ele geçirme plancısında kısıtlama

• Konuyu başlatan DeletedUser57384
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser57384

Ziyaretçi
Özellikle ilerlemiş dünyalarda çok sayıda oyuncunun bu durumla ilgili sorun yaşadığını tahmin ediyorum.

Ele geçirme plancısında bir kişi köy rezervesi kalktıktan sonra sürekli köyü yeniden rezerveleyebiliyor ve bu nedenle zaman sınırının önemi kalmıyor. Hatta isterse rezerveyi kaldırıp tekrar rezerve ederek sınırı uzatabiliyor.

Bu durumun önüne geçmek için rezervasyon tekrarı zaman sınırı gibi bir faktör daha eklenmeli ve diğer faktörler gibi klan yönetimi tarafından düzenlenmeli. Bu faktör diğerleri gibi gün bazında olabileceği gibi saat bazında da olabilir.

Faktör için örnek bir tanımlama da şu: "Bir rezervasyon oyuncu tarafından silindiğinde veya otomatik olarak zaman dolumu nedeniyle silindiğinde (burada silmenin başka bir yolu varsa o da konulmalı) oyuncu aynı köyü n saat/gün süresince yeniden rezerveleyemez."

Aynı zamanda bu faktör için diğerlerinde olmayan "0" seçeneğinin de özelliği devre dışı bırakabilmek için kullanılabilmesini öneriyorum.

DeletedUser

Ziyaretçi
Katılıyorum destekliyorum oyunun acıklarından biri bana kalırsa zaman sınırının hiçbir anlamı kalmıyor bu şekilde rezerve süresi bittikden sonra veya iptal edildikden sonra bir süre aynı yere rezerve yapma olmaması lazım

DeletedUser57384

Ziyaretçi
Sanırım 1 hafta kadar oldu, en azından modlardan konu ile ilgili düşünce alabilirsem sevinirim.

DeletedUser

Ziyaretçi
"Öneriler" bölümüne açılan tüm önerilerin buraya yorum atılmasa bile takım tarafından değerlendirildiğine emin olabilirsiniz. Ben kendi adıma fikiri beğendim.

FollowME

Mızrakçı
op sırasında tekrar tekrar rezlemen gereke biliyor ne yapacaz ? yada ben 3 gün lük mesafeye mis atıyorum klanım 2 gün süre koymuş rezerve sınırını ne yapacam ?

DeletedUser57384

Ziyaretçi
Özellikle ilerlemiş dünyalarda çok sayıda oyuncunun bu durumla ilgili sorun yaşadığını tahmin ediyorum.

Ele geçirme plancısında bir kişi köy rezervesi kalktıktan sonra sürekli köyü yeniden rezerveleyebiliyor ve bu nedenle zaman sınırının önemi kalmıyor. Hatta isterse rezerveyi kaldırıp tekrar rezerve ederek sınırı uzatabiliyor.

Bu durumun önüne geçmek için rezervasyon tekrarı zaman sınırı gibi bir faktör daha eklenmeli ve diğer faktörler gibi klan yönetimi tarafından düzenlenmeli. Bu faktör diğerleri gibi gün bazında olabileceği gibi saat bazında da olabilir.

Faktör için örnek bir tanımlama da şu: "Bir rezervasyon oyuncu tarafından silindiğinde veya otomatik olarak zaman dolumu nedeniyle silindiğinde (burada silmenin başka bir yolu varsa o da konulmalı) oyuncu aynı köyü n saat/gün süresince yeniden rezerveleyemez."

Aynı zamanda bu faktör için diğerlerinde olmayan "0" seçeneğinin de özelliği devre dışı bırakabilmek için kullanılabilmesini öneriyorum.

onun için bu kalın yazıdaki özelliğin de olmasını önerdim. Fakat bunun da özelliği yok etmeden bir çözümü var, klan yönetimiyle konuşursunuz, yönetim 5dklığına zaman sınırını 5 veya 10 gün yapar ve köyü rezervelersiniz.

kingstone

Kılıç Ustası
op sırasında tekrar tekrar rezlemen gereke biliyor ne yapacaz ? yada ben 3 gün lük mesafeye mis atıyorum klanım 2 gün süre koymuş rezerve sınırını ne yapacam ?

o da 1 kere demiyor zaten, 2 kere rezlesen alabiliyorsun, ve klan yönetimi ayarlayabiliyor bunu diyor arkadaş, klan yönetimi ile görüşüp halledebilirsin de :D