KEFENDİKEN SAVAŞ/OP RAPORLARI

HapazCı.

Okçu
İçlerinde tuttuğumuz köylerin basına bela olacağından farkında akıllı birisi ama burda göstermiycek tabi :)

Ama EnesKOSOVA1 olmasaydı gidilen tüm köylerde düşerdi.
Artık nasıl bi program kullanıp tüm hesaplara bakabiliyor ise çok güzel karşıladılar. Aşırı sağlam gittik aşırı sağlam savundu :)

Tebrik ederim :)

Deleted User - 848904026

Ziyaretçi
Aşırı sağlam giderken program kullanılmıyor ama aşırı sağlam savunurken program mı kullanılıyor? Atılan fakelerin hepsi program açtırmayın ağzımı şimdi :)

datomereis

Kılıç Ustası
Aşırı sağlam giderken program kullanılmıyor ama aşırı sağlam savunurken program mı kullanılıyor? Atılan fakelerin hepsi program açtırmayın ağzımı şimdi :)

asiri saglam saldiran = saldiran kisi sayisi ( 10 lu 20 li rakamlardan bahsedilebilir. Raporlarda da gorunuyor zaten)

asiri saglam savunan kisi sayisi kac sen soyle :)

Elohim

Acemi
Arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın centurion7* saldırıya acık banlıydı kurnaz arkadaşllar banlı adama op yapıp bide burda başarıymış gibi sergiliyor sertan o hesapta olsa acaba siz 1 tane sarı rapor alabilirmiydiniz ?
Sizin cezasiz hesaplarında kamilerini kesebiliyiruz. Oyundan yaz rapor atayım

EnesKOSOVA1

Yasaklı
:) yaw Enes tam raporu koyda düşen köyleri de göster.

Düşen köyler için sahiplerinin sorumsuzluğu var. Yardım isteyen herkese el uzattık. Bu raporlar bunu göstermek içindi abi. Hiçbir müttefiğimizden en ufak bir yardım almadan her birine bir yardımımız oldu bizim böylede devam edeceğiz.

Usta bir şey soracağım. Şuanki Kefendiken Zorba klanları arasındaki savaşta başka hangi klanlar var?

Yargı-requiem klanları ve tatava zorbayla savaşan klanlar. Yargı ve requiem aktif ekipleri bize katıldılar suanda sadece TATAVA ve
İçlerinde tuttuğumuz köylerin basına bela olacağından farkında akıllı birisi ama burda göstermiycek tabi :)

Ama EnesKOSOVA1 olmasaydı gidilen tüm köylerde düşerdi.
Artık nasıl bi program kullanıp tüm hesaplara bakabiliyor ise çok güzel karşıladılar. Aşırı sağlam gittik aşırı sağlam savundu :)

Tebrik ederim :)

Bende sizi tebrik ederim. Kullandığım program adı ekip oyunu. Bu zamana kadar yaptığımız herşeyi bu programla yaptık. Başarı yalnızca benim değil. Benim içinde olduğum tek şey herşeyi analiz edip ekibi yönlendirmek. Ama uygulayıp bu seviyeye getiren onların emekleridir. KEFENDİKEN'de bana güvenen yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Onların ilgi alakası bana motivasyon ve güç veriyor.

Ben savunmanıza program demedim :D Tüm hesaplarda enesin olmasına program dedim :D

pushinçi olduk, barbarcı olduk, efendim botçu olduk, bir bu eksikti teşekkürler :)

Dünyada 2 tane enes olsa aman aman diyelim o zaman :)

Bir enes daha olursa onu vururduk. bundan hiç şüphem yok. :D

EnesKOSOVA1

Yasaklı
Daha önce ayın 16 sında Zorbanın Requiem ve YARGI klanlarına yaptığı operasyonda da, 28 indeki bu operasyon da da başarılı taraf diye bakacaksak bu kesinlikle ZORBA dır. Zira her seferinde köy aldılar ve haritayı ilerlettiler. 2 opta hedeflediklerinin tamamını alamayışları bizi başarılı yapmaz. Rakibide başarısız yapmaz. Bu sadece bölgede bir direncin olduğunu gösterir. Bölgede zorbanın aldığı köyler içinde bizim adımıza bir başarısızlık söz konusu oldugunu düşünmüyorum. Zira bu köylerin sahipleri pasif asker basmayan ve yardım istemeyen oyunculardan oluşuyor. Bunlar için bizim adımıza talihsizlik rakibimiz içinse iyi talih diyebiliriz. Zaman geçtikçe bu talih durumları azalacağı için başarı ve başarısızlıklar daha net ortaya çıkacak. Şimdilik sadece bir harita mücadelesi var.

