Eklenti kullanımı hakkında

• Konuyu başlatan Raistlin Majere
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser

Ziyaretçi
Selamun aleyküm kolay gelsin oyun yöneticileri yukarıda belirtmiş olduğum konu başlığını dikkate alarak bakacak olursak bu programı kullanmak kurallara aykırımıdır?

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser60166

Ziyaretçi
Onaylanan scriptler haricinde her türlü script ve tarayıcı programlarını kullanmak illegal bir durum. Yani yasaktır...

Bahsetmiş olduğunuz programı w26 da sorduk, yasak denildi.

DeletedUser

Ziyaretçi
Sadece forumdaki onaylı scriptleri kullanabilirsiniz.

DeletedUser

Ziyaretçi
Kullanılmıyor yani yasak bu kadar basit.Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

DeletedUser36909

Ziyaretçi
Bir konuyu düzelteyim. Sadece forumdaki onaylıları kullanabilirsiniz ifadesi biraz yanlıştır. Forumda onaylı listesinde olmayan (kodu farklı olan vb.) çalışma stili benzeyen scriptleri kural ihlali olmadığına eminseniz kullanabilirsiniz. Hatta tamamen farklı ve legal bir scriptte söz konusu olabilir. Kontroller esnasında illegal değilse farklı script kullanıyorsunuz diye ceza almazsınız.

Onaylı scriptler dışında bir script kullanacaksanız kullanmadan önce ticket sisteminden scriptin uygun olup olmadığını sormanızı öneririz.

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
O zaman bir EK ben yapayım ve konuyu özetleyeyim. Kullanımından ceza almayacağınız, tarafımızdan onaylı scriptleri forum üzerinde yayınlıyoruz. Bunun dışında kullandığınız tüm eklentiler ya da kod yığınları her zaman ceza almanıza sebep olabilir. Bir başka ülkenin bir scripte izin vermesi bunu bizim de onaylayacağımız anlamını taşımaz. Script kullanımları ülke yöneticilerinin insiyatifindedir ve onaylamak zorunda değildir. Herhangi bir üstünlük sağlayacak ya da farklı bir güvenlik açığı yaratacak bir yazım dizisi olduğu kodlar üzerinden ceza verebilir.

DeletedUser614

Ziyaretçi
Kısacası forumdaki onaylı scriptler dışında kullanmak istediğiniz scriptleri destek sisteminden sorup onay alırsa kullanabilirsiniz deseniz çok daha net olurdu tt2

Mr.Storm

Topluluk Yöneticisi
Klanlar Takımı
InnoGames
Kısacası forumdaki onaylı scriptler dışında kullanmak istediğiniz scriptleri destek sisteminden sorup onay alırsa kullanabilirsiniz deseniz çok daha net olurdu tt2

Kısacası forumda görmüyorsanız kullanamayın, en basit cevap bu olacaktır. Destek sisteminden bu tarz isteklere onay verilmemektedir.

DeletedUser614

Ziyaretçi
Sizin son dediğiniz ile Takım Liderinin dediği pek uyuşmuyor. Mayıs Yağmuru hafif açık bırakıyor("Sadece forumdaki onaylıları kullanabilirsiniz ifadesi biraz yanlıştır."), siz ise kapıyı tamamen kapatıyorsunuz. Bence Takım Liderinin oyun bilgisini test etseniz fena olmaz ;)

Mayıs ipini çekeceğim tt2

DeletedUser614

Ziyaretçi
Kurallar belli değil mi? ohmy Acımasızlığa göre mi cezalar dağıtılıyor yoksa ohmy

DeletedUser

Ziyaretçi
Ayrıca oyunla ilgisi olmayan, bazı işlerinizi kolaylaştırabilecek bazı tarayıcı eklentilerini kullanmaktan da ceza almazsınız diye biliyorum. Hemen örnek vereyim. Ben SnapLinks diye bir tarayıcı eklentisi kullanıyorum. Şuanda ekli değil ama yıllardır kullanıyorum. Bu eklenti tarayıcıda bir alan seçerek bu alandaki tüm web adreslerini yeni sekmede açmanızı sağlıyor. Örneğin bir klanın üye listesindeyken bütün üyeleri bir kutucuk içine alırsam bütün üye profilleri yeni sekmede açıyor. Bir kişinin köyleri için de kullanıyorum mesela.

DeletedUser

Ziyaretçi
Sizin son dediğiniz ile Takım Liderinin dediği pek uyuşmuyor. Mayıs Yağmuru hafif açık bırakıyor("Sadece forumdaki onaylıları kullanabilirsiniz ifadesi biraz yanlıştır."), siz ise kapıyı tamamen kapatıyorsunuz. Bence Takım Liderinin oyun bilgisini test etseniz fena olmaz ;)

Mayıs ipini çekeceğim tt2

Aslında çelişmiyor, dikkatli okumadıysan Sayın Mr.Storm ceza almanıza sebep olabilir diyor, olur demiyor.

DeletedUser614

Ziyaretçi
İkinci postunda ise "Kısacası forumda görmüyorsanız kullanamayın, en basit cevap bu olacaktır." diyor yani burada çelişiyor yoksa diğer iki post arasında çeliştiğinden bahsetmiyorum.

DeletedUser

Ziyaretçi
Ben bir oyun yöneticisi olsam şöyle derdim mesela.Bu eklentiyi kullanmak oyun kurallarına göre yasaktır.Kullandığınız taktirde tespit edilirse ceza veririz.Bu kadar basit bence.Bu arada bu programları engelleyen bir koruyucu programınız yoksa bunun ile ilgili bir çalışma yapmalısınız.

DeletedUser614

Ziyaretçi
Demek ki inisiyatif konusunda bazı yöneticiler daha inisiyatifli oluyormuş =)

Güzel kitap diyorlar okumadım :p Milan Kundera'ydı galiba. Önerirseniz okurum ;)

DeletedUser

Ziyaretçi
Biz bostan korkuluğumuyuz :D Scriptleri onaylıyorsak onları kullanın işte farklı istiyorsanız bana gönderin inceleyelim bu kadar basit :D

Durum
Konu yanıtlara kapalı.