Kafalar Fena ( Kendi bakış açımdan )

Herkese Merhabalar.

Malumunuz son günlerde her kafadan bir ses cıkıyor. Herkes haklılıgını , karşı tarafında haksızlıgını vurgulamak peşinde. Ben size world acılışı duyuruldugu andan itibaren şuana kadar neler olup bittiğini kısaca size anlatayım. Herkesin kafası berraklaşsın ve aydınlansın istiyorum. Şimdi okumadan önce bi kahvenizi alıp ve oturun. Cekirdekte cıtlatabilirsiniz :D

Malumunuz biz w61 e girme kararı almıştık. Uzun zamandır da w61 icin hazırlık yapıyorduk. Daha doğrusu kendimi de klanı da ona göre ayarlamıştım özel sebeplerden dolayı. Akşam mı , öğlen mi tam hatırlamıyorum telefonum caldi. Arayan Mustafa idi ( Canını Yerem ). Abi dedi c12 acılıyor haberin var mı , girecek misiniz felan? Dedim yok girmeyi düsünmüyoruz. Fakat can sıkıntısından dolayı vs bir dürtü geldi bizimkilere sorayım dedim. Serdar abi olur w61 öncesi biraz pasımızı atarız dedi ve bu sebeple girme kararı aldık.

Tabi olan diplomasilerden habersiz w61 icin hazırlık yaptıgım sistemi c12 e cevirdim. Ben bu hazırlıkları yaparken, Dünyaya giriş yapacak klanlardan bildiklerim , Hucum , Udw , Argo , Anti , Eşkiya ve Bizdik. İlk başta ki düşüncemiz güneydoğu bölgesine hucuma kafa atmaktı hatta bunun uzun uzadıya planını yaptık. Fakat gece Serdar abi beni aradı. Hucum + Udw anlaşma yapmış caprazlama giricekler öyle devam edicekler. Bizde yönümüzü kuzeybatıya cevirdik bu caprazlama girmeyi engellemek icin. Cünkü haritada savasa tutuşsak bile dayanabileceğimizi ama diğer klanın yine cok hızla düşüp 3 kıtaya 1 kıta kalabiliriz ihtimali ortaya cıkmasından dolayıdır. . Klasik oynayan bilir c7 ve c10 da biz halen savasır iken diğer tarafta ki klanlar cok hızlı düşmüştü ve bu yüzden bunun önünü gecmek istedik. Ve udw'ye de aslında biraz kızgınlıgımız vardı. Anti sevdasına dünyayı hucuma edicek bu mustafa diye öyle bir kanı olusmustu bizimkilerde.

Daha sonra dünyaya giricek klanlardan. Gg ( Galaxy-Soa ) , Fury ( Stalker ) ve Rw klanları da girme kararı alındı. Herkes biliyor aslında uzun zamandır bizler Galaxy ekibi ile girdiğimiz her dünya savasıyoruz. Stalker ile de girdiğimiz 2 dünyada da savastık. Rw de Gg den taraf girdiğini biliyorduk. Argo da malum bizim bayram ile problemleri mevcutdu ne yapacaklarını bilemiyorduk. O yüzden az, çok karsımızda olusacak diplomasiler daha world acılmadan belli olmuştu. Yani genel kanı olarak diplomasiyi beceremediniz gibi bir durum söz konusu değil. Dünya açılmadan anti ve argo ile konustuk ve son olarak vefa ile . Bu klanlar ile de vefa hariç diplomasi kesinlikle konusulmadı. Argo ile Alican konustu birbirimizi zayıflatmamamız acısından uzak düşelim diye konusmak istedik . Anti ile de ortada bir diplomasi olmasın herkes klanlarının durumuna göre diplomasisini yapsın konusunda konusma yapıldı.

Dünya acılmadan bildiklerim şu sekilde olay örgüsü kafanızı karıstırmaz umarım..

Udw - Hucum diplomasi yaparak girdiler. ( w57 de Hucumun yönetim ekibi , udw ile oynuyor ve hatta yönetimlerinde aktifler )
Udw - Eşkiya diplomasi yaparak girdiler. ( w57 de güzel birliktelik yapmışlar burda devam etmek istiyorlar. )
Hucum - Gg diplomasi yaparak girdiler. ( Gg ekibi başta hucumda başlayacaktı fakat kendileri ayrı klan kurup bizimle savasmak istediler ve hucum ile diplomasi yaparak ayrı klan kurdular. )
Gg - Argo diplomasi yaparak girdiler. ( Gg ve Argo bir klan olarak lanse edildi. )
Gg - Rw . ( Hucum - Artiz ve Udw - Eskiya gibi düşünebilirsiniz )
Fury klanları ise başta anti den yana duruş gösterdiler . Bugra abiye ise biz güneydoğuya girebiliriz dediler . Ama ben bize vurmaya geleceklerini biliyordum :) Yanılmadım , Onlarda Gg-Rw-Argo paktına katıldılar.
Hucum - Artizz malumunuz yukarda da bahsettim.