Misyonerist*

Mızrakçı
Düşen köyler için sahiplerinin sorumsuzluğu var. Yardım isteyen herkese el uzattık. Bu raporlar bunu göstermek içindi abi. Hiçbir müttefiğimizden en ufak bir yardım almadan her birine bir yardımımız oldu bizim böylede devam edeceğiz.

Yargı-requiem klanları ve tatava zorbayla savaşan klanlar. Yargı ve requiem aktif ekipleri bize katıldılar suanda sadece TATAVA ve

Bende sizi tebrik ederim. Kullandığım program adı ekip oyunu. Bu zamana kadar yaptığımız herşeyi bu programla yaptık. Başarı yalnızca benim değil. Benim içinde olduğum tek şey herşeyi analiz edip ekibi yönlendirmek. Ama uygulayıp bu seviyeye getiren onların emekleridir. KEFENDİKEN'de bana güvenen yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Onların ilgi alakası bana motivasyon ve güç veriyor.

pushinçi olduk, barbarcı olduk, efendim botçu olduk, bir bu eksikti teşekkürler :)

Bir enes daha olursa onu vururduk. bundan hiç şüphem yok. :D

Misyonerist*

Mızrakçı
ben de şunu anlayamıyorum işte mesela tatavadan 3 klan bir de kfndn var galiba zorbaya savaş açmış zorba da sıralamadan baktığım kadarıyla 10 veya 11 klana mensup. Bu haksız rekabet olmuyor mu? (herhangi birisi yanlış anlamasın.)

Tepkisiz

Kılıç Ustası
ben de şunu anlayamıyorum işte mesela tatavadan 3 klan bir de kfndn var galiba zorbaya savaş açmış zorba da sıralamadan baktığım kadarıyla 10 veya 11 klana mensup. Bu haksız rekabet olmuyor mu? (herhangi birisi yanlış anlamasın.)

illa klan sayılarının eşit olması mı gerekiyor dostum :) tatava adaletten destek alıyor onlarıda karşı tarafa ekleyebilirsin.Hiçbir savaşta herşey birbirine denk olmuyor bu oyunda karşı tarafta yanlış anlamasın yaptıkları diplomasiler birbirlerine destek atmalarında yanlış birşey yok durumu lehlerine çevirmek için hareket ediyorlar sonuçta iyi olan kazansın.

Misyonerist*

Mızrakçı
illa klan sayılarının eşit olması mı gerekiyor dostum :) tatava adaletten destek alıyor onlarıda karşı tarafa ekleyebilirsin.Hiçbir savaşta herşey birbirine denk olmuyor bu oyunda karşı tarafta yanlış anlamasın yaptıkları diplomasiler birbirlerine destek atmalarında yanlış birşey yok durumu lehlerine çevirmek için hareket ediyorlar sonuçta iyi olan kazansın.
dengeleri sağlamazsan ileride dengenin üstüne çöktüğü yerde sen olunca sen de her şey eşit mi olmalı dersin reis.

EnesKOSOVA1

Yasaklı

Haksız rekabet unsuru olan o kadar şey var ki. Bunu onlardan biri görmüyorum. Ama bu aile klanı konusunda fikirlerimi paylaşayım muhabbet dönsün :)

İlk olarak çok kişi olmanın da az kişi olmanın da hem iyi hem kötü yanları var.

Ben bu çok kişi olma meselesini otobüse, dolmuşa binmeye benzetiyorum. Kişilerin ve ekiplerin kendilerinde bitecek bir şey.
Bir örnek, bir otobüs 14+1 kişilik diyelim. Bunu da 15 kişilik ekip olarak düşünelim. Otobüsteki boşluklara ise +10 kişi daha sığdığını düşünelim. TR'de bu +20 kesindir :D Neyse, esasen o boşluk orada olan 15 kişinin konforu için vardır. Rahat nefes alabilmesi, icabında hareket edebilmesi için. Ama otobüsü süren sürücü (Klan kurucuları) sırf kazanma hırsıyla otobüse daha fazla insan alıyor.

