GassaL klanı açıklama

• Konuyu başlatan DeletedUser60166
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser58862

Ziyaretçi
Derdiniz savaş açılmaksa bi gassal kuralım savaş açalım olurmu :)

Özel durumları bilmeden de yorum yapmayın niye bıraktıgı ile ilgi bişey bilmiyorsanız yorum yapmıycaksınız.

başarılar dilersin devam edersin.

Bunu damı ben ögretiyim tt2tt2

DeletedUser59923

Ziyaretçi
Gereksiz yere fazla uzayan konular. Özel hayat, kişisel tercih, keyif, kaçmak, sıkılmak, bunalmak sebebi ne olursa olsun o hesabı kasan adamlar yine o hesapları sildi bizlik bir durum yok. Kalanlarla savaşarak devam etmek lazım. Düne bakarak başkasının kişisel tercihlerini kendi başarınız gibi göstermekle fazla meşgul olmayın arkadaşlar yüklenin kışlaya ahıra forumda sözler değil oyunda askerler kapışsın bu başlığa ilk ve son yorumumdur.

DeletedUser57893

Ziyaretçi
ben bunu kendi başarım olarak görmüyorum hatta pek bi etkim olmadıgınada hem fikirim :) ancak zamanında büyük konusan arkadaslarımızda yenildiklerinde seslerini kesmeyi bilicekler :) derdimiz savas acmak değil zaten actık savası sen canını sıkma:) bizimle savasmak istiyorsan eger yıkılmayan bir klan bul :) dagılıp gitmişsiniz hala konusuyorsunuz az biraz gurur gösterin artık :)

DeletedUser60166

Ziyaretçi
yanlış anlamada dostum adam beni genel forumda 10 gun sonra size savas acıcam diye tehtid edip savas acamadı üstüne üstlük biz savas açar açmaz bir sürü bahaneyle hesap sildi geri geldi bir daha sildi :D görüşücez falan dedi bir ton laf etti arkasında duramayınca hala burda gelmiş laf edip birileriyle tartışmaya giriyor :) konu başlıgı ilk açıldıgında birsey yazmadım olur böyle büyük klanlar yanlış liderlerin elinde bir gecede yıkılabilir silip gitsin ses etmeyeyim dedim ama hala sürekli burda millete laf yetiştirince,yarın bir gün başka worldde karsılasırız bana burda söylediklerini unutmasın diye bir selam veriyim dedim :)

ben bunu kendi başarım olarak görmüyorum hatta pek bi etkim olmadıgınada hem fikirim :) ancak zamanında büyük konusan arkadaslarımızda yenildiklerinde seslerini kesmeyi bilicekler :) derdimiz savas acmak değil zaten actık savası sen canını sıkma:) bizimle savasmak istiyorsan eger yıkılmayan bir klan bul :) dagılıp gitmişsiniz hala konusuyorsunuz az biraz gurur gösterin artık :)

Mevzuyu ne kadar gereksiz uzatmışsın. Amacın nedir ? Benim sesimi sen mi keseceksin ufaklık ? bulunduğun klanda kaç kişi yönetici kaç kişi söz sahibi bilmem. Ama senin konuları bilmeden konuşman fazlası ile klanını küçük düşürmeye de yetiyor. Biz sildik, silmemizle ilgili açıklamamızı yaptık, gelen sorulara da elimizden geldiğince cevap veriyoruz. Klavyesi olan gelmesin. Bu konu ile ilgili son açıklamam dedim bir açıklama daha yaptırıyorsunuz...

Uzatmayın, yaranız varsa gelin w35 şartlar eşit ;)

DeletedUser60993

Ziyaretçi
Her yigidin bir yogurt yemesi var kimisi kaybedecegini bilse de son köy son askerine kadar savasir kimisi kaybedecegini anladigi anda ceketini alip gider bu isler boyle dunyalar degisir ama insan degismez hep kendini tekrar eder .herkese zevkli oyunlar

DeletedUser60166

Ziyaretçi
Haha :)

Yahu arkadaşlar konuları hakikaten bilmeden yorum yapıyorsunuz...İyi madem size son kez anlatayım...