Yani böylece dolaylı yoldan herkes birbirine bağlanmış oldu. Arada verilen sözler var onları da muhattapları anlatırsa sevinirim :)

Biz ise ;

MyrmidoNs - Vefa diplomasi yaparak girdik ( Malumunuz rakip cok olunca dünyada kiminle hareket ettiği konusunda fikrim olmadıgı vefa ile discordda konusup bi ortak yol bulduk ve bizde ona diplomasi yaptık. )

Daha sonra erol da bize katıldı.

Bizim ise söyle bir sıkıntımız olacaktı. Bir taraftan udw - hucum paktı var. Anti'nin orda düşmesi demek 3 kıtaya 1 kıtaya kalmak demekti. O yüzden oraya ekip yerleştirmek lazım. Cin ve Poseidonların ekibini oraya Hem udwnin büyümesini engellemek icin , hem de udw düşerse hucumun o kıtanın icerisine girmesini engellemek icindi. Diğer taraftan ise yukarıda vefa ortada ve aşağıda biz olacak şekilde kuzeydoğuya ağırlık vermek istedik fakat onda da malumunuz başarılı olamadık. Arkadan Truva ve içimizde de İslambey ekibi girince ekip cok fazla bölündü ve cok fazla cephede savasmak zorunda kaldık. Ayrıca tek bir noktaya odaklanamıdıgımız icin operasyon kapasitemiz düşük kaldı ve rakiplerimize de toplu bir op zevki yaşatamadık . Ggye 1 op haric :)

Yani eninde sonunda haritadan düşeceğimizi biliyorduk. Ama ortak karar ile son askere kadar savasalım dedik.

Şimdi bizim neden burada hucum klanlarına bilendiğimizi acıklayayım sizlere. World başlarken bu kadar diplomasi ağı olusturmuş. Ve o kadar klan ile savasacak olan biz ve haritası rahat olacak olan hucum var. Hucum klanları kurucusu oksijenn bey ise profillerine atarlı cümleler yazıp işte bu dünyada göreceksiniz söyle olacaksınız böyle olacaksınız gibi kelimeler kullanması ve hucum oyuncularının ise forumda utanmadan bu durumu doğal karsılamaları ve işte bizi kücümsemeleri idi. MyrmidoNs ta beleş köyler var işte sana oradan aldırırız , sonra biz söyleyiz , söyle iyiyiz gibi kelimeler kullanmaları idi.

Bunu Argo,Gg,Fury, Udw hatta Truva ile de karsılıklı vurusuyorduk. Bu klanlardan biri cıkıpta forumda tek laf etmemesine rağmen Hucum kendini ön plana cıkarmaya calişti. Demek ki harita rahat olunca ağızda biraz gevşek oluyormuş.

Fakat baktık ki biz haritada durdugumuz her süre zarfında bu durum hucumun işine yarıyor. Neden derseniz cünkü ordu ve mis konusunda diğer klanlar kadar sıkıntı cekmiyorlar ve istedikleri köylere istedikleri kadar saldırı cıkabiliyorlar. Argo ve Gg sınırını 10 ar k ile koruyabilcekken hucum sınırında 20 şer k defimiz bir işe yaramıyordu karşı saldırı yapamıyorsun dar bi alanları var köyleri doldurmuşlar yani ne yaparsak yapalım hucum bu işte büyük kar sağlıyordu ve tüm klanların toplu yapmasından en büyük karı hucum klanları sağlıyordu. Ve bizde o yüzden hesap silme kararı aldık.

Ve hesap silmemizin asıl nedenlerinden biri de hucumun gelişemeyeceğini bildiğimdendir . Cünkü devam edecek bir cok oyuncumuz hucum harici klanlara gireceklerdi bunu biliyordum. Ve köylerimizin alınması ile diğer klanların hucuma karşı güclenmesini istedik o yüzden elimizden geldiğince sileceğimiz andan itibaren önlerini acmaya calıştık. Diğerleri babamın oğlu değildi bence bunun sebebini hucum otursun kendi acısından düşünsün.

