En sevdiğim yazarın yeni kitabı çıkmış

En çok ağlayan melek?

• Azrail

Oylar: 12 17,9%
  • Cebrail

Oylar: 4 6,0%
  • İsrafil

Oylar: 3 4,5%
  • Mikail

Oylar: 48 71,6%

• Toplam oy kullanan
    67

Mr.Badger

Ağır Atlı
Beeen giderim adım kalır, dostlar beni hatırlasın.

*DestroyerM bugün saat 13:00
Bu mesaj Serverdaki bütün klanlara ve Trickers klanlarına gönderilmiltir... En son bu sabah bir oyun için sinir krizi geçirmenin eşiğine geldiğim için bunu yazmak zorunda kaldım ve yazıyorum... Birkaç gün önce bir Abimiz sadece yapılan iğrençliklerden ötürü neredeyse yüz gelci geçirecekti... Diyeceksiniz ki ya arkadaş madem bu kadar sinir oluyorsunuz oynamayın, ya da bu kadar kötü etkileniyorsunuz devam etmeyin... Öyle değil arkadaşlar, Dürüstçe oynamak yasak ise ya da bazı oyunu çok farklı boyutlara taşımış kendini bilmez bir grup oyunu başka insanlara zehir ediyorsa bu bizim oyunu devam ettirmememiz anlamına gelmiyor...

Beni Tanıyanlarınız var ama tanımayanlarınız için, Adım Mikail 30 yaşındayım, Normalde öğretmenim ama İstanbul Beylikdüzünde Ticaretle uğraşıyorum ekmeğimi 20 den fazla insanla paylaşıyorum... Bu zamana kadar Reel hayatında en ufak yüz kızartıcı davranışı olmayan, Tek bir sabıkası bulunmayan kendi halinde bir insanım... Normal şartlarda insanlarla polemiğe de girmem lakin bu oyuna 3.5 yıl aradan sonra döndüğümde gördüklerim karşısında ne kadar da sessiz kalmaya çalışsam da kısmen başarılı olabildim...

2005 yılından bu yana bu oyunu oynuyorum. 2015 yılında bi ara verdim 2018 yılında tekrardan arkadaşlarımın ısrarı ile oyuna geri döndüm ve işte ilk defa bu sıkıntılarla karşılaştım...

Daha önce genel forumda da anlatmıştım ben, Bayramlarda bayram klanı kurulurdu, cenazelerde tüm klanlar Vefat eden kişinin adını yapardı, Yıl başlarında oyun tatil etmese klanlar kendi aralarında konuşur 3 gün saldırmazlık yapardı, Eskiden saldırmazlık anlaşması utanç kaynağı değil strateji gereğiydi, Müttefikler köprüyü geçinceye kadar değil sonuna kadardı... İnsanlar konuşuyorlardı, sessiz kalıp arkadan hamle yapmıyorlardı. Birbirlerine karşı rahatsızlıklarını da memnuniyetlerini de dile getiriyorlardı... Peki ne oldu, ne değişti, bu oyun yönetimi Adam başı 1000-2000-3000*4000 Tl paralar harcağınız oyunun sonunda size verdiği 1k premiumla mı sizi siz olmaktan alı koydu... Gerçekten server kapatma uğruna mı İnsan sıfatına yakışmayan bunca davranış sergileniyor...

Bugün hususi aradım birkaç kişiyi ağzıma gelen küfür ettim, Ne şeref ne haysiyet bırakmadım çünkü zamanımız, emeğimiz, oyunumuz yanı sıra Güvenimizi hiç ettiler bizim, İnancımızı hiç ettiler, Temiz insanlara olan bütün beklentilerimizi hiç etti bu insanlar...

Bunu yapanlar veya buna çanak tutanlar kiminizin çocuğu, kiminizin mahalle arkadaşı, kiminizin babası, kiminizin bakkalı veya öğretmeni... Kısacası bu kadar alçalabilenler malesef bizim hayatımızın içindeki insanların ta kendisi... Peki buna kim müsade ediyor niye müsade ediyor...

Ben sürekli hesaplara bakıcılık yaparım ama asla multi hesap oynamam, Bot kullanmam, program bilmem anlamam da, Asla bugüne kadar kendi klanım haricinde başka bir klanla da ekibim duruyorken oyun oynamadım, oynamam da. Ben hiç server kapatmam çünkü savaş bitti mi ben de bırakırım, oyundan soğurum veya reel bir sıkıntıdan ötürü bırakırım... En büyük hırsım savaşma hırsıdır...

Bu oyunda tam 13 yıllık manevi ailem var benim bir çok kişi bilir, Bu oyunda 150 tane insanı reelde bir araya getirmişliğim var benim, bu oyunda onlarca insanın evinde kalmışlığım evimde kalmışlığı var benim, Öğrenci iken param bittiği zaman harçlık istediğim abilerim, iş sahibi olduğumda harçlık gönderdiğim kardeşlerim vardı benim...

Nerde şimdi o insanlar... Yahu ağzını açan 10 yıldır oynuyorum diyor bu oyunu... Arkadaşlar siz değil misiniz benim o bahsettiklerim? Biriniz söyleyin yahu bana siz değil misiniz?

Gelelim Trickersa... Tirckers klanında sevdiğim saydığım insanlar var, değer verdiğim düzgün insanlar da lakin yönetimi veya belli başlı bir oyunu grubu tamamıyla rezaletten ve kötülükten ibaret....

Ben 3.5 yıl aradan sonra bu servera toplama bir kadro ile geldim... Daha server açılmadan bir ay öncesinde diplomasi görüşmeleri başladı, İş telefonumdan çok şahsi telefonumda mesai harcar olduk, Ahmet ayrı arıyor Mehmet ayrı arıyor... Oyun yok oysaki ortada... Yarına kimin sağ kalacağı bile meçhul... Neyse çıktık geldik, Nötr diplomasi dedik başladık haritada oynamaya sonra Trickers bizim alt kısmımıza yerleşti...

