Herşey Kazanmak Adına !

• Konuyu başlatan DeletedUser63007
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser63007

Ziyaretçi
Bu dunyada gördüğüm bazı şeyler gerçekten rahatsız edecek düzeyde, bu bir oyunda olsa öncelik insanlığımızı kaybetmeden küçük büyük kimseyi kırmadan üzmeden oyunu oynabilmek olmalı onlarca mesaj geldi savaşta seni ve sizi destekliyoruz diye hep bir şekil de haklı veya haksız köyleri toplanmış arkadaşlardan ancak bir mesaj varki beni son derece etkileyen kendinden ufak arkadaşlara örnek olması gereken insanların yaptıklarını da şahit olunca artık foruma pek girmeyen ve mesaj yazmayan biri olarak bu sefer direk konu açmayı tercih ettim. Biz büyükler kendimizden küçük arkadaşlara örnek olmalıyız ki onlarda hayatta bir şeyi elde etmek adına doğru olanları tercih etsin toplumlar böyle gelişir böyle yükselebilir. Sadece kendini veya bir zümreyi düşünenlerden bencil toplumlar oluşur . Ancak cocuk yaştaki insanlara kazanmak adına her türlü yolun mubah olduğunu ve bunu kendisine uygulandığında o cocuğun hayata bakış açısı ne yönde değişebileceğini tahmin edebilirsiniz Herşey oyun değil !

15 yaşındaki bir cocuğun savasta beni desteklemek adına biriktirdiği 35 tl parayı bana göndermek istemesi bile başlı başına düşünülmesi gereken bir olay bu cocuk haklı veya haksız kazanmak adına köyleri destek attırıp sonra arkasından toplamak gerçekten toplumumuzun bazı değerlerinin her gecen gün nasıl kaybolduğunu alt tarafı bir oyun dahi olsa nerelere geldiğimizin göstergesi yazık.

Önce emeğe saygı
Doğruyu Haksızlıkla asla elde etme
Karakterini asla bozma
Örnek ol
Bencil olma

Saygılarımla...

DeletedUser65682

Ziyaretçi
Çok doğru bir tespit , katılıyorum . Keşke klan yönetimleri de aynı hassasiyette olsa

Herkes toplumu düzeltmek için 1000'lerce teori ortaya atıyor ancak iş pratiğe gelince ; bilinçaltına birsürü negatif girdi yollamaktan da kimse geri durmuyor

DeletedUser67234

Ziyaretçi
Oyunun belli evrelerinde para ile üstünlük kurulabilmesi normal. Bu sadece sen değil bizim oyuncularımız içinde geçerli bir durum lakin abicim sen çok kaptırmamış mısın kendini? Her operasyonda minimum 5-6k pre gömüyorsun. Hayattan bu kadar erken emekli olmak ne? Sosyal hayatını kenara itip sosyalist mesajlar vermek ironi için mi çözemedim.

DeletedUser61606

Ziyaretçi
Oyunun belli evrelerinde para ile üstünlük kurulabilmesi normal. Bu sadece sen değil bizim oyuncularımız içinde geçerli bir durum lakin abicim sen çok kaptırmamış mısın kendini? Her operasyonda minimum 5-6k pre gömüyorsun. Hayattan bu kadar erken emekli olmak ne? Sosyal hayatını kenara itip sosyalist mesajlar vermek ironi için mi çözemedim.
Sırf oyunda düşmanın diye bunları yazmak mı gerekir. bu yazıyı klanınin büyüklerinden biri yazsa neler yazardin bunu herkes kestire bilir. Durum çok vahim aslinda

angry zeynep

Hafif Atlı

O kişisel bir durum yalnız ister harcar ister harcamaz ister sosyal olur ister asosyal bizi ilgilendirmez

Burda arkadaşın değinmek istedigi konuyu çarpıtmayalım bence

DeletedUser67234

Ziyaretçi
Her şey oyun değil diyip, her şeyini oyuna yatırmasına tepki gösterip, seni ilgilendirmez cevabı almak, müthiş. Okuduğunu anlamak önemli. Sığ sığ bakmayın ekrana. Abiniz özlü söz yazmış, anlamaya çalışın. 2-3 aya birbirimizi göremeyeceğiz, büyüklerden kapın bu özlü sözleri. Kenara not edin.

angry zeynep

Hafif Atlı
Her şey oyun değil diyip, her şeyini oyuna yatırmasına tepki gösterip, seni ilgilendirmez cevabı almak, müthiş. Okuduğunu anlamak önemli. Sığ sığ bakmayın ekrana. Abiniz özlü söz yazmış, anlamaya çalışın. 2-3 aya birbirimizi göremeyeceğiz, büyüklerden kapın bu özlü sözleri. Kenara not edin.
Tm

DeletedUser62855

Ziyaretçi
Bu oyun bir hobi meselesidir. İnsanlar hobileri için para harcarlar bu çok doğal bir durum. Bir insanın hobisi için para harcıyor olması onun kendisini bir şeye fazla kaptırdığını veya hayattan erken emekli olduğunu göstermez. Ayrıca ben bu oyunun insanları asosyal yaptığını da düşünmüyorum. Oyunu sosyalleşmek için kullanan bi çok kullanıcı var. Sanal olarak burada bir oyuna başlayıp buradan çok değerli dostluklar kazanmış ve o dostlarla özel hayatında görüşmüş benim gibi çok fazla kişi var. Bu yüzden oyunu tamamen asosyal olarak değerlendirmek de çok yanlış.

zazamontana

Yasaklı
bu toplum böyledir dostum her şey unutulur 12 yaşındaki çocuklara tecavüzlerde unutulur eğitim verip ölen hocalarda unutulur karısını öldürenlerde unutulur bak bunu unutma diyeceğim ama bu da unutulur ...

Mentalist

Milis
green.png
004 EŞKİYA (422|610) K64 4,537 NMTD BORTECINE [CiN] LaZCeNGiZHaN [CiN.] 2019-01-09 08:39:49
red.png
Ri[sky] (434|602) K64 562 LaZCeNGiZHaN [CiN.] myrisky [ŞZFRN1] 2019-01-09 04:43:32
green.png
002 EŞKİYA (425|615) K64 3,858 NMTD BORTECINE [CiN] LaZCeNGiZHaN [CiN.] 2019-01-09 03:26:36
red.png
015_Rauf (431|629) K64 247 LaZCeNGiZHaN [CiN] Bekodoo [AD3M] 2019-01-07 11:02:25

Gençler kendinizle çelişmeyin

DeletedUser61056

Ziyaretçi
karakterini çok güzel yansıtıyorsun yawrum terbiye şart bu yaştan sonra biz veremeyiz onu sana aldığın kadarıyla yetineceksin o yüzden bizden uzak Allah a yakın uza şimdi sinin calibren değil buralar hadi şimdi uzaaa.....

DeletedUser66224

Ziyaretçi
@SUB343 çok güzel konuşmuşsun özgür abi. ama lafa gelince böyle olduğuna eminim. eğer bu dediklerinin yüzde 50sini uygulasan sana mesaj atmamış olsa bile yanında ki arkadaşlarına savunma bile atan çocuğu vurmaya tamam demezdin. gelip burda karakter kasmayın abi. daha büyük köy almak için çok hızlı gelişmek için foruma neler yazdığını da hatırlıyorum keza. iyi oyunlar. İnşallah bi gün yazdığınız gibi olursunuz.