Bizden sonra olanları benim anlatmam ne kadar doğru bilmiyorum ama isim vermeden konusucam umarım alınganlık yapmaz kimse simdiden özür dilerim.

Hesap silmemizin ardından diğer klan yöneticileri irtibatımı kesmedim. Sildiğimiz andan itibaren hucum klanlarından bizim oyuncularımıza mesaj yağdı işte bize katılın. Alın gelin burda oynayın işimiz var gibilerinden. Köy kavgaları yüzünden argo ile savasacağız gibi kelimeler kullanılması neler neler.

Argo ile hucum savasının kapıda oldugunu gösteriyordu fakat son 1 haftadaki durumu aynen size iletiyorum.

Hucum - Argo'ya vurmak istiyor fakat udw ile yaptıgı anlaşmadan memnun değil . Udwnin gözünü korkutmak icin udw discorduna gidiyor birazda tehdit eder gibi anlasmayı değiştirmek istiyor. Udw resti cekiyor bunlara. Ahaaann diyorlar simdi sıctık. Hemen koşa koşa argoya gidiyorlar. Bizim işte sizinle dünya basından beri anlasmamız var öyle devam edelim gibisinden. Argoda biz bi konusalım diyor kendi aramızda size döneriz :D . Daha sonra Argo ile Udw ortak discorda giriyor. Yaw bu Hucum size ne anlaşma ile gelmişti , Sana ne anlasma ile gelmişti gibisinden konustuklarında Hucumun herkese aynı sözleri verdiğini anlıyorlar :). Sonra ise tüm ibre Hucuma dönüyor.

Gerisini sizlere bırakıyorum. Elimden geldiğince herşeyi oldugu gibi aktardım. Eksik kaldıgım yerler ve yanlıs bildiğim durum var ise muhattap arkadaslar yazabilir :)

Kolay gelsin

UNCHARTED

Dük
Bi sen eksiktin be kendal :p

İftardan sonra okurum niyetliyim şimdi çekirdek kola lazım bu başlık içinde :D

UNCHARTED

Dük
Bir şey olduğunu değil

Korona olduğunu düşünüyorum milletin canı sıkılıyor napsınlar yazıyorlar onlarda haklılar :)

UNCHARTED

Dük
Emeğine sağlık Kendal.

Ama artık lütfen şu dünya için sadece savaş konuşulsun istatistik görelim rapor görelim çok uzadı gibi görüyorum bu tarz konular :)

Tepkisiz

Kılıç Ustası

Millete sallayıp duruyorsun kardeşim üstüne sanane yazıyorsun eskiden senin klanda da oynadım 1 gecede klanın yarısı bottan banlanmıştı o komik hallerinide biliyorum.Mrymidons sınırında oynadım savaştığım oyuncularla güzel sohbetimizde oldu birbirimizi tebrikte ettik ayrıca çoğu oyuncu yönetimden şikayetçi idi ama sen yine dünyayı suçla Hücumu suçla.Hücumun 2 tarafada oynaması ilk defa görülmüş birşey değil ilk defa mı diplomasi yapıyorsun Allah aşkına senin gibi eski bir botçu bunlarıda görmüş biliyordur diye düşünüyorum.Mrymidons'a o zaman içinde bulundukları haritada olumsuz değil aksine emeklerine saygı duyup tebrik ettiğim için gayet rahatım çünkü sorunlu olan Mrymidons oyuncuları değil sen ve bikaç kişi olduğunu düşünüyorum..Hücumda şuan Mrymidons'un durumunda harita olarak umarım kazanan kaybedeni kaybeden de kazananı tebrik eder.

DeletedUser70260

Ziyaretçi
İlk başta ki düşüncemiz güneydoğu bölgesine hucuma kafa atmaktı hatta bunun uzun uzadıya planını yaptık. Fakat gece Serdar abi beni aradı. Hucum + Udw anlaşma yapmış caprazlama giricekler öyle devam edicekler. Bizde yönümüzü kuzeybatıya cevirdik bu caprazlama girmeyi engellemek icin.
Şimdilik buraya kadar okudum bu yazıdan sonra okumaya devam edicem ama burada bi alıntılamak istedim daha aşağısını okumadan. Aşağıda ne yazdığını daha bilmiyorum ama keşke kafa atsaydınız da aşağıda yazdıkların olmasaydı :D

Sinancım kimseye sallamıyorum olanı yazıyorum :) neden zoruna gidiyor.

