KENEtlendik

• Konuyu başlatan tutenstein is Back
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Ziyaretçi
Biz bu bölgede en zor savaşı Kedilerle (Hücum) yaptık. Bana Crom, Dehşet, Gölge, Pusula, .. rahatlık açısından bu klanların yerinde mi olmak isterdin yoksa Hücum'la mı dersen en son söyleyeceğim Hücum olurdu. Çünkü adamların aşırı aktif ve oyunu iyi bilen 10 tane oyuncusu vardı. Geri kalan 200 tane hesap bu 10 tane oyuncunun multiliğini yapıyordu. Bu hesaplar nereye dalarsa önden kamikaze, ya da arkaya destek atıyorlardı. Fener gönderiyorlardı. Çoğuna 20 kat kuralından saldıramıyorduk fakat içlerinde bastıkları deli gibi askerler her daim kafa oyuncularını destekliyordu. İçimizde zaten tonla casusları vardı. Hani forumu iletmek, rezerv plancısını kopyalamak gibi şeyleri geçtim. Operayona katılacam diyip, operasyon planını ileten sonra da katılmayan oyuncular vardı aramızda. Biz böyle bir klanla savaş yaptık. Adamların zaten bizi savaşarak yıkmak gibi bir idealleri yoktu. Ortak arkadaşlarımızı kullanıp bizi mental olarak çökertmeye çalıştılar. Herkesin sinirleri harap oldu kaypak tavırlarından dolayı. Bu şartlar altında zaten başka bir klana yönelmek başlı başına bir mantık hatasıydı.

Biz bu klanları yıktık ve güneydoğuyu tam anlamıyla ele geçirdik. Sonrasında oyunun en güçlü klanlarından biri olan Gölge klanıyla savaşa girdik. Bu bu dünyayı La liga olarak düşünürsen Barcelona ve R.Madrid'i bu 2 klan olurdu. Hani bu klanla savaş halindeyken diğer yönlere de savaş açmamız sence mantıksız olmaz mıydı ?

Biz Gölge ile savaştık. Adamlara operasyon yaptık. Gidin yıkılın filan demedik. Kendileri yıkıldılar ve savaş tahminimizden çok erken sonuçlandı. Peki sonra ne yapsaydık ? Hadi Gölge'yi yıktık şimdi size tekmeyi basıyoruz mu deseydik diğer müttefiklere ? Bu sence ahlaksızca olmaz mıydı ? Aynı şeyi bana yapsalar bunu fırsatçılık olarak nitelendirirdim.

Yani hangi bölgede olduğunu bilmiyorum. Ben bir Kene oyuncusu olarak bu dünyadan çok keyif alıyorum ve klan arkadaşlarımın da mutluluğunu oyunda çok iyi görüyorum. Gönül ister ki hepiniz keyif alın fakat yapabileceğim birşey yok. Keşke herkes aynı anda mutlu olabilseydi.

DeletedUser

Ziyaretçi
@*tutenstein*

hiç birinizin oyunculuğuna laf edilmiyor aynende dediğin gibi kene klanı kaya gibi ilerliyor.

"STOP" bi dakika ? nereye ilerliyor zaten karşısında kim varki ? bence bir kaç zayıf klanı daha yok ediyor hepsi bu...övünmen yersiz.. .
"kene kalitesinde" kimseyi yendiğin falan yok kendini bile kandıramazsın...

hayır orda ne bilim her gördüğün klanı aldığın her köyü güçlü klan güçlü köy olarak değerlendirirsen bu senin hatan olur.
Kene klanına karşı şuan savaşcak kim kaldı?

Eğerki dediğim cümleleri anlayamıyorsan bir mana veremiyorsan haksız eleştiri yaptığımı düşünüyorsan yukarıda yazdığım sizin S.A. veya İTTİFAK ve diğer klanlarınızı hepsini bir mavi rengi al bakalım dışarda adam mı kalıyor ??hemde kenenin bu kadrosuyla...

