Dejavu Olmak..

• Konuyu başlatan DeletedUser57657
  • Başlangıç tarihi

Vigilaante

Kılıç Ustası
Önce bildiğini anlatmışsın sonra cevap vereceklere beklerim diyip peşine inkar edeceklere hakaret etmişsin bu nasıl bir bildiğini anlatmaktır süpheliyim(!). Bu yüzden bende bildiğimi anlatıcam ters şeritten gelen at arabasına bindim tabiri caizse...

Eyvallah üşenmeyip içini döktüğün için, lakin ben kesimini kendim yapmadığım hiçbir köyün peşine düşmedim çok şükür, düşmemde aynı köylerde farklı kesimler olmuştur bunu benim bilme gibi bir şansım yoktur. Üstüne üstlük bu köyleri ben zaten o zaman geri almadım yunusözenin uzun yol kat edip içimizden aldığı 2 köy hariç (içerden köy almaya neden bukadar hevesli davranılır bilmem, savaş hazırlığı değilse eğer?). Gözlerine soktuk demişsin birtane dahi kesim raporu atan olmadı atılsaydı eyvallah derdik zaten.

Klandan çıkarma mevzuna gelince, senin bizim klandan attığımız diye bahsettiğin hesaplar varya mesela Sef adam kaç gün kırmızı yaktı haberin yok tabi ? Sizin işte zorda kalmışta miş miş te 500 köy verdikten sonra atmış ta diye bahsettiğin yunusözen o köyleri operasyonda cebelleşerek hesabın başındayken kaybetti.

Her neyse amacına ulaştıysan bunları yazarak ben sana bi aferin.

DeletedUser57657

Ziyaretçi
Ayrica bnm kisisel bi acimda yok 150 milyon civari yakin kesimim var sirf sizin kamileriniz mislerinize yaptigim savunmada .
4 gundur hesaba girmiyodumda biraz koy topladiniz dua edin . yoksa kac koy aldinizda bnden konusuon boyle ;)
Ha dicen ki simdi klan istatistiklerini atayim . onun cvb ida yukarda resimlenmis bi sekilde var zaten bnce hic girme oralara ;)
Hesaplari iyice saldik da koy topluyonuz . ki hesap silmemiz soz konusu olmadigi icin o hammalligida yapacaksiz mecbur xd 10 bilmem kac k koy var toplicagniz daha. cok konusmada git topla hadi 1 yilda anca toplarsiniz xd

Vigilaante

Kılıç Ustası
Klandan çıkarma mevzuna gelince, senin bizim klandan attığımız diye bahsettiğin hesaplar varya mesela Sef adam kaç gün kırmızı yaktı haberin yok tabi ? Sizin işte zorda kalmışta miş miş te 500 köy verdikten sonra atmış ta diye bahsettiğin yunusözen o köyleri operasyonda cebelleşerek hesabın başındayken kaybetti.

Bu yazdığım yazıda kimin BELEŞ çi olduğunun ve istatistiği kimin umursadığının kanıtıdır.

DeletedUser57657

Ziyaretçi
Önce bildiğini anlatmışsın sonra cevap vereceklere beklerim diyip peşine inkar edeceklere hakaret etmişsin bu nasıl bir bildiğini anlatmaktır süpheliyim(!). Bu yüzden bende bildiğimi anlatıcam ters şeritten gelen at arabasına bindim tabiri caizse...

Eyvallah üşenmeyip içini döktüğün için, lakin ben kesimini kendim yapmadığım hiçbir köyün peşine düşmedim çok şükür, düşmemde aynı köylerde farklı kesimler olmuştur bunu benim bilme gibi bir şansım yoktur. Üstüne üstlük bu köyleri ben zaten o zaman geri almadım yunusözenin uzun yol kat edip içimizden aldığı 2 köy hariç (içerden köy almaya neden bukadar hevesli davranılır bilmem, savaş hazırlığı değilse eğer?). Gözlerine soktuk demişsin birtane dahi kesim raporu atan olmadı atılsaydı eyvallah derdik zaten.