Bu bot muhabbeti de bi türlü bitmedi :) aradan 35 dünya geçti. Bot kullandık ban yedik. Botçuyuz biz

İki tarafada oynadıgını ben biliyordum zaten. Ama iki tarafa da aynı cümleler kurup bu acıga cıktıgında neden size dalmalarınızı abes olarak karşılıyorsunuz?

Forumda böyle ağlayacagınızı bildiğim için herkesin ne oldugunu bilsin diye durumu paylaştım. Kalkıp kendinizi övüyorsunuz. Tek basarınız ikili oynamaktan cıkıyor. Madem o kadar hucum güclü yenin bakalım. En başta ben gelip tebrik ederim zaten. Önce bi emek verin sonra gelip konusun istediğiniz kadar.

DeletedUser68297

Ziyaretçi
Herkesin kafası berraklaşsın ve aydınlansın istiyorum.

Kanka dünya analiz yazıların geldi aklıma :D ve ciddi bir açıklama yaparken hep bu cümleyi kullanıyorsun :) emeğine sağlık. Güzel özetlemişsin.

Ağzına eline sağlık Kendal, şu klanlar içersinde mertçe giren tek klan antidir :p udw sadece 14* klan değil bu yaptığı diplomasiler ile 5757474757565575565576klan imiş ben korkudan hem çapraz başlamak isteyip hem 14 klan girip hemde bir çok klanla mut olan baska bir klan görmedim

Tepkisiz

Kılıç Ustası
Sinancım kimseye sallamıyorum olanı yazıyorum :) neden zoruna gidiyor.

Bu bot muhabbeti de bi türlü bitmedi :) aradan 35 dünya geçti. Bot kullandık ban yedik. Botçuyuz biz

İki tarafada oynadıgını ben biliyordum zaten. Ama iki tarafa da aynı cümleler kurup bu acıga cıktıgında neden size dalmalarınızı abes olarak karşılıyorsunuz?

Forumda böyle ağlayacagınızı bildiğim için herkesin ne oldugunu bilsin diye durumu paylaştım. Kalkıp kendinizi övüyorsunuz. Tek basarınız ikili oynamaktan cıkıyor. Madem o kadar hucum güclü yenin bakalım. En başta ben gelip tebrik ederim zaten. Önce bi emek verin sonra gelip konusun istediğiniz kadar.

Aradan 35 dünya geçti ismimi nerden hatırlıyorsun :D Şuan güzel bir savaş oluyor zaten diplomatik olarak bu tarz hamleler olabilir sen yapsan inan aynı şeyi senin içinde yazardım..Şahsen bu konuşmalar udw argo aynı discorda gelip ortaya çıktıysa bize saldırmaları da gayet normal ağlanacak birşey yok.Bildiğin gibi argo ile savaş başladı Hücum3 klanları saldırı ve savunmada 1. sıraya yükseldi siz emek verdiniz hücumda emek veriyor elinden geldiğince.

Aradan 35 dünya geçti ismimi nerden hatırlıyorsun :D Şuan güzel bir savaş oluyor zaten diplomatik olarak bu tarz hamleler olabilir sen yapsan inan aynı şeyi senin içinde yazardım..Şahsen bu konuşmalar udw argo aynı discorda gelip ortaya çıktıysa bize saldırmaları da gayet normal ağlanacak birşey yok.Bildiğin gibi argo ile savaş başladı Hücum3 klanları saldırı ve savunmada 1. sıraya yükseldi siz emek verdiniz hücumda emek veriyor elinden geldiğince.

Sinancım bende oynamış oyuncuların ismini unutmam kolay kolay. Ayrıca hucumun artık emek vermekten baska caresi oldugunu düşünmüyorum. Herkes emek verdi birazda Hucum versin. Kapatacaksa en azından 1-2 adam gibi op yesin öyle kapatsın. Bizde görelim diyelim ki evet valla hucum cidden hak etti dünyayı. Ona göre gelip tebrik etmesini bilirim. Ki hucum hariç emek veren herkesi tebrik ettik zaten sizide ederiz canını sıkma :)

DeletedUser70772

Ziyaretçi
Şu muhabbetleri ben bilseydim 6 sayı bülten çıkardı, hep kendine saklıyorsun yakışmıyor :p

Eline sağlık bu arada. Doğrudur yanlıştır itirazı olan, farklı düşünen ya da farklı bilen varsa konu üzerinden düzeltme yapsın. C12 diplomasi ağının anlatıldığı bir yazıya w24 de bot kullandın demenin mantığı nedir, ad hominemin kalıplaşmış halisiniz :D