World 19 bittiren sizlerin diplomasisi zaten güçlü kadronuzla birde güçlü ittifaklar kurarak oyunu soğuttunuz hepsi bu..

"Bunu şöyle anla el vicdan :) o kadar uzun metin yazmışsın.. Kene Klanı ve ittifakına karşı şuan savaş açacak birisi varmı??"
Bu cümleyle konu kapansın...

W-19 tüm klanlar için bu diplomasiniz yüzünden bitmiştir..
Siz savaşmak değil gücünüze güç katmanın derdiyle bu dünyayı yok ettiniz..

Diğer worldlerde umarım böyle güçlü klanlar bir safda olmaz..Çünkü tüm dünyaların sonu Aşırı yoğun "savaşsızlık"dan olmuştur....

DeletedUser

Ziyaretçi
Beni kimse yanlış anlamasın keneyi gerçekten seviyorum bunu samimi söylüyorum kadrosunu taktir ediyorum..

Ama beyler keşke bu kadar güc meraklısı olmasaydınız böylesine harika kadro.. Barcelonayı kurup fiorentinayla maç yapmayın. :)

Ben bu klanın bir tane müttefiğini dahi olmaması kanattindeydim en başından beri. "Kendi 6 klanı" zaten yeterdi gerekli güce sahipti..

DeletedUser

Ziyaretçi
Gölge ve Hücum'un Fiorentina olduğu bir dünyada Barcelona olduğumuzu bilseydim diplomasiyi ona göre şekillendirirdim :) Fakat eleştirilerin için teşekkürler. Bu dünyada dediğin gibi sadece biz oynamıyoruz, seyir zevkinin artması için bu konuyu yönetimle görüşüp değerlendireceğim. Belki ilerleyen dönemlerde 19.dünya'ya renk katabiliriz :)

DeletedUser

Ziyaretçi
@*tutenstein*

Herkesin istediği bu zaten geceleri herkesin rahat uyuduğu bir dünya dünya değildir ...

Bilmem yanılıyormuyum....

Bu kadronun operasyon "yapmasına değecek" bir savaş herkes diler....

1 *KENE 6.943.111 7.384.935 50 147.699 923 8.001
2 KENE46 5.941.012 6.038.630 49 123.237 732 8.249
3 DEHST- 4.387.525 4.568.668 47 97.206 592 7.717
4 KENE 4.065.266 4.065.266 38 106.981 522 7.788
5 KENE55 3.840.067 3.840.067 38 101.054 474 8.101

bazen müttefikliğe gerek yoktur..

anlıyorum müttefik olunur lakin ihtiyac doğrultusunda olmalıdır bence..çünkü eğer eşlik dostluk arkadaşlık diye bakarsak bu oyunda..
herkes birbirini bi yerden arkadaşıdır kimse kimseyle savaşmaz.ben dünyaya yazık olduğu kanaatindeyim hepsi bu..

tabi diplomasi sizin ister boş bir oyuna zayıf yok etmeye devam isterseniz savaşırsınız.. lakin bu uzun sürmez 1 aya kimse kalmaz bu gidişle worldde..

DeletedUser44833

Ziyaretçi
Hemen hemen bu oyunda 10 yıldır varım.10 yıldır öğrenci olduğum ve okulda sevilen birisi olduğum için operasyon günleri okula bile gitmiyordum.Yani istediğim an bilgisayarın başında olabiliyordum.Gece gündüz aktiftim.Fakat bu dünyanın başındada duyurduğum gibi.Artık okulum bitti ve hayat şartları gereği çalışıp aileme destek vermem ihtiyaçlarımı kendim karşılamam gerekiyordu.Çalıştığım iş yorucu ve zorlu bir iş.2 saatlik bir gösteri için 48 saat boyunca harıl harıl çalıştığımı biliyorum ben.Konserlere ses , ışık ve led sistemi kuruyoruz.Hani o kadar yorucu bir iş ki ne uyku düzeniniz var nede birşey.Bir tane hoparlör asıyorsun trussa 250 kg ayağına düşürüpte ayağını parçalayan çok adam tanıdım.Neyse kısa keseyim bu yoğun iş temposunda klan kuruculuğunun vermiş olduğu sorumluluğu yerine getirmeye çalıştım.Bir yandanda oyunumu oynamaya çalıştım fakat 2 hafta bile dayanamadım.Hesap sildim.Daha oyun başındayken hemde.İş yükü ağır olduğu için dayanamayıp , İşten ayrıldım yakşalık 3 haftadır evdeyim.Fakat geri döndüğümde kafa oyuncularım ile bir konuşma yaptım.

