Dünya Açılış Vakitlerindeki Problemler

• Konuyu başlatan Anti System
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Ziyaretçi
Dünyalar ortalama 2 ayda bir açılır olmaya başladı.Sık sık world açmak worlde girecek oyuncu kalitesini daima negatif yönlü etkiliyor.

Çünkü daha yeni bir worlde hazır olmadan yenisi,akabinde tekrar yenisi yenisi derken.Bu iş gir çık gir çık gir çık a dönüyor.

Eğer biraz aralık verilirse açılan dünyalara daha sağlam girişler olacaktır kalite dahada üst düzeye taşınacaktır.Daha çok klan toparlanarak yeni açılan worldlere girecektir. Tıpkı eskiden olduğu gibi.

Boşta kalan oyuncuların daima yeni world talepleri oluyor.Fakat bu taleplerini speed serverlarla oyuncuların arzına sunarakda isteği dindirebilirsiniz.

Veya bir öneri daha atmak gerekirse.

Classic world buna müsait gayet hızlı speed mantığıyla ve boşta kalan oyuncuların taleplerine cevap verecek bir oyun dünyası olmaya aday.
Bu dünya 3 ayda bir kapatılıp açılan bir sistem ile döngüye girerse,hem kısa süreli oyuncuları classicle hem uzun vaadeli oynayan oyuncuları genel worldlerle tatmin edecek bir sisteme sahip olacağınızı düşünüyorum.

Yani bu şekil bir sistemle ne boşta oyuncu kalır ne de worldlerde kaliteler düşer diye düşünüyorum.

Tabi tartışmaya açık fakat oyunun kalitesine ciddi manada katkı yapacak bir sistem olarak düşünüyorum bu şekil bir sistemin.

DeletedUser32540

Ziyaretçi
sende haklısın ama ne kadar sık dünya açılırsa okadar çok premium harcanır bunlar hep para

DeletedUser

Ziyaretçi
w24 açıldı ertesi gün 25 ne zaman açılıcak demeye başladılar 5 ay ara verseler ne olur bilmiyorum bu açılsın diyenlerde oynuyormu acaba o da merak konusu:)

DeletedUser

Ziyaretçi
haftada 10 kere 25.dünya ne zaman açılacak diye başlık açan adamlara anlat bence bu durumu

DeletedUser51936

Ziyaretçi
Evet bu şekilde gayet iyi olur fakat Klan ekibini ayarlamış ve şuan 25. Dünyanın açılmasını bekleyen 5-6 klan var. 2 gün önce bende açtım aynı başlığı ve değişik değişik konuşanlar oldu. Sizmi açıyonuz bu dünyayı anlamadımki. Biride diyoki ; siz bu başlığı açınca 25. dünya açılmıyor '. Ulan biz gerizekalımıyız. Bu şekilde kendinibi halt sanan arkadaşlara sesleniyorum. Özelden numaranızı verin size biraz sövecem..

Emre abi sözlerim sana değil yanlış anlama :D Onlar kendilerini biliyo.

DeletedUser51991

Ziyaretçi
Bence dünyaların açılış süresi olan 2 ay yeterli ve her worlde minimum 5-6 iddialı klan giriş yapıyor. Ancak uzun vadede bu 5-6 klan birbiriyle savaşamadan çoğu bırakıyor oyunu. Çünkü ya dünya yavaş oluyor, ya da haritada çok fazla köy olduğundan dünyanın kapatılması için azıcık kontenjanı olan bir klanın tüm oyuncularının 2000'e yakın köy alması gerekli oluyor. bu da zor olduğundan tekrara giren dünyada oyunu bırakan bırakana oluyor ve oyun adeta oyunu bırakanların köyünü toplama mevsimine dönüyor. yani dünya kapancak dendiğinde ohooo diyoruz. mesela amerikan serverinde w16'yı açın. 4 tane kıta var 3 kıtayı ele geöiren dünyayı kapatmış olacak. böyle bir oyun daha keyif verici olur bence. mesele dünyaların açılma süreleri değil yani kapanma süreleri bence .

DeletedUser50380

Ziyaretçi
Kaliteyi düşürmüyor. Sık sık world açılması bir gereksinim. Çoğu player oyunu 1 ay oynadıktan sonra bir op yiyip oyundan düşünce tekrar başlamak istemez. Herkesle eşit başlangıç yapmak ister. Bu yüzden yeniden başlangıç yapmaz. İçi içini yer w25 sorar w26 sorar w27 sorar w28 w29 diye diye oynar. Hepsindede gerekli zevki alır. Sistemde sıkıntı yok diye düşünüyorum.