Her neyse amacına ulaştıysan bunları yazarak ben sana bi aferin.

Oncelikle hakli oldugun yerlerde var yanlis oldugun yerlerde .

Mesela kimseye hakaret ettigimi dusunmuyorum . igneledigim dogrudur ama hakaret ayri ignelemek ayri ..

Bn o donemde bizzat gunun saldirganini aldim 900k civari bi kesimle . suan pc basinda olmadigim icin tam net soyleyemem ama peaskopat a atmistim bu raporuda bak yanlis konusuyosun diyerek ama anlatamamistim derdimi . ve madem bilme gibi bi sansin yok niye o cirkin yakistirmalari yapanlardan biri oldun sende ? Banada cunku mesajlastigmizda o saygisizca konusanlardan biriydin o donemde . burda konustugun gibi konussaydin o zamanda keske duzgun bi uslubla .

İci izden koy alma meselesine gelince . sizin yonetimizle , hatta yonetiminizin kendi icinde iletisimsel kopukluklar oldugu icin bilmiyordunuz bu anlasmayi ancak bizde herkes biliyordu . yani niyet olarak bi bozuklugu yoktu savas hazirligi gibi . sizinde bilginiz olmadigini o noktada anladik zaten . o yuzden yadirgamadim o sekilde dusunmeni suanda .

operasyonda cebellesende kendi sahibi degildi hesabin. Bi sure sonra emanet bakan kiside birakti saldi hesabi . ancak yine atmadik klandan . bu atakol meselesini ogrenince anlayin diye vd zaten hesap bos diye attim klandan . bu sekilde duzeltirsem belki anlamani saglarim .

Aferin icinde tisikkirlir xd

DeletedUser57657

Ziyaretçi
Bu arada birakti saldi hesabi derken . cok bunalmisti artik o yuzden bn dedim kasma sal diye xd okuyupda kirilmasin simdi burayi xd

Vigilaante

Kılıç Ustası
Aynı mevzu birçokkez yaşanınca anlayacağın üzre insanın kafası atıyor sen ilk göz ağrım değildin o yüzdende beni başa yazmışsın belli. Basbaya konuyu inkar edeceklere köpek demeye çalışmışsın şimdi lafından dönme.

Atakolla ilgili bilgim yok bende dediğim gibi bildiğimi anlattım sef hesabı kırmızı yaktığı için atıldı belkide işin içinde başka şeyler vardı. Belliki bunların tamamı bilerek planlı programlı işler değil o yüzden birşeyi kanıtlamış değilsin boş ithamlarda bulunmaya devam etmen hiçbirşeyi değiştirmez çamur önce atanın eline bulaşır. yunusözenin de sıkılması bunalması doğal dünyanın başından beridir boş köy toplayan savaş gününe kadar saldırı almak nedir unutan birinin bi anda op fake yemesi kolay altından kalkılacak iş değil tabi. Bu konudada bir emek sarf edildi buda BELEŞÇİ diye değil BECERİ diye tabir edilir.

İç meseleler için benim söz hakkım yoktur. Bu yüzden yadırgayıp yadırgamamanda umrumda değil :) Ama ben klandaki kişilerin birbirine karşı tutumunu biliyorum 1 yıldan fazla oldu beraberiz. Anlaşmazlık varsada giderilir buda seni ilgilendirmez diye düşünüyorum.