Spoiler. Denilen çocuk server açılacağı gün genel forumda alarm ve trickers ile tartıştı, sonra haritada bizim istediğimiz dışında oraya ışınlandı ve ekibi de oraya çekti... Kendisi önce oyunu kasıp sonrasında premium kasmaya döndü, ha bu arada oyunu da sağdan soldan abi abi diye premium dilendiği insanlar yardımıyla kastı ki bunlardan birisi de benim. KArdeşim sen bu klanda yöneticisi oyna, Tamam abi ama yok... Trickers ile savaşımız başladı... Buraya kadar herşey güzel...

İlk operasyonu yaptılar yine güzel başarılı geçti 3-5 oyuncumuzu aldılar ama asıl olaylar bundan sonra başladı...

Cellat ve bizim klandan birçok oyuncu ile Bizzat sanjinin konuşmaları bulunmakta halen de tutarım elimde. Premium karşılığı ky ve hesap alma. Klanın göbeğindeki köyü.. Dedim ki vay be bu kadarı da mı varmış... Sonra bizim klandan KAAN nickli oyuncunun hesabını premium karşılığı almaları son anda bizim arkadaşların uyanıp kaanı uyarmaları ile misleri ziyaret ettirmeleri. Oyuncu geçmişine bakabilirsiniz bu arada... Sanjinin sabahında bana kardeşim " ben beleş server kapattı dedirtmem kendime, sizin kaan sanırım köyleri peşkeş çekecek sen istersen onu toplat ama rica ediyorum kimsenin haberi olmasın bunu sana söylediğimden" demesi. ve olay ayyuka çıktığı zaman mis çıkanlardan birisinin de Sanjinin kendisi olması... Garip.

Kendisini ne olarak tanıtıyor bilmiyorum insanlara ama benim tek diyebileceğim oyun tarihim boyunca Halen sanji kadar Tehlikeli bir isim daha görmediğimdir, Saygı !!? Duyarım....

Ondan sonra başladılar forum çetesi kurmaya. bir Allahın kulu foruma girse 50 tanesi bir anda bir olup hemen başlarlar o insanı sündürmeye, Bırakmazlar ki insanlar düşüncelerini ifade etsinler, Acemisi var, tecrübelisi var, bilgisi bilgisizi var ama onlar buna bakmazlar her gelenle dalga geçerler, tiye alırlar goy goya vururlar ki adminler de çoğu zaman hoş karşılarlar bu adamları...

Oyun buguna Rağmen global yemiş bir sürü isim bugün burada oyun oynayabiliyor, Yani oyun etiğine uygun davranıp davranmamanızın bir önemi yok...

biz manuel fake atarken karşımızdaki insanlar programla fake atıyorlar, şikayet ediyoruz ama ne hikmetse sistem bunu bulamayacak kadar yetersiz... bunlar da tamam. Oyunun rutinidir çünkü daha önce de karşılaşmıştık...

Ama bundan sonrası farklı...

Cellat klanını bölüp kafa adamları aldıktan sonra klanlarına aldıkları bir sürü pasif diye tabir ettikleri oyuncuları toplamaları, Çılgın klanına bir gece kendi diplomatları da dahil olmak üzere girip aktifleri alıp pasifleri toplamaları ki devamında aktifleri de topladılar...

Titan klanına dalıp klanı bölüp ki Truvaları Cedcal klanıydı... Aktifleri alıp pasiflerin bir kısmını toplayıp geri kalanı yeni bir oluşuma sokmaları... Şimdi de Nirvana klanından ardı ardına truvaları çıkarıp klanı dağıtmaya çalışmaları...

3 tane operasyon yaptık 3 operasyonumuzda da whatsaptan komutlarımıza kadar yönetim yetkisi olan çok haysiyetli birileri tarafından gittiği halde operasyonların başarısızlığı ile dalga geçtiler, Oysaki onlar operasyonları başarılı bir şekilde savunduklarını varsaydılar... Bizim oyuncularımızdan op yaparken 20 köye geçrek gelip yanında 20 köyü de suru yıkmadan alıp içimize yerleşmeleri... Bunlara da ses çıkarmadım ama serverı bu kadar birbirine kırdırıp kendisi aradan sıyrılan sürekli haritasını genişleten oyuncu devşiren bu ekibe niye birileri artık dur demiyor....

1 ay önce bir klanımız adını artiz yaptı ve çoğu oyuncusu köylerini Trickersa sur yıkılmadan bıraktı...

bir kısım oyuncu da yine sancak ve nwo paktı oluştuğunda zora girdikleri için sınırdan destekleri çektirilip arkadaş listemizde ekli iken bize vurmaları sağlandı...

-SeymenAga-
TabuAnil
MyLife
HoRoZiSTaN

Ardından tam operasyon yapacakken AAS ki tamamen nefet ve kin dolduğum bir ekipten ibaret şu anda köylerini trickersa peşkeş çekiyorlar bir de başlarında hiç birşeyden haberi olmadığını söyleyen 30 küsür yaşında mesleği de öğretmenlik olan agy2012 denilen birisi, ki aldığı köylere bakarsanız ihanetini görebilirsiniz. Yaklaşık 30 kişilik ekip klanlarımızdan birini dağıtıp, klandan çıkarak aynı gece bizim oyuncularımızdan köy almaya çalışmıştır ki alıp operasyonu da sekteye uğrattılar...

bu da yetmedi JrFly diye oyun başından beri ekibimize koydukları bir çocuk ki tek kişi haritanın arkasında ekip devşirmek olan bunu da çok iyi yapan kişiyi kontrol edip son hamle olarak bir ekibi daha çıkarıp hemen aynı gece haritanın arkasından bizim desteklerimiz sınırda iken bizi vurdurmaları... Bu çocuğun utanmadan tüm oyunculara tek tek mesaj atması ve yalan yanlış bilgilerle insanları kandırıp klanına çekmesi ki tam misyonerlik görevini üstlendi. Klanda oynadı. uğraştı insanlarla ilgilendi taki son raddeye gelene kadar, ondan sonra klandan ihraç edildi, profiline asla bir klan daveti atılmayacak dendiği halde 2 gün önce yaklaşık 20 kişi ile 404 klanına geçmeleri ve geçtikleri gibi bize dalmaları....

son olarak da bu sabah, Bana abi ben galiba trickersla oynayacağım zaten 3 haftaya hesap silerim diyen sanda nicki oyuncunun bu sabah klanımızdaki oyuncu uyuyorken 7 köyünü aynı anda misleyip aldıktan sonra klanı terketmesi...

