GDPR: Hesap Silme İyileştirmeleri

  • Konuyu başlatan DeletedUser36909
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser36909

Ziyaretçi
Sevgili oyuncular,

Bugün otomatik hesap silme sistemine ilişkin bir gelişme hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Sistem artık forum etkinliğinizi dikkate alacak. Bu, oyunda veya forumda aktif olduğunuz sürece forum hesabınızın aktif olarak kabul edileceği anlamına gelir. Otomatik silinme oyun veya forum hesabınıza 12 ay boyunca giriş yapmadıysanız tetiklenir. Silme işleminden önce otomatik bir e-posta, yaklaşan silinme işlemi hakkında oyuncuya bilgi verecektir. Bu işlemlerde izlenecek olan prosedür aşağıdaki gibi olacaktır:

22 Mayıs 2018'den itibaren aşağıdaki değişiklikler uygulanacaktır:

12 ay boyunca (veya daha uzun) oyuna veya foruma giriş yapmayan tüm hesapları otomatik olarak sileceğiz. Bir oyun hesabı silinirken, ilgili forum hesabı da silinecektir. Bu kimlik saptama işlemi kullanıcı adıyla yapılacak. İlişkili oyun hesabı adı değiştiğinde forum hesabının adı da otomatik olarak değiştirilecektir. Bu, forumlarda ve oyunda farklı isimlere sahip olmanın, sadece aktif olarak kullanılması gereken çoklu oyun hesaplarına sahip olmakla mümkün olacağı anlamına gelir. Otomatik silme işleminden kaçınmak için oyun veya forum hesaplarınıza en az 12 ayda bir giriş yapmanız gerektiği anlamına geliyor.

Oyun ve forum hesap adlarınız aynı kullanıcı adına sahip değilse, aynı kullanıcı adına sahip başka bir oyuncunun oyun hesabı silinmek üzere işaretlendiğinde forum hesabınız için de bir silme isteği alırsınız. Tesadüfi bir silme talebini geri alabilmek için hesapların gerçek silinmesinden önce 7 günlük bir süre vardır. Sonrasında bu silme işlemi geri alınamaz! Bir hesap silme talebinde bulunulduktan sonra (bir oyuncu tarafından veya sistem tarafından otomatik olarak) özel mesaj otomatik olarak ilgili forum hesabına gönderilecektir. Bu mesajı alırsanız ve silme isteğini başlatmadıysanız lütfen hemen destek ile iletişime geçin!
https://support.innogames.com/login/to/game/tribalwars/market/tr

Kısacası:

  • Oyun hesabınıza ait bir forum hesabı yoksa, sorun yok. Sadece 12 ay sonra otomatik olarak etkin olmayan hesapları sildiğimizin farkında olmanız yeterli olacaktır.
  • Oyun ve forum hesabınız aynı ada sahipse, sorun yok. Otomatik olarak 12 ay sonra oyunda veya forumda aktif olmayan hesapları sildiğimizin farkında olmanız yine yeterlidir.
  • Forum hesabınız oyun hesabınızdan kullanıcı adına göre farklılık gösteriyorsa, kullanıcı adlarınızın değişmesi için lütfen destekle iletişime geçin. Veya:
  • Artık bir forum hesabınız varsa ancak oyun hesabınız yoksa, lütfen forum kullanıcı adınızla yeni bir oyun hesabı oluşturun. Bu mümkün değilse, lütfen destekle iletişime geçin.
  • Hesabınız silinmek üzere olduğunda forumda ve e-posta yoluyla bilgilendirileceksiniz. Lütfen e-posta adresinizin geçerli olduğundan emin olun.
  • Silme bildirimini kendiniz tetiklemeden alırsanız, lütfen destek birimine başvurun.
  • Forumunuz ve oyun hesabınız aynı kullanıcı adını paylaşacak ve oyunda adınızı değiştirdiğinizde senkronize edilecek, ancak e-posta adresi ve şifre ayrı olacaktır.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bize bildirin!

Saygılarımızla,
Klanlar Takımı