kılbıll

Baltacı
öyle yada böyle bu savaş çıktı sizden gelecek 5-10 kişi için dejavu klanından 5-10 kişinin dışarda kalması demekti bunu da kimse istemediği için savaş başladı ayrıca dünya başından beri dost olabiliriz ama hiç bir savaşta bize tam manasıyla destek olmadınız eşkiya savaşının başkarında size savaşa katılın dendiğinde bizim hesapların hepsi boş şuan savaşa giremeyiz deyip dışarda kaldınız ama eşkiya dağılma aşamasına geldiğinde birden hepiniz çok aktif bir şekilde köyleri toplamaya başladınız ayrıca savaş başlamadan önce for lou içimizden köyleri alırken peşine 10 çiftlik destek geliyordu hem de kendisinde değil hep sizin kafa hesaplardan bu savaşa hazırlık değilmiydi boş ver şimdi burda acıtasyon yapmayı savaş çıktı ve kazanan dejavu oldu

kılbıll

Baltacı
Hem şuan dünya hakimiyetinizdeki payınızda % 14 merak etmeyin o kadar uzun sürmez sizi toplamak
;)

DeletedUser38532

Ziyaretçi
Buraya resim koyarım ama sen yine kıvırmaya başlarsın ilk değilsin sonda olmayacaksın . ne demişler it ürürü kervan yürür.
Bizim kervan aynen devam :)

DeletedUser38532

Ziyaretçi
Anlaşmadan kasıt mütken değil dünya kapatması anlaşması yaptığın ve dejavuya katılan roara vururken Gecen bir dialok açık açık söylenmiyor konuşmadan sonuç olarak dejavuya savaşalım mqnası çıkıyor:)

DeletedUser57657

Ziyaretçi
Digerlerine bisey yazmicam hala meseleyi anlamadan bos konusmaya devam etmisler .. Ama kil bill in söyledigi ;
" öyle yada böyle bu savaş çıktı sizden gelecek 5-10 kişi için dejavu klanından 5-10 kişinin dışarda kalması demekti bunu da kimse istemediği için savaş başladı "
Cümlesi bnm icin yeterli . aranizdan bi delikanli gibi kabul eden o ciktigi icin . diger soyledikleri tamamen dogru olmasada haklilik payi oldugu icin dürüst konustugu icin kendisine tesekkur ederim .. Onun disinda burda hala konusanlar gözümde hala çöp ve cevap vermeye ugrasmak bile istemiyorum .

DeletedUser57657

Ziyaretçi
Bnm yazdigim neredeyse herseyin onayini simdiye kadar yazan arkadaslar satir iclerinde onayladiniz zaten .
- ortada bi anlasma oldugunu
- o anlasmanin gerektirdigi sekilde birlesip kapatmak yerine kendi sözünüzü yiip kendi oyuncularinizla worldu kapatmak icin savasi baslattiginizi...
- bu yönde bize roar silecek arese girin derken nasil arkamizdan plan yapip roar oyunculariyla anlastignizi
- ve diger yazdigim nerdeyse herseyi...
Yazdiklarinizi söyle bi okuyunca zaten hepsini kabul ettiginizi anliyorum ben ... okuyan herkesde anlicaktir...

Leonq ve nalorunayada birer cümle cevap ile bitireyim ...

-Öncelikle agir konustugmu fln kabul ederim ama kimseye bi hakaretimde olmadi .. Zaten olsaydi suan yazamiyor olurdum...
-Kimin nasil kivirdigni , kimin kivirmadiginida surda yazilanlarin tümünü okuyan herkes gördü ;)
-Four lou nun icinizden koy almasi meselesi zaten savas olcagi belli oldukdan sonra oldu .. Gitti icinizden barbar aldi destekledi.. Ordada zaten sizde ayni hazirligi yapiodunuz ( hatta roari klana almak icin anlasirken basladiniz ta 1.5 ay oncesinde ) ondan daha once yunus aldi koyleri sizin icten ama kotu bir niyeti yoktu . yukarda bahsettigim bu olay . meseleyi carpitmayalim , karistirmayalim..

- beceri konusunda haklisin yunus hesabina sknradan gecen arkadasimiz iyi savasti ama hesap komple icinizde oldugu icin elinden gelen yeterli olmadi... Bnm BELESCİ lafima alinmissin sanirim . ama bu lafi size karsi kullanirkende dedigim gibi sadece atif olsun diye yazdim . yukari yorumlara cikip o kismi tekrar okumani tavsiye ederim..