Şimdi burada da farklı durumlar var, ilk olarak otobüste halihazırda oturan kişilerin (bir ekibin aktif oyuncularının) şofore yani liderine engel olması lazım.
2. durumu ise ayakta gideceğini bile bile otobüse binenler oluşturuyor. Bunları ben w kapatamayağı halde oynayanlara benzetiyorum.
aslında bide 3. durum var, ben böle az öğrencilik zamanı geçirmedim :D normalde dolmuş 2 tl dir ücret, dolmuşu durdurup abi 1 tlm var olur mu, ya da abi az ileride inecem falan diyerek binenler var onlarda pre kasanlar köy büyütenler olabilir bak :D

***** Çok kişi olmak demek birilerini kullanmak zamanı geldiğinde de harcamak demek. Ve hatta bazen kendi ekibinden de harcamak demek böyle çok örnek var.......... Az kişi olmak ise tam tersi hem adam kazanmak demek hem daha iyi kenetlenmek demek buda oyunun mantıgı olan 'klan' imgesine en yakın olduğumuz durum olur.

***** Kazanma hırsı bizi daha iyi klan daha iyi ekip yapmıyor. Taviz veren, ağız eğen bir klan yapıyor. Ekip olarak övünmek için önce kaybetmeyi kabul edebilmek lazım. KEFENDİKEN böyle bir ekip. Girdiğimizde herkese söylediğim şey bu.

Bu w için bana çok laf atan oldu ama aslında burada yazdıklarımda son derece tutarlı adımlar attığımızı düşünüyorum. Taaa w nin açılış duyurusundan bugüne kadar. Ve bu algımızı da diplomasimize entegre etmeye calısıyoruz.

EnesKOSOVA1

Yasaklı
Canlı bir örnek vereyim çok olmanın nasıl ağız eğmek nasıl taviz vermek durumunda bizi braktığına

1.png

Bu mesajı yazan kişiyi biliyorum ama paylaşmama gerek yok. Canlı bir örnek. Bir klan bir klanı ya yener ya da o klana yenilir. Ama eğer bir klan yendiği bir klanı klanına almak isterse orada bir zaafiyet var demektir ve taviz veriliyor demektir. Ben istesem 2. bir klanı kurup bu klanı da bize katabilirdim. Ya da bu mesajın üstüne bir kısım kişiyi karşıya da sokabilirdim. Ama bunlar beyler boş iş. Ben 50 kişiyle kenetlenebilirsem zaten puan muan, rakibin içinde casus truva , veya çok fazla preye sahip olmak cart curtt... hepsi boş. Biz o hedefi kovalıyoruz. 50 kişi ile kenetlenmeyi hedefliyoruz.

EnesKOSOVA1

Yasaklı
Birde mesajdaki tampon konusuna geleyim. YArgı ve requiem klanları bizim için tampon klanlardı.Şuanda klanımıza katılan oyuncularda öyle. Bu durum bu haritanın ismidir. Ama kullanma ifadesi zevzeklik olur. 2 operasyonda da hem req hem yargı klanlarına elimizden geleni yaptık. Ama hiçkimseyi bu savaşa biz sokmadık. Hiçbir klan oyuncusuna da gelin bize katılın diye söylemedik. Kendileri istedi bende kabul ettim. Zira aktif savaşan emek veren herkesin bizde yeri baaşüstündedir. @HapazCı*

Narkoz52

Yasaklı
Canlı bir örnek vereyim çok olmanın nasıl ağız eğmek nasıl taviz vermek durumunda bizi braktığına

27945 adlı eklentiyi görüntüle

Bu mesajı yazan kişiyi biliyorum ama paylaşmama gerek yok. Canlı bir örnek. Bir klan bir klanı ya yener ya da o klana yenilir. Ama eğer bir klan yendiği bir klanı klanına almak isterse orada bir zaafiyet var demektir ve taviz veriliyor demektir. Ben istesem 2. bir klanı kurup bu klanı da bize katabilirdim. Ya da bu mesajın üstüne bir kısım kişiyi karşıya da sokabilirdim. Ama bunlar beyler boş iş. Ben 50 kişiyle kenetlenebilirsem zaten puan muan, rakibin içinde casus truva , veya çok fazla preye sahip olmak cart curtt... hepsi boş. Biz o hedefi kovalıyoruz. 50 kişi ile kenetlenmeyi hedefliyoruz.

Enes ciğer söküyosun enes :D