C12 kazananı (ARGO) Röportaj

• Konuyu başlatan DeletedUser68297
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser68297

Ziyaretçi
Herkese merhaba ;

Bir süredir gerek real hayat gerek forumdan uzak kalma isteği ortalarda yoktum. Aslına bakarsanız bunun böyle devam etmesinden yanayım. Yinede ortada bir etkinlik ve bir dünya kazananı olduğu için bir röportajlık vakit ayırmaya karar verdim.. Öncelikle @setakan'a katılım sağladığı için teşekkür ederim.
Ayrıca C12 kazananı tüm ARGO ekibini tebrik ederim..

1594491019623.png

1- Özellikle klasik dünyalardan tanıdığımız ARGO ekibini tanıtır mısınız ?

Cevap :
İlk olarak c8 de Wc klanın davetiyle bir klan olarak girdiğimiz dünya da küçük bir ekiple argo klanını kurduk, kemik ekip ağırlıklı olarak C4 anatol klanından oluşmaktaydı. Ekibimizin tamamına yakını olarak toplandığımız dünya C9'la başlamıştı. Fakat bizim oyuna bakış açımızı değiştiren dünya C10 olmuştur.Bizim yıllardır hangi klan olursa olsun muhabbetine, eğlencesine oynadığımız, kapatmak, ilk silinen olmak veya canımız sıkıldığında silmek hiç önemli değildi. Eski arkadaşlarımızın yanlışlarından sonra oyunun kötü yönünü görmüş olduk, biraz fazla safmışız da diyebiliriz o dünya dan sonra artık daha ciddi oynamaya başladık ve sonraki iki klasik dünyayı da kapattık

2- Uzun bir süredir beklenen klasik dünya için belirlenen özellikler sizin ve klanınız için tatmin edici miydi ?

Cevap :
Özellikler klasik dünyalar için olağan idi. Üye sayısı bence gayet iyiydi, değişik bir özellik olan savunma atmak için üç gün kuralının ise dünyaya renk kattığını düşünüyorum.

3- Üst üste gelen 2. klasik dünya zaferi, neden klasik dünyayı tercih ediyorsunuz ? Klasik dünyalarda yakaladığınız başarıyı neye bağlıyorsunuz ?

Cevap :
Klasik dünya yorucu olsa da hızı itibari ile oyuncularımızı sıkmayan, ayrıca premium puan avantajının olmadığı, pratik zeka, doğru hamle ve oyun bilgisinin ön planda olduğu dünya olduğu için tercih ediyoruz. Başarımızı yıllardır birlikte oynadığımız klasik dünyalara aşina olan, yorulmayan, sıkılmayan bir kemik kadroya sahip olmamıza bağlıyoruz, herkes birbirini çok iyi tanıyor ve eksiklerini çok iyi tamamlıyor.Ayrıca her dünya yeni isimler aramıza katılmakta ve hiç bir zaman yeni eski ayrımı yapmadık yapmayız. Bir başka neden ise savaştığımız klanlarla dahi muhabbetimizi daima belirli bir saygı çerçevesinde yürütüyoruz bu durum yeri geldiğinde dünya devam ederken yeri geldiğinde bir sonraki dünya da diplomasi yapabilmemizi sağlıyor.

4- C12 süresince genel forum tartışmaları ve diplomasi konularında en az yorum yapan klan takip ettiğim kadarı ile ARGO klanıydı. Siz bu dünyada yapılan diplomasileri, tartışmaları nasıl yorumluyorsunuz ? ARGO klanının diplomaside başarılı olmasını sağlayan şeyler nelerdir ?

Cevap :
Forum kullanan oyuncu sayımız yok gibi birşey nadiren yorum yazıyoruz, açıkçası bu durum bizim klanın handikapı. Klanların son modası haritaya girip diplomasi yapmak yerine dünya başlamadan pakt olarak girmek C12 ye de tüm klanlar bu şekilde girdi buna bizde dahiliz sevmediğimiz birşey ancak yapacak birşey yok maalesef. Argo ve GG klanları dünya başından sonuna kadar diplomatik olarak çizgisini korumuş sözlerine sadık kalmıştır. Başta hücum olmak üzere diğer ekipler çok fazla şark kurnazlığı yapmaya çalışmış olup ellerine yüzlerine bulaştırmışlardır. Diplomasideki başarımız tamamı ile müttefik olan klanları kendi klanımızdan ayrı görmememiz daima onları da hesap ederek hareket etmemizdir.Dipnot olarak bu duruşumuz bize bir dünya kaybettirse de ya da başka bir deyişle ard arda 3 klasik kapatmamıza engel olsa da ödün vermeden devam edecektir.

