Hammadde seçimi

• Konuyu başlatan DieYoung
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser

Ziyaretçi
Aylar sonra biraz önce klasikte yağmaya çıkayım dedim kil ve odun çakılı demir sıfır malum ordular köyde durmuyor.
Velhasıl hal böyle oluncada insanın yağmaya çıkası bile gelmiyor sadece demir için gelen kil odun taşıyor haliyle.

Dedim ki Sercan madem bu mancınıklar köy yıkarken bina seçiyor bizim hafiflerde yağmaya çıkarken maden seçsin :)

Arkadaş benim demire ihtiyacım var hafiflerime gidin şu köylerden demir yağmalayın diyebilme hakkım neden olmasın :)

Zaten köyde odun kil var hafiflere boşuna hamallık yaptırmayalım. Oyunun gelmiş bu düzeyinde bence mümkün olabiler.

DeletedUser17537

Ziyaretçi
güzel öneri bence kolaylık olur o zamanda pazarın bi degeri kalmaz gibi geliyor bana :( yanlıs mı dusunyorum acaba :(

DeletedUser39894

Ziyaretçi
oneri guzel, yapilabilir. Bence adaletsizlik olur bu. Misal oyunun basinda adam mis basicak butun killere girisir kimseye bisey kalmaz veya sonrasi icin demire yuklenir kimseye demir kalmaz. Bu yonden olmamasi olmasindan daha iyi :)

Buer

Okçu
Arkadaslarin dedigi gibi bencede olmamasi daha iyi gibi pazaribda bir onemi kalmaz kidaca katiliyirum arkadaslara:)

DeletedUser

Ziyaretçi
güzel öneri bence kolaylık olur o zamanda pazarın bi degeri kalmaz gibi geliyor bana :( yanlıs mı dusunyorum acaba :(

Premium karşılığı alıp satma olayından sonra pazarda maden takasının değeri kalmadı zaten.

Öneri mantıklı fakat simam'ın dediği gibi etik bir hareket olurmu bilemem
bkz: Oyunun başında hafif atlı üretimi için civardaki bütün demirleri toplayıp çevreye kafayı yedirtmek eğlenceli olurdu ama bu dediğimiz olay yağma için geçerli olsada oyunun ilerleyen noktalarında pazarda bir hammaddeyi diğerini dönüştürmek için harcanan preler de az-uz değil o geliri kapatırsan nereden kazanıcak bu adamlar ? :)

DeletedUser

Ziyaretçi
Yahu oyunun başı ortası hammadde yağmalayan gene yağmalar :) Sanki oyun başı barbarlar full geliyorda biz sadece demirini alalım diyoruz :D
Oyun başı kilde lazım odunda lazım. Hafif basıyosan bile arada demir kademesi vermen için kil odun istemiyorum demez kimse en azından ben.
Ha ragnarın dediği pre işine balta vuracaksa ki o dönüştürme olayına çok bişey gideceğini zannetmiyorum ama genede pastanın dilimi eksilir diye olmayabilir hak verdim.

DeletedUser32540

Ziyaretçi
Aynı öneriyi aylar veya yıllar önce bende yapmıştım ama sanırım arşivlendi .

Durum
Konu yanıtlara kapalı.