Global Arkadaşlık Sistemi Olmalı

Jailer

Acemi
Bu güne kadar bir çok dünyada oynadım. Bu sürenin sonunda özellikle arkadaşlık sisteminde şöyle bir eksiklik var. Dünyalar içinde bir arkadaşlık sistemi mevcut. Ancak dünyalar arası bir arkadaşlık sistemine yani global bir arkadaşlık sistemine ihtiyaç olduğunu düşünmekteyim. Farklı dünyalarda oynayan birbirini tanıyan, ancak nick name'mini unuttuğu için bağlantı kuramayan yada oyuna ara verip tekrar başlayan, farklı bir dünya da bulunan arkadaşlarımızla davet et kısmında bulunan kocaman listeden değilde listemize ekleyebileceğimiz, böylece her oynadığımız yada yazıştığımız oyuncunun nick name'mi değilde (arkadaş davet et bölümünde binlerce isim oluyor, araması zor ve meşakatli) )sadece arkadaşımızı ekleyebileceğimiz giriş sayfasında bir sekmeye ciddi ihtiyaç olduğunu ve bunun eksik olduğunu düşünüyorum. Klanlar ekibine başarılar dilerim.

Margaret

Emekli Görevli
Normal dünyalarda bulunan arkadaşlık sistemi haricinde farklı bir pencerede açılan genel bir arkadaşlık sistemi istiyorsunuz. Doğru mu anladım?

Jailer

Acemi
Aynen öyle. dünyalarımızı seçtiğimiz giriş sayfasında ve hatta dünya içerisinde iken bile yapılabilirse iletişim kurabileceğimiz ayrı bir global arkadaş sayfası ve mesajlaşma imkanı olsa çok güzel olabilirdi.

Jailer

Acemi
örneğin arkadaşlar bölümü dünya içi arkadaşlık ve global arkadaş diye 2 ayrı sekmede olabilir.

Jailer

Acemi
örneğin arkadaşlar bölümü dünya içi arkadaşlık ve global arkadaş diye 2 ayrı sekmede olabilir. Böylece hem daimi arkadaşlarımız dünyayı bıraksak bile arkadaş kayıtlarımızda sabit kalır, ve istediğimiz zaman iletişime geçebiliriz. Aynı dünya içi arkadaşlık sistemini bir de global arkadaşlık sistemi olarak ekleme yapılabileceğini düşünüyorum. Yine yeşil (online) ve kırmızı (offline) ışıkla oyunda olup olmadığını görmemizde güzel olurdu.

Cyroburn*

Ağır Atlı
Bence güzel bir öneri sohbet kutucuğu üzerinden gerçekleşebilecek bir öneri gibi duruyor.

DrAsalturk

Acemi
İllaki faydalı bulanlar olacaktır ama uğraşısına değer mi, pek sanmıyorum. Bir nevi sosyal medya gbi olmş olacak

komedian

Baltacı
İllaki faydalı bulanlar olacaktır ama uğraşısına değer mi, pek sanmıyorum. Bir nevi sosyal medya gbi olmş olacak

ben w66 da oynuyorum. w68 deki arkadaşımla w68'e girmeden konuşabilmek isterdim.
İlla whatsapp veya w68'e girmeme gerek kalmasa iyi olurdu.

Güzel düşünülmüş sistem umarım eklenir en kısa sürede.

Tibelda

Emekli Görevli
Teoride güzel bir fikir olsa da uygulamada sunucuda oluşacak yoğunluk vb. problemler nedeni ile çok işlevsel olacağını düşünmüyorum. Mevcut sohbet sisteminde bile konuşma sekmeleri arttıkça zaman zaman kasma sorunu oluşabiliyor. Kaldı ki önerinin gerçekleşmesi 10 katı daha fazla yük demek.