Dinamik Grup Hakkında

• Konuyu başlatan DeletedUser1022
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser1022

Ziyaretçi
Dinamik grupların gelmesiyle premium hesap kullanan oyuncuların köyleri gruplandırma kolaylığı biraz daha rahatladı. Dinamik gruplarda bir çok filitre seçeneği olmasına rağmen depo kapasitesi filitresi bulunmamakta. Bu özelliğin etkinleştirilmesi dinamik grupların kullanılabilirliğini geliştireceğine eminim. Nedir bu depo kapasitesi?

Depo kapastesi dolan köyleri ayırt etmek için kullanılabilecek bir filitre. Bir köyün deposu filitrede belirlenen oranda (%10-%100) dolduğu zaman dinamik grubun bu köyü yakalaması.

Bunun ne faydası olacak?

Bilindiği gibi klanlarda köy sayı sınırlaması yok istediğiniz kadar köy alabiliyorsunuz. 150-200 köyden sonra şöyle bir sıkıntı ortaya çıkıyor. Bazı köylerin çiftliği ful bazılarının ise hâlen basılmakta. Çiftliği full olan köylerin deposu dolduğunda altın para basmanız gerekiyor. Bu sırada eğer hesap yöneticisi ile bir köye asker basımı verdiyseniz o köyde depo dolu değil ama altın para/paket basmaya yetecek kadar hammadde olmakta. (Birlik yöneticisinin askerleri az az ve üretimi durdurmayacak kadar devamlı basmasından kaynaklı). Bu durumda toplu altın para bastığımızda çiftlik değerlerini göremediğimiz için üretimi olan köylerinde hammaddesini altın paraya harcıyoruz.

Köy sayısı fazla olduğu zaman 150-200 üstünde yani manuel grup bu karmaşıklığı çözmemize yardımcı olmuyor malesef. Bu yüzden bu filitre seçeneğini öneriyorum.
Sınırlandırma olarak yüzde değer almak filitre acısından daha kolay. %10-%100 olmasının sebebi: Depo 30 kademede 400k hammadde depolayabiliyor en düşük %10 filitreini uyguladığımızda 1x altın para/paket basmak için yeterli olan miktarı karşılamakta. Umarım olumlu görüşleriniz ile bu özellik eklenir.

iyi oyunlar.

DeletedUser53669

Ziyaretçi
sorun burada şu bence genel bakıştan kombineyi seçtiğimizde çiftlik ibaresine tıkladığımızadada aynı sonuca varmış oluyoruz :D

DeletedUser53669

Ziyaretçi
çok anlamadım ama altın sıkıntı çıkartıyorsa akademiden toplu altın basımından ayar yapılıyor ben şimdiye kadar hiç sıkıntı çekmedim :D

DeletedUser1022

Ziyaretçi
çok anlamadım ama altın sıkıntı çıkartıyorsa akademiden toplu altın basımından ayar yapılıyor ben şimdiye kadar hiç sıkıntı çekmedim :D

Biraz komplike bir durum. Hesap yöneticisinin davranışı ile alakalı bir durum çoğunluk olarak. evet toplu altın para basımında ayar yapılıyor fakat bu ayar sadece basılacak miktar ile alakalı. ve toplu altın para basma ekranında çiftlikleri göremiyoruz bu yüzden hesap yöneticisinin asker basmakta olduğu köyleri göremiyoruz. yani hangi köyde asker basıldığını bilmediğimiz için asker üretimi olan köylerinde hammaddesini istemeden harcıyoruz. bu sıkıntıyı 100 köye kadar yaşamadim ama 150 ve üstü köy sahibi olduğu zaman hangi köyde asker basiliyor bunları hatırlamak zor oluyor :)