C10 KLAN YÖNETİCİLERİ ARASI KURALLAR KOYSUNLAR

erwl

Okçu
C10 açıldığı an tüm klanlar isimlerini birbirinin aynısı yapsın, bu worldde olanı daha kısa sürede gerçekleştirmiş oluruz :D

Deadknight

Yasaklı
C6 da ki gibi klanları kitleme söz konusu olursa;o klanda yapamadım bu klanda sansımı deneyeyim durumu olmayacağı gibi köyleri sıfırlanan oyuncunun worldde yeniden başlama seçenegi olmaması sağlanabilir böylece devam eden klanların güç kaybetmesi söz konusu oacaktır.Bu durum daha eglenceli bir klasik tecrübesi oluşturabilir.

DeletedUser60347

Ziyaretçi
iyi niyetle açılmış başlık ama alfalar yemez. klan yöneticileri zaten ellerindeki imkanı kısıtlamaya yanaşmayacaklardır. siz sigmaları besleyeceksiniz ki kollar ayrılsın, çeşitlilik olsun; yoksa aile klanlarının(on yüz bin milyon klan tek isim) hükümranlığı daimi olur.

DeletedUser58526

Ziyaretçi
iyi niyetle açılmış başlık ama alfalar yemez. klan yöneticileri zaten ellerindeki imkanı kısıtlamaya yanaşmayacaklardır. siz sigmaları besleyeceksiniz ki kollar ayrılsın, çeşitlilik olsun; yoksa aile klanlarının(on yüz bin milyon klan tek isim) hükümranlığı daimi olur.

Özlemişim subliminal mesaj vermeni : ) )

DeletedUser60347

Ziyaretçi
hehe özlem gidereyim dedim, "sen ne diyorsun ya?" denilinceye kadar postlamaya devam :p

konuya gelince; öyle değil mi ama Filinta? piyonları kullanmayan satranç ustası olur mu hiç? teoride herkes oyun anlayışının berbat olduğu konusunda hemfikir, fakat uygulamaya gelince "kim uğraşacak" kısmı bir türlü aşılamıyor.

Deleted User - 1736393

Ziyaretçi
Kim uğraşcaktan çok kalabalık belli bir güç oluşturuyo oyunda pasifse bile kendi içinde toplama şansın oluyo kim niye gücünü azaltsın ;)

DeletedUser61632

Ziyaretçi
hehe özlem gidereyim dedim, "sen ne diyorsun ya?" denilinceye kadar postlamaya devam :p

konuya gelince; öyle değil mi ama Filinta? piyonları kullanmayan satranç ustası olur mu hiç? teoride herkes oyun anlayışının berbat olduğu konusunda hemfikir, fakat uygulamaya gelince "kim uğraşacak" kısmı bir türlü aşılamıyor.

Sen ne diyorsun ya :p

JrFly

Dük
Bu konunun gerçekten katılacak klanlar tarafından yapılabilecek bir şey olduğuna inanıyorum ama beyin olarak tersten çalışan bir yapımız olduğu için herkese katılıyorum konuyu uzatmaya gerek yok 500 kişilik aile klanları ile zevk almaya devam.

DeletedUser60347

Ziyaretçi
olağanüstü ve takdir edilesi bir durumla karşılaşmadıkça (yazar burada az ve öz olan bir klanın dünyayı kapatmasından bahsediyor.) değişimin tek konu başlığıyla yaşanamayacağını biliyorsunuzdur.
çözüme ulaşmanın yegane yollarından birisi sorunun kaynağını anlamaktan geçer. oyun yöneticileri ne yaparsa yapsın anlayış değişmediği sürece, öncesinde nasılsa sonrasında da işleyiş can sıkıcı vaziyetten öteye geçmeyecektir. (çok resmiyete dayandı sanki, şuraya bir emoji ekliyorum: :eek:)

normalde herhangi bir konu hakkındaki düşüncelerini ifade eden 20 oyuncuyu idare etmek oldukça zor bir durumdur; ama bu oyunda görünüyor ki bir klan yöneticisi 100'den fazla oyuncuyu idare edebiliyor. pasif diye nitelendirilen oyuncuların çoğunun schengen vizesi ile avrupa ülkelerini dolaştığını bilmeyen yoktur herhalde.

bu arada konu başlığında geçen büyük bir olay olarak, klan yöneticilerinin konsensüs oluşturmasına gerek yok ki zaten yapacaklarını da sanmıyorum. tek klanda toplanacak oyuncu ekibinin iyi bir teknik analizle dünya hakimiyetini sağlayacağına inanıyorum. çok zor değil, unutmayın çok oyuncuya sahip olan klanın avantajından çok dezavantajı vardır.

Sen ne diyorsun ya :p
çok erken oldu, eyyorlamam daha bitmemişti yahu...