VIP ( Oyun başından beri dostumuz olarak savaş meydanın da olmasa da özelden çok büyük savaşlar verdiğimiz dostumuz. İki tarafta da birbirinden hoşlanmayan insanlar farklı senaryo planları ile geldi. Ee tabi oyun kültürleri çakışması vs. oldu tartıştık çok kez. Ama bir kırgınlık yok, onur da enes de sevdiğimiz kardeşlerimiz. Biz onlara bir söz verdik ve son ana kadar bu sözü fazlasıyla tuttuk, aynı şekilde onlarda bize karşı... Ve bu dünyayı kapatacak klan VIP klanı olacaktır benim ki buhranlar yaşayıp silmezlerse şayet)

SABOTAJ (Dünya başından beri yancı klan olarak takıldılar, hiç kimse ile savaşmadılar. Hiç kimse ile diyince en büyük savaşları ŞAH MİM klanları ile oldu... Tabi ardından YEK ile. ŞAH MİM zaten savaşın ilk günü MİM kadrosunu YEK e kaptırdı. ŞAH Olarakta oldukça güçsüz kaldılar ve çevre klanlardan savaş ilanı gelince tek kaldılar yapacak bir şeyleri yoktu. YEK-SABOTAJ savaşında ise çok aktif bir savaş yürümedi MİM den YEK e geçen adamlar ile SABOTAJ savaşı döndü, MİM de SABOTAJ gibi yancı bir klan olarak worldün başından beri yer aldığı için bir anda kayıp vermeye başladı SABOTAJ karşısında)

TUGRA (içimize kim olduğunu bilmediğim casuslarını sokarak, bizim forumda açık bir dille bölgemizde durumları halledince TUGRA ya yüreyeceğiz naralarımıza istinaden en uygun anı kollayıp bize savaş açmış klan. oyun başından beri diplomasiler o kadar değişti ki mesela KATİL klanı OCEAN klanının yanında iken saf değiştirip TUĞRA cı oluverdiler. TUĞRA iyi savaşan kaliteli savaşcıları olan bir kadro. Ama çok dışlandılar bu worldde. Onlar da yapılacak en doğru hamleleri yapmaya çalıştılar aslında TUĞRA nın yerinde ben olsaydım bende aynı hamleleri yapmayı isterdim sanırım )

KATİL ( Enestensaygılar, kardeşimiz bu klanın başkanı diye dünya başından beri diplomasimizde yer alan ancak bulduğu fırsatları mı diyelim artık yada TUĞRA ile baş edemeyeceklerini düşündükleri için mi bilinmez TUĞRA dan yana olmayı tercih ettiler. Tabi biz bazı gerçekleri bilsek dahi konduramadık)

GASSAL (Kimse bizim için savaşmadınız diyemez , aslına bakarsanız en zor savaşları da biz verdik. Çünkü savaşıp affettiğimiz insan kazanalım derdinde olduğumuz insanlar kolpalık yapıp bulduğu ilk fırsatta ben güçlendim diyip ayrıldıkça giden klan ile savaştık. ASİ, HİLAL vb. sonuç olarak bu savaşların üstesinden geldik. İçimizde oyuncu dahi olmadığı halde dünya 1. liğine oynatıp el üstünde tuttuğumuz adamlardan biri, iç dinamiklerimizi de bildiği için bunları kullanıp ortalığı karıştırınca. Dünya başından beri yaşadığımız bu sorunlar gına getirdi. Epey soğuttu oyundan tabiki biz bu tarz durumlar da karşı tarafın yanına bırakmamak adına savaş ilanı verdiğimiz için adeti bozmadık. TUĞRA nın savaş ilanı verdiği gece biz önce KATİL e ardından SABOTAJ a savaş ilanını verdik. Sonradan öğrendik ki bunların hepsi planlı işlermiş :) birbiri ile bağıntılı yada değil. Hepsinin zemini hazırlanıyormuş. Her neyse oyun anlamında yaşadığım bu sıkıntıların üzerine Reel hayatta uzun zamandır çözümünü aradığım sorunlar ile baş edemeyince çok tıkandım. Bırakma kararını savaşmamak adına vermedim. Sonuçta burada bir çok olaya hakim arkadaşın dediği gibi sağım da VIP zaten kapatmış durumdaydı. TUĞRA ile SABOTAJ arasında da 2 gün sonra sorun çıktı :) Ki çıkmasa dahi TUĞRA sınırını savunarak, SABOTAJ ile savaşarak VIP nin bana sağlayacağı pozitif katkıya kadar fazla fazla dayanırdım. İşin içine VIP de girdiği zaman hiç bir problem olmadan SABOTAJ-TUGRA vb. diğer tüm klanların köküne kibrit çöpünü çakardık....

