Casus Saldırıları

• Konuyu başlatan Placexias
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Ziyaretçi
Öneri sunma kurallarını pek anlamış değilim ancak aklımda bir kaç gündür olan bir şeyi paylaşmak istedim. Casus saldırılarını saldırılan kişinin görememesi gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta casusun olayı bu. Fark edilmeden bilgi toplamak. Tabii belli durumlarda kişi casus saldırısı aldığını görebilecek. Örneğin: Saldıran kişinin casusları ölürse kişi casus saldırısı aldığını görebilecek (Rapor olarak). Bu fikrin üstünde durulması, biraz daha geliştirilmesi gerek tabi. Değinmek istediğim nokta kısacası casusun görevi neyse onu yerine getirmesi ' fark edilmeden de bilgi toplayabilmesi. '

DeletedUser

Ziyaretçi
kötü olur bence karşındaki adamın oyunda olup olmadıgını anlıyosun az çok saldırıyı gördügünde casus zaten hızlı

DeletedUser52961

Ziyaretçi
Şöyle mi olucak ;
100 casus ile 1 şah attım adam raporu açtı şahı gördü fake diye kafasına takmadı hiç , ama orduda benim casuslarım olduğunu bilmiyo.
İlginç olur , oyunun ilk bi kaç haftasına heyecan getirebilir saldıran birini gördüğünde "acaba asker sayımı biliyo mu?"
Tabi bu "savunan , saldıranın 2 katı ise ... " kuralınıda çöpe götürür.
Bence stratejileri değiştireceği için yapılacak gibi görünmüyo.

DeletedUser

Ziyaretçi
sadece casus için diyo saldırı alan kişi saldırı aldıginı görmesin diyo casus attıldıgında ben öyle anladım

DeletedUser52961

Ziyaretçi
"Değinmek istediğim nokta kısacası casusun görevi neyse onu yerine getirmesi ' fark edilmeden de bilgi toplayabilmesi."
Gerçekte nasılsa öyle olsun diyo , haberi olmadan asker sayısını görebilelim , eski çağlarda nasılsa oyundada öyle olsun diyo ben de böyle anladım.Eğer senin anladığın gibiyse ordu ile giden casuslar kendini göstercek , tek başına gidenler göstermicek , bu zaten iş değil :)

DeletedUser

Ziyaretçi
uygulanabilir birşey ancak bunu istatistiksel yani rakamsal bir düzleme döküp sistem haline getirip sunması gerekir :)

Örneğin gönderilen casusların %98 i geri dönebiliyorsa veya şovalyeye eklenecek yeni bir alet veya Halidin dürbününü geliştirilmesi ile bu sağlanabilir diye düşünüyorum :)

DeletedUser

Ziyaretçi
uygulanabilir birşey ancak bunu istatistiksel yani rakamsal bir düzleme döküp sistem haline getirip sunması gerekir :)

Örneğin gönderilen casusların %98 i geri dönebiliyorsa veya şovalyeye eklenecek yeni bir alet veya Halidin dürbününü geliştirilmesi ile bu sağlanabilir diye düşünüyorum :)

diger çetin nerde:D

DeletedUser

Ziyaretçi
arcanar: Sadece casus saldırılarında böyle olacak. Kenarda saldırı aldığını göremeyecek ve saldırıda belli sayıda casus kaybı olmaz ise bunu rapor olarak da göremeyecek. Ancak dediğim gibi bu öneri geliştirilebillir.

Oyuna değişik bir hava katar bence. Güvende hissetmezsin en azından. Düşünsene arkadaşım dediğin adam bile casuslayabilir, göremeyebilirsin.

DeletedUser37479

Ziyaretçi
arcanar: Sadece casus saldırılarında böyle olacak. Kenarda saldırı aldığını göremeyecek ve saldırıda belli sayıda casus kaybı olmaz ise bunu rapor olarak da göremeyecek. Ancak dediğim gibi bu öneri geliştirilebillir.

Oyuna değişik bir hava katar bence. Güvende hissetmezsin en azından. Düşünsene arkadaşım dediğin adam bile casuslayabilir, göremeyebilirsin.

Kingsagedeki uygulamanın aynısından bahsediyorsunuz yanılmıyorsam.Sİze katılıyorum 2 tip casuslama olabilir aynı oradaki gibi .

DeletedUser53261

Ziyaretçi
Bencede iyi olur oyuna farklı bir hava katar. Sürekli tetikte olmak zorunda kalırsın oyun daha zevkli hale gelir

DeletedUser

Ziyaretçi
Kingsage oynamadım. Ancak dediğim gibi casus dediğin kendini belli etmez. Casusa konumlandırma bile verilebilir. Yani düşman köyüne yerleşip belirli saat aralıklarında rapor iletecek gelişmeler hakkında.

Benim kafamda baya bir istek var da hepsini yazmadım bu öneriyi deneme olarak attım ortaya duruma göre diğerlerini de söyleyeceğim :)

DeletedUser45265

Ziyaretçi
klanlar.org u diğer browserlerden ayıran özellklerden biri o zaten.savaş anlık oluyor.casus kendini belli etmese savaşlar anlık değilde belli zaman aralığında olsa,casus belrli konumda kalıp rapor verse ikariamdan farkı kalmaz oyunun.

DeletedUser

Ziyaretçi
Hesap batiran: Casusun belli konumda kalıp rapor verme işi ekstradan söyledim. Asıl derdim casusun kendini belli etmeden de bilgi toplayabilmesi.

DeletedUser13455

Ziyaretçi
bence sadece halidin dürbünü ile mümkün olabilecek bir şey olsun, ayrıca sadece casus saldırısı görünmesin köye girene kadar, köye girdiğindede 10 casus öldürüldüyse sadece öldürülen casuslar görünsün, acaba daha fazlası varmıydı diyede şüphe uyandırılabilir, eğer hiç casus öldürülemediyse savunmacı hiçbir şey görmesin
tabi dediğim gibi sadece halidin dürbünü ile mümkün olsun, sonuçta yıllardır oynuyoruz öbür türlüsü tüm sistemi değiştirir