Bu daha ne kadar devam edecek ?

• Konuyu başlatan Deleted User - 5200023
  • Başlangıç tarihi

Deleted User - 4902606

Ziyaretçi
Ne kadar saçma bir toplum olduk böyle yazılanları okuduktan sonra girip cevap yazma gereksinimi duydum.
Burda tabeworn ve DeaconFrost gibi oyuncular tabii ki de var şimdi bu cümlemi unutun yani kişiselleştirmeyin.
Kimisinin durumu yetiyordur yatırıyordur eğer kişisel muhasebecileri değilseniz bu sizi gram ilgilendirmiyor.
Burada ki olay şu : Eskiden World Cup lar daha fazla speed ve casual dünyalar açan ınnogames in amacı oyuncu kazanmaktı.
Fakat şu anda tamamiyle amacı para kazanmak burda bu abimiz neden 3 köy aldı değil derdimiz. Bugun pre sayesınde almasa yarın kendisi alacaktı zaten.Burada ki olay şu oyun şirketinin amacının TAMAMEN para kazanmaya kilitli olması.Tabii ki ihtiyaçları olucak bu oyunun bir gideri var ve bu bir şirket.Fakat para kazanmak için ruh satmaya gerek yok.Günlük aylık haftalık olarak pre çekmeye bir sınır gelebilir.Tüccarların pre karşılı ham getirmesine bir sınır yada zorlaşma gelebilir.Prelerde indirim yapılıp herkesin buna erişme şansı verilebilir.Bunlar varken sanırım tek yaptıkları pre değişimi sistemi yapmaları.Eğer para kazanmaya bu kadar odaklanırsanız pre alan 3 5 oyuncu dışında oyuncunuz kalmaz.Ve uzun vadede zarara girersiniz fakat eğer ki siz tam tersi oyuncu kazanma amaçlı bir sistem oluşturursanız oyuncu sayınız yükselicek ve bu gibi abilerimiz çoğalacaktır.Yani sınırlama olsun yada olmasın bu abilerimiz o preyi çekecek.5 abi olmasındansa 500 abi olması oyun şirketine daha fazla para kazandıracaktır ama uzun vadede.Tabii onlar kısa vadede heralde kredi borcunu kapatmak (İroni) için böyle bir sistem yapmadılarsa.
Konu bundan ibarettir.

Not : Burada pre kullanan abilere yancılık yapan onun ben sakalını yerim moduna giren şakşakçı arkadaşlar.Yarın öbürgün şakşakladığınız abiniz sırf eğlence olsun diye 3 aylık emeginizi 2 saatte hiç bir çekişme olmadan harabe edebilir.Bunun farkında olun size hiç bir gerçek(kişisel) anlamda faydası olmayan kişileri pohpohlamayın.
İki kişiyide bireysel tanımam iyidir yada kötüdür kimseye fanatiklik yapmayın.Bu konunun tartışılacak bir tarafı yok. Innogames şirketinin TR pazarında kalıcı ve yukarı grafikte gitmesini istiyor ise oyuncu kazanmaya dönmelidir.Bakın köyümü alsın yada almasın hiç farketmez burada hepimiz için konuşuyorum preyi çeken de çekmeyen içinde bu abilerimizin 2 katı parası olan birisi gelipte bir gecede pre kasmışları topladığında onlarda aynı fikirde olacak merak etmeyin.(Fanatizmden uzak durun kimsenin uşağı olmayın).

DeletedUser66224

Ziyaretçi
Şu forumdan bu kadar keynesler, adam smithler çıkması bizi çok memnun ediyor

NEFRETDOLU

Casus
DeaconFrost

Bu adam etkinlikten şu an minimum 40 birim geçti. Bayrak katlamalar,depo doldurma envanterleri,çiftlikler vs vs. Bu adam parası sayesinde şu an hız olarak en düşük dünyada 4 güne ordusunu fulleyebiliyor.

Geçen gün 1klık köylerine casus attım 50şer k ham gördüm.

Oyunda henüz kimse ordu fulleyememişken bu adamdan gelen 3 tane full kami kestim.

Sizin algılama probleminiz var başka bir açıklama düşünemiyorum ben zaten bu kadar pre kullanılmasına karşı olduğumu belirtiyorum ... Genel mesaj burda varda ben mi görmüyorum Mustafa abiye açılmış bir başlık değilde biz mi üstümüze alındık neyin kafasını yaşıyorsunuz ya Allah aşkına genel konuşuyormuş şakşakcılık yapıyormuşuz bir konunun başlığını başını okuyun öyle yazı yazın buraya herkeste bir yazı yazma aşkı doğmuş en azından konulara hakim olarak yazı yazın

infaz95

Baltacı
İSYAN KLANLARININ PREMIUM PUANLAR VE KULLANIMIYLA İLGİLİ DÜŞÜNCESİ;

