletedUser68297
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser68297

Ziyaretçi
Herkese merhaba..

Daha önce ki dünyalardan hatırlayacağınız üzere klanlar ile 10-12 soruluk röportaj yapıp yayınladığım çalışmalar vardı.. Hem dünyanın coşkusunu hemde dünyada oynayan klanları daha yakından tanımak adına yine bu çalışmayı yapma gereği duydum.. İlk röportajımız ALARM klanı ile yaptık. Diğer klanlar ile ilgili olan röportajlar da en kısa sürede burada yayınlanacak... ALARM klanı ve yetkililerine öncülük ettikleri ve katılım sağladıkları için teşekkür ederim..

1- Bize kendiniz ve ekibiniz ile ilgili bilgi verebilir misiniz ? (tanıtım)

Beş yıldır aktif olarak oynadığım bu oyunda Alarm ile geçen sene oynamaya başladım. Alarm ise çok önce kurulmuş bu oyunun en köklü klanlarından biridir. Girdiğimiz her dünyada başarı sağlamanın yanında amacımız eğlenmek ve klanda ki her üyenin keyif almasını sağlamaktır.

2- Bu dünyaya başlama kararını almanızda ki etkenler nelerdi ? (Hız,özellik,rakip klan vb.)

En son oynadığımız dünyadan bu yana uzun bir süre geçmişti, hepimiz içten içe oyuna geri dönmeyi istiyorduk. Özelliklerin açıklanmasıyla birlikte görüşüp dünyaya girmeye karar verdik. Rakiplerimizin ve dostlarımızın dünyaya gireceğini öğrendiğimizde daha fazla motive olduk ve daha iyi hazırlandık.

3- Bu güne gelene kadar hangi klanlar ile savaştınız ? şuan hangi klan ile savaşıyorsunuz ? mevcut rakibinizi ve geçmiş rakiplerinizi yorumlayacak olsanız neler söylersiniz ?

İlk olarak bölgemize gelen 6 klandan oluşan bir pakt ile savaştık. aksaçlılar-elit-soylu-korku-borthers-tuğra. Bu savaştan zaferle ayrıldık, bizim için ısınma turu gibiydi diyebilirim.

İkinci olarak kıtamızda ki diğer idaalı klan soa ile savaştık. Bu savaşta rakibimiz tamamen savunmaya çekilmişti. Bir kaplumbağa misali kabuklarından çıkmadılar. Savaş boyunca tek bir operasyon yapmadılar. Hesap silip dünyadan ayrılana kadar güzel savundular haklarını vermek gerekiyor. Eğer silmemiş olsalardı yaptığımız hamleler ve stratejiler doğrultusunda da bir süre sonra yenilecekleri su götürmez bir gerçekti. Sildikleri için bu erkene çekilmiş oldu.

Üçüncü ve hala devam eden savaşımız ise azap klanıyla. Nop'dan geriye kalan oyuncuları kendi klanlarına katınca savaşımız başlamış oldu. Karşılıklı operasyonlarımız oldu ve klan olarak ilk operasyonumuzu yemiş bulunduk :). Henüz taze bir savaş olduğundan çok yorum yapmak istemiyorum fakat şimdilik eğlenceli bir savaş oluyor umarım böyle devam eder.

Dördüncü ve devam eden bir de eibo savaşımız var. Azap'ın operasyon köylerine kami atmaları dışında çok bi aksiyon yaşamadık. Doğru düzgün bir sınırımız da yok. Sadece kami atmak için azap'ın kışkırtması sonucu açılan bi savaş olduğunu düşünüyorum.

4- Bu dünyada sizce hayal kırıklığı olan klan kimdi ? neden ?

Buna klan adına değil de kişisel olarak cevap verebilirim. Diplomasi hataları ve klan içinde ki sorunlarla baş edememelerinden dolayı nop klanı benim için hayal kırıklığı oldu.

5- Sizce bu dünyada bekleneni aşan, potansiyelinden fazla performans gösterip iz bırakan klan kim ? neden ?

Bu soruya da kişisel cevap verebilirim, sancak klanı. Dünya başında 3 klandan oluşan pakta karşı mücadele verdiler (bu 3 klan başka klanlar tarafından da destekleniyordu örn:arma). Mücadelenin ötesinde savaştan galip ayrıldılar. Elbette destek aldıkları klanlar oldu ama böylesine yakın bir kıta savaşında 3 klana karşı savaşıp kazanmak için yalnızca askeri destek yeterli değildir. Onlar daha fazlasını yapıp o kıtadan galip gelmeyi başardılar. Beni şaşırttıklarını söyleyebilirim o yüzden kendilerini tebrik ediyorum.

Ek olarak Cin klanı da dünya başında Nop klanına karşı gösterdiği mücadeleden dolayı taktiri hak ediyor. Rakibi nop klanına göre az oyuncusu olmasına rağmen güzel bir savaş verdiler.

6- Bu dünyada sizin veya klanınızın başına gelen en ilginç olay nedir ?

Çok ilginç olmasa da dünya açıldığından beri ilk operasyonumuzu 4. ayımızda yedik. Rakiplerimiz ya karşılık veremeden sildi ya da operasyon yapamadan yenildiler :)

7- Şu da bu dünyada olsaydı dediğiniz klan veya oyuncular kimlerdir ?

