Hukukçu var mı?

Pollyanna**

Baron
Acil bir konu danışmam gerekiyor. Yarın iş yerime ekip gelecek ve rızam olmadığı halde işverenim beni test yaptırmaya mahkum tutuyor. Hır gür çıkarsam haksız olur muyum? Yoksa seve seve o çubuk burna girecek mi?

PARS Estergon

Ağır Atlı
Uyuşturucu ve covid19 testi zorunluluğu var

COVID-19 aşısı olmayan işçilerden 6 Eylül 2021 tarihi itibariyle zorunlu olarak haftada bir kez PCR testi yaptırmaları işyeri/işveren tarafından istenebilecek, test sonuçları gerekli işlemler yapılmak üzere işyerinde kayıt altında tutulacaktır.

Pollyanna**

Baron
Uyuşturucu ve covid19 testi zorunluluğu var

COVID-19 aşısı olmayan işçilerden 6 Eylül 2021 tarihi itibariyle zorunlu olarak haftada bir kez PCR testi yaptırmaları işyeri/işveren tarafından istenebilecek, test sonuçları gerekli işlemler yapılmak üzere işyerinde kayıt altında tutulacaktır.
Hayır öyle değil. İki doz aşımı da oldum. Fakat şirkete gelen bazı kişiler covid çıktı. (çalışan bile değil) o yüzden de işveren personele test yaptıracak ve bunu rızamız olmadan yaptıracak. Ben de bunun cevabını öğrenmek istiyorum

Bilgi için yine de teşekkür ederim

PARS Estergon

Ağır Atlı
Hayır öyle değil. İki doz aşımı da oldum. Fakat şirkete gelen bazı kişiler covid çıktı. (çalışan bile değil) o yüzden de işveren personele test yaptıracak ve bunu rızamız olmadan yaptıracak. Ben de bunun cevabını öğrenmek istiyorum

Bilgi için yine de teşekkür ederim
Maalesef, mecbursun. Bakanlık mecburi tutuyor.

PARS Estergon

Ağır Atlı
Bakanlık aşı olmayanı mecbur tutuyor. Aşı olanı değil.
covid19asi sitesine bakabilirsin. Hekim onayı var ise işçi - işveren ilişkilerinde çalışma barışının sağlanmasını kolaylaştırıcı ve koruyucu tedbirler almak, iş sağlığı ve güvenliğini sağlayacak tedbirlerin uygulanmasını izlemek zorunlu diye biliyorum. İyi akşamlar.

Pollyanna**

Baron
Eğer aşılarınız tamsa böyle bir hakkı yok.
Aşılarım tam alnımda "aşılandım" yazan bir fotoğrafım bile var kanıt isterlerse
Boşuna mı aşı olduk dersin :D Ben açıkçası o çubuk girmesin diye aşı oldum :D
Kandan baksalar sorun yok da o çubuk iki kere girdi burnuma. Kuzenim sağlıkçı olduğu için burnunda çubuk kırılan insanları da duydum yaptırmak istemiyorum

gelen

Yasaklı
Seve seve o çubuk burnunuza girecek. Bu konunun tartısıldığı akademik makaleler var.

gelen

Yasaklı
Pcr testi ibraz edilmesi meselesi değil. İş yerinde test yapılmasından bahsediyor arkadaş.