Klan Sistemi Hakkında!

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Merhaba Şövalyeler,
Klan Sistemleri üzerinde bazı değişiklikler yapmak istiyoruz. Bu yüzden görüşlerinize ihtiyacımız var. Lütfen aşağıdaki sorularımızı içtenlikle yanıtlayınız.

1. Klan liderleri, klan üyelerinin hesaplarını kontrol etmek için üyelere ait en çok hangi bilgilere ihtiyaç duyarlar?
2. Forumlarda haftalık ya da iki haftada bir olarak en çok hangi bilgiler isteniyor?
3. Klan liderlerinin her zaman görmesi için en değerli bilgiler hangileridir?
4. Klanlardaki rapor paylaşım sisteminin çalışma biçiminde herhangi bir değişiklik görmek isterler mi?
a. Son raporları daha kolay organizasyon için daha merkezi bir ekranda toplayabilir miyiz?
b. Belki bir zaman çizelgesi halinde düzenlenmiş ve daha sonra farklı hedef köyleri veya düşmanca klanlar altında gruplandırılmış
5. Klan üyeleri arasındaki desteği takip etmenin en zor kısmı nedir?
6. Destek toplamaya, saldırılar için hedefler seçmeye veya köy büyümesini yönetmeye çalışırken klan üyelerini örgütlemenin en zor yönü nedir?
7. Misyoner basma sistemi nasıl geliştirilebilir?
8. Klan üyeleri, tüm üyelerin bulabileceği bir haritada hedefler belirlemeyi ister miydi?
9. Klan üyeleri, tüm üyelere gelen saldırılara ait genel bir bakış ister mi?​

DeletedUser67750

Ziyaretçi
Misyoner üretimi için altın para basımı gibi 2. bi ekranda toplu misyoner üretime verilebilir

Mr.Yellow

Baltacı
9. Soruya kesinlikle evet diyorum. Klana gelen saldirilarin herkes tarafindan gorulmesi cok iyi ve guzel olur. Klansavaslarindan sonra gelen kingsagede boyle bir ozellik vardi

DeletedUser69271

Ziyaretçi
Klan lideri ve yetkilendirdiği kişiler asker sayılarını görsün.
Bir köye destek atılırken tek ekrandan bütün köylerimizden seçilerek destek atılabilsin.

DeletedUser69323

Ziyaretçi
1. Klan liderleri, klan üyelerinin hesaplarını kontrol etmek için üyelere ait en çok hangi bilgilere ihtiyaç duyarlar?

En çok ordu bilgisine ihtiyaç duyuyoruz üyelerin ordularını kontrol edebilmek çok önemli

2. Forumlarda haftalık ya da iki haftada bir olarak en çok hangi bilgiler isteniyor?

Yine en çok ordu bilgisi isteniyor buna çözüm getirmeniz çok iyi olur

ordu bilgisi misyoner sayısı

Klan üyeleri, tüm üyelere gelen saldırılara ait genel bir bakış ister mi?

bununla ilgi komut paylaşımı gibi bir sistem çok güzel olur

DeletedUser66147

Ziyaretçi
4. Klanlardaki rapor paylaşım sisteminin çalışma biçiminde herhangi bir değişiklik görmek isterler mi?

Rapru paylaştığımız köyün genel bakışından forumdaki raporlar olabilir mesela düşman tarafındaki köyleri çok zahmetli oluyor kopyala yapıştır

Açıklıyım ben düşman köyüne saldırdım

rapor geldi casus veya kami vurdu köy gözüktü

bu raporu forumda paylaştığım zaman o köyün üzerine tıklayan benim raporumu orda görsün

tabi bunu komut ve köy not paylaşımı açık yaptığım kişiler ve diğerlesine istersem açabileyim

XXMIV

Kılıç Ustası
Klan lideri üyelerinin asker bilgilerini görebilmesi güzel olurdu.
Aynı zamanda bundan böyle klan değişimi mümkün olmamalı 50.dünyadan sonra tüm oyuncular gevşemeye başladı

DeletedUser49863

Ziyaretçi
Ankette eksiklik var tamamlayayım ben onu bir güzel ban alayım gideyim bari :cool:

10- Destek ekibinin vurdumduymaz dediğim dedik çaldığım düdük uygulamalarından memnunmusunuz ?

11- Eğer memnun değilseniz istifa etmemizi istermisiniz ?