Şimdi çok zor değil, biraz düşünün ve empati kurun...

Bu oyunun gerçekten böyle onanması mı gerekiyor. eğer takdir buysa ben de saygı duyar hesabımı siler çıkarım ki bu son serverdı ve bri daha da oynamayacağım bu oyunu çünkü çok iğrenç... İnsanlar bu yüzden classic serverları tercih ediyor demekki.

ama kimse kusura bakmasın da ben gece gündüz emek veren, ki bu oyunun nasıl bağımlılık olduğunu hepiniz çok iyi bilirsiniz, o yüzden ya abartmasalarmış demesin kimse. okulunu, derslerini, ailesini,arkadaşlarını,sosyal çevresini sağlığını oyundan ötürü kaybeden insanlar bile gördüm ben... bu kadar emek, bu kadar zahmet bu şekilde iğrençliklerle mi çöp edilmeli...

Bu oyun savaş oyunu değil mi arkadaşlar? Askerlerle oynanmıyor mu.E bu kadar nankörlük, bu kadar ihanet, bunca alavere dalavere niye...

Oyun yönetimi oynayan herkese mail adresi harici kayıt yaptırırken bir de şahsına ait telefon numarasını da kaydeden bir sistem koysun o zaman bizler de elimizdeki kanıtları sisteme numarası ile şikayet edelim...

Hesap ticareti yasak değil mi ? Premium ticareti aysak değil mi ? bot kullanımı yasak değil mi ? bütün bu yasaklara rağmen bir de her klana casus ve truva koyup zamanını beklemeleri çok düşük bir durum...

Evet ben nirvana olarak silinirim veya devam ederim, tek bildiğim son askerime kadar uğraşacağımdır. Bana inanıp da benim sözümle gerekeni yapan bir tane bile adam var ise bu oyunda onun için uğraşırım ama bu şekilde olduğu sürece trickers haricinde hiçbir klan bu serverdan zevk almayacak alamayacak da...

Bu kadar rezilliğe göz yumamazsınız... Ya çekin uyarın Adam akıllı oynasınlar, Kozlarını adam akıllı paylaşsınlar ya da herkesin sonu aynı olacak ve ben de aranızdan çıkarılan truvaları izleyeceğim...

Ben artık fazlası ile yoruldum... Bize karşı hiç bir şekilde dürüst oynamayan bir klan zaferinden bahsediyor. 2 aydır bizim yıkıldığımızı bağırıyorlar forumda... Bakın herşeye rağmen halen burdayız. Muhtemelen değil kesinlikle yenilen taraf biz olacağız ama insanlığımızı kaybetmeyeceğiz...

Sabrınızdan ötürü hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum...

Bu mesaj serverdaki tüm oyunculara iletilmiştir...

DeletedUser64878

Ziyaretçi
Mikail ne işe yarıyordu? Ben onu desteklemek istiyorum.

Tafarel Batu...

Ağır Atlı
günah keçileri seçilmiş gene. sıra sende aslan @SiNSeR köyleri taşırlar yakında.

her şey bir yana geçmiş olsun. hala sevdiğim çok kişi var bu klanda. başında mikail olmasaydı çok güzel işler yapılabilirdi. yada mikaili biraz bastırsalardı da söz geçirebilselerdi(mesela bazı yanlış oplar önlenebilirdi). olmadı hayırlısı olsun.

DeletedUser36620

Ziyaretçi
Yok abi bu başlıktan sonra tamamen emin oldum. w50>w17. w50; klanlar tarihinin en kaos dolu; en muhteşem dünyasıdır net. Dünyada tamamen dürüst oynayan tek bir ekip bile yok. Fırsatını bulan karşısındakine geçiriyor. Kimin eli kimin omzunda belli değil. Sadece ordular ve diplomasi değil; entrikalar da dünyanın şeklini ekliyor. Forumu bir gün okumuyorsun mesela; ertesi gün bir bakıyorsun büyük bir klan dağılmış; birileri bir yerlerden çıkıp birilerini vurmuş. Okumak bile bu kadar eğlenceliyken oynayanlar ne kadar zevk alıyordur kim bilir. Sen çok yaşa W50!

DeletedUser62435

Ziyaretçi
Diğer başlığa yazdığım mesajı burayada kopyalayayım...

Öncelikle nirvana şuana kadar klan olamadı başaramadı..

Organizasyon sıfır, op bilgisi sıfır, hatalı diplomasiler gibi..

Nirvana klanları içinde çok kaliteli oynamaya hevesli oyuncularda vardı
Bunların hiçbirini kullanamadılar. Atajean, P1pijo,chivas vs gibi oyuncuları besleyeceklerine daha çok önlerini kapattılar
Bu oyuncular world başında bizde olsaydı acaba durumları şuan ne olurdu? Gerekirse kendim köy almazdım ama bu oyuncuları beslerdim önünü kapatmazdım
Çünkü biliyorum yarın öbürgün farklı savaşta karşılığını alacağım

İçinizden ekip çıktı AAS klanını kurdular bi soralım bakalım neden kurdular?
Hepsi aynı şeyi söylüyor. Her köyü kurucu hesaplar topluyor ve op geldiğinde elek gibi kendilerini toplatıyorlar. Papao destroyerm gibi..