İsyan klanları olarak oyunun daha adil daha oynanabilir hale gelmesi bizimde isteğimizdir en azından premıum fiyatları düşürülüp herkesin alabileceği bir fiyatlandırma yapılabilir. Ama güncel oyun tarafından verilen bir hakkıda kullanmak herkesin özgür iradesidir (parayı sizin cebinizden almıyor alınteriyle kazanıyor istedigi gibide harcar)kimsede eleştiremez. Eleştiren arkadaşlar oyunun yasaklamış olduğu botu kullananlarada aynı tepkiyi gösterdiklerini sanmıyorum . Gelelim isyan klanlarının neden burda neyi savunduguna konuyu premıum harcamalarından açıp sanki oyunda birtek deaconfrost harcıyormuş gibi isim verip üstüne desconfrostun oyunculuğuna laf vurmaya kadar getirmişlerdir. Hatta savaşta önde olan isyan klanlarının tüm oyuncularının emeklerimi sadece deaconfrostla savaşıyorlarmış gibi lanse ettiler bu dakikadan sonra isyan klanından kimse birşey yazmasın bu başlığa bizi birşey anlamamakla suçlayan arkadaşların bizi anlamadığı ortadadır

R U Z N A R K

Baltacı
Klanlardan başka oyun görmediniz yada oynamadınız galiba.

Oyunlar artık p/w döndü. Klanlar bunlar içerisinde en az p/w olanlardan birisi. Ben oyunu tamamen paraya dökmedikleri için innogamese teşekkür ediyorum.

uyznlar

Ağır Atlı
Klanlardan başka oyun görmediniz yada oynamadınız galiba.

Oyunlar artık p/w döndü. Klanlar bunlar içerisinde en az p/w olanlardan birisi. Ben oyunu tamamen paraya dökmedikleri için innogamese teşekkür ediyorum.

+1

günümüz oyunlarına artık para vermeden giriş izni bile verilmiyor :DSADAS

doak

Mızrakçı
onu da yaparlar da o zaman oyuncu azalır yoksa bizi düşündüklerinden değil yani para veren adam da keyif alamaz böylece:)

Deleted User - 5342905

Ziyaretçi
Yakında kiralık asker sistemi de gelir 1 birim - 10 pre, kışladan asker basmaya son :))
Aslinda para kazanma acisindan bakilinca mantikli geliyor ama innogames bu kadar yeter gözüyle bakmistir :) bence pre verip zati köyü fulluyor onuda kendi bassin diye düsünmüstür

R U Z N A R K

Baltacı
Askerlerin paket olarak alınıp köye konulması gibi p/w olayları oyuna eklense oyuncu sayısı azalır ancak kazanç daha fazla olacaktır emin olun. İnnogames e teşekkür etmemin sebebi buydu. İlk önem verdikleri şey para değil. Bütün oyun sistemi p/w e dönerken sisteme ayak uydurmak için bu kadar ileri gitmişler.

BirDost*

Ağır Atlı
Bence yapılabilir. Zaman kısıtlamalı erken dönem orta dönem ve geç dönem etkileri farklı olmak kaydıyla uygulanabilir yani :D Bu konuda ki önerimi hazırlayayım ve sunayım bakalım ne çıkacak :D

Deleted User - 5550474

Ziyaretçi
pay to win (ücretsiz oynayabilirsin ancak rekabet etmek istiyorsan para ödemelisin) ve freemium (oyunu oynamak ücretsiz ancak daha hızlı ilerleyebilmek için para ödeme gerekmesi), güncel olarak dünya genelinde kabul görmüş oyun modelleridir. InnoGames de global bir üretici olarak bu modeli takip ediyor ve çok güzel kazançlar elde ediyor, ancak yine de kazançları tüketiciye bağlı. maalesef bu sistemlerin değişmesini sağlamak günümüzde hiçbir yerde ve modelde mümkün değil (siyasete de girerdim ama silivri soğuktur :p). bu sebeple tek çözüm, kazancın kendimizin olduğunu bildiğimiz modelde oyunu oynamamaktır. ha hala oynamaya devam ediyorsanız bu düzenin değişmesi için gereken her şeyi yapmamışsınız demektir ve eleştiri hakkınız da dolayısıyla olmaz. iyi oyunlar :)

TheJohnny

Acemi
Kapitalist düzen beyler ... yapacak bir şey yok ...

klişe bir laf var fakir doğmak senin suçun değil ama fakir ölmek senin suçun ...

bende isterim adil bir düzen olsun , daha çok aktif olanın daha çok gelişme vs kat ettiği bir düzen ... Ama maalesef dünya düzeni ..

o yüzden money talks ..

naçizane bir tavsiye ; bu oynu 18 25 yaş aralığında bir sürü kardeşimiz oynuyor .. bu para meselesi hayatın her yerinde böyle , bu tavsiyemi okuyan varsa , bu oyunda ki bu adaletsizlik olarak düşündükleri şey kendilerine ders olsun .. ve hayata işine ve derslerine dört kolla sarılsınlar ... sarılsınlar ki ileri dönem de hayatlarında da para basana laf eden yerine zevkleri için para basan kişi olsunlar..