DeletedUser68981

Ziyaretçi
1- Tüm istatistik bilgilerine ihtiyaç duyarlar oyunda şuanda sadece başvuru sırasında başvuru yapan oyuncu eğer istatistiği görmeye izin verirse görülüyor bence istatistikler klanda olduğu müddetçe izin falan gerekmeksizin daima görüşebilmeli
2-Forumda bilgi istenilen klan görmedim henüz genelde hangi takımlısın falan soruluyor..
3-Ben klan lideri olarak üyelerin tüm istatistik bilgilerini başarılarını görmek isterim o kadarı kafi.
4-Çok karışık yazılmış hiç bişi anlaşılmıyor mr storm :) ama raporlar için ekstra bir sekme olabilir klanda.
5- Atılan destekleri takip etmek zorlamıyor düzenlemeye ihtiyacı yok bence..
6-Bu konuda şu ana kadar hiç zorlanmadım.
7-Yeterince gelişmiş.
8-İster..
9- Kesinlikle ve kesinlikle gerekli...

DeletedUser68297

Ziyaretçi

Asker bilgisi en çok ihtiyaç duyulan bilgi gerek savunma gerek operasyon organizasyonlarında asker bilgisine ulaşmak için sirküler atmak, özelden ulaşmak vb yollardan çok vakit kaybediyoruz. Cevap : Ordu ve misyoner bilgisi

Saldırı ve savunma rapor bilgisi (operasyon yaptığın da yada yediğinde)

Ordu ve misyoner bilgisi, rapor paylaşımı

Şahsen isterim..

a. Son raporları daha kolay organizasyon için daha merkezi bir ekranda toplayabilir miyiz?

Olabilir böyle bir değişikliğe ihtiyaç var.

b. Belki bir zaman çizelgesi halinde düzenlenmiş ve daha sonra farklı hedef köyleri veya düşmanca klanlar altında gruplandırılmış

++++

5. Klan üyeleri arasındaki desteği takip etmenin en zor kısmı nedir?

1- Hangi köye ne kadar atılmış, belli bir zaman geçtikten sonra en çok el kol bağlayan şey gereksiz köylerde gereğinden fazla biriken ve duran savunma askeri yani haritada hangi köye ne kadar asker bulundurduğunun takibi için yeniden mesajlaşma ve iletişim kurma ihtiyacı büyük problem.. zaman alıyor.

2- Klan içi komut paylaşımı gibi gelen saldırılar için de komut paylaşımı yapılabilir böylece mis arası ve gelen saldırılara karşı alanıcak önlemler daha kolaylaşabilir.

6. Destek toplamaya, saldırılar için hedefler seçmeye veya köy büyümesini yönetmeye çalışırken klan üyelerini örgütlemenin en zor yönü nedir?

Ordu bilgisi istemek yani savunma durumunu öğrenmek destek toplama için en zor kısım.
Saldırı içinde en zor kısım bu ordu ve mis
Hedef seçim ve dağıtımı yaptıktan sonra tek tek üyelere hedef bilgisi mesajı atmak

7. Misyoner basma sistemi nasıl geliştirilebilir?

Şuanda ki sistem atı alanın üsküdarı çok aşırı geçmesini engelliyor her oyuncuyu koruyor. Bu sistem güzel bence.

8. Klan üyeleri, tüm üyelerin bulabileceği bir haritada hedefler belirlemeyi ister miydi?

İster, ister çok hoşlarına gider :D

9. Klan üyeleri, tüm üyelere gelen saldırılara ait genel bir bakış ister mi?

İster, ister çok hoşlarına gider :D

YILAN SERDAR

Mızrakçı
2.Klanlar haftalık aktif saldırı ordusu ve savunma ordusu sayısı. 2 haftalıkta saldırı köy sayısı ve savunma köy sayısı bilgisine en çok ihtiyaç duyuluyor,birde mis sayısı haftalık. Bunların girile bileceği herkezin görmeyeceği sadece yetkililerin göre bileceği bir sistem yaparsanız güzel olur

Deleted User - 1736393

Ziyaretçi
1-için üyenin online olma durumunu anlık görmek önemli bence sadece sarı olduğunda görmemiz bize pasif oyuncuyu geç farkettiriyor o üyenin en son ne zaman oyuns giriş yaptığını görmek etkili olabilir
Ayrıca asker durumunu görebilsek güzwl olurdu diye düşünüyorum tek tek sormak ve organize etmek büyük zaman kaybı yaratıyor
2-en çok asker ve mis durumu istenen bilgi bence
3-düşman köylerinin son durumu ve klanın asker mis durumu ayrıca klan sınır köylerindeki destek durumu
4-b nin geliştirilirse güzel olabileceğini düşünüyorum
5-en zor kısmı ne kadar desteğin istenilen zamanda girdiğini hesaplamak ve bence istenilen saati üyelere sirküler dışında komuttanda söleyebilmeliyiz
6-en zor kısmı kimilerinin puana aşırı kimilerininse askere aşırı önem verip dengeyi ayarlayamaması bence standartlaştırma iyi olabilir
7-misyoner için özellikle yavaş dünyalarda basmak kolaylaştırılabilir bu da oyunu daha hızlı eğlenceli hale getirebilir
8-güzel olabilir etkili kullanıma bağlı
9-bu da o zaman diliminde online olamayan arkadaşları kurtarmaya yardımcı olabilir düşmana op yaparken daha zorlanabiliriz ama savunanı rahatlatan bir durum olur

