Klan Ayarları Açma Durdurulsun.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Memur87

Kılıç Ustası
Klan yönetimlerine klan ayarları açma konusunun durdurulmasını talep ediyorum. Hangi dünyada hangi klana girsem, klan yönetimlerinin klan ayarları açma konusunda baskı yaptığına şahit oluyorum. Diyeceksiniz ki açma zorunda değilsin açma ozaman. Ozaman da hiç bir klanda barınamıyorsun. Benim bizzat basıma gelen bir olayı anlatmak isterim. Bulunduğum klanda klan ayarlarından tüm sekmeleri yönetime acmıştım. Bir sabah uyandığımda, adamlar saldırı oynadığımida gördükleri için klandan atıp köylerimi almışlardı. Lütfen bu konu artık cozume kavuşsun. Klanlar takimi şuna bir karar vermeli. Burda çete haline gelmiş ve klan savaşlarına yeni başlayanlari kolay ve hileli bir şekilde yutmaya calisanlardan mı taraf olacaksınız? Yoksa bu oyunun kitlelere yayılmasından mı taraf olacaksınız.

harbystar

Mızrakçı
Bir, iki konudur tartışmalı başlık açınca yine ne yazdı acaba dedim ama bu sefer o kadar haklı bir konuya değindin ki kesinlikle katılıyorum.

Bu özelliğin bir kaç faydası var, oyuncu klana ihanet ediyor mu tespit edile biliyor.
Ancak kemik kadrosu hariç aktif-pasif tüm oyuncularını at topla yapan klan yöneticilerinin ekmeğine tereyağı, bal sürüldü. Eskiden herkes bakıcılık atmak zorunda diyip askerlerini uzağa yollatırlardı. Bu özellik sayesinde ona da gerek kalmadı. Herhangi bir klana giriyorum istisnasız direk açmayan atılacak deniliyor. Güvenmediğin adamı klana niye alıyorsun ? A tabi konu güven değildi çünkü. Maksat bedava toplayacağı köylerin bilgilerine rahat erişe bilmek. İstediği zaman rahatça at, al yapa bilsinler.

Oyun kuralları gereği açmak zorunluluk olsaydı, seçenek olarak getirilmezdi bu özellik. Direk yöneticiler üyelerin bilgilerine doğrudan erişim sahibi ola bilirdi. Seçenek olarak geldi ki üye kendi isterse açma hakkını kullansın.

Hadi biz unumuzu, eleğimizi astık. Zaten hangi oyuncu hangi köyünden yağma atıyorsa o köyü saldırıdır, kılıçla fake attığı köyü savunmadır vs. diyerek analiz yapa biliyoruz. Ancak böyle bir zorlama ve baskı karşısında kalmak hiç hoş değil. Ondan sonra klan yöneticilerinden birisi ihanet ediyor tüm askeri bilgileri ss alıp düşman klanlara taşıyor.

Yalnız şunu da belirteyim özellik kapatılsın şeklinde yapılan önerinin kabul görülmesi normal bir önerinin eklenmesinden daha düşük ihtimal. Yapılan özelliği, güncellemeyi büyük bir problem yada tepki oluşturmadığı sürece kaldırmazlar. Bunun için kapatmak yerine alternatif bir çözüm arayışı gerekecektir.

Art Of War*

Hafif Atlı
Bak sen de söylemişsin, bu özellik yokken bakıcı isteyerek aynı şeyi yapıyorlardı. Kısaca özelliği kapatmak mağduriyet hakkında herhangi bir gelişme sağlamıyor :)

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Bazı özellikleri açmak ya da kapatmak sonucu ne yazık ki değiştirmemektedir. Sorunların çözümü bazen sadece mantığımızı ve kendimizi geliştirerek mümkün olur.

