Klan yönetimi

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser

Ziyaretçi
Merhaba.bikaç fikir beyan edecektim.bilirsiniz bütün klanlarda vardır savaş esnasında bazı üyeler oynar bazıları pek oyunla ilgilenmez.şimdi benim düşüncem şu.sadece yöneticilerin görebileceği klan üyelerinin istatislikleri olmalı.bunun küçük bi miktarı savaşlar bölümünde istatik bazında mevcut ama bence yetersiz.
Öncelikle oyuna 2 özelliklik gelmeli.
1operasyonlar
2destek
bu genel bakış harita gibi menünün olduğu yerden bahsediyorum.bir op komutanı yahut yönetici bi op başlatmalı.bilgi alma süresi girmeli ve bütün klan listesi orda olmalı.oyuncu belirtilen süre içinde nickinin karşısına atacağı saldırı ordusu alabileceği köy sayısı vb işte ekstralar ne ise bunları eklemeli.op yöneticisi bu bilgiler için 2 gün süre tanımışsa 2gün sonra o op başlığına bilgi girişi kapanmalı.yine sadece yönetimin ve sadece oyuncunun kendisinin göreceği köy kordinatları bu bölüme girilmeli.op sonunda kim köyünü aldı kim köyünü alamadı en son sonuç kısmında yazmalı.
destek kısmındada aynı uygulama olmalı.
destek komutanı yada yönetici bi destek başlığı açmalı ve belirtilen köye kim destek attı yahut atmadı burda raporlanmalı.
hala bu işleri forum yahut mesaj aracılığıyla yapıyoruz ve takibi olmuyor.
gelelim üyelerin haftalık yahut aylık yaptığı işlere.
yönetim oyuncuya ait istatislikleri görebilmeli.
mesela
ahmet0306 tın nickinde bi üyemiz var.klan sıralamasında yanında istatistiksel bilgilerinin olduğu tıklayınca açılan bir yer olmalı.buray tıkladım ne olacak burda.
ahmet kaç köy aldı?
ahmet aldığı köylerin kaçını düşman klandan aldı.
ahmet kaç barbar köy aldı.
kaç fake attı?(burayı küçük saldırı yani 1000 birim aşşası baz alınabilir)
kaç sirküler okudu,okumadı.
kaç kez sarı,kırmızı yaktı.

böyle bir sistemde elinde böyle bilgiler bulunan bir yönetici bir üyelere karşı koyacağı tavrı net olarak belirleyebilir.AHmet kardeşim istatisliklerin bu.bir ay içinde şukadar op açılmış şukadarına katılmışsın.şukadar destek istenmiş şukadarına katılmışsın.bukadar küçük saldırı yani feyk atmışsın(tahmini) şukadar barbar almışsın düşmandan bunu almışsın,şukadar sirkü olmuşsun.bunlara bakarak seninle oyuna devam edemicez diyebilir bi yönetici.
biz hala opları ve destekleri forumdan yahut mesajlardan yapmaya çalışıyoruz.böyle bi savaş oyunun böyle konu başlıklarının olması lazım...

DeletedUser24178

Ziyaretçi
:D.O zaman oyunu oynamanın bi anlamı kalmaz (imo)

DeletedUser52861

Ziyaretçi
birkaç satır okudum gerisini okumadım, çok özele indirgemişsin diye. Bence bu tarz önerileri biraz genelleyip sunmak lazım.

Bu oyunun asıl olayı klan olduğu için klan sistemi sizin de değindiğiniz gibi yetkiler ve mevkiler açısından geliştirilebilir. Klanda komutan binbaşı yüzbaşı gibi seviyeler olabilir :) Komutanlar oyun sistemi içerisinden diğer oyuncuları emir verebilmeli mesela bu emirler mesaj sistemi gibi rapor sistemi gibi emir komuta sistemiyle oyunculara gidebilir :) böylece daha zevkli daha gerçekçi bi savaş oyunu oynarız :)
Birkaç çeşit emir olabilir, destek emri, saldırı emri, köy alım emri vs gibi. Bu tarz bir emir sistemi operasyonların düzenlenmesini komutanlar açısından daha kolay hale getirebilir :)

Örnek olarak: Destek Emri
xxx|xxx köyüne saat 00:00-08:00 arasında ulaşacak şekilde destek atmanız gerekmektedir.

Emri gönderirken emrin gönderileceği oyuncular üye listesinden seçilebilir oyuncu ismi olarak eklenebilir ve köy kordinatıyla eklenebilir.
Destek emri verirken birden fazla köy seçilebilir, desteklerin varacağı saat aralığı veya tam saat verilebilir örneğin 08:30:01

DeletedUser45265

Ziyaretçi
e iyide bu öneri bildiğin bot olmuş.klan yöneten bi bot üye takibi filan yaptıracak bota :)

Durum
Konu yanıtlara kapalı.