5- Bu dünyada sizce hayal kırıklığı olan oyuncu ve klan kimdi ?

Cevap :
Hayal kırıklığı olan klan olarak vefa ve hücum klanlarını söyleyebilirim. Vefa klanı sayı olarak gayet yeterli olmalarına rağmen neredeyse hiç bir şey yapamadılar karşılarında çok iyi oyuncuların olması da onlar için şanssızlık olsa da klasik dünyalar da oyun başında sayısal üstünlük ciddi bir avantaj. İkinci olarak Hücum nedeni ise iyi oyuncu kadrosuna sahip olmalarına rağmen bu kadar tutarsız,bugün dediğini yarın unutan hatta düzelteyim dediğini bir sonraki cümlede yalanlayan bir yönetim kadrosuna sahip olacaklarını düşünmemiştik.

6- Bu dünyada beklenenin üstünde performans gösteren oyuncu ve klan kimdi ?

Cevap :
Myrmidons klanı gerçekten takdire şayan bir direnç gösterdi cephe sayılarının fazla olmasına rağmen çok iyi oynadılar. Oyuncu olarak değil de ekip olarak Myrmidons içindeki RM ekibi ilk defa karşılaştığımız, dolayısıyla haklarında dışarıdan bilgi sahibi olduğumuz kişiler idi bizim tahmin ettiğimizden çok daha iyi performans gösterdiler.

7- Size göre diğer klanların hatası, yanlışı, eksileri nelerdi ?

Cevap :
Tek tek yazmak uzun olur fakat bir kaç genelleme yapmak gerekirse diğer klanların hataları başta harita yerleşimlerini ayarlayamamaları özelikle Anti klanı nasıl yerleşim yapılmaz dersi vermiştir, Diplomasilerini oturtamamaları bunun da nedeni geleceği kısa vadeli hesaplar ile kurmaları, yönetebileceklerinden çok daha fazla oyuncu ve ekip getirmeleri. Biz bu hataların hiç birini yapmadık diyemem ancak hızlı çözümler ile bir şekilde üstesinden geldik.Bazen sorun olduktan sonra hızlı müdahale ettik bazen de sorun daha doğmadan kaynağında hallettik.

8- Klasik dünyada klanlar destek ekibinin performansını nasıl buldunuz ?

Cevap :

9- ARGO klanı hangi dünyaya katılmayı planlıyor ? Normal dünyalarda oynamayı düşünüyor musunuz ?

Cevap :
Argonun daimi oyuncuları biraz yaşlandı bundan sebep artık klasik dünyalar bizden ziyade genç kadro muz için daha uygun bu konuda sazı biraz onlara bırakmak istiyoruz. Yüksek tempoya ayak uyduracak zamanımız artık pek yok dolayısıyla normal dünyalara geçiş yapmak istiyoruz önümüzdeki dünyalardan birine gireceğiz en erken 62 gibi ufukta gözükmekte :)

10- Bundan sonra katılacağınız dünya da hangi klanları görmek istersiniz ?

Cevap :
Özel bir klan olmamakla birlikte büyüklü küçüklü klanların olduğu kalabalık bir dünya da oynamak isteriz.

11- Klanlar oyuncularına söylemek istedikleriniz nelerdir ? (Serbest alan)

Cevap :
Bunun bir oyun olduğunu unutmayıp hayatlarının merkezine oyunu alıp ne reel hayatlarından ödün versinler ne de bir oyun için alçalmasınlar.