Önce iğneyi kendine batıracaksın
Bizim klandan neden ekip çıkmıyor?
Şuanda klanda yakaladığım 4-5 casus hesap var. Herşeyide itiraf ettiler ne olursa olsun biz trıcks klanında zevk alıyoruz bu saatten sonra çok farklı olacak ve oynamak istiyoruz dediler.
Herkesin ikinci bir şans hakkı vardır
Geçmişi sineye çekip onlarla yolumuza devam ediyoruz..
Köy kazanmak kolaydır, dost zor bulunur..

Klana aldığımız tabuanıl, seymen, mylife vs
Bu adamları ben nirvana gibi kullanmadım, tam aksine sahip çıktım
Şimdi bu oyuncular hepimizden daha iştahlı oynuyor

Bizim bulunduğumuz TRICKS klanına gelince
Herkes eleştirisini yapabilir normal birşey bu
Aynı şekilde bizde Sancak klanlarını eleştirdik. Bize verdikleri sözden döndüğü için, udw klanı hesap sil kararı aldığı gibi bize karşı pakt kurdu
Bu yapılanları unutmadık ve karşılığını alacaklar

TRICKS yumruğunun tadına bakacaksınız

Herkes bizden iyi oynayabilir ama kimse bizim kadar inanamaz..

Luciferr

Dük
Arkadaşlar Sıkıldınız mesajlardan biliyorum, çok kafanızı şişirdim biliyorum, günlük çektiğim iki tane uzun sirküler mesajların rahatsız ettiği kişiler oldu bunu da biliyorum, Lakin en iyi bildiğim ve en çok emin olduğum bir şey varsa o da bu kadar karakter sıkıntısı yaşayan insana rağmen halen ayakta durabiliyor ve hesabı silmiyor olduğum için çok sabırlı olduğumdur... Bu dakikadan sonra kimseye oyunculuğumu ispat etmek için uğraşmayacağım zira ekip yoksa,Ailen yoksa oyunculuk bir yere kadar, Zamanın yoksa da oyunculuk bir yere kadar... 2005 Yılından bu yana hem Yerli hem yabancı serverlarda oynadım ama hiçbir zaman bulunduğum ekipten çıkıp da serverdaki en iyi klana girmedim. Her oynadığım serverda en güçlü klana karşı savaştım ve oyun bilgisi olarak en iyiler arasında bulundum, en çok savaşı ben verdim ama hiçbir zaman server kapatmadım, hiç bir zaman da server kapatmak için oyun oynamadım ama hep sonuna kadar mücadele eden taraf olmak için uğraştım. Zira savaş bitip oyun rölantiye girdiğinde hesabım ilk 3 te bile olsa silmişimdir veya oyunu bırakmışımdır çünkü beni sadece mücadele ve birlikte olduğum kişiler oyunda tutar...

Ben bu serverda hiç tanımadığım 600 e yakın oyuncunun her biri ile gecemi gündüzüme katıp ilgilendim ve alakadar oldum, Benim kadar online olan veya sizlere zaman ayıran kendi ekip liderlernizi bile burda emsal gösteremezsiniz belki de... Şu aşamaya kadar bunu hep severek yaptım. Günlük ortalama 10 saatten fazla sadece oyunda vakit geçirdim ki bu benim reel hayatıma, işime, sosyal yaşantıma bile etki etti. Sabahladığım, kendi hesabım olmadığı halde baktığım onlarca gün ve onlarca hesap oldu, İşimi aksattığım gece uyumam gerekirken gündüz uyuduğum zamanlar oldu. Olay bir şekilde benim etrafımda dönmeye başladı. Kanları ayırıp her birinin başına ilgilenmesi için yöneticiler koydum lakin hiçbiri beklenileni yapmadı ve o yöneticilere rağmen o klanlardaki oyuncular soluğu yine bende aldı çözümü bende aradı... Birşeye kızdığınızda arkanızı dönebildiniz ama ben dönemedim, klandan çıkabildiniz ama ben çıkamadım, oyuna girmemezlik ettiniz ama ben yapamadım, Destek atmam dediniz ben yapamadım, opa katılmadınız ben katılmamazlık etmedim, fake atmadınız ben atmamazlık edemedim... Çünkü benim oyun anlayışımda tek gerçek vardır o da adı altında bulunduğumuz klan... İnsanlar beni oyuncularımı kayırmakla suçladılar güldüm, çünkü 3.5 yıldan sonra oyuna geri döndüm ve ekibim yoktu... Hiç tanımadığım yüzlerce insana, farklı fıtrattaki kişilere kendimi kabullendirmeye çalıştım... Ekran arkasından hiç tanımadığım bilmediğim beni bilmeyen insanları yönlendirmeye bir arada tutmaya çalıştım kısmen olduysa da çoğu zaman başarısızlık oldu...

Operasyonlarda komutlarımız düşmana gitti başarısız operasyon yapan ben oldum, sorumluluk benim dedim sustum, Klandan ekipler ayrıldı klan adını değiştirdiler, bir arada tutamayan ben oldum mazaret ise yeterince savunma gelmemesi oldu peki ben miyim sorumlusu yoksa savunma atmayanlar mı Klandan casuslar çıktı köyleriniz düştü sorumlusu ben oldum, nedendir onu da bilmem... Klan menfaatine ters hareket eden benciller oldu sorumlusu yine ben oldum... İnsanlar nirvana ile değil de profillerinde Destroyerm ile alay ettiler, Çünkü ben nirvana oldum!!! Haritanın en rahat bölgesindeydim ama sınıra ilk giden ben oldum, hem de barbar büyütüp barbarlarımı da klandaki oyunculara verdim Sıralamada ilk 3 teydim neredeyse 20 saat onlinedım ama gerileme pahasına sınıra yine ben indim... Klanda en fazla asker kesenlerden biri de yine ben oldum hatta belki de en fazla kesenimdir...