"Bu zamana kadar herkesi düşman olarak işaretleyip gece gündüz savaştık.Yıprandık , uykusuz kaldık , derslerimizi veremedik , okullarımızı uzattık.Bu yüzden bir çok arkadaşımız artık bizimle oynamıyor.Ben daha önce onların yerine kendimi koyamamıştım fakat kendim bizzat bu durumu yaşadığım için bu oyunun ne kadar çok vaktimizi aldığını ve insanları artık yormamak istediğimi dile getirdim."Bir karar vermem gerekiyordu ve ben bu kararımı dostlarımla birlikte çok fazla yorulmadan oynamak için kullandım.Evet size göre yaptığımız diplomasiler dünyayı bitme noktasına geldi.Fakat siz zevk alacaksınız diye ben 100 tane adamın hem reel hayatını hemde oyun hayatını harcayamam.Önceden ekibimdeki herkesin ailesi ile sıkıntısı vardı.Şahsen benimde vardı.Evet yine oyun ile gereğinden fazla ilgiliyiz , evet yine oyuna çok vakit harcıyoruz , evet yine bu oyunu oynuyoruz.Ama artık ailelerimize , sevgililerimize , arkadaşlarımızada vakit ayırıyoruz.Kısacası KENE ailesinin son worldü ve biz son oyunumuzu oynarken insanları yormak istemiyoruz.

Bunu kabullenmek ve reddetmek sizin seçiminiz.Fakat buda bizim tercihimiz , saygı duymak zorundasınız.

DeletedUser42088

Ziyaretçi
Hemen hemen bu oyunda 10 yıldır varım.10 yıldır öğrenci olduğum ve okulda sevilen birisi olduğum için operasyon günleri okula bile gitmiyordum.Yani istediğim an bilgisayarın başında olabiliyordum.Gece gündüz aktiftim.Fakat bu dünyanın başındada duyurduğum gibi.Artık okulum bitti ve hayat şartları gereği çalışıp aileme destek vermem ihtiyaçlarımı kendim karşılamam gerekiyordu.Çalıştığım iş yorucu ve zorlu bir iş.2 saatlik bir gösteri için 48 saat boyunca harıl harıl çalıştığımı biliyorum ben.Konserlere ses , ışık ve led sistemi kuruyoruz.Hani o kadar yorucu bir iş ki ne uyku düzeniniz var nede birşey.Bir tane hoparlör asıyorsun trussa 250 kg ayağına düşürüpte ayağını parçalayan çok adam tanıdım.Neyse kısa keseyim bu yoğun iş temposunda klan kuruculuğunun vermiş olduğu sorumluluğu yerine getirmeye çalıştım.Bir yandanda oyunumu oynamaya çalıştım fakat 2 hafta bile dayanamadım.Hesap sildim.Daha oyun başındayken hemde.İş yükü ağır olduğu için dayanamayıp , İşten ayrıldım yakşalık 3 haftadır evdeyim.Fakat geri döndüğümde kafa oyuncularım ile bir konuşma yaptım.