-Yunus hesabinin asil sahibi zaten hic savasmadi . hesap bos kalinca baskasi gecti hesaba . bunu gayet acik soyledigimi sanmistim .. Neyse simdi anlasilmistir sanirim...

-Elinde varsa birsey koy kivirmak diye senin bu dedigine denir iste .. Yok efendim o mana cikiyomus direk soylenmemiste .. Aklima bu roar konusunda gelen tek bisey var oda savas basladiktan sonra benim dedigim " keske biz birlesseydik de dejayla savassaydik bir olup hata etmisiz onlara guvenmekle " cumlesi bunuda metin abiye ( osiris ) e soylemistim ... Tugaylada telefonda konusurken benzer bisey soyledim ama ikisinede kesinlikle savas baslamadan once ortada bir anlasma varken , siz bu anlasmayi roari klana alarak bozmadan once SOYLEMEDİM. bunu bi idrak et . yada bizzat muhattaplarini cagirayim buraya rica edeyim yazsinlar varmi yokmu oyle bisey.

Bnm soyliceklerim bitti. Sizin soyliceklerinizde bos laflar zaten...
Bi world kapatinda gormemis olanlariniz nasil bisey gorsun xd onca oyunu cevirmekde kolay degil .. O yuzden sizi simdiden cani gonulden tebrik ediyorum :)

Hadi kolay gelsin ...

DeletedUser52610

Ziyaretçi
Öncelikle bu diplomasi konusunda verilen vaatleri ve sözleri bazen gerçekten anlamıyorum yıllardır 2 klan birbirine söz verir birlikte kapatıcaz diye sonra world sonunda bu kavgalar dövüşler başlar.

Arkadaşlar şu duygusallığınızı bir kenara çekin de olaya gerçekler açısından bakın her klan worldu kendi oyuncusuyla kapatmak ister emek veren oyuncularını bünyesinde bulundurmak ister o yüzden klan yöneticileri ve diplomatları bu tarz dostlukları kurarken "worldu birlikte kapatıcaz" sözü vermek yerine world sonunda 2 klan kalana kadar aramızda hiç bir savaş olmayacak ve sonunda iki dost klan olarak birbirimize yakışır şekilde savaşımızı yaparız hak eden kazanır. Tarzında vaatlerle diplomasi yapmak daha doğru olur w32inin başından beri yaptığı akıllıca diplomatik hamlelerle buralara gelen dejavu klanı worldu kapatmıştır artık var olan savaşın ömrü de pek fazla uzun sürmez onları tebrik ederim hamsi klanlarını da madem bu kadar bilginiz vardı arkanızdan oyun çevrildiğine dair neden durdunuz ve neden beklediniz bıçağın arkadan yaklaştığını fark etmenize rağmen bıçak sırtınıza saplanana kadar neden beklediniz ? Belki de beklediğiniz için şuan bu mağlubiyeti yaşıyorsunuz Dejavunun bu worldu kapatmasını istemezdim ama kapattıysalar demek ki bişeyleri doğru yaptılar o yüzden tebrik etmek gerekir konuyu da daha fazla uzatıp suyu bulandırmamak lazım iki klana tebriği hak etmişlerdir gözümde son 2 klan kaldıkları için başka worldlerde başarılarınızın devamını dilerim.

DeletedUser3865

Ziyaretçi
Burada yazılan bütün yazıları niçin amale gibi okudum bilmiyorum ama okudum işte demek ağır bir işsizsem... :)

Öyle böyle ya da şöyle bla bla bla... :D
Dünyayı dejavu kapatmış.
Yine aynı klasik dünya yine aynı klasik sözler.
Birileri birilerini ihanet etti.

Hep bütün dünyalar hemen hemen böyle bir son ile son bulmuyor mu ?
Ben buradan balıklara ya da dejavu için birşey demiyorum :)
Malesef bu dünya da birileri çok emek verdi oynada sildi silindi veya yenildi ama dünyanın sonunda her ne şekilde adil ve adil olmayan bir şekilde kim ayakta kaldıysa kazanan her zaman o olmuştur...