Sınıra inin dedim inilmedi, 80 saatten mis atıp patlayınca hatalı yine ben oldum Pasifler toplansın dediler, herkes kendi oyuncusunu sahiplendi şu aşamaya kadar bile kendi arkadaşında 3 köy olmasına rağmen, pasifleri toplatmıyorsun diye suçlanan yine ben oldum. :) İlk defa klandan birisinin 5 köyünü aldım, klanından köy toplayan ben oldum oysa yine o köylerle klana en çok fayda sağlamaya çalışanlardan birisi bendim... Kızdığınız zaman Nirvanayı veya insanları suçlamak yerine beni cezalandırdınız farkında bile olmadan belki ama olsun dedim.... Kısacası arkadaşlar ben yoruldum... Sizin için çabalamaktan değil? , Sizin için uykusuz kalmaktan değil, Sizin için hesaplara bakmaktan değil, Sizi bir arada tutmaya çalışmaktan da değil, Bana kızdığınız için hiç değil... Ben bu kadar emeğime rağmen insanların arkamdan konuşmalarından yoruldum, günah keçisi aradıklarında en aşina oldukları isim ben olduğum için bana gelmelerinden yoruldum, Benim bu klanda işleri batırdığımı söylemelerinden yoruldum, Her kese yetişmeye çalışmaktan yoruldum.... En önemlisi de nankörlükten yoruldum... Birçok isim benim için oyuna devam ettiği dile getirdi, Artık bırak da biz de bırakalım dedi ama bırakmadım... Gerçekten hayatımı olumsuz etkilediği halde sırf olur da bir tane bile insan evladı yürekten emek vermişse onun emeğine saygısızlık olmasın diye devam ettim...

Nasıl bu kadar kolay vazgeçebiliyor insanlar halen ona anlam veremiyorum, önceki gece birlikte uykusuz kaldığı adamın ertesi sabah nasıl köyünü alabiliyor onu anlamadım... Biz birliğiz dediği insanların emekleri giderken nasıl göz yumabiliyor onu anlamadım... Buraya kadar olan kısım benimle alakalı arkadaşlar. Bunları sadece ben yapmadım tabi ki en az benim kadar emek veren bir sürü arkadaşımız bulunmakta... Karınca kararınca en ufak katkısı olan herkesin emeğine yüreğine sağlık... Sürç-ü lisan ettiysem affola.. Bu mesajım da düşmanın eline geçecek bununla da dalga geçecekler ki bakın bizdeen çıkanların profillerinde mesajlarım duruyor... Benim vicdanım çok rahat, kafam çok rahat, Burası benim son dünyam dedim, Hiç bir zaman diplomasi oyunu yapmadım, hiç bir zaman bir klanı parçalamaya çalışmadım, hiç bir zaman ikili de oynamadım... Artık düz adamların zamanı değilmiş demek ki... Şimdi gelelim gerçeğe? Bunca zaman bireysel oynayanlar, Barbar alanlar, Desteğini saklayanlar, Ki kesim puanlarınızdan herşey ortada... Oyun başından beri 2 defa operasyonda kami atmayanlar peki şimdi ne olacak... Serverı bir klan kapatabiliyor ve o klanda da 50 kişi olabiliyor en fazla? Karşınızda hep 15 klanlık bir düşman mı olacaktı? E barbarlar da bitti şimdi hangi köyleri alacaksınız... Pasifler diyorsunuz? 100 tane pasif köyü olsa 100 tane aktif adam var 1 er tane köy düşer, Bu kurtaracak mı sizi... Ben bundan sonra yine son askere kadar devam edeceğim ama yeter artık daha fazla kendimi yıpratmayacağım... MAdem kimse kimseye yardımcı olmuyor, madem kimse fedakarlık yapmıyor, Benim operasyonumun ya da dediklerimin gereğini yerine getirmiyor ben de bundan sonra kimse için kılımı kıpırdatmam...

Sadece emek verenler ile komutlarımı açıp oynayacağım bir oyun istiyorum... Harita üzerinde Tek vücud oynayacağım bir oyun... Güvenerek, inanarak, tereddüt etmeden, sırtımı yaslayarak... Ya varsınız ya yoksunuz... Vaktinizi aldım hakkınızı helal edin... Herkes birlikte geldiği ekip lideri ile iletişimde kalabilir ben bundan sonra sadece ekip liderleri ile muhattap olacağım. Bireysel olarak hiç bir oyuncu ile değil... Son olarak, Bu klan ayakta kalmaya devam ettiği sürece elini taşın altına koymamış olan hiçbir insan evladına merhamet etmeyeceğim...

myw**

Dük
Arkadaşlar Sıkıldınız mesajlardan biliyorum, çok kafanızı şişirdim biliyorum, günlük çektiğim iki tane uzun sirküler mesajların rahatsız ettiği kişiler oldu bunu da biliyorum, Lakin en iyi bildiğim ve en çok emin olduğum bir şey varsa o da bu kadar karakter sıkıntısı yaşayan insana rağmen halen ayakta durabiliyor ve hesabı silmiyor olduğum için çok sabırlı olduğumdur... Bu dakikadan sonra kimseye oyunculuğumu ispat etmek için uğraşmayacağım zira ekip yoksa,Ailen yoksa oyunculuk bir yere kadar, Zamanın yoksa da oyunculuk bir yere kadar... 2005 Yılından bu yana hem Yerli hem yabancı serverlarda oynadım ama hiçbir zaman bulunduğum ekipten çıkıp da serverdaki en iyi klana girmedim. Her oynadığım serverda en güçlü klana karşı savaştım ve oyun bilgisi olarak en iyiler arasında bulundum, en çok savaşı ben verdim ama hiçbir zaman server kapatmadım, hiç bir zaman da server kapatmak için oyun oynamadım ama hep sonuna kadar mücadele eden taraf olmak için uğraştım. Zira savaş bitip oyun rölantiye girdiğinde hesabım ilk 3 te bile olsa silmişimdir veya oyunu bırakmışımdır çünkü beni sadece mücadele ve birlikte olduğum kişiler oyunda tutar...