UcanZi

Kılıç Ustası
Ne anlatıyor bu arkadaş ilk soruda ?
c10da toki klanı dağıldıktan sonra köylere çökmeye çalışan sonra arkadaş siz ne yapıyorsunuz dediğimizde “ya bunlar içimizde kalıyor Sercan akşam konuştuk arkadaşlarla bunlar bizim hakkımız diyen” daha sonra abisi fionun gazına gelip hazır Pusula savaştan çıkmış saldırı savunma yokken şunları kıvama getirip vuralım planları. Setakancık çok safmışta bilmem daha fazla ciddiye almışta oyunu bak sen sevgi pıtırcığına.
İnsanda birazcık utanma duygusu olur. Yanlışı hangi klana yaptığına dikkat edeceksin ki kör topal sakatta kalsak öyle üstesinden geleceğiniz klanlardan değiliz çok şükür. Röportajını yapıyorsan kendi sınırların içinde yap ortaya söz hakkı çıkmasın. Şu mağdur ayaklarınıda sen ve yanındaki 3 5 kişi yer ancak herkes işin aslını astarını çok net biliyor hadi eyvellah

myw**

Dük
Herkes birazcık delikanlı olsun yüzümüze konuşamayan insanların söylediklere şeylere bak hele . Bu oyunda kimin ne olduğunu herkes gayet iyi biliyor. C 10 da kimin yanlış yaptığını o dünyada herkes iyi biliyor. Pusuladan kimse savaş muhabbetini düşünmüyorken arka planda hinlik yapıp savaş hazırlığı yapan kimdi acaba ? . Benim ağzımı açtırmayın hatır matır dinlemem . Sayemde bir araya gelip yola çıkan bir topluluğun gelip burda saçma sapan konuşmasına tahammülüm yok. Herkes çapını ve haddini bilsin o kadar uzun boylu değil . Bir daha pusalayı ve beni ima etmeden nerde ne konusuyorsanız konuşun kendinizle muhattap etmek zorunda bırakmayın. Yalanlarınızlada etrafınızdaki kişileri kandırmaya devam edebilirsiniz.

Akıncı Hekimoğlu

Mızrakçı
Elinize sağlık çalışma için

Bende ilk defa 12.Klasik'te Argo klanına dahil oldum.Serhat Abi'nin de( @setakan ) söylediği gerçekten yeni eski ayrımı yapılmadı samimi bir üyeymiş gibi kaynaştık.

Kazanamadığımız,nötr halde kalan bir savaşımız olmadı operasyon koordineleri başarıya ulaştırdı.
Tabi operasyonların başarısı her zaman psikolojik ve iç birliktelik olarak alt yapıyı sağlam oluşturmaya bağlıdır.
Bunu öncelikli olarak sağladıktan sonra oplarda güzel yönetildiğinden savaşlardan alnımızın akıyla çıkabildik.
Diplomasi zaten ha keza ayrı bir üst başarıydı röportajda da geçtiği gibi sadakat çerçevesinde yürütüldüğünü aralarına yeni katıldığım halde çok kolayca gözlemleyebildim.

Argo klanımız genel forumu pek kullanmıyor bu paylaşım tanıtım açısından çok güzel oldu.

Bende bir ARGO üyesi olarak genel foruma yeni katıldım ve forumu aktif şekilde kullanmaya devam ediyorum bu da bir başlangıç bizimkiler için :D

egElif.

Baltacı
1. Sorudan sonraki cevabı okudum ve devamını okuma gereği duymadım. Varsa yüzünüz çıkarsınız meydana adam gibi doğruları yazarsınız ama sanmıyorum sizde o adamlığın kaldığını. Dünya kapatmak için bizim sizi değil, sizin bize karşı içten içe nasıl plan yaptığınızı söylersiniz. Korkmadan delikanlı olarak. İnsanlara iyi gözükmek için yok dostlarımız sattı, görüşümüz değişti falan demeyin yani. Elimde daha sizin arada çözülemeyecek ciddi bir mesele yokken içten içe klana sirküler mesajlarınız hazırlıklarınız vs her şeyiniz kanıt olarak duruyor. Benim aradaki muhabbeti düzeltmek için verdiğim çaba ve emeği hiçe saydınız öncelikle. Dünyayı kapatmak için tek bir şansımız var bunlara şimdi saldırmazsak dünya elimizden gider diye müttefikliği saatler içerisinde bitirip saldırmadınız mı? Özellikle ordularımız yoldayken. İlk hamlenin sizden gelmesi bizim yanlışımız olarak mı nitelendiriliyor? Kişisel hırslarınız yüzünden bir tartışma içerisine girdiniz belki çözülebilirdi belki çözülemezdi ama dostlarınıza karşı asıl yanlışı siz yaptınız. Gidin savaşmadan beleş dünya kapatın çok da milletin umurunda değil. Ama konuştuklarınıza dikkat edin.

