Kilitten Nasıl Ordu Kurtarılır

'Yardım ve Sorular' forumunda Alvarieker tarafından 15 Mart 2013 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Alvarieker

Alvarieker Şövalye

Alınan Beğeniler:
    1
    Kilit olarak tanımladığımız saldırı ordunuzun köye geri dönüş süresinin hemen arkasına rakip tarafından atılmış saldırıdan ordunuzu köyden nasıl kurtarabileceğinizi anlatacağım.

Örneğin alttaki belirttiğim şekilde bir saldırı aldıysanız içtima meydanı üzerinden askerleri girip kaçırmanız için gereken süre bu farktan çok daha fazla olduğu için kaçırmanız mümkün olmayacaktır ve bu nedenle saldırı ordunuzu talihsiz bir biçimde kaybetmiş olacaksınız.

Saldırı ordunuzun köye dönüş süresi = 23:27:26:000
    Size saldıran adamın saldırı varış süresi = 23:27:26:722

Bu saldırıdan kurtulmak için öncelikle çiftlik asistanına sahip olmanız gerekmektedir.(Hesap yöneticisi de aynı işlevi görecektir.) Bu bölüm üzerinden A veya B şablonuna köyünüze geri dönecek orduları girmeniz gerekmektedir. Alttaki resimde giden orduyu ve giden ordu miktarının çiftlik asistanındaki şablona eklenişi gösterilmektedir. Burada ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum. Çiftlik asistanında ki şablona şahmerdan,mancınık ve misyoner giremeyeceğiniz için köye dönen bu birimler maalesef kaybedeceksiniz. Fakat balta ve hafiflerinizi kurtarmanız büyük oranda size fayda sağlayacaktır.

Şablona ekledikten sonra tek yapmanız gereken yeni bir sekme açıp ordu köye dönmesine yaklaşık 2 sn kala sürekli olarak haritadan barbara eklediğiniz buton aracılığıyla tıklamanız gerekmektedir. Bu sayede ordunuz köye geldiği gibi asistan aracılığıyla bu saldırıdan kaçırmış olacaksınız.

Her türlü saldırıdan kurtulabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Bu sizin internet ve tarayıcı hızınıza bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. İyi bir internet hızına sahipseniz 50 ms'ye kadar saldırıdan kurtulabilirsiniz. Bunun bir yöntem olduğunu ve alternatif yolları olduğunu da ayrıca belirtmek isterim. Kullanıp kullanmamak sizin tercihinize kalmış.

İyi oyunlar dilerim.

2. ger0nim0

ger0nim0 Misyoner

Alınan Beğeniler:
    2
    fakirler için de bir paylaşım rica etsem? malum herkeste ç.asistanı yok.

3. Alvarieker

Alvarieker Şövalye

Alınan Beğeniler:
    1

Müsait olduğumda bildiğim diğer yolları da paylaşırım. Bana göre en kullanışlısı bu olduğu için ilk bunu paylaşmak istedim.

4. ger0nim0

ger0nim0 Misyoner

Alınan Beğeniler:
    2
    en kolayı bu tabi ama ç.asistanı olana.ben de önersem bunu önerirdim,asıl diğerleri mühim bence

5. Alvarieker

Alvarieker Şövalye

Alınan Beğeniler:
    1

Tek ben paylaşım yapacağım diye bir şart yok. Dilerseniz sizde paylaşabilirsiniz. :)

6. Pwnstaer

Pwnstaer Baltacı

Alınan Beğeniler:
    0
    Herhangi bir rapordaki tum birliklerle saldir kisayolunu kopyalayip o linki yenileyerek yapabilirsiniz.
    Script tarzida ekleyebilirsiniz daha basit olur.

Ama ciftlik asistani yolu daha saglikli.

Ayrica benim gibi mobil internet kullananlar hic bosa ugrasmasin sadece oturup izleyin :)

7. Alvarieker

Alvarieker Şövalye

Alınan Beğeniler:
    1
    Saniyenin altındaki durumlarda raporlar üzerinden kurtarmak pek mümkün olmuyor. Fakat fark biraz daha fazlaysa belirttiğiniz yöntem diğerlerine göre basit olduğu için daha kullanışlı oluyor.

Mobil konusunda da en azından izliyorsunuz. İzleyemeyip köy kaybedenlerden değilsiniz. Bardağın dolu tarafından bakın. :D

8. atajean

atajean Yasaklı

Alınan Beğeniler:
    606
    Modumuz dereceye oynuyor belli ki :D
    Yalnız bir türlü bulamadım hangi dünya olduğunu :D

9. Mertt*

Mertt* Baltacı

Alınan Beğeniler:
    0
    Modum dönüş süresinin milisaniyesi :222 olmaz :000 olur :p

10. Alvarieker

Alvarieker Şövalye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gece kılavuz için kendim örnek göstermek amacıyla uydurmuştum. O kısma hiç dikkat etmemiştim.:D Bilgilendirme için teşekkürler.

Düzelttim. :p

Kılavuz için ekran fotoğrafı almadan 10 sn önce köy isimlerini değiştirmiştim. Ondan dolayı bulamazsınız sanırım. :D

11. karamnin koyunu

karamnin koyunu Okçu

Alınan Beğeniler:
    0
    guzel paylasim ben bunu mis arasina girmek icin deniyeyim bakayim nasil olur

12. Sensation White

Sensation White Okçu

Alınan Beğeniler:
    0
    barbar köye mis arası çekersen olur :D

13. Alvarieker

Alvarieker Şövalye

Alınan Beğeniler:
    1

Tam anlayamadım. Nasıl olacak ?

14. banshee..

banshee.. Ağır Atlı

Alınan Beğeniler:
    15
    Herhalde barbar köye saldırıp misyonerin girişine denk gelicek sekilde dönüşünü hesaplayarak yapar yazıcaktım ama ondadada ordular köye milisaniyeyi 0 layarak dönüyor bende anlamadım :)

15. atajean

atajean Yasaklı

Alınan Beğeniler:
    606
    Dil, koordinat haritadaki konuma bakarak araştırdım ama netim iyi olmadığı için pek iyi bakamadım. Bu gün bulur oyun içinden mesaj atarım :D

16. kingstone

kingstone Ağır Atlı

Alınan Beğeniler:
    5
    valla bulamadım ben . .net harici sıralamada ranking yazan var mı ?

17. i am the come

i am the come Okçu

Alınan Beğeniler:
    0
    kim demiş forum adminleri oyundan anlamaz diye,bakın zirveye oynuyo adam :D

18. atajean

atajean Yasaklı

Alınan Beğeniler:
    606
    Boşverin zaten oyunu bilmiyor. Bilse etrafında düşman olurdu. Hep mavi hep korkak diplomasi yapmışlar :p

19. ßattal Gazi

ßattal Gazi Şövalye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bu yol ile w17de orduyu kurtarır ama misyoneri de savunmada kestirdikten sonra kalan ordunuz ile beraber intihar edebilirsiniz :D

20. atajean

atajean Yasaklı

Alınan Beğeniler:
    606
    Orduyu kurtaralım misi tekrar basarız sorun olmaz bence :D