Ben bu serverda hiç tanımadığım 600 e yakın oyuncunun her biri ile gecemi gündüzüme katıp ilgilendim ve alakadar oldum, Benim kadar online olan veya sizlere zaman ayıran kendi ekip liderlernizi bile burda emsal gösteremezsiniz belki de... Şu aşamaya kadar bunu hep severek yaptım. Günlük ortalama 10 saatten fazla sadece oyunda vakit geçirdim ki bu benim reel hayatıma, işime, sosyal yaşantıma bile etki etti. Sabahladığım, kendi hesabım olmadığı halde baktığım onlarca gün ve onlarca hesap oldu, İşimi aksattığım gece uyumam gerekirken gündüz uyuduğum zamanlar oldu. Olay bir şekilde benim etrafımda dönmeye başladı. Kanları ayırıp her birinin başına ilgilenmesi için yöneticiler koydum lakin hiçbiri beklenileni yapmadı ve o yöneticilere rağmen o klanlardaki oyuncular soluğu yine bende aldı çözümü bende aradı... Birşeye kızdığınızda arkanızı dönebildiniz ama ben dönemedim, klandan çıkabildiniz ama ben çıkamadım, oyuna girmemezlik ettiniz ama ben yapamadım, Destek atmam dediniz ben yapamadım, opa katılmadınız ben katılmamazlık etmedim, fake atmadınız ben atmamazlık edemedim... Çünkü benim oyun anlayışımda tek gerçek vardır o da adı altında bulunduğumuz klan... İnsanlar beni oyuncularımı kayırmakla suçladılar güldüm, çünkü 3.5 yıldan sonra oyuna geri döndüm ve ekibim yoktu... Hiç tanımadığım yüzlerce insana, farklı fıtrattaki kişilere kendimi kabullendirmeye çalıştım... Ekran arkasından hiç tanımadığım bilmediğim beni bilmeyen insanları yönlendirmeye bir arada tutmaya çalıştım kısmen olduysa da çoğu zaman başarısızlık oldu...

Operasyonlarda komutlarımız düşmana gitti başarısız operasyon yapan ben oldum, sorumluluk benim dedim sustum, Klandan ekipler ayrıldı klan adını değiştirdiler, bir arada tutamayan ben oldum mazaret ise yeterince savunma gelmemesi oldu peki ben miyim sorumlusu yoksa savunma atmayanlar mı Klandan casuslar çıktı köyleriniz düştü sorumlusu ben oldum, nedendir onu da bilmem... Klan menfaatine ters hareket eden benciller oldu sorumlusu yine ben oldum... İnsanlar nirvana ile değil de profillerinde Destroyerm ile alay ettiler, Çünkü ben nirvana oldum!!! Haritanın en rahat bölgesindeydim ama sınıra ilk giden ben oldum, hem de barbar büyütüp barbarlarımı da klandaki oyunculara verdim Sıralamada ilk 3 teydim neredeyse 20 saat onlinedım ama gerileme pahasına sınıra yine ben indim... Klanda en fazla asker kesenlerden biri de yine ben oldum hatta belki de en fazla kesenimdir...

Sınıra inin dedim inilmedi, 80 saatten mis atıp patlayınca hatalı yine ben oldum Pasifler toplansın dediler, herkes kendi oyuncusunu sahiplendi şu aşamaya kadar bile kendi arkadaşında 3 köy olmasına rağmen, pasifleri toplatmıyorsun diye suçlanan yine ben oldum. :) İlk defa klandan birisinin 5 köyünü aldım, klanından köy toplayan ben oldum oysa yine o köylerle klana en çok fayda sağlamaya çalışanlardan birisi bendim... Kızdığınız zaman Nirvanayı veya insanları suçlamak yerine beni cezalandırdınız farkında bile olmadan belki ama olsun dedim.... Kısacası arkadaşlar ben yoruldum... Sizin için çabalamaktan değil? , Sizin için uykusuz kalmaktan değil, Sizin için hesaplara bakmaktan değil, Sizi bir arada tutmaya çalışmaktan da değil, Bana kızdığınız için hiç değil... Ben bu kadar emeğime rağmen insanların arkamdan konuşmalarından yoruldum, günah keçisi aradıklarında en aşina oldukları isim ben olduğum için bana gelmelerinden yoruldum, Benim bu klanda işleri batırdığımı söylemelerinden yoruldum, Her kese yetişmeye çalışmaktan yoruldum.... En önemlisi de nankörlükten yoruldum... Birçok isim benim için oyuna devam ettiği dile getirdi, Artık bırak da biz de bırakalım dedi ama bırakmadım... Gerçekten hayatımı olumsuz etkilediği halde sırf olur da bir tane bile insan evladı yürekten emek vermişse onun emeğine saygısızlık olmasın diye devam ettim...

Nasıl bu kadar kolay vazgeçebiliyor insanlar halen ona anlam veremiyorum, önceki gece birlikte uykusuz kaldığı adamın ertesi sabah nasıl köyünü alabiliyor onu anlamadım... Biz birliğiz dediği insanların emekleri giderken nasıl göz yumabiliyor onu anlamadım... Buraya kadar olan kısım benimle alakalı arkadaşlar. Bunları sadece ben yapmadım tabi ki en az benim kadar emek veren bir sürü arkadaşımız bulunmakta... Karınca kararınca en ufak katkısı olan herkesin emeğine yüreğine sağlık... Sürç-ü lisan ettiysem affola.. Bu mesajım da düşmanın eline geçecek bununla da dalga geçecekler ki bakın bizdeen çıkanların profillerinde mesajlarım duruyor... Benim vicdanım çok rahat, kafam çok rahat, Burası benim son dünyam dedim, Hiç bir zaman diplomasi oyunu yapmadım, hiç bir zaman bir klanı parçalamaya çalışmadım, hiç bir zaman ikili de oynamadım... Artık düz adamların zamanı değilmiş demek ki... Şimdi gelelim gerçeğe? Bunca zaman bireysel oynayanlar, Barbar alanlar, Desteğini saklayanlar, Ki kesim puanlarınızdan herşey ortada... Oyun başından beri 2 defa operasyonda kami atmayanlar peki şimdi ne olacak... Serverı bir klan kapatabiliyor ve o klanda da 50 kişi olabiliyor en fazla? Karşınızda hep 15 klanlık bir düşman mı olacaktı? E barbarlar da bitti şimdi hangi köyleri alacaksınız... Pasifler diyorsunuz? 100 tane pasif köyü olsa 100 tane aktif adam var 1 er tane köy düşer, Bu kurtaracak mı sizi... Ben bundan sonra yine son askere kadar devam edeceğim ama yeter artık daha fazla kendimi yıpratmayacağım... MAdem kimse kimseye yardımcı olmuyor, madem kimse fedakarlık yapmıyor, Benim operasyonumun ya da dediklerimin gereğini yerine getirmiyor ben de bundan sonra kimse için kılımı kıpırdatmam...

