Klan içi saldırı

Kral GLADIO

Acemi
Tepki puanı
0
Oyun gereği bir Klana üye oluyoruz. Sonrasında bu klan bölgesel yapılanma çerçevesinde alt kollara ayrılıyor. Sonrasında alt kollardaki klan üyeleri sana saldırı yapıyorlar.

1. Bu saldırılar oyun kurallarına uygun mu ?

Sonrasında klanın bir üyesi olarak bu saldırıların neden ve niçin yapıldığını öğrenmek istiyorsun. Klan formuna yazı yazıyorsun. Hakkını aramaya çalışıyorsun. Bu seferde hakkını aradığın için de herhangi bir gerekçe gösterilmeksizin Klandan çıkartılıyorsun.

2. Bu şekilde klandan çıkartılması uygun mu ?
 

Tibelda

Forum Destek Ekibi
Klanlar Takımı
Forum Yöneticisi
Tepki puanı
5.982
Klanların oluşturduğu alt klan strateji oyunun değil oyuncunun oluşturduğu bir kavramdır. Bu nedenle bahsettiğiniz konulardan siz ve üye olduğunuz klan sorumludur. Bahsettiğin saldırılar ve klandan çıkartılma kurallara uygundur. Etikliği tartışılır elbette ama bu durum az önce söylediğim gibi siz ve üye olduğunuz klanın sorumluluğudur.
 

Kral GLADIO

Acemi
Tepki puanı
0
Kurallara uygun olan bir konu etik kurallara da uygun olması gerekir diye düşünüyorum. Bu sebeple etikliği tartışacak oyunu artık oynamak istemiyorum ve bırakacağım. Çünkü yaşamış olduğum olayı tekrar yaşamamak adına oyunu bırakıyorum. Umarım benim yaşadığım ve gördüğüm olayı hiç bir oyuncu arkadaşım yaşamaz demek isterim ama diyemiyorum. Çünkü benden önce yaşanmış, benden sonra da yaşanacaktır.

Oyunu bırakmadan önce şunu arz etmek isterim. Bu tür olayların tekrar yaşanmaması, oyuncu kaybının önlenmesi adına etikliği tartışılabilir konuların yönetiminiz tarafından değerlendirmeye tabi tutulmasında fayda olacaktır. Örneğin Klandan çıkartılan bir oyuncuya aynı klan üyeleri belli süre aralığında saldırı yapamasın. Aynı şekilde klandan çıkan oyuncu da klan üyelerine belli süre aralığında saldırı yapamasın.

Neyse değerlendirme sizlere ait olup, katkılarınız için teşekkür eder, kolaylıklar dilerim.
 

Jirachi

Oyun Destek Ekibi
Klanlar Takımı
Oyun Yöneticisi
Tepki puanı
2.062
Klan sizin içerisinde bulunmayı kendinizin tercih ettiği bir topluluktur. Klan içi veya klanlar arası yapılan saldırılarda (müttefik saldırısı, klan arkadaşına saldırma) ceza işlemi uygulanmamaktadır. Bu oyunun değil, tamamen klanınızın etik anlayışı ile ilgili bir durumdur. Temel sistemi savaş ve strateji olan tüm oyunlarda bu tarz aksiyonlar serbesttir. Güven, stratejinin temelidir, güvenmediğiniz klan ya da oyuncularla ortaklık yapmayabilirsiniz.

Yanıtı yanlış anlayabileceklere not :) ; yukarıda yazılı eylemler gerçekleştirilirken ya da gerçekleştiren hesapların gelişimlerinde herhangi bir kural ihlali tespit edilirse(pushing, multi vb.) gereği yapılır.