9. Soruya kesinlikle evet diyorum. Klana gelen saldirilarin herkes tarafindan gorulmesi cok iyi ve guzel olur. Klansavaslarindan sonra gelen kingsagede boyle bir ozellik vardi

Bu özellik yapılırsa oyunun zirvesindeki klanlar her zaman zirvede kalmaya devam eder. Adamlar zaten çok aktif, onları zorlayabilmeniz için pasif üyelerini hedef almanız lazım ama bu özellik yüzünden pasifleri de hedef alamayacaksınız.
*

İnnogames 10k oyuncudan kazanacağım parayı 1k oyuncudan kazanayım dediği gün kaybetti. Oyuncuların bırakıp gideceğini hiç hesaplamadı.

-AzraiL-

Yasaklı
Klan için ortak asker havuzu oluşturulsun Sadece Klan başkanları bu Havuzdaki askerleri kullanabilsin.

Örneğin her oyuncu 1000 mızrak 1000 kılıç klan havuzuna bagis yapacak.Klan başkanları da toplanan askerleri klandaki istediği koortinata destek olarak atabilecek

**ERLİK**

Acemi
Klan savaş içindeyken başka klandan gelen saldırıları toplu halde tüm klan görebilir mesala, belkiide savaş halinde olan düşman klana bizim klanda ki oyuncalara giden saldırılarda tüm klandaki oyuncalarca görülebilir organize olabilmek için belkide klan lideri harıtada saldırı önceliği olan yada savunmada öncelik isteyeyen köyleri farklı renkte gösterebilir

DeletedUser67000

Ziyaretçi
9. Madde kesinlikle yapılması gereken bir madde.

Ayrıca ilk soru içinde sadece klan kurucusunda olabilecek bir yetki ile istediği zaman istediği hesaba bakıcı olarak girip asker kontrolü yapabilmeli

YILAN SERDAR

Mızrakçı
3.Klan liderinin her zaman görmesi gereken bilgilere haritadaki klan üylerinin köylerinin içindeki askerler ve misler köydeki ordusu sayısı mesela def isteniyor attırıyoruz ne kadar gitti bilmiyoruz.

Deleted User - 1736393

Ziyaretçi
Klan liderinin düzenlediği bir hedef haritası daha hoş olabilir köy dağıtımı açısından :p

DeletedUser68439

Ziyaretçi
Öncelikle değişiklik yapmayı düşünmeniz güzel olmuş, sadece hata düzeltmeleri de değil mesela diğer online oyunlardaki gibi birim güçlendirmeleri / zayıflatmaları da gelir belki. Mesela kılıç ustasının süresi kısaldıkça mızrak / ağır atlı metası değişebilir falan gibi şeyler oyuna ilgiyi diri tutmakta bence iyi olabilir.

ilk 3 soru illaki asker sayıları denmiş, ben yapılan temizlik ve yağmayı da eklemek istiyorum. Ama yöneticilerin her şeyi anında görmesi de tamam iyi olur işimize gelir ama oyun bu kadar kolaylaşmamalı diye de düşünüyorum, oyunun keyfi insanın doğasından gelen eksik yönleriyle uğraşmak bence

7. Misyoner basma sistemi nasıl geliştirilebilir? Altın para bas gibi misyoner oluşturmak da listeli köylerden hammadde ve nüfusa uygun olarak çoklu basılabilir, çok mu gerekli bence değil

8. Bu rezerve sistemi değil mi zaten, ben tam anlayamadım :)

9. Bu oyundaki aktif ve pasifi ayırt etmenin önüne geçer. İşimiz olabilir saldırıyı göremeyebiliriz, bu oyunun güzel tarafı da bu. Klanındaki adamı bilmelisin, öbür türlü her klana çok aktif bir kişiyi koyarsın, her yeni gelen saldırıda kendisi ayarlar ama olması gereken oyuncunun kendisnin oynaması

Bence premium hesap olmaması geçici bir süre oynamayı bu kadar imkansız kılmamalı, buna bir değişiklik yapabilirsiniz. Örneğin premiz bitiyor 1 hafta sonra yeni dünya açılacak sürekli hammadde taşıyor bildirimi geliyor bilmem kaç tane köy var. Akademiden altın para basma ya da toplu askere alım premium hesap olmadan da çalışsa daha iyi olur.

Android uygulamasından bahsetmiyorum o bölümün başına elon musk gelse yine başarılı olamaz :D