Sadece emek verenler ile komutlarımı açıp oynayacağım bir oyun istiyorum... Harita üzerinde Tek vücud oynayacağım bir oyun... Güvenerek, inanarak, tereddüt etmeden, sırtımı yaslayarak... Ya varsınız ya yoksunuz... Vaktinizi aldım hakkınızı helal edin... Herkes birlikte geldiği ekip lideri ile iletişimde kalabilir ben bundan sonra sadece ekip liderleri ile muhattap olacağım. Bireysel olarak hiç bir oyuncu ile değil... Son olarak, Bu klan ayakta kalmaya devam ettiği sürece elini taşın altına koymamış olan hiçbir insan evladına merhamet etmeyeceğim...

oguz gökhana diss mi attın bu ne :)

DeletedUser62782

Ziyaretçi
Kusura bakmayın da artiz klanı köyleri peşkes çekmiş diyene yazıklar olsun derim.Polemıge gırmek istemiyorum ama taşlamı savunulcaktı köyler asker bitti taşmı atılsın adamlara.Diger konuya gelelım ben hıcbır zaman cıkana laf etmem kusura bakmayın ama soyle bır durum var kımısı elındekı paraya göre oyununa yatırır kımısı zamanına gore ama hepsınden faydalanırsın
Onuda geçtim sımdı hiçbirisi senın işçin değil ki parada ödemiyorsun sonuna kadar senınle oynasın diplomasi yapman gerekirken yapmazsın uyelerı dusunmemıs olursun onuda geçtim yencegini dusunmussundur ama opun bılınen bölgeyı savunamıyorsan zaten neyle kazanacaksın onda geçelım

Dıger konuya gelim a oyuncusunu ben koruyamıyorsam benım ıcın oynamasını bekleyemem sabahlıypr ve köyu koruyamıyorsa bosa uykusuz kalıyorsa geçme hakkına sahıptır
Sen geçmezsin ona geçince hain diyemezsin ekmek yedigi yere pislemedi sonucta senın klan oyuncun besleyemedın oda emek verd oynamak ıstedı patronun maasını odeyemeyınce orda kalcakmısın hayır kalmazsın reele dokuyorsanız reel hayatınızda nasılsanız oyle oyunu oynayın denılıyorsa reelde calıstıgın yer maasını odemıyorsa orda durmazsın iş degiştirirsin öle bakalım o halde
Forumda yazmazdım böle bırsey ama tum klana sırku cekıldı ise bende forumda konusayım artiz klanı uyelerı köyleri peşkes cekmıs yok gavura vurur gibi vurdular kafamıza kafamıza vurarak köyleri aldılar mısım 50 tane basılabılır vardı yukarda buyucem aynı sıstem yıne degısen bıse yokken neden oynayayım
Ki ben oynamayı deıl bırakmayı tercıh etmısken gelıp artız klanının oyuncularına laf etmek bastan aşagı saçmalıktan baska bırşey deıldır
Artiz klanı kuruldu destek almıyorduki zaten kurulmasının ne gıbı zararı olurdu ayak ısını yapmıyor olusumu nedense kuruluncada bırınle gorusme yapılmadı
Cıkılma sebebıde bırkaç kendını bılmez laf atmasından klanı ayırdıgım bılınıyordu kıme tek saldırı cıkıldı yıne aynı dusman savunulmay calısıldı

Burdakı uzun yazının mantıgı sudur .Arkadaşlar ben elımden gelenı yaptım yapmadın dıyen yok ama yanlıs yapabılırsın ama bırını haın ılan etmek suclu bulma çabaları ıyı yonetememedır
Sımdı burda her oyıncu klanı ıyıyse oynayabılır yonetım ıyıyse kımse cıkmaz oyun zevklidir oynar cıkıyorsa hata var ıse hata sendedir
Her savaş kazanılmaz kazanamıyorsan bunu öngormek zorundasın gorursun ona gore oyuncularını feda etmek deıl korumak ıcın dıplomasıyı yapcaksın
Burda hıcbırı ne gavur ne baska bır ulke vatandası kı dusman gıbı savaşalım sona kadar topraklarımızı kaybetmeyelım kaybedersek kardeslerımıze tecavuz ederler ırkımızdan oluruz diye savasmamızmı beklenıyor oyun oynuyoruz savasmıyoruz
Bu mantıkla savaş kazanılmaz zaten
Oynamak ısteyen ve ıyı oyuncuların varsa yapardın dıpını boslardan kurtulurdun ve işi gorurdun dıger kısma gelelım oyun basından berı sınıra aktıf tasıyalım destekler atılsın köy takası köy takasını sen yapcan adam kendıne atcak benm sınırım hepsı aktıftı o savlar verılebılırdı saygı duyuyordum kusura bakma artız sozu soylenmıcektı ben bu zamana kadar emegını verdın severım dedım ama suçlu ben ılan edılıyorsam beceremedım yapamadım ama sende yönetimini beceremedin
Diger hususa gelelım bu dunyaya gelırken baskanımız alıcan bılınerek gelındı ama o bıle dıscordda varken mıkaıl ben baskanım dedı o sesını cıkarmadıktan sonra ne yapalım :) neyi sındırcen en başta ben alıcana demısım ekıbımı sana verıyorum oynuyoruz elımden gelen yardımı yaparım ıyı kötu her opa elımden gelen yardımı yaptım 10 dk da tum klanı opa katmısım
Alıcanın getırdıgı adam köylerı kaptırır suclu ben baskasının eleman cıkar suclu ben mıkaılın referansıyla gelen cıkar suclu ben bu noktadan sonra da bu saçma hatalarının op basarısızlıklarınıda geçtım savası hem kaybettın hemde bu saçma hareketlerın ıle suclu bulmaya calısarak okuyan kımse ınanmadıgına emın olabılırsın ve bunu okuyan herkes daha senınle oynamayacagına emın olabılırsın