DeletedUser

Ziyaretçi
Kaliteyi düşürmüyor. Sık sık world açılması bir gereksinim. Çoğu player oyunu 1 ay oynadıktan sonra bir op yiyip oyundan düşünce tekrar başlamak istemez. Herkesle eşit başlangıç yapmak ister. Bu yüzden yeniden başlangıç yapmaz. İçi içini yer w25 sorar w26 sorar w27 sorar w28 w29 diye diye oynar. Hepsindede gerekli zevki alır. Sistemde sıkıntı yok diye düşünüyorum.

Kalite düşer sağlam girişler olmaz,bir takım zayıf oyuncular sürekli erken düşer bu engellenemez,bu oyuncuların isteklerini 3 ayda bir hızlıca oynanan classic worldle tatmin edeceğini ifade etmeye çalıştım konudada girişlerde daha az klan ve daha az oyuncu giriyor eğer beklenerek aralık verilerek açılırsa daha güçlü ve çoklu girişler olacağı inancındayım.

Şimdi 5 ay sonra açılacak olsa yeni world ne klanlar hazırlanır tahmin edin, ama ay başı ay başı world açılınca worldlerde de bir değer olmuyor.

En iyisi 2 li sistem bir world sürekli döngü içinde olacak aç kapa , diğerde genel dünyalar. Bence düşünülmeli.

DeletedUser

Ziyaretçi
aralıklı olursa şirket daha fazla para kazanır zaten sağlam klan sağlam oyuncular olunca preye asılanda fazla olur:)

DeletedUser49458

Ziyaretçi
Dünyalar ortalama 2 ayda bir açılır olmaya başladı.Sık sık world açmak worlde girecek oyuncu kalitesini daima negatif yönlü etkiliyor.

Çünkü daha yeni bir worlde hazır olmadan yenisi,akabinde tekrar yenisi yenisi derken.Bu iş gir çık gir çık gir çık a dönüyor.

Eğer biraz aralık verilirse açılan dünyalara daha sağlam girişler olacaktır kalite dahada üst düzeye taşınacaktır.Daha çok klan toparlanarak yeni açılan worldlere girecektir. Tıpkı eskiden olduğu gibi.

Boşta kalan oyuncuların daima yeni world talepleri oluyor.Fakat bu taleplerini speed serverlarla oyuncuların arzına sunarakda isteği dindirebilirsiniz.

Veya bir öneri daha atmak gerekirse.

Classic world buna müsait gayet hızlı speed mantığıyla ve boşta kalan oyuncuların taleplerine cevap verecek bir oyun dünyası olmaya aday.
Bu dünya 3 ayda bir kapatılıp açılan bir sistem ile döngüye girerse,hem kısa süreli oyuncuları classicle hem uzun vaadeli oynayan oyuncuları genel worldlerle tatmin edecek bir sisteme sahip olacağınızı düşünüyorum.

Yani bu şekil bir sistemle ne boşta oyuncu kalır ne de worldlerde kaliteler düşer diye düşünüyorum.

Tabi tartışmaya açık fakat oyunun kalitesine ciddi manada katkı yapacak bir sistem olarak düşünüyorum bu şekil bir sistemin.

kesinlikle katılıyorum
bu kadar sık dünya açılması kaliteyi düşürüyor.

insanlar bir saldırı aldığında hemen yeni bir dünya ister hale geldiler..

ayrıca başka bir arkadaşın söylediği, op yedikten sonra eşit şartlarda tekrar başlamak isteyen oyuncu bu oyunu asla öğrenemez..her seferinde kaçarak öğrenilmiyor bazı şeyler malesef..öğrenmenin ilk kuralı bilmediğini kabul etmektir(sözüm meclisten dışarı)

ama artık klanlar.org'da kronikleşmiş bir sorun var..Bu da kalitesizlik ve oyuncu sayısında gözle görülür şekilde azalma..

umarım bunlar düzelebilir.

DeletedUser51991

Ziyaretçi
25 i açmadılar işte normal günlere bakılırsa açılması gerekirdi talebiniz kabul gördü sanırım.