"Bu zamana kadar herkesi düşman olarak işaretleyip gece gündüz savaştık.Yıprandık , uykusuz kaldık , derslerimizi veremedik , okullarımızı uzattık.Bu yüzden bir çok arkadaşımız artık bizimle oynamıyor.Ben daha önce onların yerine kendimi koyamamıştım fakat kendim bizzat bu durumu yaşadığım için bu oyunun ne kadar çok vaktimizi aldığını ve insanları artık yormamak istediğimi dile getirdim."Bir karar vermem gerekiyordu ve ben bu kararımı dostlarımla birlikte çok fazla yorulmadan oynamak için kullandım.Evet size göre yaptığımız diplomasiler dünyayı bitme noktasına geldi.Fakat siz zevk alacaksınız diye ben 100 tane adamın hem reel hayatını hemde oyun hayatını harcayamam.Önceden ekibimdeki herkesin ailesi ile sıkıntısı vardı.Şahsen benimde vardı.Evet yine oyun ile gereğinden fazla ilgiliyiz , evet yine oyuna çok vakit harcıyoruz , evet yine bu oyunu oynuyoruz.Ama artık ailelerimize , sevgililerimize , arkadaşlarımızada vakit ayırıyoruz.Kısacası KENE ailesinin son worldü ve biz son oyunumuzu oynarken insanları yormak istemiyoruz.

Bunu kabullenmek ve reddetmek sizin seçiminiz.Fakat buda bizim tercihimiz , saygı duymak zorundasınız.

sadece başını okuyabildim ama
10 yıldır knser alanını hazırlamak içn mi okuyorsun ? :)

DeletedUser44833

Ziyaretçi
Kimisi zevk aldığı işi yapar , kimisi parasının iyi olduğu.Ben ikisini birden yapmak istedim.Daha 20 yaşında 2.000 TL maaşım vardı :) Yemek , yol , sigorta , kıyafetimi bile şirket alıyordu :) Belkide hayatım boyunca param ile kalamayacağım bir çok fevkalede otellerde yatıp kalktım.Yanyana gelemeyeceğim bir çok insan ile yanyana geldim.Balkanları gezdim.Kısacası eğlendim , keyifliydi :) Birde tabi diğer boyutu var işin.Kimse sektöre ( hangi sektör olursa olsun ) yeni başlayan birini koltuğa oturtmaz ;) İşi öğrenmek istiyorsan , sahada görev yapacaksın ;)

DeletedUser42088

Ziyaretçi
Kimisi zevk aldığı işi yapar , kimisi parasının iyi olduğu.Ben ikisini birden yapmak istedim.Daha 20 yaşında 2.000 TL maaşım vardı :) Yemek , yol , sigorta , kıyafetimi bile şirket alıyordu :) Belkide hayatım boyunca param ile kalamayacağım bir çok fevkalede otellerde yatıp kalktım.Yanyana gelemeyeceğim bir çok insan ile yanyana geldim.Balkanları gezdim.Kısacası eğlendim , keyifliydi :) Birde tabi diğer boyutu var işin.Kimse sektöre ( hangi sektör olursa olsun ) yeni başlayan birini koltuğa oturtmaz ;) İşi öğrenmek istiyorsan , sahada görev yapacaksın ;)

güzelmiş:)
illa okuyup devlet memuru olmaya da gerek yok aslında..

DeletedUser44833

Ziyaretçi
Çocuklarıma bırakacağım mirasım olsun , arkamdan küfür etmesinler diyosan memur olacaksın.Emekli olursan , çocukların en kötü emekli maaşını yer.Ben şuanda emekliliği değilde önümdeki 1-2 seneye baktığım için memurluk değilde daha çok , parayı kim verirse onun yanında çalışma iç güdüsüyle hareket ediyorum troll

DeletedUser30626

Ziyaretçi
bu oyun hepimizin reelinden bişeyler götürüyo. ama kurulan güçlü bağlar nedeni ile burayıda bırakamıyoz. bırakınca illaki birileri arayıp oyuna tekrar döndürüyo. en mantıklısı çok kasmadan tadında oynayabilmek. yada benim gibi sadece muhabbetine takılmak:D artık kasmıyorum:D