Dejavu klanını tebrik ediyorum.
Balıklar kapatsaydı balıklarıda tebrik ederidim belki :p
Şaka şaka ederdim tabi :D neden etmeyeyim :rolleyes:

Sadece bir soru sormak istiyorum respecte ama art niyetli lütfen algılamasın.
Ya da balıklar başkanı kimse işte :D

Dejavuyu eyvallah bu konuda suçluyorsunuz ve konuda doğru tamam haklsınız diyelim.

Sizler daha önceki dünyalarda ve ya bu dünya da herhangibi bir klanın arkasından iş çevirmediniz mi verdiğniz sözleri birşeyleri öne sürerek bozmadınız mı bunu çok merak ediyorum karşınızdaki klanın büyüklüğü küçüklüğü bir geçmişinin olup olmaksınısızn bakarak hep arkasında mı durdunuz.:)

DeletedUser57657

Ziyaretçi
Ustam .. Simdi bn ilk defa w26 da basladim bu oyuna . cogu kisi soyledigim zaman sasiriyor ama bu boyle.
Orayida 3 klan birleserek kapattik . ufak tefek sikintilar haric sorun yasamadan kapattik bitti.
Cünkü klanlar birbirlerine verdikleri sözlerin arkasinda durdu . is cevirmedi . is cevirmek isteyenlere yöneticiler izin vermedi . Dogru olanda buydu..
Belki de bu worldde boyle seylerin yasanmasini daha once sahsen yasamadigim icin yadirgiyorumdur.
Demem o ki bn hic bizaman bu tarz kirli islerin icinde bulunmadim .
Ha klan baskani da bn degilim baliklarda .
Daha once bu tarz oyunlarin icinde olan varmi bilmiyorum bizim klanda. Belki vardir belki yoktur. Ama bnm dost dediklerimde bu tarz islerin icinde olmayan ve olmayacak insanlardir..
Zaten bn bu konu basligi altinda klanim adina herhangi bir soz soylemedim .
Yasanmis olaylari durustce ve ictenlikle dejavunun yuzune vurmak ve herkesin gercekleri bilmesini istedigim icin olusturdum ve kendi adima yazdim ...

Oyle yada boyle kapatan taraf haklidir mantiginida kabul etmiyorum .
Bana göre dogru olan sey neyse heryerde ve herzaman dogru olan sey odur ve dogru olani yapmak gerekir. Dogru olani yapan hak etmistir..
Ha herzaman dogrular kazanmiyor malesef buda bir gercektir... Ancak bu neyin dogru neyin yanlis oldugunu degistirmemeli...

DeletedUser38532

Ziyaretçi
arkadaşım kafanmı basmıyor senin kendi ağzınla söylüyorsun zaten sürtüşmeler vardı bizde yaşananlardan dolayı hazırlanyorduk falan diyosun bende dyorumki 2 taraf içinde gergin bir hava varken kalkıp o klanın kurucusuna saldırı atarsan hertürlü savaş başlar daha neyin kafasındasın anlamıyorumki ortada dönen bir dolap veya entrikka yok anı yaşıyor world bu kadar basit. hala kendini burda kandırılmış olarak lanse edip duruyorsun . :)

kılbıll

Baltacı
Hep aynı cümleyi söylüyorsunda dejavu klanında dünya kapatan kişi yok diye bu zevki tatsınlar ama unuttuğun birşey var bu ekip klanlar tarihinin ilk dünya kapatan ekibidir ve klanlar tarihinin en köklü dağılmadan gelen 2-3 ekibinden biridir çoğu oyuncuları da bir çok kez dünya kapatmıştır önce salladığın klanın tarihine bir bak

Ayrıca senin kapattığın 26. Dünya da bu klanın arkasından o kadar dolaplar döndü kü saymakla bitmez boş ver sen onun bunları