Kişisel olarak cevap verecek olursam Stalker klanını görmek isterdim. Bu dünyaya yakışacağını düşündüğüm, yönetim ve oyunculuk bazında taktir ettiğim bir klan.

Klan adına cevap verecek olursam eğer Pusula derdim. Alarm ve Pusula klanlarının mazisi eskiye dayanıyor. Ben o zamanları kaçırdım fakat bir dünyada tekrar rakip olarak oynamak isterim.

Oyuncu olarak yukarda söylediğim iki klanın oyuncuları olabilir(stalker-pusula). Onun dışında ek olarak şu olsaydı diyebilceğim bir oyuncu yok.

8- Keşke bu dünyada olmasaydı dediğiniz klan ve oyuncular kimlerdir ?

Hangi klanda olursa olsun diğer oyunculara saygı duymayanların, kendi egosunu tatmin etmek uğruna başkalarının oyun zevkini hiçe sayanların bu oyunda yeri olmadığını düşünüyorum. Gerçek hayatta kim olursak olalım, burada hepimiz sadece oyuncuyuz. Bunun bilincinde olarak oynamak önemli.

9- Dünyanın favori oyuncusu ve klanı sizce kim/lerdir ?

Kendi klanım hakkında söyleyecek olursam;

*HEPiNiZi KESiCEM*
pNc*
KerBeRos.
faruk2829
H E S A PS 1 L D 1 R E N

favori görüyorum. gerçekten çılgın oynuyolar. Diğer klan oyuncuları hakkında fikrim olması için savaşmamız gerekiyor. Çoğu klan kendisini diğer dünyalarda kanıtlamış oyunculardan oluşuyor ama bu dünyada gözüme çarpan bir oyuncu yok.

Favori klanı söylemek için henüz erken ama kendi klanım adına güzel bir ivme yakaladığımızı söyleyebilirim. Dünyada ki diğer klanlardan daha fazla aktif oyuncumuz var ve bunun azalması için bir sebebimiz yok :)

10-Varsayalım finaldesiniz hangi klanın finalde rakibiniz olmasını isterdiniz ?

Finalde karşılıklı saygıyı kaybetmeden, her iki tarafında keyif alarak eğlendiği bir savaşın olmasını isterim. Rakibin kim olduğu önemli değil.

11- Oynadığınız dünya itibari ile oyunun geldiği nokta ile ilgili ne düşünüyorsunuz ? (Daha keyifli,daha sıkıcı vb.)

Savaşlarımız biraz keyifsiz geçmişti ama şuan daha aktif ve istediğimiz bir savaşın içindeyiz. Ve operasyon yiyoruz :). Yani daha keyifli.

12- Klanlar oynayan oyunculara söylemek istedikleriniz ? (Serbest alan)

Yukarda da dediğim gibi burada hepimiz oyuncuyuz, bunun bilincinde olarak oynamamız gerekiyor. Sen nasıl keyif almak istiyorsan bir başkası da aynı şekilde o keyfi almak istiyor. Kendi egolarınızı bunun üstünde tutmayın... Ayriyetten oyuna bu tarz bi etkinlikle renk kattığın için teşekkürlerimi sunuyorum umarım diğer dünyalarda da devamı gelir SiNSeR :)

Dr. Tinker

Baltacı
Okumayanlar için özet geçeyim; 4 aydır ilk defa op yiyoruz. Klan olarak ilk op. yiyişimiz, Op. yemek çok güzel, Op yapamadan silindiler :D
Eline Sağlık SinSeR Reis :)

DeletedUser68297

Ziyaretçi
Okumayanlar için özet geçeyim; 4 aydır ilk defa op yiyoruz. Klan olarak ilk op. yiyişimiz, Op. yemek çok güzel, Op yapamadan silindiler :D
Eline Sağlık SinSeR Reis :)

Evet biraz özet bu gibi duruyor ama cevapları ilk aldığım da okurken keyif almıştım :) Ve tabi oynadığı son dünya olan 50'den sonra ALARM klanına operasyon yememek baya garip geliyordur :D

Dr. Tinker

Baltacı
Evet biraz özet bu gibi duruyor ama cevapları ilk aldığım da okurken keyif almıştım :) Ve tabi oynadığı son dünya olan 50'den sonra ALARM klanına operasyon yememek baya garip geliyordur :D
Ben de okurken keyif aldım cevap veren arkadaş kim bilmiyorum ağzına sağlık. :)
Bu zamanda kendini ifade edebilen insana az rastlanıyor malum 2 kelimeyi bir araya getiremeyenler var :)

Deleted User - 5540442

Ziyaretçi
bence haritanın en iyi oyuncusu :D destroyerm papao frenzy:D digerleri sall:D

DeletedUser68297

Ziyaretçi
Imkandan kastin nedir.
Yanı ne lazım sÖyle pre babaları. Pre mafyaları falan yardimci olsun tanıdık çok

Şöyle temizinden 100k pre çözersek imkan olur ben onu bu tarz işlerde yavaş yavaş katılım payı olarak dağıtırım ;) :D