Katil Aramızda 2

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

3nsar

Kılıç Ustası
Belirli sayıda post atma şartı getirilirse iyi olur.Gİrecek olan ona göre girer.Ne yazıcam sıkıntısı oluyor elbet ama oyun önce muhabbetle başlıyor açılmaya başlıyor sonra.Ama boş boş yani oyunla alakasız çok post olursa onlar posttan sayılmasın.
Aktiflik meselesi postumu beğenmemişsin onu şöyle açıklayayım. Benim dediğim1 saat oylama öncesi bir saat oylama sonrası konusu şu şekilde olucak. Dediğim saat aralıklarında sadece oylama hakkında ve oyun hakkında herkesin katılması zorunlu olan bir zaman dilimi olucak. Onun dışında ki sohbet ve yorumlar bu saat dilimi dışında olucak aynı şeyi söylüyoruz aslında. Tam ifade edememiş olabilirm önceki postumda.

SungurAlp

Markiz
tamam oldu şimdi :D birdeartık her gün 1 oylama olsa iyi olur.Benim vakit sıkıntı.Şuan hızlı olması için yapılıyorda, benim sıkıntı :D yerime bulursanız onunla başlayın hızlı olsun diyıorsanız.

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Oylamalar bir sürede bir paylaşılsın çünkü bazı köylüler o gece biri elenmesin diye eşitlik sağlayabilir

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Mesela benim belediye başkanı olmam için @SungurAlp elemem söylendi ama zor bir görevdi ilk rauntta olmazdı ve kendime çok dikkat çektim daha farklı görevler verilebilir

Ortalama Biri

Misyoner
Hem yapılan geri dönüşlerden hem de kafamda olan şeylerin çoğunu 3nsar söylemiş zaten.
Suikastçı çok güçlü olmuş. O yüzden bir tur hakkını kullanabilecek şekilde değiştirmeyi düşünüyorum.
Ayrıca 1 normal kurt bir de kara kurt şeklinde 2 rol olmasını düşünüyorum. Kara kurt seçtiği bir kişiyi ilk gece kurda dönüştürecek. Fakat şöyle bir sorun olacaktır. Oylamada kurtlar 3 oy olacak ve yanlış 2 3 kişi asıldığında neredeyse hızlı bir şekilde kazanmış olacaklar. Avcıya denk gelmedikleri sürece.
Bu turda kapalı oylamayı karga rolünden dolayı denemek istemiştim. Fakat açık oylama daha çok istendi. O yüzden 3nsar ın dediği gibi karganın hakkı 1e düşecek şekilde ayarlanıp açık oylamaya geçilebilir.

Tartışma saatleri konusunda da biraz sıkıntı olduğunu fark ettim fakat kısıtlama olsa bile yine de gelip burada ufak bir bilgi akışı her saatte olacaktır diye düşünüyorum.

Bu turda cadı olmadı fakat onun için de bir değişiklik düşündüm. Malum avcı gitmeden önce bir kurt adamı öldürebiliyor. Cadı tekrar canlandırdığında bir kurt adam daha gitmiş olur oyunu kazanabilirler. Bu yüzden diriltme iksirini kullandığı zaman avcı normal köylü olarak dönecektir.
Ayrıca çok fazla karakter öldürme hakkına sahip olduğu için cadının öldürme hakkı olan iksirin iptal edilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Bir de son olarak linç edilenlerin rolü açıklanıyor. Fakat medyum rolü getirip yenilen kişinin rolünü medyumun öğrenmesini sağlayabiliriz. Her tur bir hakkı olur. O el suikatçı ve kurt adamlar 2 kişi öldürürse yine bir tanesini öğrenebilir.

Aşağı yukarı buna yakın değişiklik olacak. İtirazı olan var mı?

FARAZA

Markiz
Hem yapılan geri dönüşlerden hem de kafamda olan şeylerin çoğunu 3nsar söylemiş zaten.
Suikastçı çok güçlü olmuş. O yüzden bir tur hakkını kullanabilecek şekilde değiştirmeyi düşünüyorum.
Ayrıca 1 normal kurt bir de kara kurt şeklinde 2 rol olmasını düşünüyorum. Kara kurt seçtiği bir kişiyi ilk gece kurda dönüştürecek. Fakat şöyle bir sorun olacaktır. Oylamada kurtlar 3 oy olacak ve yanlış 2 3 kişi asıldığında neredeyse hızlı bir şekilde kazanmış olacaklar. Avcıya denk gelmedikleri sürece.
Bu turda kapalı oylamayı karga rolünden dolayı denemek istemiştim. Fakat açık oylama daha çok istendi. O yüzden 3nsar ın dediği gibi karganın hakkı 1e düşecek şekilde ayarlanıp açık oylamaya geçilebilir.

Tartışma saatleri konusunda da biraz sıkıntı olduğunu fark ettim fakat kısıtlama olsa bile yine de gelip burada ufak bir bilgi akışı her saatte olacaktır diye düşünüyorum.

Bu turda cadı olmadı fakat onun için de bir değişiklik düşündüm. Malum avcı gitmeden önce bir kurt adamı öldürebiliyor. Cadı tekrar canlandırdığında bir kurt adam daha gitmiş olur oyunu kazanabilirler. Bu yüzden diriltme iksirini kullandığı zaman avcı normal köylü olarak dönecektir.
Ayrıca çok fazla karakter öldürme hakkına sahip olduğu için cadının öldürme hakkı olan iksirin iptal edilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Bir de son olarak linç edilenlerin rolü açıklanıyor. Fakat medyum rolü getirip yenilen kişinin rolünü medyumun öğrenmesini sağlayabiliriz. Her tur bir hakkı olur. O el suikatçı ve kurt adamlar 2 kişi öldürürse yine bir tanesini öğrenebilir.

Aşağı yukarı buna yakın değişiklik olacak. İtirazı olan var mı?
Gayet iyi ama tüm oyun akışı en başından saat kaçta ne olucak açıkça belirtilmesi herkes için daha iyi olacaktır.

Ortalama Biri

Misyoner
Oyun saatleri hızlı bir şekilde ilerliyor deneme aşamasında olduğumuz için fakat ilerleyen birkaç oyunda günde bir gece ve gündüz aşaması olacak. Yani kurt adamlar bir kere yiyecek bir kere linç olacak.

Ayrıca ilk tur linç oylamasından önce belediye başkanlığı için oylama olmasını düşünüyorum. Böylece eşitlik durumlarını belediye başkanı bozabilir.

DeletedUser72279

Ziyaretçi
Mesela az konuşanlara veya çok konusanlar olarak ayırıyoruz oyuncuları şey mesela sadece 3 post atacaksın veya 2 olabilir postları ona göre atacağız ona göre değerlendireceğiz düzgün ve zamanında atmazsak oklar bize döndüğünde konuşamayacağız eğer yazarsak gene belediye baskanı olamayabiliriz

Ortalama Biri

Misyoner
Mesela az konuşanlara veya çok konusanlar olarak ayırıyoruz oyuncuları şey mesela sadece 3 post atacaksın veya 2 olabilir postları ona göre atacağız ona göre değerlendireceğiz düzgün ve zamanında atmazsak oklar bize döndüğünde konuşamayacağız eğer yazarsak gene belediye baskanı olamayabiliriz

Azami değil de asgari bir sınır getirilebilir belli saatler arasında. Fakat bunu hızlandırılmış oyunda pek yapamayız gibi geliyor çünkü günde birden çok tartışma saati oluyor. Katılanların bayağı vaktini almak gerekir.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.