Oyun bası venom bölgemı temızledım cellat pasıflerını toplayalım yok.Aas klanını toplayalım yok
Dıbımıze kamı 4 ay sonra vuruluyor o ara puanlarımız yakın vurmak yok adamlar 4 ayda gelıssın ben aynı yerımde kalım patlım alıncak köy yok barbar almak zorundayım patladıkca hala cabamı verım

Sonra benım sınır oyunvular arkadaslarımken bana onlar yeterıce gelıstı gelsınler diyenler gelmıs sallıyor ve ben bu adamları tanıyorsam sacmalıgın ıcıne neden sokım gelıstıremıceksem yardımcı olamıcaksam öle bırseyler dondukı mesaj ıletır kıvama gelmısım neyse bu dunya bana yuklenılme dunyası olsun kendımıde burda tum klanlara ıletıldı dıye açıklıyorum yoksa yıne yazmcaktım
Sanji saolsun teklıfını yaptı konusuoduk eglencelı savas oluyodu kıbarca geri çevırdık ahenk bozulmasın dedım ama buna ragmen artız köyleri peşkes cektiyse çekmiş diyorsa mıkaıl baskan haklıdır

Hakkım bu laflardan sonra bırınde var ise haram olsun:)
Artık artiz klanı baska klan ekıplerle oynamayacak dedım ayırdım ve oynamayacak tekrar ben sınavlardan döndugumde benden habersız ısım degısılıyorsa ben orda olmam cıkarm dıye cıktm
Mesaj uzun oldu özür dilerim

Worafz

Okçu
Cellat klanı yönetiminde hatta en yetkili kişilerden biri olarak dünyaya girerken yaşananlar girdikten sonra yaşananları en iyi bilenlerden biriyim Bir kaç şeyden bahsedeceğim artık herkes çok masummuş gibi davranmasından bıktım :) olay aslında classicde başlamıştı Cellat klanı olarak Argo klanına müttefik olarak girdik papao nun isteği üzerine... gayet güzel ilerken keyif alırken bir anda “Argo” klanı yanı çoğunluğunu 50. Dünyada ki out klanı olan klan bir gece bir anda hesap sil yapacaklarını belirtip oyunu bıraktıklarını söylediler sebepleri ise iç sebepler olarak söylendi bize :) sonra başka şeyler de dedilerde neyse ardından 50. Dünyaya cellat olarak girmeye karar verdik kesinlikle ve kesinlikle OUT ekibiyle birlikte olmak istemediğimizi papoya belirttik tamam dedi kabul etti başlarken beklememiz gerektiğini kendisinin gireceğini ve bize en uygun bölgeyi belirleyeceğini ona göre bölge seçeceğimizi söyledi tamam dedik açıldıktan 1. Buçuk saat sonra biz kuzey doğuya girdik bir baktık ki ne tesadüf out arkamıza gelmiş papo haberi olmadığını belirtti şans eseri olduğunu felan söyledi eyvallah dedik ardınddan -DECCAL CELLAT klanlarının gerçek yöneticisi Tricksle S.A. İçin görüştü anlaşıldı tricks klanı OUT ile savaşacaklarını söyledi bize müdahele etmememizi söyledi kabul ettik sonra tricks ekibi outa ilk operasyonunu hazırladı ve başladı o sırada outtan birkaç kişi ban yemişti beklediler açılmasını ve saldırdılar sonra papao isimli şahıs döndü dediki outtan şu kişiler out yönetimiyle kavga etti bize gelecekler biz savunalım bunları bir daha gitmeyecekler yeminler sözler neler neler hep bizle oynayacak bu kişiler dedi. -DECCAL başta kabul etmese de sonunda bu çok uyanık şahısın isteğini yerine getirdi ve aldı klana savunmaları yollattı sonra bir baktık saldırılar girip çıktığı gibi outa geri dönmüşler sözde Destroyerm ile kavga etmişti bu gelip savunma alanlar çok büyük olaylar oldu felan dedi papo bizde gelenlerden biride setakandır hatırladığım bu isim sadece kendisi out yönetimindeydi kısacası sözde Destroyerm ile kavga etti bize geldi tricks saldırısını atlattı geri gitti :) sonra ister istemez tricks klanları buna tepki gösterdi ve s.a yı iptal etti ve bunun üzerine Deccal oyunu bıraktı sonrada dağıldı zaten klan ben kendi ekibimle trickse geçtim ve bu ekipte gördüğüm ilgiyi ve düzeni başka yerde de göremedim buraya geçerek de çok doğru bir karar verdiğimi görüyorum.

Son bir dip not papao yakın arkadaşım olarak getirdiği kişileri topladı klana aldı millet yanında durdu sonra o zaman ki adıyla tahribat klanına yapılan ilk tricks operasyonun da sadece savunmaları kendilerine aldırdığı için yıllardır birlikte oynadığı kişiler bile bıraktı gitti burada dürüstlükten doğruluktan bahsederken oyun başında kendinizce yaptığınız ucuz oyunlarınızda boğulduğunuz farkında değilsiniz

Daha detay çok da artık konuşmaya gerek yok herkese iyi forumlar iyi oyunlar :)

Biraz uzun oldu hatam kusurum yanlışım varsa affola

Deleted User - 5494237

Ziyaretçi

Umarim honey badger in alintiladigi yazinin devami degildir bu :d