Dünya Özellikleri - Kazanma Koşulları

• Konuyu başlatan NaRTsOsRiKuA*
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Ziyaretçi
Her dünyaya oyunun özelliklerini bilerek giriyoruz fakat genel anlamda bir dünyaya girerken özelliklerden kadar zamanın uygunluğuna göre girdiğimiz için mevcut özelliklere de katlanmak durumunda oluyoruz.. Kendi adıma hiçbir dünyayı kapatmak için oynamadım 3-5 sene süreceği için =) fakat w25'in özelliklerine baktığımda

Yapılandırma
Klan başına üye limiti 50

Kazanma koşulları 180 gün sonra, bir klan köylerin %85 oranını elinde tutmalıdır.

Çok değil mi =) 50 kişi köylerin %85 ini elinde tutmak için 4-5 sene oynar artık =) Bu özellikleri ayarlarken biraz daha mantık çerçevesinde ayarlasak =) Hani dünyalar erken kapansa insanlar yeni dünyalara geçer hem daha çok pre harcarlar =) hilmi gibi "bi de böyleee düşünnn" demek istiyorum =) En azından salt çoğunluğa sahip olunsa =) %51 desekte insanların dünyayı kapatası gelse =) Birçok oyuncu ve birçok iyi klan bu yüzden uzun süreli oyun oynayamıyor..

Bir örnek

World 3 ün Başlama tarihi 2009-05-19

5 sene 4 ay olmuş açılalı ve kazanma koşuluna bakıyoruz..

Kazanma koşulları Tur sonunda en iyi puana sahip oyuncu

Nedir abi bu kazanma koşulunun anlamı =) Tur sonu ne zaman gelecek örneğin o dünya için =) Bir kişi bütün köyleri mi toplayacak =)

-------------------------------------------------

Dünya özellikleri içinse ön kayıtla artık dünyaya açılmadan girebiliyoruz... Bu durumu oyuncuların lehinde kullanabiliriz istersek... Önkayıtlar açılır ve o dünyaya giren oyuncular forum yerine oyundan ankete katılarak dünya özelliklerini sadece o dünyaya girecek oyuncular belirleyebilirler... Böylece çoğunluğun istediği dünya özellikleriyle oynanabilir...

-------------------------------------------------

Bir de şu asistana artık şahmerdan ekleyiniz =D

DeletedUser52944

Ziyaretçi
Aynen ya :) Ben 1 dünyada 1 sene bile oynayamam kaldıki 4-5 yıl :)

Sürekli belirtilen bişey evet. Şu çiftlik asistanına şah koyunuz lütfen :)

DeletedUser49458

Ziyaretçi
Aynen ya :) Ben 1 dünyada 1 sene bile oynayamam kaldıki 4-5 yıl :)

Sürekli belirtilen bişey evet. Şu çiftlik asistanına şah koyunuz lütfen :)

uzun soluklu oynayabilmek de bir oyuncu yeteneğidir..

başlığı açan arkadaş kazanma şartlarının esnetilmesi konusunda haklı bence de
ama o esnetme de sana oyunu 1 yılda bitirttirmez..

DeletedUser52944

Ziyaretçi
Evet %51 bile olsa hatta bırak %30 olsun 2 yıl sürer yine.

Ben sadece classic, speed servrrlerde sonuna kadar oynarım. 4 ay sonra oyun artık sıkıyo. Boş urre zaman kaybı haline gelmeye başlıyo. Bence bütün serverler 3 x olsun :)

DeletedUser

Ziyaretçi
uzun soluklu oynayabilmek de bir oyuncu yeteneğidir..

başlığı açan arkadaş kazanma şartlarının esnetilmesi konusunda haklı bence de
ama o esnetme de sana oyunu 1 yılda bitirttirmez..

Bir yılda bitsin istemiyorum ama beş yılda sürsün istemiyorum =)

DeletedUser

Ziyaretçi
Köy sayısı arttıkça harcanan premium da artıyor bu yüzden oyundan para kazananlar için bu bir öneri değil kayıp olur. Bu hızla dünyalar açılmaya devam ederse işte tahmini 40. dünya açılışında 25 kapanır. Genelde insanlar klan limiti , hız , şovalye , okçu , milis , gece bonusuna bakıp çıktığı için makul bi kazanma koşulu koyulsa bile kimi oyunculardan başka dikkatini çeken olmayacaktır :)

Öneriyi destekleyip geliştiricek önerilere gelirse Sır'lı köyler gibi elde belirli süre tutulup dünyayı kapatacak özellikler konusunu düşünebiliriz

DeletedUser36909

Ziyaretçi
Maalesef bu özellikler biraz da siz oyuncuların genel yapısıyla alakalı.

300 kişiyle yani 3-4 klanla dünyaya girip, yetmediği gibi 2-3 klanla daha dünya içerisinde birleşip neredeyse hiç savaşmadan dünyayı kapatma aşamasına gelen oyuncular için bu tür bir kazanma koşulu düşündük.

Ve ön kayıtta dahi 4-5 klanlık ekipler gördükçe aldığımız kararın oldukça yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum.

DeletedUser

Ziyaretçi
Maalesef bu özellikler biraz da siz oyuncuların genel yapısıyla alakalı.

300 kişiyle yani 3-4 klanla dünyaya girip, yetmediği gibi 2-3 klanla daha dünya içerisinde birleşip neredeyse hiç savaşmadan dünyayı kapatma aşamasına gelen oyuncular için bu tür bir kazanma koşulu düşündük.

Ve ön kayıtta dahi 4-5 klanlık ekipler gördükçe aldığımız kararın oldukça yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum.

arkadaşlarımızı da mı biçelim ne yapalım yani dostu dosta mı kırdıracaksınız troll

DeletedUser49458

Ziyaretçi
arkadaşlarımızı da mı biçelim ne yapalım yani dostu dosta mı kırdıracaksınız troll

işi fanatizme dökmesek aslında arkadaşlar da gayet güzel karşılaşabilirler..
sen hiç en sevdiğin arkadaşında karşılıklı futbol oyunu oynamıyor musun :)

DeletedUser36909

Ziyaretçi

Demiri demirle dövdüler, biri sıcak, biri soğuktu. İnsanı insanla kırdılar biri aç, biri toktu. troll

Gören de gerçekten savaşıyorsunuz sanır. Oyun bu, arkadaşlarınızla kavga etmeden savaşamıyor musunuz? Gerçi kavga etmeden savaşmak hiç zevkli olmuyor değil mi? tt2

DeletedUser

Ziyaretçi
kavgasız savaş mı olur yahu :D:D böyle daha hararetli olması için arkadaşlarla savaşmamak gerek tt2

işi fanatizme dökmesek aslında arkadaşlar da gayet güzel karşılaşabilirler..
sen hiç en sevdiğin arkadaşında karşılıklı futbol oyunu oynamıyor musun :)

baya oldu valla futbol oynamayalı dur iyi hatırlattın bir maç alalım troll