Cyroburn*

Ağır Atlı
Argo önce savaşarak 2-3 dünya kapatarak 2. sınıf klan seviyesinden yükselsin. Ondan sonrasına bakarız.

Benim ARGO klanı ile hiçbir bağlantım yok kendileri ile hiç birlikte oynamadım aksine rakip oldum genelde. Fakat yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Bu dünyada savaştılar baya güzel de savaştılar bence. Önce Myrmdns sonra Hücum klanı ile savaştılar devamında UDW ile de savaşacaklardı fakat UDW yönetimi sildi. Yani üst üste 2 klasik dünya kapatmış bir ekip sonuçta rastlantı olamaz. Hee PUSULA farklı bilen bilir zaten ama dediğim gibi ARGO'nun başarısı da rastgele değildir diye düşünüyorum.

Cyroburn*

Ağır Atlı
@SiNSeR

Bu arada işin gırgır ve klasik dünya boyutlarını konuşurken yazmayı unutmuşum. Emeğe saygı sonsuzdur. Serhat eline sağlık kankam güzel bir içerik olmuş.

Benim ARGO klanı ile hiçbir bağlantım yok kendileri ile hiç birlikte oynamadım aksine rakip oldum genelde. Fakat yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Bu dünyada savaştılar baya güzel de savaştılar bence. Önce Myrmdns sonra Hücum klanı ile savaştılar devamında UDW ile de savaşacaklardı fakat UDW yönetimi sildi. Yani üst üste 2 klasik dünya kapatmış bir ekip sonuçta rastlantı olamaz. Hee PUSULA farklı bilen bilir zaten ama dediğim gibi ARGO'nun başarısı da rastgele değildir diye düşünüyorum.

C11'i Argo kapatmadı keza Mayıs o dünya koyduğu kuralları takip etseydi o dünya o şekil son olmazdı. Bunu herkes biliyor.
C12'de de savaşan GG klanıydı. İnsanların bu dünya arka planı hakkında hiç bir bilgisi yok. O yüzden ben bir soru sordum, gelsinler cevaplasınlar.

O.K.D.

Okçu
Ekleme yapıyım. Argo klanlarıyla veya şimdiye kadar savaştıkları klanlarla bir ilgim yoktur. Sadece dışarıdan kendi görüşüm.

myw**

Dük
Ne yaparlarsa yapsınlanlar olmadığımız yerlerde diledikleri kadar dünyada kapatabilirler . Bizlerin ismini yalan dolan muhabbetlerde geçirmesinler ve imalı yazılarda bulunmasınlar bizlerden ötede oynasınlar.

Musluk*

Yasaklı
C10 konusuna dahil olmayacağım fakat beleş kapattılar savaşmadılar falan demek emeğe saygısızlık ustalar haberiniz olsun sizden ricam kimsenin emeğini küçümsemeyin ve saygısızlık etmeyin.

DiOny SoS

Hafif Atlı
Argo - Pusula meselesi hakkında en ufak fikrim yok. C12 de bizimle olan müttefiklerini gayet güzel şekilde korudular hatta silerkende silmemizi istemediler daha önceki dünyalarda yanlışı argo yapmıştır yada başkası yapmıştır sonuç olarak ders çıkardıkları ortadaydı.

Hücum konusunda sonuna kadar hak veriyorum. Dünya başında sizde başlanacak dendiği için sonrasında bir oluşumda karşısında yer almak yakışmayacağı için argo-hucum-gg olarak girelim ve kapatalım dedik fakat myrmdn bittikten sonraki süreçte udw ilede buna benzer bir görüşme dünya başında yapılmış olduğunu öğrendik biz udwye saldıramayız falan sonuç olarak bazı kişisel nedenler ve sözümüzü yemeyip hücuma vurmamak için silip çıktık çıktıktan sonra arkamızdan konuşulanlar sayesinde hücum hem bu dünyada patates oldu hemde kendine bolca düşman kazanmayı başardı.

Deleted User - 5540442

Ziyaretçi
Ne kadar düşman o kadar onur.
Hücum duygusal olmazsa o world
Tek tekte argoyu yok eder
Udwyide hasan
Neyse giden gitti geri kalan sahalara artik