Memur87

Kılıç Ustası
Bazı özellikleri açmak ya da kapatmak sonucu ne yazık ki değiştirmemektedir. Sorunların çözümü bazen sadece mantığımızı ve kendimizi geliştirerek mümkün olur.
Görüşlerinize katılmıyorum. Bireysel bazda, sonucu çok etkileyeceğini düşünüyorum. Sizin sonuçtan kastınız dünyayı kapatacak klan sanırım. Ancak bence bireysel olarak oyuncuların aldığı zevkide önemsemelisiniz diye düşünüyorum. Siz şuanda bu oyunu kümeleşmiş bir kaç gruba teslim etmiş bulunuyorsunuz. Bu çeteleşme olayına bir çözüm bulamazsanız bu oyuna yeni oyuncu girmez.

xaraw

Acemi
Görüşlerinize katılmıyorum. Bireysel bazda, sonucu çok etkileyeceğini düşünüyorum. Sizin sonuçtan kastınız dünyayı kapatacak klan sanırım. Ancak bence bireysel olarak oyuncuların aldığı zevkide önemsemelisiniz diye düşünüyorum. Siz şuanda bu oyunu kümeleşmiş bir kaç gruba teslim etmiş bulunuyorsunuz. Bu çeteleşme olayına bir çözüm bulamazsanız bu oyuna yeni oyuncu girmez.
bu olaya bir çözüm bulmazlar kendini boş yere burada yazmakla yorma ne kadar yazarsan yaz ne kadar anlatırsan anlat kendi bildiklerini okuyacaklardır.
kendini boş yere yormaya değmeyecek bir konu bence

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Bu bizim oluşturduğumuz bir durum değildir. Çete diye adlandırdığınız klanlar diğer klanları domine ederek kendi bünyesinde topluyorsa bu onların stratejisi ve bunu kabul edenlerin kendi problemidir. Eğer bu durum size sorun yaratıyorsa çözüm basittir, önce tüm klanlar çete diye tabir ettiğiniz kesime karşı birleşir onu silersiniz, sonra gerçek oyuncular kaldığında gerçek bir oyun oynarsınız.

Şirketin görevi oyunun nasıl oynanacağını şekillendirmek değildir. Bu oyuncu sorumluluğudur.

Memur87

Kılıç Ustası
Bu bizim oluşturduğumuz bir durum değildir. Çete diye adlandırdığınız klanlar diğer klanları domine ederek kendi bünyesinde topluyorsa bu onların stratejisi ve bunu kabul edenlerin kendi problemidir. Eğer bu durum size sorun yaratıyorsa çözüm basittir, önce tüm klanlar çete diye tabir ettiğiniz kesime karşı birleşir onu silersiniz, sonra gerçek oyuncular kaldığında gerçek bir oyun oynarsınız.

Şirketin görevi oyunun nasıl oynanacağını şekillendirmek değildir. Bu oyuncu sorumluluğudur.
Şirketin görevi oyunun nasıl oynanacağını şekillendirmek değildir diyorsunuz. Bende işte tam olarak sizinle aynı noktadayım. Şirket oyunun nasıl oynanacağını şekillendirmemeli. Siz klan ayarları diye bir sistem getirdiniz ve benim oyun oynamamı engelliyorsunuz bu sistemle. Çünki sabah bir uyanıyorumki klan yönetimi köylerimin içini görebildiği için rahatlıkla köylerimi toplamış. Bu sistem bana oyun oynattırmıyor. Hatta şunu söyleyeyim. Ben klan ayarlarını açtığım zaman benim köylerimin içini kimlerin gördüğünü çoğu zaman bilmiyorum bile. Klan sayfasında 1 kişinin ismi var ama klan içerisinde 20 kişi yönetici ve benim köyün içini görüyor. Neyse, ben düşüncelerimi söyledim. Sonuç alamayacağız sanırım. İlginiz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Bir klanda bulunmak ya da bulunmamak sizin seçiminizdir. Ayrıca oyunun bir strateji oyunu olduğunu unutmayın. Klan yönetimi kendi stratejisini, kendi seçimlerine uygun olarak şekillendirir. Bu ne yönetim ekibinin ne InnoGames GmbH'nin sorumluluğudur. Klana güvenmiyorsanız o klanda yer almayabilirsiniz. Sizin gibi klanlarına güvenmeyen kişileri toplayarak, belirlediğiniz idealler çerçevesinde oyuna devam edebilir ve klan ayalarını kapalı tutabilirsiniz.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.