Hesap Yöneticisi STOK

İyi günler
Hesap yöneticisi ile stok ayarlarını 1 aydır aralıksız bütün kombinasyonlarını denememe rağmen, tüccarlar hammadde ihtiyacı olan köylerime yeterince hammadde göndermiyor. Depo kapasitesi 500.000 olan köyüm de dahi deponun dolmasına rağmen fazla hammaddeyi göndermediğini defalarca gözlemledim.
Gerekli ayarların hepsini farklı farklı kombinasyonlarda denedim ancak hiç bir sonuç alamadım.

Günde sadece 3 defa, çok az sayıda hammadde taşınması Premium ve Hesap yöneticisi sahipleri için bir avantaj sağlamıyor.
Stok sekmesinin olması gerektiği gibi verimli çalışmadığını bildirmek istiyorum.

LÜTFEN BU KONUYA EĞİLİM GÖSTERİN

Tibelda

Emekli Görevli
Bende kendi deneyimimde faydalı bulmamıştım ama ayarlarına çok uğraşmamıştım. Bu konuda deneyimi olan oyuncularımız fikir paylaşırsa özelliğin işleyişini, faydasını ya da işlevsizliğini sanırım daha iyi anlayabiliriz.

Heinaxxxx

Kılıç Ustası
Kıtlık ve fazlalık yüzdesini kaç yaparsam yapayım asla istediğim gibi verim alamamıştım bende.uzun zaman oldu

fatcat

Baltacı
8 saate bir yaptığı ve köylerdeki hammaddeyi ölümüne sıfırladığımız için yetmiyor
eğer dinamik grup 10000 den az puanlı köyler grubu yapıp onlarıda asla gönderme seçeneğine bırakınca bebiş köyleri rahat besliyoruz

leningrad

Baltacı
evet çalışmıyor, oynun bugı.. pazardan toplu gönderim yap.. en fazlayyı en aza gönder die bişiydi..daha yararlı

8 saate bir yaptığı ve köylerdeki hammaddeyi ölümüne sıfırladığımız için yetmiyor
eğer dinamik grup 10000 den az puanlı köyler grubu yapıp onlarıda asla gönderme seçeneğine bırakınca bebiş köyleri rahat besliyoruz
Onu da denedim üstad. Gelişimini tamamlayan köylerimi tedarikçi olsunlar diye ayrı bir gruba aldım,“eksiği asla giderme”seçeceğini seçtim, depo dolmasına rağmen gönderdiği 5-6 bin hammadde. Kıtlık olmasa bile hammaddeleri başka köylere göndermesi gerek, o da olmuyor. Stok seçeceğinin mantığı, eğer herhangi bir köyün deposunda yer varsa, asla köylerinin deposu dolmaz. Ama zırt pırt dolu depo bildirimi alıyorum.

Pressman*

Baltacı
Zamanında çok uğraştım, ancak alabildiğim verim ancak %10 falan oldu. Stok kısmı yönetim tarafından iyileştirilmediği sürece işlevli değil maalesef.

Ebu*l-Feth

Acemi
1-)Teslimat yöneticisi gibi stok yöneticisine benzer saat belirleme gelmelidir. Saat ve dakika kutusu eklenip, bizlerin yazacagi süre boyunca köylerin ihtiyacı dogrultusunda transferi gerçekleştirmelidir. Yani sistem 8 saatte bir atiyor ama biz oraya kac saatte veya dakikada belirtirsek ona göre atmalıdır.

2-) kıtlık ve fazlalık yerine tedarikci köyün depo miktarina göre yüzdelik olarak ihtiyacı belirtilip o ihtiyacın giderilmesine yönelik olmalıdır. Örnek olarak bir köyün deposu 50.000 olsun. Ben köyde hep 40.000 hammadde olsun istiyorum. Bu istedigim hammadde deponun %80'i. Oraya %80 yazdıgım zaman bu miktar 1'nci önerimde belirttiğim zamanda doldurulmalır.

3-) Hammadde gönderecek veya hammadde tedarik edecek köyleri şuan gruplandırarak belirleyebiliyoruz. Teslimat yöneticisindeki gibi hammadde gönderecek köyleri seçebilmeliyiz. Aynı şekilde tedarikci köyleride belirleyebilmeliyiz. Belirledikten sonra ise aynı teslimat yöneticisindeki gibi hammadde gönderecek köyler ayrı, hammadde tedarik edilecek köyler ayrı ayrı listelenmiş bir şekilde görebilmeliyiz.

4-) Hammadde gönderecek köyler için hammadde saklama gelmelidir. Nasıl ki birlik yöneticisinde dokunulmaması gereken hammadde miktarını belirtebiliyoruz aynı şekilde göndermemesi gereken hammadde miktarını belirtebilmeliyiz.

harbystar

Mızrakçı
Güzel öneri.

Dinamik gruplarda kullanılan EĞER koşulları gibi koşullarla muhteşem bir performans ortaya çıkarta bilir Stok düzenlenir ise.

A koşulu : Eğer köyde ki Hammadde doluluğu > 90%DEPO

B koşulu Depoda bulunan yeterli alan > %60DEPO

A köylerinden B köylerine Gönder ham.

Misss

B a R a N

Acemi
Güzel öneri.

Dinamik gruplarda kullanılan EĞER koşulları gibi koşullarla muhteşem bir performans ortaya çıkarta bilir Stok düzenlenir ise.

A koşulu : Eğer köyde ki Hammadde doluluğu > 90%DEPO

B koşulu Depoda bulunan yeterli alan > %60DEPO

A köylerinden B köylerine Gönder ham.

Misss
Hammadde aLacak we Hammadde daqıtacak köyleri Dinamik Grup oluşturarak VE/VEYA koşullarını hammadde için düzenLediqinzde zaten bu dedikLeriniz oLuyor..Ben son derece sorunsuz kuLlandım bu zamana kadar ;)

leningrad

Baltacı
gayet yüklü miktarda nakliyeler oluypr artık bende 80K - 90K kaynak başına yeri geldiğinde.. eskiden tırttı 1000-2000 atyodu.. çok kontrol etmedim tabii hangi köye ne kadar sevkettiğini ama bariz düzelme var miktarlarda..