Gelelim burada konuşan dürüst arkadaşlara, içanadolu denen dansöz arkadaşa ben tüm samimiyetimle savaşmak yerine dünya kapatacak kadroda olmayı teklif ettim. Kendisinin sadakati ve arkadaşlığının bunu hakettiğini düşündüm. O ise içimizden çıkan adamlar ile dünyada süper güç olabileceğini sandı sanırım farklı yönlere meyil etti. Bütün bir world klanlara yaranıp duran, Ben harici kaale alanı olmayan içanadolu nun bu hareketine uygun bir tabir buluyorumda söyleyemem. Hesap silme kararından vazgeçer gibi olduğum an Fcbalkes1010 benden orbionnn un kellesini istedi :) karşılığında da kendi hesabı + sabotaj ı komple vermeyi teklif etti. Vermiş olduğum o şahane cevabı kendisine sorabilirsiniz...

Önemli not: Burada bilip bilmeden konuşan insanlar azıcık adam olsanız mert olsanız insan olabilseniz, bildiğiniz mevzuları bildiğiniz gibi akseder, bilmediklerinizi öğrenmek için soru sorarsınız. Ancak size bir hak vermeme rağmen hesap silmemden GassaL ı dünya 1. si iken bırakmamdan gerekli primi sağlamak için elinizden geleni yapıyorsunuz...

Benim söyleyeceklerim bu kadar, evet yazı uzun oldu. Okuyan okur... Bundan sonra konuşan hiç kimseyi kaale almayacağım.. İyi oyunlar herkese

DeletedUser58755

Ziyaretçi
İsmim geçtiği için cevap veriyorum sınavlarım yüzünden oyunu yaklaşık 2 ay önce bıraktım ben oyunu bıraktığımda ocean klanı yıkılmamıştı bile oyuna öyle ara ara giriyordum klan kurucusu değilim sadece kısa süre diplomasiyle ilgilenmiştim bunu oyundanda sinsere yazmıştım diğer konuları okumadım bile KATİL klanları hakkında kimsenin aklında soru işareti kalmasın.

KATİL klanının tuğra ile anlaşma yapmasına gelince şöyle düşünüyorum uzun süre savaş verdik onlar bize operasyon yaptığında veya biz onlara operasyon yaptığımıza aynı skypa ta muhabbet ettiğimiz zamanlar oldu ikimizde birbirimizi durdurmaktan başka birşey yapmıyorduk ve anlaşma oldu dediğim gibi anlaşmaları ben yapmadım.

GASSAL klanı savaşı kendi açtığını söylemiş zaten biz onlara karşı anlaşmamız bulunurken herhangi bir saldırıda bulunmadık hepinize iyi oyunlar iyi eğlenceler...

DeletedUser60166

Ziyaretçi
Enescim senlik bir sıkıntı yok senin oyuna bıraktığını vs. biliyoruz sadece geleceğe dair konuşmalarımız ne denli mevcutken arkadan iş çeviren diğer yönetici arkadaşların KATİL klanını TUĞRA nın yamağı haline getirdi. Bunun farkındasın değilsin bilmiyorum. Ama KATİL in diplomasimizde yer almasının sebebi zaten senin orada olman başka bir şey değil bunu biliyorsun... Diplomasi görüşmelerinde attığın mesajı ikiletmeden diplomasiye ekledik biz. Velhasım kelam saldırı olmadı demeyelim. Savaş ilanı öncesinde fazlasıyla tacize uğradı sınırımız :) Ve TUĞRA nın savaş ilanı en az 1 hafta önceden planlanan bir şeydi. Senin klanın KATİL de bu planlamaya dahildi. Senin bir kabahatin yok ama KATİL masum değildi. Bize göre.

DeletedUser60166

Ziyaretçi
Bu worldde çok konuşan çok bilmiş bazı arkadaşlar global ban yemişler. Hayırdır biz efendi gibi silip çekildik sizlerle aynı worldde oynamamak için de siz adam gibi duramadınız mı yerinizde ? hilesiz hurdasız...

Bunlar hep paralel işte... Almıcaksın kimsenin ahını, oyunda olsa çıkar aheste aheste :)